14 цікавих інструментів для аудиту та управління якістю коду

Застрягли зі зламаним кодом? Не можете визначити причину помилки? Настав час проаналізувати ваш код на наявність проблем!

Програмне забезпечення та веб-додатки в усьому світі з кожним днем ​​ускладнюються. В умовах жорстокої конкуренції та потреби в якості критичних додатків підтримка якості коду стає надзвичайно важливою. Поганий код не тільки впливає на придатність коду до обслуговування, а й у деяких випадках впливає на його продуктивність.

Давайте поглянемо на деякі інструменти, які найкраще підходять для вирішення цієї проблеми.

SonarQube

SonarQube є найпопулярнішим інструментом аналізу якості та безпеки коду на ринку. Завдяки підтримці спільноти з відкритим кодом Sonarqube наразі може аналізувати та створювати результати для понад 25 мов програмування, які є вищими за більшість інструментів на ринку.

Він доступний у безкоштовній версії спільноти та інших платних версіях преміум-класу.

Основні переваги використання SonarQube:

 • Легко інтегрується в конвеєри CI/CD за допомогою команди з одного рядка.
 • Також можна інтегрувати в цикл збирання Maven і Gradle
 • Перевіряє майже все – якість коду, форматування, оголошення змінних, обробку винятків і багато іншого

Це допоможе вам переконатися, що ваш код має очікувану якість, перш ніж його буде об’єднано!

Дізнайтеся, як переглядати код за допомогою SonarQube тут.

Візуальний помічник

Перемістіть свій код у будь-який метод, символ, посилання чи файл у своїх рішеннях і проектах Візуальний помічник. Це допоможе перевірити та модернізувати старий код і виконати певні перевірки якості. Він пропонує вам функцію перевірки коду, засновану на LLVM/Clang, яка виправляє або діагностує типові помилки програмування, такі як проблеми з інтерфейсом, помилки та порушення стилю.

Ви можете дослідити проблеми та виправити тріщини за допомогою простого статичного аналізу. Visual Assist допомагає зменшити складність коду, щоб зробити його розширюваним і покращити читабельність без зміни зовнішньої поведінки. Ви можете легко змінити код, який ви успадкували, першу версію своєї роботи або застарілий код за допомогою Visual Assist.

Ви можете виправити помилки, особливо позначення вказівника та регістр символів, і спостерігати, як Visual Assist зробить решту. Крім того, створіть високопродуктивний код C++ для проекту, над яким ви працюєте, за допомогою функцій і поведінки VA. Ви також отримуєте Unreal Engine 4 dev, щоб вимкнути IntelliSense і скористатися перевагами підтримки.

Крім того, Visual Assist пропонує завершити під час написання коду, щоб заощадити час і виправити ваші запити під час проекту. Отримайте клавіші швидкого доступу, щоб відкрити будь-який файл, знайти будь-який символ, перейти до реалізації або будь-якого іншого місця, пов’язаного з поточним символом, відкрити відповідний файл, знайти посилання та швидкі дії, меню рефакторингу, список методів у файлі та багато іншого.

VA поставляється з двома ліцензіями. Якщо ви фізична особа, ви можете вибрати 129 доларів США або придбати стандартний план за 279 доларів США, якщо ви організація.

  Як видалити «Продовжити перегляд» на Netflix

DeepScan

DeepScan чудово сканує сховище коду Javascript. Він здатний обробляти динамічні перевірки якості коду майже для будь-якої структури JavaScript.

Серед основних переваг використання Deepscan:

 • Надає графічне представлення даних сканування за певний час
 • Корисно для аналізу та відстеження процесу керування кодом
 • Корисно для перевірок якості коду в масштабах організації на одній платформі
 • Автоматичне сканування сховищ
 • Працює в хмарі та локально

Він надає вам чудову інформаційну панель для керування та підтримки всіх ваших проектів і оцінювання якості коду в одному місці. Інформаційна панель — це справжнє благословення для реклами вашого стандарту якості перед клієнтом.

Klocwork

Klocwork може виконувати статичний аналіз коду в проектах майже будь-якого розміру. Основна перевага використання Klocwork полягає в тому, що він легко інтегрується з Visual Studio Code IDE, Eclipse, IntelliJ та деякими іншими. Це полегшує використання Klocwork для розробників.

Крім того, його також можна інтегрувати в конвеєри CI/CD для забезпечення якості коду перед доставкою. Він підтримує C, C#, C++ і Java.

