13 найкращих альтернатив X (Twitter), які варто спробувати

| | 0 Comments| 10:55 AM
Categories:

Зміни в X (раніше Twitter) були бурхливими та частими. Якщо ви думаєте кинути, ви не самотні. У вас є багато альтернатив X, які ви можете спробувати, це залежить лише від типу соціального досвіду, який ви хочете, і того, які функції ви шукаєте на соціальній платформі. Ось найкращі альтернативи X, які варто спробувати.

Substack Notes, здавалося б, результат суперечки між X і Substack, був запущений 5 квітня 2023 року та був тепло прийнятий. Якщо ви вже підписалися на Substack, то люди, на яких ви підписуєтесь, будуть визначені заздалегідь. Однак ви завжди можете додати більше.

Оскільки передплатники Substack платять за читання вмісту на платформі, немає реклами та бажання розміщувати вірусні публікації. Отже, це більш збалансований досвід, вільний від дум-скролінгу та негативу.

Доступ до Substack Notes можна отримати через ваш браузер або за допомогою мобільної програми Substack Reader.

Завантажити: Substack Reader для iOS | Android

Версія X від Meta виникла нізвідки. Щоб зареєструватися в Threads, вам уже потрібно мати обліковий запис Instagram. Однак це означає, що ви легко зможете знайти облікові записи людей, за якими ви вже підписалися.

Threads має дуже простий підхід із простим розділенням каналу для вас і підписок. Ви можете публікувати відео, зображення чи текст як публікацію та об’єднувати їх у ланцюжки. Вкладка «Дослідження» дуже легка, вона просто відображає список облікових записів, за якими ви можете стежити.

Meta вже давно довела, що є одним із основних брендів у соціальних мережах, тому Threads має високий потенціал для довготривалого існування платформи. З усіх альтернатив X Threads, ймовірно, є найбільш життєздатним. Інші бренди не мають грошей на мета-рівні, щоб кинути їх відповідним претендентам X, ані популярної платформи соціальних медіа (Instagram), щоб допомогти їм прославитися. Платформа вже має вражаючу базу користувачів, що робить її найжиттєздатнішим конкурентом X у мейнстрімі.

Завантажити: Теми для iOS | Android (безкоштовно)

Mastodon — це альтернатива X із відкритим вихідним кодом, яка пропонує більший контроль над тим, що ви бачите, і розмовами, які ви ведете.

Справжня сила Mastodon полягає в тому, що його можна використовувати з окремими «примірниками». Це означає, що ви можете отримати доступ до спеціалізованих версій сайту, зазвичай тематичних. Фанат Star Trek? Для вас є екземпляр Mastodon. А оскільки Mastodon має відкритий вихідний код, ви можете отримати власний екземпляр, налаштувати його та, по суті, запустити власну соціальну мережу.

Дізнайтеся більше в нашому посібнику з відкритої соціальної мережі Mastodon.

Завантажити: Mastodon для iOS | Android

Якщо ви віддаєте перевагу старому Твіттеру, то Bluesky Social стане чудовою альтернативою. З обмеженням у 300 символів, повною автономністю ваших каналів і меншою базою користувачів Bluesky представляє бачення раннього Twitter. Він навіть має оригінального співзасновника Twitter, Джека Дорсі, як частину його ради директорів.

  Spoiler Shield приховує спойлери з Facebook і Twitter на Android, iOS

Ви матимете схожий досвід у додатку щодо того, що ви очікуєте від X. Ліворуч є бічна панель, яка майже така сама, за винятком параметрів каналів і модерування.

Bluesky є трохи більш простим, оскільки ви можете публікувати лише текстові або графічні публікації. Проте рівень контролю, який він дає вам над тим, який вміст ви бачите, заслуговує на вітання. Вся вкладка «Модерація» повна способів, за допомогою яких ви можете налаштувати свій канал і виключити певні теми чи профілі.

Bluesky, на жаль, зараз доступний лише для запрошених; тому вам знадобиться отримати код запрошення Bluesky, щоб приєднатися до платформи.

