13 хороших ресурсів для вивчення SQL і NoSQL

SQL і NoSQL користуються попитом, і вивчення цих технічних навичок може допомогти покращити кар’єрні перспективи.

Ці навички необхідні розробникам, фахівцям із обробки даних, бізнес-аналітикам або будь-кому, хто працює з даними у суміжних сферах.

І, як ви, напевно, знаєте, йти в ногу з трендом і вдосконалювати свої навички допомагає в довгостроковій перспективі, окрім додавання нових навичок у ваше резюме.

За словами а ScaleGrid звіту, SQL все ще користується високим попитом, оскільки використовується 60% усіх баз даних, незважаючи на популярні пропозиції інших баз даних. І MySQL є найпопулярнішим з усіх, з 39,52% попиту.

Але чи знаєте ви, що таке SQL і NoSQL?

Якщо ваша відповідь ні, давайте швидко розглянемо ці технічні навички, перш ніж відкривати корисні навчальні ресурси.

Що таке SQL?

Перш ніж ми приступимо до SQL, важливо знати трохи про бази даних.

Найбільшим активом компанії є дані. А щоб ефективно зберігати та впорядковувати їх, потрібна ефективна база даних. База даних, яка може зберігати дані, маніпулювати ними, аналізувати їх тощо.

Мова структурованих запитів (SQL) — це мова, яка використовується для взаємодії з табличною реляційною базою даних. Простіше кажучи, цей тип бази даних відомий як база даних SQL. Використання програмування SQL полегшує пошук, вставлення, видалення або оновлення даних у базі даних.

SQL — це універсальна та потужна мова, яка вимагає від вас визначення структурних схем, щоб наші дані могли бути організовані відповідно.

Приклади деяких баз даних SQL: MySQL, Microsoft SQL Server, PostgreSQL, Oracle тощо. Тут згадуються інші бази даних з відкритим кодом.

Основні можливості бази даних SQL:

  • Надзвичайно універсальний, який можна застосувати до великої кількості моделей даних, що робить його придатним для програм усіх типів
  • База даних SQL масштабується вертикально шляхом збільшення оперативної пам’яті, SSD або ЦП і достатньо надійна, щоб витримувати більше навантаження
  • Величезна колекція функцій і інструментів для підвищення його потужності та зручності використання
  • Масивна спільнота з чудовою підтримкою та документацією

Що таке NoSQL?

База даних NoSQL є нереляційною, її дані організовані у нетабличній структурі. Переважно дані тут не складаються зі схеми. Натомість він має ключ-значення та базується на документах.

Деякі приклади баз даних NoSQL: MongoDB, Redis, DynamoDB, RavenDB тощо.

Ключові особливості баз даних NoSQL:

  • Оскільки попередньо визначеної схеми немає, дані можна організовувати та зберігати з більшою гнучкістю. Корисно вирівняти структуру даних на основі типу програми, яку ви хочете розробити.
  • NoSQL також масштабується, але горизонтально. Це означає, що ви можете додати більшу кількість серверів до бази даних. Це вигідно для потужніших і масштабніших програм.

Перевірте різницю між SQL і NoSQL.

Навіщо вивчати SQL і NoSQL?

Оскільки дані рухають сучасним світом, люди шукають і використовують дані, щоб отримати інформацію та розробити обґрунтовану бізнес-стратегію, операції, маркетинг тощо.

Багато підприємств використовують масивні реляційні бази даних, які вимагають від своїх співробітників базового розуміння баз даних і SQL як одного з технічних навичок.

У середньому розробники SQL отримують зарплату близько $70k-$90k на рік у США.

Зважаючи на високі вимоги, має сенс вивчити SQL і NoSQL для кращих кар’єрних перспектив. А щоб отримати навички, давайте розглянемо деякі ресурси, якими ви можете скористатися та отримати сертифікат.

SQL Bootcamp

Udemy допоможе вам вивчити SQL, пропонуючи цю програму – “Повний курс навчання SQL.” Курс навчить вас, як використовувати SQL для створення запиту до бази даних і аналізу даних.

Ви дізнаєтеся, як виконувати GROUP за допомогою операторів і повторювати звіти про запити та реальні ситуації. Ви можете написати та прочитати складний запит до бази даних через PostgreSQL. Навички, отримані в цьому курсі, застосовуються до інших баз даних SQL, включаючи MySQL, Amazon Redshift, Microsoft SQL Server, Oracle тощо.

Цей курс включає тести та виклики протягом усього періоду, що допоможе вам покращити ваші знання. Навчальна програма охоплює основи синтаксису SQL, виконання складних запитів із використанням операторів рядків і порівняння. Вони допоможуть вам зрозуміти, як користуватися Python, і вдосконалити свої навички володіння SQL.

