techukraine.net techukraine.net 11 найкращих інструментів IP-сканера для керування мережею

11 найкращих інструментів IP-сканера для керування мережею

| | 0 Comments| 2:33 AM
Categories:

Список інструментів керування IP-адресою та сканування для адміністраторів

Одним із складних завдань для мережевих адміністраторів є керування IP-адресою. Це стає складним, коли ви працюєте у великій організації, де з’єднані сотні мереж.

Керувати IP-адресами в електронній таблиці не надто мудро. Коли у вас тисячі IP-адрес, стає безладно.

Завдяки наведеним нижче інструментам, які допомагають сканувати IP-адресу, порт, керувати IP-адресою та багато іншого…

Якщо ви новачок у адмініструванні мережі, можливо, вам буде цікаво скористатися цим фундаментальний онлайн курс.

Давайте вивчимо інструменти.

OpUtils

OpUtils це програмне забезпечення для керування портом комутатора та IP-адресою, яке допомагає інженерам ефективно діагностувати, усувати несправності та контролювати ІТ-ресурси. Він сканує підмережі IPv6 і IPv4, щоб визначити використовувані та доступні IP-адреси.

OpUtils також сканує комутатори, доступні у вашій мережі, зіставляє пристрої з портами комутаторів і переглядає деталі, як-от користувачів, розташування тощо. Це допоможе визначити вторгнення пристроїв і діє як бар’єр для їхнього доступу.

Це дозволяє відстежувати використання пропускної здатності вашої мережі та створювати звіти про використання пропускної здатності для багатьох параметрів. Він також планує резервне копіювання конфігураційного файлу CISCO для завантаження або завантаження та порівнює інші версії запущених і завантажувальних файлів конфігурації.

Використовуючи інструменти локальної мережі, ви можете автоматично або вручну завантажувати неактивні машини у вашій мережі. Ви можете створити графічне представлення IP-вузлів SNMP за допомогою інструментів SNMP, переглянувши знімок MIB (інформаційна база керування) і запитуючи пристрої SNMP (простий протокол керування мережею).

Щоб отримати цей знімок, вам потрібно здійснити пошук у підмережі, щоб отримати відомості про пристрої CISCO, і після цього ви зможете зібрати деякі деталі, як-от деталі IOS, флеш-пам’ять, знімок пристрою тощо. Він також сканує TCP-порти та пристрої SNMP і відновлює деталі IP-адреси, системи та іншого, пов’язаного з MIB OID (ідентифікатор об’єкта).

Ви також можете мати доступ до керування, перевірки та вирішення ваших MAC-адрес, IP-адрес і DNS-імен за допомогою інструментів моніторингу, таких як MAC-адреси та DNS-розпізнавач. Він сповістить вас про проблеми з мережею, які вимагають негайної уваги, відстежуючи сервери у вашій мережі.

  Які налаштування камери я повинен використовувати для пейзажних фотографій?

Спробуйте їх безкоштовну або професійну версію та керуйте своєю мережею за допомогою цих інструментів.

Монітор мережі PRTG

Скануйте IP-адреси та кілька пристроїв у LAN або WLAN і контролюйте свою мережу. Якщо в мережі виникнуть збої, ви отримуватимете сигнали тривоги, щоб швидко вжити заходів. Окрім мережевих пристроїв, ви можете легко контролювати мережевий трафік.

За допомогою цього IP-сканера можна переглянути кількість пристроїв, доступних у вашій мережі. Цей інструмент зручний для сканування відкритих портів, щоб зменшити ймовірність онлайн-атаки.

PRTG містить Sunburst разом з іншими інформаційними панелями, до яких можна отримати доступ на ПК, планшеті чи смартфоні, щоб налаштувати їх відповідно до своїх пріоритетів і вимог до мережі. Він пропонує звіти в реальному часі та датчики для індивідуального моніторингу. Крім того, він надає датчик REST API для моніторингу файлів JSON і XML.

Налаштування віддалених зондів можливо за допомогою PRTG для регулювання вашої децентралізованої мережі.

Менеджер IP-адрес

Розширений IP-менеджер від SolarWinds наповнений безліччю функцій. Керувати DHCP, DNS та IP за допомогою програмного забезпечення SolarWinds легко.

Деякі з особливостей:

 • Деталі IP та відстеження історії
 • Відстежуйте IP-адресу автоматично
 • Заплануйте сканування, щоб забезпечити актуальність даних
 • Можливість керування адресами IPv4 та IPv6
 • Отримуйте сповіщення про конфлікти IP або невідповідність записів DNS
 • Моніторинг пристроїв різних виробників, таких як Cisco, Microsoft, ISC DHCP-сервери, BIND і Microsoft DNS-сервери, з однієї платформи
 • Плагін vRealize Orchestrator для автоматизації керування IP-адресами віртуальної машини
 • Виявляйте та відстежуйте підмережу та пов’язані з нею блоки
 • Знайдіть IP-адресу
 • Делегувати адміністрування IP

Він пропонує API, що полегшує інтеграцію зі стороннім програмним забезпеченням.