Платформа побудована на протоколі AT, який є децентралізованою об’єднаною мережею, яка дозволяє підключатися до будь-кого в будь-якій службі за допомогою протоколу, а також переміщувати обліковий запис між різними платформами без втрати даних. Якщо ви вірите в ідею об’єднаних децентралізованих мереж замість традиційних обмежених платформ соціальних медіа, тоді Bluesky представляє не лише альтернативу X, але й частину більш автономної ери для вашої присутності в соціальних мережах.

Завантажити: Bluesky Social для iOS | Android (безкоштовно)

Запущений наприкінці 2022 року Post News був створений колишнім генеральним директором Waze Ноамом Бардіном. Платформа FAQ стверджує, що це «місце, де люди можуть знаходити, читати, дивитися, обговорювати та ділитися новинним вмістом преміум-класу без підписки чи реклами».

Макет Post подібний до X (особливо ранніх ітерацій) та інших служб мікроблогів, тому вам не потрібно багато часу, щоб почати.

Завантажити: Опублікувати новини для Android | iOS (безкоштовно)

Ризикуючи приховати Aether, ви можете думати про платформу як про суміш Discord і Mastodon. Під час вашого першого відвідування веб-сайту з’явиться таке: «Спільноти з відкритим кодом, самоврядні спільноти з можливістю перевірки модерування та модерованими виборами».

Відстоюючи менше мікроблогів і більше дискусій, Aether має кілька ключових особливостей:

  • Одноранговий: немає централізованого сервера.
  • Зберігаються лише шість місяців дописів: ви можете зберігати речі, але не після цієї дати запису.
  • Модерація є прозорою: причини видалення оприлюднюються.
  • Модераторів можна обирати та оголосити імпічмент: невідповідні моди можуть бути відключені.

Кожна з цих функцій робить Aether дуже цікавою подією в просторі онлайн-дискусії. У Aether є версії для Windows, macOS і Linux, але немає мобільного додатка.

Однією з ключових цілей X у задумі був «мікроблог». Цей термін позначає формат коротких дописів у блозі, опублікованих без заголовка. Отже, в основному твіт. Micro.blog менш вимогливий і повільніший, ніж Twitter.

Він ідеально підходить для коротких і довгих публікацій, фотографій і взаємодії з читачами. Все це звучить чудово, хоча є один недолік: Micro.blog доступний лише з місячною підпискою, яка починається від 5 доларів на місяць. Ця базова підписка надає перехресні публікації в соціальних мережах, мобільних додатках та інші базові функції, тоді як оновлення надає вам подкасти та відеохостинг, а також інформаційні бюлетені електронною поштою.

  Як переглянути свої враження на X (Twitter)

Якщо ви хочете спробувати Micro.blog, доступна безкоштовна 30-денна пробна версія.

З метою поставити «людей і свободу слова на перше місце» Gab став відомий як «альтернативна права» альтернатива X; справді, він був створений як протиотрута до того, що засновник Ендрю Торба описав «повністю ліву велику соціальну монополію».

Хоча сервіс, орієнтований на свободу слова, може здатися нерозумним, у 2016 році Gab було заборонено в Apple App Store. Тим часом у 2017 році Google видалив програму з Play Store, зазначивши, що Габ не зміг «продемонструвати достатній рівень модерації, зокрема щодо контенту, який заохочує насильство та пропагує ненависть до груп людей».

Усі ці суперечки — це ганьба, оскільки платформа Gab досить корисна, з оновленнями статусу на 300 символів і зручним інтерфейсом користувача.

Проголошуючи себе «ринком ідей», GETTR пропонує кілька варіантів реєстрації, від телефону чи електронної пошти до Google, LinkedIn, X, Twitch та багатьох інших.

Завдяки цьому дуже легко почати користуватися соціальною мережею, «заснованою на принципах свободи слова, незалежної думки та відмови від політичної цензури». Ви можете думати про GETTR як про менш консервативних Gab або Parler.

GETTR доступний для мобільних пристроїв і через ваш браузер. Він навіть має функцію, схожу на TikTok, під назвою Gtoks.

Завантажити: GETTR для iOS | Android

Cohost без реклами створений для того, щоб ділитися всім, що завгодно. Щомісячна або річна підписка надає розширений доступ до сайту, включаючи завантаження більшого розміру та параметри налаштування.

