techukraine.net techukraine.net 12 найкращих шаблонів конвеєра продажів для оптимізації процесу продажів

12 найкращих шаблонів конвеєра продажів для оптимізації процесу продажів

Categories:

Залучення потенційних клієнтів і конверсія залишаються найважливішими аспектами маркетингу та продажів. Шлях клієнта до досягнення цього включає кілька етапів і рішень, які вам потрібно прийняти.

Якщо ви хочете зробити цей процес гладким, як масло, вам потрібно попрацювати над оптимізацією каналу продажів.

Але який найкращий спосіб це зробити?

Це просто, насправді. Найкращим підходом було б зрозуміти, як працює конвеєр продажів, і використати правильний шаблон конвеєра продажів для нього.

У цій статті ви дізнаєтеся, що таке конвеєр продажів і як його створити. Ви також отримаєте огляд найкращих шаблонів каналів продажів на ринку.

Що таке конвеєр продажів і його значення

Конвеєр продажів — це графічне представлення шляху покупця від потенційного клієнта до клієнта. Він пропонує систематичну процедуру та допомагає приймати рішення протягом усієї воронки продажів.

Конвеєр включає генерацію потенційних клієнтів, кваліфікацію, пропозиції, переговори та завершальні етапи.

Це надзвичайно важливий інструмент для відділів продажів, оскільки він допомагає їм відстежувати прогрес, виявляти вузькі місця та прогнозувати доходи. Правильно керований канал продажів підвищує ефективність продажів і покращує відносини з клієнтами.

Конвеєр продажів є ключовим компонентом бізнесу, оскільки він допомагає:

  • Прогнозування доходу: це допомагає передбачити майбутні продажі; це можна зробити, зберігаючи облік усіх ймовірних угод, які дозріли до закриття, їх етапи та шанси на реалізацію.
  • Оптимізація процесу продажу: конвеєр продажу пропонує огляд процесу продажу. Це допомагає виявити будь-які вузькі місця чи прогалини та покращує коефіцієнти конверсії, таким чином збільшуючи продажі.
  • Розподіл ресурсів: ви можете краще розподілити ресурси на основі різних етапів конвеєра продажів. Наприклад, якщо на стадії пропозиції є багато угод, ви можете скерувати більше ресурсів на забезпечення своєчасних пропозицій.
  • Вимірювання та керування продуктивністю: Ви можете графічно вимірювати продуктивність у конвеєрі. Це дає змогу керівництву знати, хто добре працює, а хто потребує навчання чи підтримки.
  • Управління взаємовідносинами з клієнтами: канал продажів допомагає вимірювати взаємодію з потенційними клієнтами. Це забезпечує своєчасні подальші дії та покращує відносини з клієнтами, доки точки переходу не зустрінуться.

Як створити конвеєр продажів

Крок 1: визначте свій процес продажу

Створення каналу продажів починається з окреслення процесу продажів. Вам потрібно створити карти шляху клієнта, які починаються з джерел потенційних клієнтів. Ці джерела потенційних клієнтів можуть бути чим завгодно, від магнітів для потенційних клієнтів до цільових сторінок, залежно від вашої маркетингової стратегії.

У вашому процесі продажів також повинні бути чітко визначені дії, пов’язані з воронкою. Усе це зробить ваш конвеєр організованим і простим у відстеженні.

Крок 2: Визначте ключові дії на кожному етапі

Після визначення процесу продажів вам потрібно піти трохи глибше та визначити ключові дії на кожному етапі воронки.

Для цього вам потрібно буде визначити точки взаємодії клієнта. Точки контакту з клієнтами стосуються випадків, коли потенційні клієнти контактують з вами. Це може бути у формі прямої взаємодії, відвідування веб-сайту, взаємодії в соціальних мережах тощо.

За допомогою точок дотику ви можете визначити ключові дії, які вам потрібно виконати на кожному етапі, щоб допомогти просуватись у послідовність.

Крок 3: Встановіть критерії для переміщення потенційних клієнтів через конвеєр

Цей крок спрямований на те, щоб допомогти вашим потенційним клієнтам просуватися по послідовності переходів у потрібний час. Для цього вам потрібно встановити чіткі критерії щодо процесів верхньої, середньої та нижньої частини послідовності.

