12 найкращих інструментів рефакторингу коду для ваших проектів DevOps

Вам потрібно відредагувати, очистити та реструктуризувати код, щоб зробити його більш зручним і ефективним у проекті розробки програмного забезпечення DevOps? Інструменти рефакторингу коду, згадані в цій статті, допоможуть!

Agile та DevOps є найуспішнішими фреймворками для розробки програмного забезпечення в середовищі, де швидке розгортання високоякісного програмного забезпечення є вирішальним для успіху вашого бізнесу.

За словами а Ринки і ринки Доповідь, поточний дохід ринку DevOps становить 10,4 мільярда доларів США і має зрости до 25,5 мільярда доларів США до 2028 року. Це означає, що ринок DevOps буде наповнений настільними та мобільними додатками від розробників інструментів DevOps, які не відповідають стандартам, до преміальних.

Читайте також: DevOps: останні тенденції та життєва статистика

На цьому розрослому ринку DevOps пошук найкращих інструментів і програм для старту вашого проекту розробки програмного забезпечення має бути непростим завданням. Ця стаття допоможе вам зрозуміти рефакторинг коду в DevOps, як отримати правильні інструменти для цієї мети та деякі з найкращих інструментів для рефакторингу кодів на ринку.

Що таке рефакторинг коду в DevOps?

Рефакторинг коду – це процес покращення якості коду програмного забезпечення шляхом зміни деяких його частин, дедуплікації бази коду, усунення непотрібних залежностей тощо. У DevOps ви виконуєте рефакторинг коду відразу після циклу розробки, керованого тестуванням (TDD), щоб зробити код придатним для обслуговування та компактним без зміни зовнішньої поведінки програми.

Якщо ви використовуєте розробку, керовану поведінкою (BDD) або розробку, керовану приймальним тестуванням (ATDD), вам потрібно виконати рефакторинг коду.

Шукаєте надійні інструменти для TDD, BDD і ATDD? Перегляньте найкращі інструменти розробки, керовані тестуванням (TDD).

Рефакторинг програмного коду є невід’ємною частиною розробки програмного забезпечення Agile та DevOps. Це дає змогу розробникам програмного забезпечення, орієнтованим на бізнес, погасити технічний борг перед розгортанням продукту, щоб уникнути серйозних збоїв у програмному забезпеченні, коли воно знаходиться у відкритому доступі.

Мартін Фаулер є піонером концепції рефакторинга коду. Він детально пояснив рефакторинг коду для компаній і розробників програмного забезпечення у своїй книзі «Рефакторинг: покращення дизайну існуючого коду”. Ви повинні прочитати його, якщо ви займаєтеся розробкою програмного забезпечення.

Коли варто розглядати рефакторинг коду

Більшість проектів DevOps включають графік рефакторингу коду під час додавання нових функцій або оновлення програмного забезпечення. Ви також можете застосувати рефакторинг коду під час перегляду програмного коду щомісяця, два рази на рік, щорічно тощо.

Варто зазначити, що це ваш останній шанс виправити та оптимізувати код до того, як програмне забезпечення чи служба запрацюють. Існують проекти розробки програмного забезпечення Agile, які також реалізують графік частого рефакторингу коду.

Нижче наведено кілька порад щодо того, коли потрібно рефакторинг програмного коду:

 • Спостерігаються логічне повторення або циклічні структури коду.
 • Кілька розробників стикаються з труднощами в розумінні коду та його функціональності.
 • Проблеми виникають із певною частиною коду.
 • Процеси налагодження тривають довше, ніж очікувалося.
 • Випадкове налагодження відбувається через відсутність комплексного методу вирішення проблем.
 • Останній рефакторинг коду був зроблений деякий час тому, і зараз його потрібно оновити.
 • Є плани додати важливу функцію, компонент, великий блок або інтегрувати з рішенням третьої сторони.

Найкращі практики рефакторингу коду

Нижче наведено корисні вказівки щодо практики рефакторингу коду:

 • Регулярно перевіряйте коди, щоб підтримувати якість коду, а також зменшувати технічний борг.
 • Зведіть до мінімуму ризик додавання непотрібних помилок шляхом рефакторингу кодової бази невеликими фрагментами.
 • Не забудьте перевірити функціональність кодів відповідно до необхідної зовнішньої поведінки після рефакторингу кодів.
 • Дотримуйтеся підходу «з’їсти жабу» в проекті рефакторингу. Це означає пріоритетність областей, які впливають на кілька частин кодової бази або які важко зрозуміти.
 • Використовуйте програмне забезпечення для контролю версій або веб-додаток, щоб підтримувати різні версії переробленого коду та за потреби повертатися до найвідомішої версії.
 • У проекті рефакторингу коду повинні бути задіяні всі члени команди DevOps.
 • Створіть документ або журнал рефакторингу коду та запишіть причини та підхід до кожного сеансу рефакторингу для подальшого використання.
 • Під час перегляду програмного забезпечення, мобільного додатка чи веб-додатка для цілей аудиту рекомендується рефакторинг коду.