  Як створити Memojis на iPhone 13

Ви також дізнаєтесь про загальні команди, такі як SQL JOIN, створювати бази даних і таблиці з використанням обмежень над записами даних. Вас навчать налаштовувати бази даних і відновлювати їх, починаючи з курсу, не дивлячись, як хтось інший кодує за вас.

Наприкінці цього курсу ви почуватиметеся комфортно, включивши SQL і PostgreSQL у своє резюме, щоб отримати кращі можливості. Для вивчення цього курсу не потрібні попередні технічні навички чи досвід. Він підтримує 8 мов, включаючи англійську, і має 30-денну гарантію повернення грошей.

Є ще Курси SQL ви можете досліджувати з Udemy.

Datacamp

Вивчіть основи таблиць запитів за допомогою реляційних баз даних, таких як SQL Server, MySQL і PostgreSQL, пройшовши курс від Datacamp. Цей курс триває 4 години і включає 1 відео та 41 вправу.

Щоб допомогти вам стати ефективним спеціалістом із обробки даних, аналітиком або пов’язаним професіоналом, Datacamp навчить вас видобувати й упорядковувати дані за допомогою SQL. Курс ознайомить вас із синтаксисом SQL, який поділяють багато баз даних, наприклад Oracle, MySQL тощо.

Ви знайдете все, що необхідно знати для ефективної роботи з сучасними базами даних. Програма курсу охоплює короткий вступ до реляційних баз даних, їх структури та способів спілкування з ними за допомогою жаргону баз даних.

Ви навчитеся аналізувати дані за допомогою типових команд SQL, а потім вибирати стовпці та підсумовувати їх із таблиць. Далі ви навчитеся фільтрувати рядки в таблиці, які відповідають певним критеріям. Ви зрозумієте, як використовувати загальні оператори порівняння, шаблони збігу тексту, комбінувати різні критерії та багато іншого.

Дізнайтеся, як використовувати агрегатні функції для зведення даних і отримати потужну статистику. Вони навчать вас арифметиці SQL, псевдонімам і тому, як їх використовувати для отримання більш читабельних результатів. Ви зрозумієте групування та сортування результатів за практичними, окремими та кількома стовпцями.

CodeAcademy

Опанувати SQL с CodeAcademy приєднавшись до 1 м+ студентів, які вже пройшли цей курс. Вони допоможуть вам навчитися взаємодіяти з реляційними базами даних за допомогою SQL. Ви дізнаєтеся, як маніпулювати даними за допомогою SQL шляхом створення, доступу та оновлення всіх даних у базі даних.

Потім настає частина, у якій вас навчать, як створити таблицю, SQLite, і включають тест для оцінки ваших знань. У наступній частині курсу ви навчитеся виконувати складні запити за допомогою основних функцій запитів і ключових слів.

Він також включає вікторину на запити, а потім проект про ресторани Нью-Йорка. Вивчіть потужні агрегатні функції, щоб легко виконувати складні операції, і пройдіть тест. Він включає 2 проекти на тему «Тенденції в стартапах» і «Як зламати новини хакерів».

Розширюйте свої знання та створюйте запити, які взаємодіють із кількома таблицями. Ця частина також включає вікторину та проект на тему «Дані подорожі на ліфті». Немає жодних передумов для вивчення курсу, який займає близько 8 годин і включає сертифікат після завершення.

SQLBolt

SQLBolt пропонує серію уроків разом із вправами, які допоможуть вам з легкістю вивчити SQL. Уроки починаються зі вступу до SQL-запиту та його різних частин. Далі вони навчать вас, як можна змінити схему або таблицю.

Ви зможете створити нову таблицю з нуля з інтерактивними уроками, поясненими найпростішою мовою. З кожним наступним уроком ви ознайомитеся з різними поняттями, а в кінці кожного розділу – інтерактивні вправи.

Ви можете продовжувати навчання у своєму власному темпі та експериментувати з ідеями та вправами без будь-яких турбот. Якщо ви вже маєте певні знання про SQL, ви можете пропустити це та рухатися далі за посиланнями, які ви можете знайти на інформаційній панелі, але вони радять вам пройти через них одразу. Наприкінці цього курсу ви отримаєте міцні основи SQL і зможете використовувати їх у своїх проектах.

Сертифікація Oracle

«Повний сертифікаційний курс Oracle SQL» є ще одним чудовим джерелом вивчення SQL Udemy. Це допоможе вам підготуватися до роботи та стати сертифікованим розробником Oracle SQL.

Ви навчитеся програмувати на SQL і вирішувати численні проблеми з базами даних. Ви будете кодувати з інструктором, щоб реалізувати та практикувати свої знання. Вони допоможуть вам зрозуміти роботу бази даних Oracle, щоб отримати фундаментальне уявлення про неї.