В ідеалі діяльність на початку послідовності включає залучення потенційних клієнтів. Отже, для цього вам потрібно буде визначити відповідні джерела потенційних клієнтів і стратегії.

  10 найкращих камер для тварин, щоб стежити за своїм пухнастим другом

Подібним чином для діяльності в середині послідовності вам потрібно буде працювати над критеріями залучення потенційних клієнтів. А для нижньої частини воронки встановіть критерії конверсії.

Крок 4: Впровадьте систему відстеження прогресу

Щоб визначити потенційні прогалини та проблеми, необхідне відстеження прогресу вашого каналу продажів. Щоб запровадити систему відстеження, встановіть конкретні часові рамки та право власності на завдання. Це дає змогу менеджерам і керівникам точно визначити сфери, які можуть бути недоліками.

Крок 5. Регулярно переглядайте та вдосконалюйте свій конвеєр

Існує велика ймовірність того, що ваш конвеєр потребуватиме вдосконалень у міру розвитку вашого бізнесу. Ваші джерела потенційних клієнтів, стратегії та навіть цільові облікові записи можуть часто змінюватися. Тож ви повинні регулярно переглядати та вдосконалювати свій конвеєр на основі змін у вашому шляху покупця чи процесі продажу.

Як попередньо створений шаблон допомагає збільшити продажі

Попередньо створений шаблон продажів підвищує продажі, створюючи структуровану та ефективну структуру для керування процесом продажів. Шаблони часто постачаються з попередньо визначеними етапами та діями. Вони допомагають спростити процес продажів і уникнути пропуску важливих кроків.

Використовуючи шаблони, команди можуть заощадити час на адміністративних завданнях і більше зосередитися на продажах. Ці шаблони також зазвичай містять вбудовані функції відстеження та аналітики. А шаблони вже готові, тож вам не потрібно витрачати час на процес створення або вам не потрібно знати, як працює певний аспект, наприклад лійкова діаграма в Excel.

За правильного використання ці функції дають цінну інформацію про процес продажів. Це дозволяє відділу продажів оцінити ефективність процесу.

Більше того, попередньо створений шаблон продажів допомагає досягти узгодженості між командою продажів. Усі використовують той самий процес і критерії для реалізації перспектив. Це покращує співпрацю та спілкування між членами групи.

Тепер ми розглянемо деякі шаблони продажів, які можна використовувати для операцій з продажу та які можуть доповнити програмне забезпечення для створення потенційних клієнтів, яке ви використовуєте.

Атласіан

The Шаблон конвеєра продажів від Atlassian Jira допомагає відділам продажів укладати угоди, які захоплюють потенційних клієнтів від початкової стадії залучення до остаточного закриття угоди.

Jira пропонує різноманітні інструменти візуалізації для перегляду каналів продажів у вигляді списку, дошки, календаря або шкали часу.

Команди можуть налаштувати свій робочий процес відповідно до своїх конкретних потреб і покращити співпрацю. Шаблон Atlassian також містить функції відстеження часової шкали для окремих етапів і завдань. Менеджери можуть призначати ці часові рамки команді.

Одним словом, Atlassian створює ефективний спосіб для відділів продажів керувати своїми завданнями для укладання потенційних угод.

HubSpot

Безкоштовний Шаблон конвеєра продажів від HubSpot оптимізує управління продажами. Він автоматизує статуси для кожної угоди та оцінює ймовірність успіху кожної угоди.

Це забезпечує легкість моніторингу статусу угоди в рамках продажів. Шаблон постачається як частина HubSpot CRM, яка спрямована на автоматизацію завдань та інтеграцію з існуючими інструментами.

Hubspot CRM дозволяє налаштовувати шляхи конверсії протягом усієї послідовності. Він містить систему для заміни складних формул введенням даних, забезпечуючи при цьому гнучкість у розрахунку ставок.

Monday.com

The Шаблон конвеєра продажів від Monday.com допомагає спростити процес управління потребами клієнтів, взаємодією та процесами відділу продажів.

Шаблон інтегрується з маркетинговими зусиллями, фіксує імпорт потенційних клієнтів і надає вам перегляд усіх їхніх статусів угод. Деякі інші ключові функції включають зберігання та керування контактами.