Розгляньте автоматизовані інструменти рефакторингу, щоб пришвидшити процес і підтримувати узгодженість.

Перевірте оновлений код шляхом комплексного тестування та аналізу продуктивності.

Переваги рефакторингу коду

Без рефакторингу коду ви б продовжували додавати функціональні можливості до існуючої бази програмного коду. Коли код стає надскладним і неможливим для підтримки, ви позбавляєтеся його і починаєте з нуля.

Але коли ви починаєте рефакторинг своїх програмних кодів, ви робите їх ефективними для забезпечення поточної бізнес-цінності та підтримуєте сумісність коду для включення майбутніх бізнес-цінностей без розробки з нуля.

Нижче наведено деякі загальні переваги рефакторингу коду в DevOps і Agile:

 • Покращує якість і читабельність коду, що полегшує технічне обслуговування та усунення несправностей
 • Зменшує технічний борг і мінімізує ризик майбутніх помилок і помилок
 • Покращує загальну ефективність і продуктивність кінцевого продукту чи послуги
 • Спрощує включення всіх відгуків і коментарів від усієї команди DevOps через співпрацю
 • Зберігає вашу кодову базу програмного забезпечення модульною, щоб ви могли легко додавати або видаляти функції в майбутньому
 • Процес рефакторингу коду створює стандартну практику розробки
 • Ваше програмне забезпечення або мобільний додаток стає масштабованим
 • Він сприяє культурі постійного вдосконалення в DevOps
 • Нові розробники можуть легко зрозуміти кодову базу, коли існуючі виходять з проекту

Ні, давайте розглянемо нижче інструменти рефакторингу коду, які використовують найуспішніші проекти DevOps:

SonarLint

SonarLint це популярний інструмент рефакторингу коду, який легко інтегрується з багатьма інтегрованими середовищами розробки (IDE). Це дозволяє розробникам виявляти та вирішувати проблеми з якістю коду в реальному часі.

Шляхом аналізу коду на льоту SonarLint виявляє помилки, вразливі місця в безпеці, запахи коду та проблеми з обслуговуванням. Такі звіти про якість коду допомагають розробникам у внесенні негайних покращень. Завдяки більш ніж 5000 правилам кодування та потоку даних про проблеми SonarLint забезпечує стабільну якість коду в усіх проектах.

ІДЕЯ IntelliJ

ІДЕЯ IntelliJ пропонує широкі функції рефакторингу коду для підвищення якості коду та зручності обслуговування. Інтелектуальний аналіз коду дає змогу миттєво виявляти потенційні проблеми та застосовувати різні методи рефакторингу. Він також забезпечує автоматизований рефакторинг для таких завдань, як перейменування змінних, вилучення методів і введення змінних.

Крім того, ви можете виконувати розширені рефакторинги, такі як вилучення інтерфейсів і переміщення членів до різних класів. Збереження цілісності та функціональності коду є справжньою проблемою під час рефакторингу коду. IntelliJ IDEA пропонує засоби для усунення цього ризику за допомогою таких функцій, як попередній перегляд змін рефакторингу та вирішення конфліктів.

Код Visual Studio

Код Visual Studio Microsoft займає 41,16% ринку IDE. Це основна IDE, на якій більшість проектів DevOps розробляють свої кодові бази. Його можливості рефакторингу коду також майже відсутні.

Він має багато вбудованих дій рефакторингу, а також підтримку сторонніх інтеграцій рефакторингу коду з ринку VS Code. Деякі з його вбудованих дій рефакторингу: метод вилучення, змінна, перейменування символу тощо.

CodePal

CodePal Інструмент рефакторингу коду – це інструмент DevOps на основі ШІ. Він доступний у двох варіантах, як описано нижче:

 • Веб-інтерфейс рефакторингу коду, де ви можете надсилати запити на рефакторинг.
 • Сервіс CodePal API дозволяє інтегрувати систему рефакторингу коду у вашу IDE або веб-сайти.

Ви можете скористатися безкоштовним планом або отримати платну підписку. Безкоштовний план дозволяє робити менше запитів на менші розміри. Платні плани забезпечують 250+ запитів більшої кодової бази.

CodeRush

с CodeRush, ви отримуєте можливість покращувати читабельність коду, змінювати його та змінювати його внутрішню структуру, не змінюючи його зовнішню поведінку. Під час роботи над структурами кодування, які потребують лише одного типу для кожного файлу, функція рефакторингу організації файлів CodeRush стане в нагоді.

Використовуючи директиви, інструмент може оптимізувати та сортувати код. Він також видаляє непотрібні та невикористані елементи з вашого коду, щоб зробити його зрозумілим і читабельним. CodeRush здатний безпечно оптимізувати застарілі коди для максимального використання нових функцій мови.

Боулер

Кредит зображення: Боулер

Якщо вам потрібен безпечний інструмент рефакторингу для сучасного коду Python, Боулер має бути вашим вибором. Розробники можуть використовувати цей інструмент для автоматизованих змін або як ще один компонент бібліотеки для свого редактора коду.