Загальний зміст курсу розроблено таким чином, щоб допомогти вам скласти іспит Oracle 1Z0-071 Database SQL Examination.

Ви можете призупинити відео та виконати подані вправи, перш ніж відновити його. У цьому курсі розглядаються основи таблиць, різні пропозиції та оператори, такі як «де», «вибрати», «І», «АБО», «НУЛЬ» тощо.

  Створюйте віртуальні події за допомогою цих 9 фантастичних маркетингових інструментів

Він також містить запити до таблиць, функції, об’єднання, створення таблиць, команди, об’єкти, подання та багато іншого. Будь-хто може пройти цей курс, який стане розробником програмного забезпечення, опанує SQL і стане розробником Oracle SQL.

SQL Essential

«Навчання та сертифікація з основ SQL» – відмінний варіант, який пропонує Edureka. Це онлайн-курс для самостійного навчання, де кожен учасник може розпочати курс у зручний для себе час.

Структуроване навчання також включає вправи на повторення, які зміцнюють навчання. Вони навчають вас за допомогою відео, завдань, PPT, проектів і додаткових вправ для підвищення навчального потенціалу. Ви спілкуватиметеся з експертом у реальному часі та розвієте свої сумніви в режимі реального часу з будь-де.

Навчіться писати коди SQL, використовувати SQL Server Management Studio; дізнатися, як сортувати, витягувати, групувати, фільтрувати та обчислювати; і зведені дані з бази даних. Крім того, навчіться опитувати дані з реляційної бази даних і маніпулювати ними.

Після завершення курсу ви можете визначати RDBMS, її 3 форми нормалізації, використовувати оператори DDL і створювати/керувати таблицями. Виконуйте маніпуляції з даними за допомогою DML, отримуйте дані за допомогою оператора SQL Select, сортуйте та обмежуйте дані, відображайте дані з різних таблиць і використовуйте вбудовані функції.

Цей курс підходить як новачкам, так і досвідченим людям з базами даних. Курс не вимагає попередніх навичок або знань у базах даних, але це додаткова перевага, якщо ви маєте певні знання СУБД. Він включає два проекти – створення реляційної бази даних із кількома таблицями, вправами та проблемами на основі схеми.

Edureka надає довічний доступ до цього курсу після того, як ви його заплатите, включаючи відео, навчальний вміст у LMS і дискусійний форум. Після успішного завершення курсу та проекту Edureka пропонує сертифікацію.

Сертифікація MongoDB

Edureka пропонує ще один курс – Сертифікаційний тренінг MongoDB. Це допоможе вам вивчити навички роботи з базами даних NoSQL, CRUD, архітектурою MongoDB, проектуванням схем, моделюванням даних, шардингом і запитами, прийомом даних та індексуванням на прикладах реального світу.

Курс має на меті познайомити вас із ролями експертів MongoDB в організації, розробити схему з розширеними запитами та вирішити проблеми з продуктивністю.

Ви дізнаєтесь про структуру агрегації в MongoDB, стратегії відновлення та резервного копіювання, а також про її доступність і масштабованість за допомогою шардингу. Навчіться налаштовувати реплікований кластер, керувати ReplicaSets, Shards, сервером конфігурації маршрутизатора запитів, ключами та різними інструментами MongoDB, корисними для розробки програм і їх розгортання.

Крім того, він навчить вас, як інтегрувати MongoDB з Hadoop, здійснювати міграцію даних, інтегрувати з Pentaho, Jaspersoft, Robomongo та керувати розгортанням через хмарні служби MongoDB. Курс не має жодних попередніх умов.

Але якщо ви знаєте такі мови програмування, як Java, базові знання баз даних і навички текстового редактора, як-от редактор VI, це корисно. Цей курс чудово підходить для адміністраторів баз даних, серверних інженерів, інженерів з візуалізації та аналітики даних, інженерів додатків і розробників веб-, мобільних, хмарних і соціальних технологій.

Інші функції, включені в цей курс, – це практичні приклади з реального життя, практичні завдання для кожного класу, безперервний доступ до вмісту з презентаціями, посібники зі встановлення, записи класів, тести та сертифікат «Експерт MongoDB».

Основи SQL

«Основи SQL», запропоновані Whizlabs чудово підходить для початківців, які намагаються зрозуміти як базові, так і складні концепції SQL. Він також ідеально підходить для людей, які хочуть почати свою кар’єру в галузі даних, архітектури рішень, розробки додатків і керування базами даних.

Цей курс допоможе вам отримати великий досвід у SQL та різних підходах і методах спілкування з базами даних. Ви будете писати та читати команди SQL, розвивати навички розпізнавання SQL, різні зручності використання та функціональність для маніпулювання даними.

