11 способів зробити ваш сайт надійним

Надійність веб-сайту є важливим фактором сучасного бізнесу. Дивлячись на провідні бренди, ви можете помітити, наскільки сильна їх база користувачів і наскільки їхні клієнти лояльні до цих брендів.

Це тому, що вони встановили довіру користувачів і зберегли її. Незалежно від вашої галузі, завоювання довіри користувачів має важливе значення, щоб підняти свій веб-сайт або бренд на висоту.

Але чому?

У вас уже є функціонуючий веб-сайт, якісні продукти, послуги та інформація, тож чому це має значення?

Що ж, вітаю з цим, але їх все одно недостатньо. Існують тисячі таких брендів, як ви, з подібними пропозиціями. Крім того, знайдуться шахраї, які видають себе за справжні бренди.

Отже, як у цей похилий вік клієнти визначать, чи гідні ви вашої довіри чи ні?

Ось чому вам потрібно переконатися в кількох речах і зробити щось більше, щоб відвідувачі завоювали їх довіру.

У цій статті обговорюватимуться деякі поради, які можуть допомогти вам зробити ваш сайт надійним.

Ходімо!

Оптимізуйте свій домен

Ваше доменне ім’я є унікальним ідентифікатором вашого сайту, і це перше, що помітять відвідувачі. Він повинен бути легким для запам’ятовування, щоб люди могли легко отримати доступ до вашого сайту без плутанини. Ваше доменне ім’я не повинно створювати труднощів для людей, які вони пропускають його, завжди розчаровуються та відвідують інші сайти з адресою, яку легко запам’ятати.

Для цього майте на увазі кілька речей:

 • Виберіть власне доменне ім’я замість субдомену, наприклад abc.wordpress.com. Використання спеціального доменного імені, наприклад abc.com, додає професійного відтінку.
 • Намагайтеся, щоб ваше доменне ім’я було коротким і швидким для написання без спеціальних символів.
 • Використовуйте якісне розширення домену, як-от .com, .net, .io тощо, замість використання .info, .science тощо, які багато сайтів вважають неякісними або спамовими.
 • Виберіть назву, яка відповідає вашому бренду та галузі, яку ви обслуговуєте. Це допоможе людям зрозуміти, про що по суті ваш сайт.

Наприклад, якщо ви хочете створити блог про моду, ви можете використовувати домен із релевантними ключовими словами, такими як «стиль» або «мода» та їхніми варіантами. Ви також можете використовувати своє ім’я, щоб зробити його ще більш персоналізованим.

Додайте HTTPS для безпеки

Ще одна річ, щоб зробити ваш сайт надійним, це використання HTTPS у вашому доменному імені. Це надзвичайно важливо, оскільки робить ваш сайт більш безпечним, і відвідувачі, які мають це знання, можуть вирішити не відвідувати ваш сайт, якщо HTTPS не ввімкнено.

Отже, що це саме?

Візьмемо приклад techukraine.net. Сайт має URL-адресу: www.techukraine.net.com, яку швидко розпізнати. Але він також містить критичний компонент – https:// перед URL-адресою. Це протокол передачі гіпертексту з s або без нього для безпеки. Сьогодні додавання www стало неважливим через багато неоднозначності в Інтернеті; додавання s до HTTP, HTTPS, стало необхідністю через підвищені ризики безпеки.

Ваш сайт має HTTP за замовчуванням, тому вам потрібно зробити його HTTPS, встановивши сертифікат SSL. Він створює безпечне з’єднання між браузером відвідувача та сервером веб-хостингу, щоб вони могли безпечно обмінюватися даними. Як наслідок, це підвищує довіру до веб-сайту, оскільки відвідувачі можуть легко побачити зелений замок для адреси вашого веб-сайту, повідомляючи їм, що веб-сайт безпечний для відвідування.

Гарний, але інтуїтивно зрозумілий дизайн

Сучасні сайти мають бути красивими, але інтуїтивно зрозумілими, щоб запропонувати чудові враження від відвідувачів.

Це як ваш будинок, у якому ви приділяєте достатньо часу, щоб вибрати кольори, дизайн, розміщення елементів у доступних місцях у будинку тощо.

