13 найкращих IDE, про які повинен знати кожен програміст

Інтегроване середовище розробки (IDE) — це програмне забезпечення, яке допомагає розробляти програмне забезпечення.

Звучить смішно, правда?

IDE — це набір інструментів і засобів, необхідних програмістам для розробки та проектування програмного забезпечення. Він надає програмісту середовище, в якому вони можуть писати та тестувати свої коди.

Чому IDE такі важливі?

Ну, придумайте сценарій – ви будете готувати макарони на вечерю. Навіть якщо ви знаєте рецепт, вам знадобляться інгредієнти та відповідні інструменти/обладнання, щоб втілити вашу ідею в життя. Ви знайдете всі необхідні інструменти та інгредієнти на кухні. Отже, це буде ваше робоче місце.

Так само, навіть якщо розробники знають, як кодувати, їм знадобиться робоче місце з усіма відповідними інструментами. IDE надасть розробникам цю робочу станцію. Ось чому IDE дуже важливі.

На щастя, у нас є багато варіантів. Нижче наведено деякі з найкращих багатофункціональних програм IDE, які підтримують C, C++, PHP, Java, JavaScript, Python та багато іншого.

BlueJ

BlueJ є одним із найпопулярніших IDE для програмістів на JAVA. Це найкраще для програмістів, які працюють індивідуально або мають невелику розробку програмного забезпечення. Він має дуже інтерактивний макет. Це дозволяє розробнику тестувати свій код і взаємодіяти з новими об’єктами.

Ви можете розробляти об’єкти, застосовуючи методи. Ви можете перевірити їх значення, а також можете візуально відсканувати код.

Він призначений для навчальних цілей і має портал навчальних ресурсів. Ви можете це перевірити тут.

Затемнення

Затемнення є одним із відомих IDE для Java. Це крос-платформна настільна програма.

Інтерфейс Eclipse є одним із найпривабливіших елементів. Це також дозволяє скидати та перетягувати функції. Ви також можете аналізувати свій код за допомогою статичного аналізу. Він також підтримує такі елементи, як налагодження та профілювання.

SlickEdit

SlickEdit надає потужний редактор коду та IDE, який можна швидко налаштувати, який може швидко редагувати до 2 ТБ. SlickEdit підтримує понад 70 мов програмування, що робить його чудовим вибором для програмістів, яким потрібна можливість розробки кількома мовами на різних платформах. Їх неперевершена технічна підтримка відрізняє їх від інших у галузі.

Деякі з функцій SlickEdit включають:

 • SmartPaste™ – вставляє ваш код на належному рівні відступу для місця призначення.
 • Прикрашувачі – засоби прикрашання вихідного коду SlickEdit дозволяють встановлювати величину відступу, стилі фігурних дужок і початку/закінчення, а також відступи у виразах. Функція Beautify while typing форматує вихідний код під час введення, якщо ви зробили помилку. Також є можливість прикрасити на пасту. Доступно для Android, Ant, C#, C++, Cold Fusion, DocBook, Groovy, HTML, JSON, JSP, JSP TagLib, Java, JavaScript, PHP, Python, SystemVerilog, TypeScript, Verilog, Visual Basic, XHTML, XML, XSD.
 • Комплексні засоби налагодження – GNU C/C++, Clang C/C++, Java, Python, Perl, Google Go, PHP, Scala, C# з використанням Mono, Visual Basic з використанням Mono, Android JVM/NDK
 • Контекстне тегування SlickEdit™ – дозволяє вам легко переходити до символу, переходити до іншого, а потім повертатися на один рівень за раз. Це також працює з посиланнями. Натисніть «.» в екземплярі класу, і ви побачите список властивостей і членів на вибір. Натисніть Ctrl+Пробіл, і ви побачите список можливих завершень для префікса біля курсору.
 • Підтримка проектів – дозволяє легко працювати з однофайловими проектами або створювати проекти з кількома файлами, робочі області з кількома пов’язаними проектами або відкривати проекти з інших IDE, як-от Visual Studio або Xcode. Усі вони інтегровані з тегами контексту, налагодженням і контролем версій.
 • DIFFzilla™ – дозволяє швидко порівнювати файли чи папки. Source Diff визначає, які відмінності мають значення та є просто пробілами чи змінами коментарів. Source Diff необхідний для порівняння відмінностей, коли один файл було покращено, а інший – ні. DIFFzilla™ тісно пов’язана з історією резервного копіювання SlickEdit і підтримкою контролю версій.
 • Підтримка контролю версій включає Git, Subversion, CVS, Perforce і Mercurial. Інші системи також підтримуються – старіші системи командного рядка та системи SCC. SlickEdit містить браузер сховища для Git і Subversion, можливість порівнювати поточний символ із контролем версій, а також можливість побачити, у якій версії файлу символ насправді змінився.
 • Настроюване кодування кольорів і забарвлення символів дозволяє змінювати колірні схеми для кожної мови. Включає підсвічування невідомих змінних.
  Що означає «IRL» і як його використовувати?