Цей курс містить 3+ години відео та 7 лекцій, які охоплюють важливі теми SQL. Для цього курсу потрібен попередній практичний досвід роботи з мовами програмування, базові знання баз даних і навички встановлення бази даних MySQL.

Отримайте сертифікат після проходження курсу, який діє протягом усього життя. Вартість курсу становить $6,86, включаючи 100% безумовну гарантію повернення грошей. Ви також можете скористатися планом річної підписки на всі курси Whizlabs вартістю близько 2500 доларів США за 99 доларів США, включаючи преміальну підтримку та практичні заняття протягом 1 року.

  Як змусити Cortana використовувати пошук Google у Chrome і Firefox

MongoDB Вступ

Coursera пропонує курс “Знайомство з MongoDB”, до якого ви можете зареєструватися безкоштовно та приєднатися до понад 40 тисяч студентів.

Це допоможе вам використати потужність MongoDB в аналітиці даних і освоїти її основи, модель даних, роботу з їхнім API CRUD, структуру агрегації та імпорт даних у кластери. Вони навчать вас цим темам за допомогою демонстраційної програми, щоб натрапити на простоту та практичність MongoDB.

Крім того, ви працюватимете з основними серіями та інструментами, такими як Atlas, MongoDB compass, його базою даних як послугою, візуалізацією схеми та іншими утилітами командного рядка. Щотижневий курс містить відео, літературу та тести, щоб забезпечити повне уявлення про різні аспекти MongoDB.

Курс середнього рівня є 100% онлайн і має гнучкий дедлайн, який можна узгодити з вашим розкладом. Проходження курсу займає близько 17 годин і містить субтитри 12 мовами, включаючи англійську та основні європейські та азіатські мови. Після завершення курсу отримайте сертифікат і поділіться ним, де завгодно.

edX

Прискоріть свою кар’єру за допомогою програми MicroBachelors edX – «Вступ до баз даних». Тут ви навчитеся застосовувати запити SQL для читання, створення, видалення та оновлення баз даних.

Ви зможете реалізувати концепції обмеження посилальної цілісності та обмеження цілісності об’єкта, що включає визначення зовнішнього ключа. Навчіться малювати моделі даних, такі як ER, щоб визначати структури бази даних, використовувати SQL для створення схем бази даних для реляційних і концептуальних моделей даних.

Ви можете застосувати збережені функції, тригери та процедури через комерційну RDBMS і визначити керування паралелізмом із його впливом на рівні ізоляції. Програма курсу знайомить вас із запитами до бази даних (як основними, так і розширеними) і охоплює розширене адміністрування баз даних.

Щоб отримати сертифікат і залік, вам потрібно закінчити курс і скласти принаймні 70% оцінки. Програма включає 3 високоякісні курси з експертним навчанням, самостійне навчання та займає близько 4 місяців.

Amazon DynamoDB

Пропонований AWS, Coursera пропонує ще один курс для вас – Amazon DynamoDB який допомагає створювати програми, керовані базами даних NoSQL.

Цей курс абсолютно безкоштовний, до нього вже приєдналися понад 6 тисяч людей. Він містить вступ до бази даних NoSQL разом із проблемами, які вона може вирішити. Їхні досвідчені інструктори доведуть вас до глибини тем Amazon DynamoDB.

Ці теми включають відновлення, ключі розділів, глобальні таблиці, SDK, шифрування та безпеку, програми без збереження стану та найкращі практики в галузі. Курс передбачає навчання на основі відео, яке проводять тренери та демонстратори AWS.

Він також містить практичні практичні вправи, які ви можете самостійно виконати над своїм обліковим записом AWS. Таким чином ви можете створювати, керувати та розгортати свої програми на базі DynamoDB. Цей курс середнього рівня є 100% онлайн із гнучкими термінами, доступними 12 мовами субтитрів і займає близько 9 годин.

Ресурс W3

Якщо ви хочете дізнатися про бази даних, SQL і NoSQL, зверніться до Ресурс W3. Це чудовий посібник, який охоплює всебічне уявлення про відповідні термінології, такі як RDBMS, розподілені системи тощо.

Цей правильно структурований посібник розроблено таким чином, щоб початківці могли легко зрозуміти, а досвідчені люди могли освіжити свої знання та навчитися чомусь. Він починається з історії реляційних баз даних, правил ACID і плюсів і мінусів розподілених систем.

Далі він охоплює історію NoSQL, її важливість, приклади, плюси та мінуси, різницю між RDBMS і NoSQL, теорему CAP, категорії NoSQL, типи баз даних тощо.

Висновок

SQL і NoSQL є важливими навичками для спеціалістів із обробки даних, аналітиків, розробників програмного забезпечення тощо. Таким чином, якщо ви хочете почати свою кар’єру в цих сферах, вивчення SQL і NoSQL буде корисним як з точки зору знань, так і з точки зору зарплати.