Cohost має повільний процес реєстрації, публікація публікацій обмежена, доки ваш обліковий запис не буде повністю підтверджено (зазвичай два дні). З іншого боку, це означає, що у вас є час досліджувати бесіди та теми, робити закладки для хеш-тегів і створювати профіль.

Cohost пообіцяв, що «ніколи не буде продавати ваші дані, рекламу чи компанію будь-кому, хто може змінити цю політику, щоб швидко заробити».

Наразі для Cohost недоступний мобільний додаток, але ви можете це побачити допис користувача на Cohost про те, як імітувати досвід використання платформи як програми.

Завдяки інтерфейсу користувача настільного комп’ютера, який нагадує X Pro (раніше TweetDeck), CounterSocial прагне запропонувати своїй спільноті чотири «унікальні засоби захисту».

Ці засоби захисту включають:

  • Виявлення глибоких фейків: завантажений вміст аналізується, щоб визначити використання глибоких фейків.
  • Інтеграція Botsentinel: призначена для виявлення ботів.
  • Сповіщення про порушення ідентифікації: корисний спосіб для власників облікових записів дізнатися, чи їх обліковий запис зламано та використано не за призначенням.
  • Інтеграція Factlayer: кольорові посилання, щоб продемонструвати, наскільки надійним є посилання на новини.
  Як розблокувати «Потенційно конфіденційний вміст» у Twitter

Облікові записи мають обмеження на 500 символів на допис, можна завантажувати медіафайли, проводити опитування та використовувати попередження, щоб приховати текст. Платні облікові записи мають розширені функції, такі як зміна статусу та публікації, які закінчуються та «вибухають». Існує також метавсесвіт VR (хоча він недоступний у мобільному додатку).

CounterSocial пропонує хороший досвід, хоча деякі теми недостатньо охоплені. Однак, якщо ви любите обговорювати новини та актуальні події, це має бути високою у вашому списку X альтернатив.

Завантажити: CounterSocial для iOS | Android (безкоштовно)

Trust Cafe — це довгострокова альтернатива X, яка спрямована на «боротьбу з дезінформацією у сфері соціальних мереж». Платформа, яку модерує спільнота, ви можете очікувати більш глибоких обговорень від більш авторитетних користувачів на низку тем. Ви навіть можете переглядати як гість, якщо не хочете створювати обліковий запис.

Ви можете створювати текстові, графічні чи відео дописи, а також співпрацювати з іншими над дописами. Подобається та коментують, щоб ви могли взаємодіяти з вмістом інших користувачів. Якщо ви коли-небудь були на WT.Social, то знаєте, що це наступник платформи, створеної засновником Вікіпедії Джиммі Вейлзом. Наразі ви зможете отримати доступ до Trust Cafe лише через веб-додаток.

Hive Social має на меті запропонувати початковий досвід використання Twitter, приділяючи більше уваги окремим особам. Ви можете змінити вигляд своїх чи інших каналів за допомогою верхнього меню, сегментуючи його на всі публікації, зображення та відео або лише на основі тексту.

Під час переходу Twitter на X Hive Social мав кілька днів розквіту; із великим напливом користувачів. Хоча з тих пір він намагався зберегти свою максимальну базу користувачів, він створив лояльну спільноту.

Якщо ви сумуєте за першими днями Twitter і віддаєте перевагу меншій спільноті однодумців, а не каналу, повному шуму, ви можете знайти його в Hive.

Завантажити: Hive Social для iOS | Android (безкоштовно)

Яка ваша заміна X?

Незалежно від того, чи плануєте ви вийти з X сьогодні, чи вважаєте, що краще залишити це, поки люди, за якими ви слідкуєте, не скачуть корабель, наведені альтернативи наразі є найкращими варіантами.

Який із них ви віддасте перевагу, залежить від того, що ви сподіваєтеся отримати від мікроблогів/соціальних мереж. Це також залежить від того, чи дбаєте ви про власника певної платформи. І незалежно від того, яка платформа вже інтегрована у ваше життя. Наприклад, Substack Notes і Threads можуть бути на вашому радарі, оскільки у вас уже є Substack або Instagram.