За допомогою Monday.com ви можете легко створювати кілька переглядів для візуалізації даних і автоматизувати повторювані завдання. Він також інтегрується з такими інструментами, як Salesforce, Hubspot і Mailchimp, серед інших. Шаблон полегшує співпрацю та допомагає відстежувати приблизні доходи, витрати та час.

  Чому люди відновлюють старовинні комп’ютери і як ви також можете

SmartSheet

The Безкоштовний шаблон каналу продажів Smartsheet допомагає власникам бізнесу та професіоналам впоратися з усіма аспектами процесу продажів, починаючи від початкової стадії залучення потенційних клієнтів до завершальних етапів переговорів.

Ви можете використовувати шаблон як для особистих, так і для професійних цілей. Це частина ширшої пропозиції Smartsheet – система для керування динамічною роботою, яка пропонує функції для автоматизації робочого процесу та керування вмістом, наприклад блогами та формами, а також інші функції.

Це Smartsheet шаблон відображає більш поширену модель конвеєра продажів. Модель, яка відстежує результати різних дій для укладання угод.

ClickUp

The Шаблон каналу продажів від ClickUp це корисний шаблон, який дозволяє вам бути більш організованими та оптимізувати кожен етап процесу продажу.

Для початку ви можете візуалізувати воронку продажів в одному поданні. Вони можуть керувати даними клієнтів, перетягуючи їх на різні об’єкти, а також можуть визначати пріоритетність потенційних клієнтів відповідно до таких критеріїв, як терміновість, цінність і потенціал.

ClickUpШаблон покращує співпрацю з метою прискорення розробки продукту. Загалом, це зручний і точний шаблон для прогнозування продажів.

Шаблон має такі функції, як:

  • Спеціальні статуси: дозволяє створювати завдання з 30 користувальницькими статусами, які дозволяють краще відстежувати прогрес клієнтів
  • Користувацькі поля: полегшує керування відносинами з клієнтами, а також візуалізацію даних про клієнтів
  • Спеціальні перегляди: пропонує чотири різні режими перегляду через конфігурації ClickUp, що полегшує доступність, організацію та розуміння інформації
  • Управління проектами: пропонує такі функції, як відстеження часу, додаткові теги, попередження про залежності, електронні листи та оновлення опису через анотації

The Шаблон конвеєра продажів ClickUp існує, щоб спростити процеси та покращити ситуацію.

Spreadsheet.com

The Шаблон каналу продажів від Spreadsheet.com допомагає відстежувати та ефективно аналізувати ваш канал продажів. У цьому шаблоні можна реєструвати угоди, компанії, контракти та взаємодії.

Ви можете зв’язати угоди, їхній статус, клієнтів і взаємодію з усіма їхніми аркушами. Це дає повне уявлення про процес продажу. Інформаційна панель допомагає візуалізувати й аналізувати угоди з продажу за статусом, власником угоди або цільовою датою закриття.

Ця частина ширшої пропозиції Spreadsheet.com підпадає під категорію «єдина гнучка платформа». Це для користувачів, які хочуть використовувати найкращі функції електронних таблиць, які містять інформацію, що легко дублюється між людьми, командами та організаціями.

Airtable

The Шаблон трубопроводу продажів Airtable це комплексний шаблон, призначений для спрощення процесів продажу. Він містить графічне представлення кожного етапу шляху покупця.

Шаблон дозволяє торговим представникам мати структуру своїх щоденних обов’язків. Це включає відстеження, подальші кроки, готовність до продажів і області вдосконалення, що робить його придатним для будь-яких торгових представників, менеджерів або керівників команд.

Шаблон Airtable слугує центральним інструментом відстеження продажів, який надає інформацію про продажі в реальному часі. Це оптимізує керування активами та завданнями, не потребуючи кількох документів і електронних таблиць.

Продавець

The Безкоштовний шаблон конвеєра продажів Salesmate є прикладом шаблону, який допомагає компаніям побудувати та здійснити успішний процес продажів.

Він надає чітке уявлення про етапи конвеєра продажів, посилюючи увагу до всіх потенційних клієнтів. Оскільки кожен етап продажу можна налаштувати, ви зосереджуєтеся на потенційних клієнтах із кращими шансами конверсії.