Ваші відвідувачі будуть вдячні, якщо ви приділите трохи часу розумному дизайну свого сайту, оскільки саме на нього вони вперше потрапляють, коли відвідують ваш сайт. Для цього переконайтеся, що:

 • Виберіть привабливий і корисний макет дизайну та тему, які можуть запропонувати гнучкість для експериментів із вашим дизайном.
 • Використовуйте релевантні якісні зображення, відео та інші графічні елементи відповідно до мети вашого веб-сайту.
 • Продумано розробляйте кожну сторінку з чітким описом і виділеними закликами до дії, які виділяються та провокують людей натискати їх. Зробіть навігацію веб-сайтом плавною, щоб у відвідувачів не виникало проблем з переходом від однієї сторінки до іншої, зберігаючи естетику, яка їх не перевантажує.

Ви також можете найняти професійного дизайнера веб-сайту, щоб додати вишукані комбінації кольорів, логотип, текст, який легко читається, додати місця розташування та інші естетичні елементи для вашого сайту, щоб вразити відвідувачів.

Покращуйте свій вміст

Отже, ви чудово розробили свій веб-сайт, але як щодо вмісту?

Коли відвідувачі заходять на ваш сайт, вони шукають певну інформацію. Це можуть бути статті та блоги, які можуть вирішити їхні проблеми, продукти чи послуги, які вони хотіли б придбати, або будь-що інше, що вони шукали.

Відвідувачі шукатимуть інформацію, яку ви надали на своєму сайті, тому вам потрібно покращити свою гру вмісту. Якісний вміст спонукатиме ваших користувачів бути на вашому сайті та виконувати дії, яких ви хочете, наприклад робити покупки, читати статті, натискати на афілійовані сайти тощо.

Тому переконайтеся, що на своїх сайтах розміщено високоякісний, орієнтований на результат вміст, наприклад розділ «Про нас», копію домашньої сторінки, статті та блоги, описи продуктів тощо. Ви також можете створювати посібники та електронні книги для користувачів, щоб розповісти про ваші продукти чи послуги або продавати їх, якщо хочете.

Крім того, зробіть свій сайт максимально інформативним і допомагайте користувачам вирішувати поширені проблеми, додавши розділ поширених запитань і відповідаючи на запитання простою та зрозумілою мовою. Для цього ви можете найняти копірайтера, який напише вміст вашого сайту привабливим способом і ефективно донесе ваше повідомлення до вашої аудиторії.

Крім того, переконайтеся, що у вашому вмісті немає орфографічних помилок або неточностей. Якщо ви ведете блог, регулярно публікуйте інформативні статті та цитуйте ресурси, щоб зробити його достовірним і заснованим на дослідженнях. Крім того, додайте до свого вмісту відповідні заклики до дії та зображення, щоб зробити його привабливим, залучити користувачів і переконати людей виконати бажану дію.

Покращення SEO веб-сайту

Навіть якщо у вас найкращий дизайн, доменне ім’я та вміст, як люди дізнаються про ваше існування, якщо ваш веб-сайт не має рейтингу в пошукових системах?

Ось чому важливо підвищити видимість вашого сайту, щоб люди могли легко знайти вас під час пошуку інформації, продуктів або послуг. І це те, де SEO сяє. Пошукова оптимізація (SEO) включає певні методи, які допомагають підвищити рейтинг вашого сайту в пошукових системах, таких як Google, Yahoo тощо.

Сьогодні люди шукають інформацію про ці двигуни в Інтернеті, перш ніж зробити покупку або отримати поради. Більше людей відвідають ваш сайт і дізнаються про вас, якщо ваш рейтинг буде високим. І тепер всі докладені зусилля можуть бути окуплені.

Пошукові системи використовують три способи визначення рейтингу сайту – сканування, рейтинг та індексування.

 • Боти пошукових систем сканують Інтернет і знаходять сайти за посиланнями з інших сайтів. Отже, ви повинні почати створення посилань на інших сайтах.
 • Після того, як боти сканують і знаходять ваш сайт, вони індексують його з тисячами інших сайтів на основі вмісту, ключових слів, релевантності, унікальності, мультимедіа та посилань. Тому регулярно включайте свіжий вміст із ключовими словами та медіа для рейтингу.
 • Нарешті, пошукові системи ранжують ваш сайт, визначаючи найкращий результат за даним пошуком. Він заснований на авторитетності та актуальності вашого вмісту. Отже, додайте релевантний вміст, орієнтований на ключові слова вашого бізнесу чи галузі, які шукає ваша аудиторія.