Увімкнувши сценарії, які можна складати, повторно використовувати та прості сценарії рефакторингу, він пропонує вам постійну корисність і не потребує викидати сценарії після кожного використання.

Цей інструмент побудований на основі стандартних бібліотек. Як наслідок, він не лише підтримує останні версії Python, але й має зворотну сумісність із усіма попередніми версіями Python.

рефракція

рефракція виводить кодування на основі штучного інтелекту на новий рівень, дозволяючи використовувати штучний інтелект для рефакторингу коду та документування. Ви просто зареєструєте безкоштовний обліковий запис, який дозволяє мати до 10 користувачів.

Виберіть мову програмування кодової бази з обширного списку та чекайте магії ШІ. На момент написання статті інструмент підтримував понад 50 мов програмування, таких як Python, Scala, SAP ABAP, C++, GraphQL, Kotlin тощо.

Більше того, це дає змогу рефакторити коди на інструменті терміналу Mac за допомогою розширення терміналу Refraction. Є й інші розширення для VS Code, GitHub Autoreview тощо.

CodeMaid

Кредит зображення: CodeMaid

CodeMaid це розширення Visual Studio з відкритим вихідним кодом, яке рефакторює ваш код, написаний такими мовами, як C#, C++, F#, JSON, JavaScript, TypeScript, XML, HTML, PHP, PowerShell, VB, R та багатьма іншими.

Використовуючи цей інструмент, розробники можуть видалити випадкові пробіли зі свого коду. Вони також можуть використовувати його для додавання невизначених модифікаторів доступу, видалення та сортування за допомогою операторів і максимального використання вбудованого форматування Visual Studio.

Більше того, усе це можна зробити автоматично або за запитом, також з одного файлу або повного коду. Ви також можете використовувати його для таких завдань, як пошук коду, розпізнавання коду та форматування коду.

ReSharper

ReSharper поставляється з набором рефакторингів, які аналізують вибраний код, щоб отримати інформацію, а потім оновлюють існуючий код на основі інформації за допомогою свого інтелекту. Ви можете використовувати всі функції рефакторингу коду C#; однак деякі його функції можна використовувати в таких мовах, як VB.NET, ASP.NET, XAML, JavaScript, TypeScript тощо.

Атрибути рефакторингу цієї функції включають вилучення суперкласу, введення параметра, зміну підпису, перетворення інтерфейсу на абстрактний клас і навпаки, перетворення методу розширення на звичайний статичний і навпаки, переміщення рядка в ресурс, перейменування, переміщення членів вгору або вниз тощо.

підбирати

Кредит зображення: підбирати

підбирати дає змогу запускати повнофункціональні проекти рефакторингу коду на Visual Studio Code для всіх ваших проектів, які використовують React для створення кодових баз. Це надійне розширення для Visual Studio Code, розроблене Wix.

Деякі його функції для рефакторингу коду для кодової бази React:

 • Видобування JSX (розширення синтаксису JavaScript) у новий компонент React
 • Ви можете перетворити компоненти класу на функціональні компоненти
 • Перейменувати змінну стану
 • Обгортка за допомогою хуків, таких як useCallback, useEffect, useMemo тощо.

CodeSee

Використання CodeSee, ви можете візуалізувати свій застарілий код і зрозуміти його з метою рефакторингу. З його допомогою можна автоматично створити точну візуальну модель для рефакторингу.

CodeSee також може автоматично синхронізувати карти кодової бази та автоматичне виявлення служб для візуалізації прогресу. Інженери також можуть використовувати цей інструмент для розвитку нових звичок. Наприклад, його автоматичні коментарі можуть працювати як нагадування про введення файлів у мікросервіс замість певної папки.

Крім того, він може зіставляти та автоматизувати служби, зміни коду, каталоги та залежності файлів вашої програми для частої доставки стабільного коду.

Джерела

Джерела це інструмент, який допомагає вам постійно вдосконалювати код, переглядаючи ваш код на всіх ваших пристроях. Впровадивши його автоматичні пропозиції, ви можете легко отримати чистий і якісний код.

Це також дозволяє визначити правило та ввімкнути його в CLI, щоб виправити кожен випадок певної проблеми. Оскільки ви можете використовувати цей інструмент для виявлення проблем у реальному часі, немає потреби чекати фази перевірки коду.

Sourcery поважає вашу конфіденційність і використовує шифрування AES256. Крім того, код ніколи не покидає ваші пристрої, а отже, ви можете бути впевнені в його безпеці.

Заключні слова

Вибір правильних інструментів на початку є ключем до успіху в DevOps. Ви не можете дозволити собі втрачати час і бюджет на заміну неефективного інструменту в середині проекту. Отже, вибирайте інструменти DevOps, такі як програмне забезпечення для рефакторингу коду, з розумом і залишайтеся продуктивними. Наведений вище список має допомогти.

Далі перегляньте остаточний список інструментів DevOps.