Шаблон Salesmate також допомагає прогнозувати продажі на основі попередніх показників. І вказує очікувані дати закриття кожної угоди. Це ідеальний варіант для експертів із продажу, які аналізують різні дані про продажі, щоб створити етапи воронки.

  Чому програми iPhone запитують «Пристрої у вашій локальній мережі»

По суті, цей шаблон Salesmate покращує залучення потенційних клієнтів, підвищує продуктивність і запобігає витокам воронки.

Salesflare

The Безкоштовний шаблон воронки продажів Salesflare допомагає акуратно та організовано відстежувати потенційні клієнти. Він візуально відображає процес продажу, дозволяючи перевіряти, покращувати та прогнозувати дохід.

Шаблон можна налаштувати, і ви можете додавати або видаляти етапи та членів команди. Це також дозволяє встановлювати цілі перед введенням їх у програму для роботи з електронними таблицями. Шаблон дає змогу додавати потенційних клієнтів, розмір угоди, очікувану дату закриття та торговельного представника, який працює над угодою.

Аркуш «Insights» автоматично оновлюється даними, введеними на основі встановлення необхідного періоду часу для угод у робочих аркушах. Він відображає прогнози доходів, коефіцієнтів конверсії та ефективності торгових представників.

Нарешті, шаблон Salesflare дозволяє вам перевірити, чи жоден потенційний клієнт не залишиться поза контролем, і водночас покращує кожну фазу процесу продажу.

асана

The Шаблон трубопроводу продажів Asana може відстежувати хід конвеєра та дії для певних облікових записів. Ви можете просто додавати або оновлювати інформацію, де б не були ваші потенційні клієнти у воронці продажів.

Asana надає кілька режимів перегляду, щоб ви могли зосередитися на нових потенційних клієнтах, їхніх головних облікових записах або ризикованих можливостях. Ви можете налаштувати шаблон із спеціальними полями для оцінки потенційної вартості, статусу потенційного клієнта тощо.

Шаблони Asana добре інтегруються з іншими бізнес-інструментами, такими як Salesforce, тож ви можете оптимізувати робочі процеси та співпрацювати різними способами. Шаблон працює між командами продажів будь-якого розміру, будуючи та розширюючи їхні конвеєри.

Todoist

The Шаблон конвеєра продажів Todoist дозволяє організовувати та краще спілкуватися з клієнтами, готуючи конвеєр у структурований спосіб.

Todoist забезпечує шлях для моніторингу потенційних клієнтів, одночасно забезпечуючи їх просування по всьому каналу продажів.

TodoistШаблон здатний впоратися зі складнощами, з якими стикаються всі відділи продажів у своїх процесах.

Pipefy

The Шаблон трубопроводу продажів Pipefy це настроюваний інструмент для спрощення процесу продажу. Він пропонує візуальне представлення шляху конвеєра від створення потенційних клієнтів до закриття угоди.

Це дозволяє польовому персоналу та командам відстежувати можливості та виявляти всіх потенційних потенційних клієнтів. Ви можете отримати доступ до відстеження продуктивності та оцінити вузькі місця для адекватного розподілу ресурсів.

Більше того, Pipefy також дозволяє створювати персоналізовані діаграми для розділення угод на основі когорт. Шаблон не потребує кодування або потребує мінімального кодування, що дозволяє його легко розгорнути навіть для персоналу, який не займається ІТ.

Широка інтеграція додатків дозволяє підключатися до існуючих ERP, HRIS та CRM.

Підведенню

Управління конвеєром продажів стало набагато легшим завдяки попередньо створеним шаблонам і інструментам.

Але який з них вибрати?

Що стосується функцій, ці шаблони самі по собі не надто відрізняються. Більшість із них пропонують гідні функції організації та дозволяють налаштовувати конвеєр.

Вони також пропонують гарну функцію відстеження для відстеження ваших потенційних клієнтів. Але головним фактором, який слід враховувати, є можливості інтеграції. Зрештою, ваш шаблон каналу продажів зазвичай є другорядним компонентом керування вашими плинами. Крім того, ви завжди можете створити канал продажів, дотримуючись кроків, які ми обговорювали.

Далі – найкращі хмарні CRM-рішення для компаній, що розвиваються.