Розміщуйте рекламу стратегічно

Розміщення реклами на вашому сайті допомагає монетизувати його; отже, ви з радістю погоджуєтесь їх використовувати.

Це нормально, якщо оголошення релевантні вашому сайту та можуть допомогти відвідувачам знайти цінні продукти чи послуги. Але їх може дратувати, якщо ви розміщуєте забагато оголошень або оголошень, які не відповідають інтересам вашої аудиторії. Найгіршим є спливаюча реклама, яка починає відтворюватися нізвідки, уповільнює веб-браузери, споживає більше даних і розчаровує відвідувачів.

І якщо ви їх дратуєте, ви можете втратити їх, що вплине на ваш трафік і прибутковість. Це те, чого ви ніколи не захочете, тому розміщуйте рекламу на своєму сайті стратегічно. Ось що ви можете зробити:

 • Розмістіть 2-3 найкращі оголошення, які можуть зацікавити користувачів, тому що якщо ви додасте більше, буде менше місця для вмісту, за яким прийшли відвідувачі. Створюйте рекламу та банери, щоб відвідувачі не переважали над вашим вмістом або не привертали занадто багато уваги, що може їх відлякати.
 • Ніколи не обманюйте свою аудиторію, інакше ви можете втратити її довіру. Утримайтеся від використання оголошень, схожих на ваш вміст, на які відвідувачі натискають, навіть якщо вони цього не хочуть. Натомість відокремте оголошення від вмісту, внісши деякі зміни в простір або кольори.

Ви також можете позначити оголошення, щоб відвідувачі могли їх легко відрізнити, позначивши їх тегами як «реклама», «спонсорована публікація» тощо. Це означає, що ви прозорі для відвідувачів, і вони можуть вибрати, натиснути на нього чи ні.

Додайте відгуки

Відгуки мають значення. Вони є доказом того, що інші скористалися вашими послугами, продуктами або співпрацювали з вами над чимось і були раді цьому.

Шахрайські дії повсюди, і ніхто не хоче, щоб його підставили. Додаючи відгуки, ви доводите, що люди можуть довіряти вам інформацію, продукти чи послуги.

Крім того, справжні відгуки відрізняють вас від інших і спонукають людей вживати заходів із соціальним доказом. Це також допомагає підвищити їхню довіру до вашого бренду чи веб-сайту, оскільки вони можуть переконатися, наскільки щасливі інші, обираючи вас. Слід переконатися, що ви завжди повинні включати справжні відгуки, оскільки протилежне може завдати шкоди репутації.

Для відгуків ви можете зробити кілька речей:

 • Попросіть своїх щасливих клієнтів надати відгуки, які ви можете опублікувати на своєму сайті. Включіть їх ім’я, фотографію та організаційний потенціал, якщо можливо, щоб зробити відгук більш достовірним.
 • Беріть відгуки користувачів і публікуйте історії успіху на своєму сайті. Ви можете включити тематичні дослідження про те, як ви допомогли комусь своїми продуктами чи послугами. Це матиме більший вплив на аудиторію, яка шукає подібної допомоги.
 • Ви можете звернутися до популярних, надійних медіа-сайтів, щоб представити свої продукти чи послуги. Це також збільшить вашу видимість перед ширшою базою користувачів, що може сприяти збільшенню трафіку веб-сайту та конверсії.

Майже всі користуються соціальними мережами, будь то клієнти чи організації. Популярні сайти соціальних медіа, такі як Facebook, Instagram і LinkedIn, є простими способами охопити більше людей, спілкуватися з ними та розвивати свою професійну мережу.

Тому вибирайте LinkedIn або інші медіа-сайти, які вам зручні та де є ваша аудиторія. Створіть професійний обліковий запис і залишайтеся активними, щоб постійно спілкуватися з людьми своєї галузі та взаємодіяти зі своєю аудиторією.

Крім того, додайте свої соціальні посилання на свій веб-сайт і розмістіть інформацію про свій веб-сайт на своїх сторінках у соціальних мережах. Це може бути безпрограшною ситуацією, оскільки ви можете збільшити свою аудиторію в обох напрямках.

Наприклад, коли люди знаходять вас у LinkedIn, вони можуть перевірити адресу вашого сайту та зайти на ваш сайт, щоб дізнатися більше. Так само, якщо вони знайшли ваш сайт, вони можуть перейти на ваші сторінки в соціальних мережах, щоб перевірити ваш профіль і перевірити вашу автентичність. Це працює в обох напрямках і допомагає зміцнити довіру вашої аудиторії.