CodeSonar


CodeSonar це інструмент статистичного аналізу коду, який аналізує код з обчислювальної точки зору. Він здатний розробляти моделі з вашого коду, аналізувати їх на наявність потенційних загроз виконання, таких як взаємоблокування, переповнення пам’яті, нульові покажчики, витоки даних і численні програмні помилки, які може бути важко виявити.

Розробники CodeSonar стверджують:

 • Сканування коду, виконане ним, більш глибоке, ніж інші.
 • Здатний виявляти в 3-5 разів більше дефектів порівняно з іншими інструментами
 • Він може побудувати власний графік викликів функцій, щоб проаналізувати повну модель коду та надати результати щодо якості.

CodeSonar надає широкі можливості для розуміння коду та допомагає розробникам швидко виявляти та виправляти проблеми.

Архітектор

Архітектор в першу чергу присвячений аналізу коду на мові Java. JArchitect — це найповніший інструмент аналізу коду Java, який аналізує

 • Ієрархії викликів
 • Споживання пам’яті
 • Складність коду
 • Функціональне зчеплення
 • Глибина вкладеності блоку
 • Архітектурні недоліки в реалізації

JArchitect використовують такі гіганти, як Samsung, Intel, LG, IBM, Google та інші. Це визначає, наскільки чудовим є інструмент.

Бандит

Бандит це інструмент сканування вразливостей безпеки Python, який сканує пакети Python на наявність недоліків у безпеці. Це популярний інструмент серед дослідників даних і експертів зі штучного інтелекту для створення коду, який відповідає організаційним стандартам. Bandit доступний для використання через інтерфейс командного рядка.

Він створює звіт про вразливість безпеки з докладною інформацією про проблему безпеки.

Інші сканери безпеки Python перераховані тут.

Код Клімат

Код Клімат це інструмент аналітики, який надзвичайно корисний для організації, яка наголошує на якості.

Code Climate пропонує два різні продукти:

 • Швидкість – виявляйте логічні недоліки та погані шаблони проектування в коді. Він забезпечує добре проаналізовану візуалізацію якості коду та допомагає в її вирішенні. Функції швидкості зосереджені на покращенні функціональної якості коду.
 • Якість – головним чином зосереджується на якості коду з точки зору форматування, невикористаного імпорту, змінних і охоплення модульного тестування. Це автоматизований інструмент, який може автоматично обробляти всі ваші запити на отримання. Це забезпечує якість перед злиттям.
  30 найкращих модів Fallout 3 для покращеного ігрового процесу

Він підтримує більше десяти мов.

Тигель

Тигель з будинку с Атласіан це цікавий інструмент для спільної роботи для управління якістю коду. Він відрізняється від автоматизованих інструментів перевірки якості. Навпаки, Crucible є рідкісним інструментом на ринку, який забезпечує якісний аналіз і водночас дозволяє співпрацювати. Crucible дозволяє інтегруватися з такими популярними інструментами, як Jira, Github, Confluence, а також інструментами CI/CD, такими як Jenkins або AWS CodePipeline.

Деякі функції Crucible включають наступне.

 • Перегляньте код і співпрацюйте над ним
 • Автоматичне сканування коду та перегляд звітів у потрібному інструменті
 • Автоматично генеруйте квитки в Jira, надаючи відгук
 • Відстежуйте повний цикл перегляду коду в одному місці

Аналізатор статичного коду Fortify

Зміцнення від Micro Focus зосередитися на скануванні вразливостей безпеки в кодовій базі. Він розглядає відомі недоліки безпеки та будь-яку присутність шкідливого програмного забезпечення чи пошкоджених файлів, які можуть бути проблемою.

Деякі з цікавих функцій включають:

 • Автоматичне сканування коду
 • Охоплює майже всі мови програмування
 • Надає пропозиції щодо усунення вразливостей
 • Надає детальний аналіз коду, щоб допомогти вам швидше вирішувати проблеми
 • Проста інтеграція з популярними інструментами CI/CD

Codecov

Codecov це комплексний інструмент для керування кодовою базою, а також створення за допомогою однієї утиліти. Він аналізує надісланий код, виконує необхідні перевірки та автоматично об’єднує їх, якщо потрібно. Нижче наведено деякі додаткові функції.

 • Один рядок команди може сканувати, аналізувати, створювати звіти та об’єднувати їх
 • Інтегрується майже з усіма популярними інструментами CI/CD
 • Підтримує складний список із 30+ мов програмування
 • Інтегрує звіти в репозиторій Github для полегшення перегляду коду

Кодування

Перевірте якість свого коду та автоматизуйте процес за допомогою Кодування. Це допомагає відстежувати технічну заборгованість для понад 40 мов програмування. Ви отримаєте доступ для підтримки якості власного коду через блокування злиття на основі ваших правил якості.