SlickEdit — чудовий інструмент для будь-якого серйозного програміста. Якщо вам потрібна гнучкість кодування кількома мовами програмування на кількох платформах, SlickEdit — чудовий варіант. Вони пропонують a 15-денна пробна версія.

КОД:: БЛОКИ

КОД:: БЛОКИ це безкоштовний інструмент для програмістів C і C++. Його можна налаштувати відповідно до ваших вимог, а його плагіни дуже гнучкі. Це дозволяє програмувати об’єкти у візуальному об’єктно-орієнтованому підході. Його називають браузером класів. Він також підтримує автоматичне завершення коду разом із налагодженням.

Крім того, ви також можете використовувати цей онлайн-інструмент для програмування на C і C++.

Студія ГНАТ

Студія ГНАТ це потужна IDE для розробників C, C++, Ada, Spark і Python. Він підтримує функції налагодження, профілювання, перетягування та автозаповнення.

Перегляньте цей посібник із початку роботи.

AWS Cloud9

AWS Cloud9 це хмарна IDE. Він підтримує аналіз у реальному часі разом із спонтанним редагуванням. Ви можете використовувати AWS Cloud9 з понад 40 мовами, включаючи популярні Node.js, Python, JS, Ruby та Go.

Розробляєте безсерверну програму?

Хороші новини!

Ви можете розробляти та тестувати функції Lambda локально.

  Як змінити фотографію групової розмови в повідомленнях на iPhone та iPad

CodeLite

CodeLite це легка IDE з відкритим вихідним кодом для бекенд-розробки. В першу чергу він відомий PHP і Node.js і може бути встановлений на Windows, Debian, Ubuntu, macOS і Fedora.

NetBeans

NetBeans добре працює майже з усіма популярними мовами програмування. Він забезпечує рядковий відступ. Він також доступний різними мовами, такими як англійська, російська, японська та китайська. Він також висвітлює вихідний код. Робочий простір повністю змінюється, і програміст може змінювати його відповідно до своїх потреб.

Він також рефакторює код.

Використовуйте Apache NetBeans для розробки веб-програм, настільних і мобільних програм.

JetBrains

JetBrains пропонує корпоративну IDE для будь-якого типу розробки. Дозвольте надати вам короткий огляд усіх із них.

PhpStorm – продуктивна PHP IDE, яка розуміє кожен код і має безліч вбудованих інструментів розробника.

AppCode – сумісний із Xcode для розробки iOS і macOS. Він добре інтегрується з Reveal, CocoaPods, Git, Perforce тощо.

CLion – як ви можете здогадатися з назви, це для C та C++. Має вбудовану функцію налагодження.

DataGrip – IDE бази даних, яка підтримує MySQL, PostgreSQL, MongoDB, Oracle, SQL Server, DB2, MariaDB, Cassandra, Vertica, Hive тощо. Вона аналізує коди на льоту та пропонує виправлення будь-яких помилок.

GoLand – ідеальний варіант для розробників Go. Запускати та налагоджувати Golang легко з GoLand.

PyCharm – ідеальне IDE для професійних розробників Python. Він підтримує основні фреймворки Python, такі як Flask, Django, web2py, Pyramid і Google App Engine. Деякі функції, які варто згадати, наведені нижче.