Тепер у вас все на місці. Ваш веб-дизайн чудовий, вміст і пошукова оптимізація чудові, додані соціальні посилання, добре розміщені оголошення та є відгуки, але якщо ви не надасте правильні контактні дані, це буде проблемою для відвідувачів.

Не матиме значення, скільки зусиль ви доклали, якщо відвідувач не зможе знайти правильний спосіб зв’язатися з вами. Вони могли перейти на інші сайти.

Тому дозвольте людям легко зв’язатися з вами, якщо у них є запит, проблема або шукати додаткову інформацію щодо ваших пропозицій.

Ви можете додати адресу електронної пошти, номер телефону та опцію чату, якщо хочете, на домашній сторінці та сторінках контактів. Розробіть сторінку контактів ретельно, зберігаючи її простотою. Запропонуйте кілька каналів зв’язку, щоб відвідувачам було зручно вибрати найкращий варіант.

Крім того, додайте форму для швидкого зв’язку, щоб допомогти людям зв’язатися з вами зі своїм контекстом. Зробіть це простим і не ставте занадто багато питань, оскільки це може дратувати користувачів, які не хочуть ділитися такою інформацією. Ви можете просто запитати їхнє ім’я, адресу електронної пошти чи їхнє занепокоєння, щоб отримати уявлення про те, чого вони насправді шукають.

Крім того, якщо ви є постачальником продуктів або послуг, переконайтеся, що ви швидко доступні через живий чат або телефонний дзвінок, принаймні в робочі години, якщо не 24×7 (хоча 24×7 найкраще). Ви також можете залишити можливість зв’язуватися через соціальні мережі.

Будьте прозорими

Прозорість життєво важлива в сучасному діловому світі, який атакують шахраї та опортуністи. Якою б не була ваша політика, наскільки легкою чи суворою вона була, ви повинні чітко донести її до своїх відвідувачів. Це допоможе їм зрозуміти вашу роботу та не дасть їм бути в невіданні.

Наприклад, прямо представити свою політику повернення, якщо ви продаєте деякі продукти. Це допоможе клієнтам зрозуміти, що станеться та чого очікувати, коли вони захочуть повернути товар. Це також запобігає непотрібним тертям, які можуть зашкодити вашій репутації. Для цього:

 • Створіть сторінку з положеннями та умовами, висвітливши всі правила, які ви маєте щодо відвідувачів, і те, що вони погоджуються з ними, перш ніж продовжити роботу на вашому сайті.
 • Також створіть сторінку з політикою конфіденційності, щоб відвідувачі могли зрозуміти, як ви використовуєте їхні дані. Це збереже довіру ваших відвідувачів до вас і запобіжить ризикам, пов’язаним із правилами відповідності та штрафами.

Підтримуйте свій сайт в актуальному стані

Усі наведені вище вказівки допоможуть вам зробити ваш сайт надійним і будуть дуже корисними під час будівництва. Це закріпить довіру ваших відвідувачів. І тепер у вас є ще один обов’язок – зберегти цю довіру.

І як ти це робиш?

Вам потрібно регулярно оновлювати веб-сайт. Я маю на увазі весь вміст вашого сайту, включаючи веб-копію, створення нових статей і блогів, оновлення старих статей, оновлення вашої політики конфіденційності та умов, якщо вони змінюються, і так далі.

Коли ви оновлюєте свій сайт, користувачі можуть скористатися найновішою інформацією про ваш сайт, ваші продукти та послуги, статті та способи їх використання.

Якщо можливо, ви також можете повідомити користувачів електронною поштою про серйозні зміни, про які відвідувачі повинні знати, щоб використовувати сайт ефективніше, наприклад умови використання. У результаті ваші відвідувачі відчують, що ви турбуєтеся про них та їхній досвід, і, отже, вони можуть залишатися вашими лояльними користувачами.

Висновок 👨‍🏫

Довіра користувачів має вирішальне значення в сучасному діловому світі. Існують тисячі конкуруючих веб-сайтів, у тому числі ті, які видають себе за шахраїв або є шахраями. Отже, відвідувачі шукають довіри та чогось додаткового, що могло б виділити вас з-поміж інших. І ви можете завоювати їх довіру, дотримуючись наведених вище вказівок. Це допоможе вам завоювати довіру користувачів і зберегти її в довгостроковій перспективі.