Codacy надає всі необхідні функції, як-от стандарти високого рівня безпеки, стандартизацію коду, покращену швидкість роботи команди, індивідуальні потреби тощо. Інтегруйте Codacy у свій робочий процес і отримуйте сповіщення, коли вам потрібно, щоб пришвидшити процес.

Отримуйте сповіщення на Slack або у вигляді коментарів щодо запиту на отримання, отримуйте повну видимість технічної заборгованості та точно знайте, що потрібно вирішити за скільки часу. Налаштуйте свій аналіз на основі сотень правил, які пропонує Codacy, або використовуйте його файл конфігурації.

Codacy перевіряє продуктивність і безпеку перед початком процесу, щоб захистити ваш продукт від уразливостей. Визначте стандарт якості та переконайтеся, що кожен у команді публікує послідовний і здоровий код. Ви також можете вибрати версію, що розміщується самостійно, щоб отримати найбезпечніше середовище та доступ до приголомшливих функцій.

Ціна для невеликих команд становить 15 доларів США за користувача/місяць за умови щорічної оплати, включаючи розміщені в хмарі репозиторії та необмежену кількість рядків коду. Скористайтеся 14-денною безкоштовною пробною версією.

Кодак

Знайдіть можливості рефакторингу, зменшіть технічний борг і виміряйте якість коду Кодак Інструмент CI. Ви можете використовувати будь-яку версію системи керування за вашим вибором для входу, включаючи Bitbucket, GitLab і GitHub. Налаштуйте Codeac, щоб знати, що відбувається в системі керування джерелами всього за кілька секунд.

  Як запобігти автоматичному оновленню до Firefox 57

Легко виявляйте дублювання коду, цикломатичну складність, нові проблеми статичного аналізу та заощаджуйте час на переглядах. Щоразу відстежуйте свій проект, щоб з часом покращувати якість коду. Він представляє час циклу розробки програмного забезпечення для вимірювання часу, який минув від першого коміту до виробництва.

Codeac повністю налаштовується та завжди надає детальні звіти. Почніть керувати якістю коду вже сьогодні, миттєво аналізуючи проблеми.

Отримайте його зараз за 0 доларів США з необмеженою кількістю публічних сховищ. Платіть 21 долар США на місяць за користувача, щоб отримати необмежену кількість приватних сховищ. Скористайтеся 14-денною безкоштовною пробною версією та глибше ознайомтеся з перевагами.

SonarCloud

Легко усувайте вразливості та помилки SonarCloud і швидко покращити якість коду. Це допоможе вам покращити ваш робочий процес завдяки безпеці коду та безперервній якості коду, щоб ви могли випускати чистий код. Він також автоматично аналізує гілки та прикрашає кожен запит на отримання.

SonarCloud усуває проблеми, які скомпрометують вашу програму, і швидко виявляє помилки, щоб запобігти небажаним причинам, які впливають на роботу кінцевого користувача. Він має чудову функціональність, яка дає вам доступ до чудових покращень і функцій. Крім того, він забезпечує чисті та прозорі інформаційні панелі, щоб зацікавлені сторони та команди були на одній сторінці для підтримки якості та надійності. Ви також можете розмістити значки своїх проектів, щоб продемонструвати свою силу.

Поділіться практиками та насолоджуйтеся написанням якісних творів із SonarCloud. Ви також можете підключитися до Sonarlint, щоб отримувати сповіщення в IDE. Він розмовляє багатьма мовами, від Java, C++, Apex до Ruby та Swift, і підтримує понад 24 мови, щоб ви могли розслабитися щодо безпеки та якості коду.

Отримайте проекти з відкритим кодом безкоштовно з повним доступом до функцій. Почніть із платного плану, скориставшись 14-денною безкоштовною пробною версією, щоб отримати більше переваг.

Висновок

Аналіз якості коду та аудити сьогодні стали важливим процесом для кожної організації. Зі збільшенням використання бібліотек з відкритим кодом безпека та якість коду стали критично важливими для створення якісного програмного забезпечення.

Крім того, краща якість коду також допомагає організації скоротити витрати на обслуговування та вдосконалення в майбутньому. Таким чином, ці інструменти обов’язково прийдуть вам на допомогу, коли справа доходить до створення якісного програмного забезпечення.