12 порад технічної підтримки сім’ї на свята

| | 0 Comments| 9:55 PM
Categories:

Єдина безсумнівність у житті — це смерть, податки та необхідність надавати технічну підтримку своїм родичам під час свят, тому що ви «знаєте комп’ютери». Заощадьте собі час і дотримуйтесь нашого плану з 12 кроків, щоб очистити та захистити гаджети кожного.

Оновлення операційних систем комп’ютера

Ми не обов’язково рекомендуємо оновлювати операційну систему (ОС) у перший день випуску нової версії. Проте, загалом, непогано підтримувати актуальну ОС. Як Windows, так і macOS комплектують оновлення безпеки з виправленнями помилок та оновленнями функцій, тому оновлена ​​система є одним із найпростіших та найефективніших способів убезпечити комп’ютер.

Як на комп’ютерах з Windows, так і на комп’ютерах Mac можна легко дізнатися, яка версія ОС на ньому запущена, і за потреби оновити. Ви можете дотримуватись наших інструкцій, щоб оновити мікропрограму як на Windows, так і на macOS.

Це може зайняти деякий час, тому ви, ймовірно, захочете зробити цей крок спочатку.

Активуйте антивірусне програмне забезпечення та запустіть сканування

Антивірусне програмне забезпечення запобігає зараженню комп’ютера вірусами та іншими неприємними речовинами. Він також відстежує все, що завантажено або встановлено, порівнює це зі списком програм, які, як відомо, є шкідливими, і не дає йому доставити нічого шкідливого для системи.

  Як перевірити дозволи на доповнення Firefox

Ми рекомендуємо Windows Defender для машин Windows. Він був вбудований в ОС з Windows 8. Він також безкоштовний і простий у використанні — просто увімкніть його, накажіть автоматично оновлювати визначення вірусів, а потім проскануйте комп’ютер.

Існує менше вірусів і шкідливих програм, які націлені на Mac, але вони збільшуються. Однак встановлення антивірусу не повинно викликати жодних проблем. Виберіть надійну програму, встановіть її, оновіть визначення вірусів і скануйте Mac.

Увімкніть програмне забезпечення для захисту від шкідливих програм і запустіть ще одне сканування

Антивірусне програмне забезпечення не може бути на 100 відсотків ефективним проти всього, тому вам також слід встановити хорошу програму захисту від шкідливих програм. Ми рекомендуємо Malwarebytes як для Windows, так і для Mac.

Встановіть його, оновіть визначення шкідливих програм, а потім знову проскануйте комп’ютер.

Перевірте, чи були вкрадені паролі

Оскільки ми проводимо велику частину свого життя в Інтернеті, а люди, як правило, використовують дуже поширені або однакові паролі на багатьох сайтах, дуже важливо знати, чи їх паролі вкрали. Перевірте HaveIBeenPwned (HIBP), щоб перевірити, чи не зламано адресу електронної пошти або пароль для будь-яких онлайн-облікових записів.

Ми вже розглядали HIBP, тому, якщо ви ніколи не використовували його, просто дотримуйтесь інструкцій.

Змініть усі паролі та встановіть менеджер паролів

Незалежно від того, чи повертає HIBP якісь звернення, наявність унікального пароля для кожного веб-сайту є одним із найкращих способів підвищити безпеку в Інтернеті.

На жаль, кілька паролів часто дуже важко запам’ятати. Ось тут на допомогу приходить менеджер паролів. Він генеруватиме та зберігатиме паролі для кожного сайту, на якому входить член вашої родини.

  Як прискорити робочий стіл KDE Plasma 5

Увімкніть двофакторну аутентифікацію всюди

Найкращий спосіб захистити облікові записи в Інтернеті – увімкнути двофакторну аутентифікацію. Коли Google провела а навчання з гігієни безпеки, у ньому було розглянуто, наскільки ефективними були різні методи безпеки для запобігання автоматизованим ботам, масовому фішингу та цільовим атакам.

Єдиним методом, який був на 100 відсотків ефективним проти всіх трьох типів атак, була двофакторна аутентифікація (2FA) за допомогою програмного або апаратного ключа.

Ось чому ми рекомендуємо використовувати 2FA через додаток. Однак 2FA з SMS (текстові повідомлення) все ж краще, ніж взагалі не використовувати 2FA.

Ви можете ввімкнути 2FA в облікових записах Google, Apple ID, Office 365, Amazon, Twitter, Instagram, Slack та цілій купі інших облікових записів, включаючи Facebook, Yahoo! і Dropbox.

Однак не забудьте скопіювати коди відновлення, щоб, якщо член вашої родини загубив або зламав телефон, він все одно міг легко ввійти.

Видаліть непотрібні програми

Вказівник миші на

Невикористані програми можуть становити загрозу безпеці, оскільки люди часто забувають їх оновити. Вони також займають місце на жорсткому диску та потенційно сповільнюють роботу комп’ютера, якщо вони завантажуються в пам’ять під час завантаження комп’ютера.

Видалення будь-яких непотрібних програм робить комп’ютер більш безпечним, збільшує простір на жорсткому диску та може дещо пришвидшити його роботу.

Ось як ви можете видалити встановлені програми з Windows 10, видалити вбудовані програми Windows і видалити будь-яку програму з macOS.

Оновіть усі інші програми

Важливо постійно оновлювати програми, оскільки останні версії зазвичай є найбільш безпечними та надійними. Вони також мають новітні функції та працюють швидше. Ось як оновити програми на Windows і Mac.

Видаліть непотрібні розширення браузера

Розширення для браузера можуть бути корисними, але вони також можуть сповільнити його роботу та зробити його менш безпечним. У гіршому випадку вони також можуть активно шпигувати.

  Що таке статична IP-адреса і як її налаштувати

Це може бути для вас очевидним, але якщо ви чистите чужу машину, зазвичай можна знайти купу схематичних розширень, які роблять хтозна що.

Перегляньте наш посібник щодо видалення розширень браузера з Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari та Opera або цей для Edge.

Оновіть операційну систему на мобільному пристрої

Як і комп’ютери, телефони та планшети отримують переваги від останніх оновлень своїх операційних систем, оскільки вони містять виправлення помилок, оновлення безпеки та покращення функцій.

Ви можете виконати кроки в наших посібниках, щоб оновити пристрої Android, iPhone та iPad до останнього доступного програмного забезпечення.

Видаліть непотрібні програми на мобільних пристроях

Палець, який збирається натиснути

Смартфони є основою життя багатьох людей. Вони містять усе, починаючи від облікових записів електронної пошти та банківських послуг, закінчуючи медичними даними та розблокуванням по відбитку пальця чи обличчям.

Оскільки телефони (і планшети) містять так багато цінної та приватної інформації, краще видалити всі небажані програми. Зрештою, як ми згадували раніше, ви не можете бути впевнені, що вони не порушують вашу конфіденційність.

Раніше ми розповідали про те, як видалити програми на Android, iPhone або iPad, тому перегляньте їх, щоб отримати додаткові інструкції.

Оновіть усі інші програми на мобільних пристроях

Ви майже закінчили — є ще одна річ. Android, iOS та iPadOS намагаються автоматично оновлювати програми, але це відбувається не завжди.

Люди іноді вимикають автоматичне оновлення, тому що хочуть знати, які зміни будуть внесені в їхній пристрій, перш ніж вони встановлять останню версію.

Ви можете дотримуватись наших посібників для Android, iPhone та iPad, щоб переконатися, що телефон або планшет працює з найновішими програмами.

Тепер ви можете повернутися до надмірного балування та розслаблення — доки наступний родич не попросить вас про послугу.