 • Інтегрується з NumPy, Anaconda, matplotlib і IPython Notebook для потреб науки про дані
 • Вбудований інтелект для автоматизації коду, завершення, рефакторингу, підсвічування помилок, налагоджувача
 • Можливості віддаленої розробки з підтримкою Docker і Vagrant

Перегляньте ці навчальні ресурси Python, якщо вам цікаво навчитися.

Якщо ви професійний розробник Python, вам варто ознайомитися з цим спеціалізованим програмним забезпеченням Python IDE.

Intellij IDEA – переважно для Java, але розуміє JavaScript, SQL, HTML, React, Angular, Typescript тощо. Він має вбудовані HTTP-клієнти та інструменти для створення, профілювання, декомпіляції.

Специфічно для Java він підтримує наступне.

 • Котлін
 • Groovy
 • Весна
 • Scala
 • Java EE
 • Джакарта EE
 • Грааля

Rider – це для розробки .NET і засноване на IntelliJ і ReSharper. Він підтримує ASP.NET, Xamarin, Unity Games, .NET Core тощо.

RubyMine – для розробки Ruby.

WebStorm – для любителів JavaScript. Він підтримує такі фреймворки, як React, Vue.js, Node.js, Angular, Meteor, Electron, React Native, Ionic і Cordova. Модульне тестування здійснюється за допомогою Karma, Mocha, Jest і Protractor.

Усі IDE JetBrains є кросплатформними, що означає, що ви можете використовувати їх у Windows або macOS.

Селен

Ви експерт з автоматизації тестування?

Вам сподобається Selenium IDE; дозволяє записувати та відтворювати тести. Це відкритий код і працює з Chrome і Firefox.

  Як опублікувати календар Outlook із Outlook.com

Ви можете розширити функціональність та інтеграцію за допомогою плагіна.

QC – Творець Qt

Розробляйте мобільні, веб-, вбудовані та настільні програми за допомогою Творець Qt. Він підключається до системи керування версіями, наприклад Git, Subversion, Perforce, Mercurial, і має два вбудованих інструменти інтерфейсу користувача – Qt Quick Designer і Qt Designer.

Qt можна інтегрувати в Microsoft Visual Studio. Нижче наведено деякі з його переваг.

 • Створити документацію
 • Модульне тестування та інтегрований налагоджувач
 • Виявлення вузьких місць продуктивності процесора та оперативної пам’яті
 • Використовуйте емулятор для тестування програм на різних пристроях.

Він підтримує Qt QML, Python і C++.

Тея

Еліпс Тея це багатомовна IDE, доступна як хмарна або настільна версія. Він підтримує понад 60 мов і має вбудований термінал.

Завдяки гнучкому компонуванню ви можете закріпити улюблене вікно як завгодно.

RStudio

RStudio доступний як з відкритим кодом, так і як комерційний. Це для мови R, відомої для аналізу даних і статистики.

Ви можете виконувати код R через консоль IDE і пропонувати потужні функції для створення та налагодження. Він дозволяє створювати чудові інтерактивні графіки за допомогою Shiny і ggvis.

Якщо вам цікаво вивчити R, то ви повинні переглянути цей бестселер Text Mining і обробка NLP в R курс.

Як вибрати IDE?

 • Перш за все, ви повинні скласти список речей, які є для вас пріоритетними. Це надзвичайно важливо, оскільки один програміст може шукати IDE з найкращим підсвічуванням синтаксису, тоді як інший може шукати IDE з найкращим інтерфейсом. Отже, було б найкраще, якби ви спочатку визначили свої потреби.
 • Деякі критичні критерії, які слід включити до списку пріоритетів, це підсвічування синтаксису, налагодження, підсвічування помилок, інтерфейс і статичний аналіз коду.
 • Потім оцініть різні IDE на основі вашого списку пріоритетів і виберіть ту, яка вам найбільше підходить.

Як щодо онлайн-редакторів коду?

Звичайно, існує багато онлайн-редакторів коду та тексту для розробників, і вони набувають популярності.

Ви знаєте, чому!

Почати роботу легко, можна отримати доступ із будь-якого місця та полегшити співпрацю.

Висновок

Вибір правильної IDE може вплинути на вашу продуктивність розробки. Більшість згаданого вище програмного забезпечення IDE є безкоштовним, тому спробуйте побачити, що вам підходить.

Перегляньте 7 найкращих IDE для розробки мобільних додатків.