Ви можете почати з БЕЗКОШТОВНОЇ пробної версії, щоб перевірити, чи відповідає вона вашим вимогам.

Angry IP Scanner

Один із відомих IP-сканерів із понад 23 мільйонами завантажень дозволяє сканувати локальні та Інтернет-адреси IP.

  Як вручну керувати камерою iPhone (і чому це потрібно)

Злий IP-сканер це програмне забезпечення з відкритим кодом, яке працює на Windows, MAC і Linux.

Не тільки IP, але й здатний сканувати порти. У вас є можливість зберегти результати сканування в кількох форматах (TXT, XML, файли списку IP-портів, CSV).

Якщо ви знаєте Java, ви можете розширити функціональність, написавши плагін.

Але не хвилюйтеся, якщо ви не вмієте писати код, ви можете взяти це Майстер-клас Java.

Як ви можете здогадатися, його запуск залежить від Java, тому переконайтеся, що ви встановили його на своєму ПК.

Безкоштовний сканер IP

Легкий автономний пристрій IP сканер здатний сканувати сотні комп’ютерів за секунду.

Він працює в ОС Windows і підтримує технологію багатопотокового сканування.

Цей інструмент може відображати інформацію NetBIOS, таку як ім’я хоста, робоча група тощо. У вас є можливість експортувати результати у файл.

Сканер IP від ​​Spiceworks

Автоматично виявляти пристрої в LAN (локальній мережі).

IP-сканер Spiceworks доступний для Windows, OSX і Linux. Якщо ви хочете швидко знайти всі підключені до мережі пристрої для інвентаризації, то це буде зручно.

Сканер мережі

Мережевий сканер Lizard System дозволяє аналізувати вашу особисту корпоративну мережу. Він використовує техніку багатопотокового сканування, яка дозволяє сканувати тисячі підключених до мережі пристроїв за хвилину.

Як ви можете бачити на наведеному вище знімку екрана, ви отримуєте інформацію NetBIOS, веб-сервер, FTP та багато іншого.

Результати можна експортувати у форматі HTML, TXT або XML.

Ви можете завантажити повну пробну версію протягом десяти днів, щоб перевірити, чи це вам підходить.

Advanced IP Scanner

Один із популярних сканерів, завантажений понад 30 мільйонів разів, пропонує вам проаналізувати вашу локальну мережу за хвилину.

Advanced IP Scanner це портативний виконуваний файл, який можна використовувати для доступу до мережевих ресурсів, віддаленого керування через RDP, визначення MAC-адреси тощо.

Це БЕЗКОШТОВНО, тож спробуйте, щоб побачити, як воно піде. Ознайомтеся з цим докладним посібником Advanced IP Scanner.

Сканер діапазону IP

Безкоштовне програмне забезпечення від Лансвепер здатний сканувати вашу мережу та надавати інформацію про підключений до мережі пристрій.

  Як створити кілька профілів у Firefox

Ви можете запланувати сканування мережі або запустити на вимогу будь-коли.

Деякі з ключових особливостей:

 • Виконуйте власні команди
 • Відкрийте підмережі
 • Імпортуйте IP-адресу мережі за допомогою файлів CSV
 • Визначати внутрішні та зовнішні IP-адреси

NMAP

Цей список не буде повним без включення NMAP. NMAP зазвичай відомий як інструмент пошуку безпеки мережі, але його також можна використовувати для визначення використання IP-адреси в мережі.

Наприклад: якщо ви хочете дізнатися, які всі IP-адреси підключені/онлайн у мережі 10.0.0.1. Ви можете просто виконати наведену нижче команду Nmap.

nmap -sP 10.0.0.*

Зловмисник

Не зовсім IP-сканер, але відомий як сканер мережевих вразливостей.

Що стосується безпеки, базове рішення не допоможе. Зловмисника сканер мережевих вразливостей це потужний інструмент, якому довіряють понад 1500 компаній у всьому світі. Він здатний знайти понад 10 000 вразливостей, але його найбільша перевага полягає в тому, що він також допомагає вам зменшити зовнішню поверхню атак.

Це означає, що він не тільки проводить безперервні й ретельні перевірки вашої мережі та виявляє вразливості, як тільки вони з’являються, а також визначає пріоритетність впливу на ваші системи, що підключаються до Інтернету, щоб допомогти вам першими впоратися з найбільшими загрозами.

Неможливо перерахувати всі вразливості, які Intruder може виявити у ваших системах, зокрема проблеми з конфігурацією, відсутні виправлення, помилки програм, слабкі місця шифрування тощо, але завдяки бездоганній інтеграції з такими інструментами, як Jira, Zapier, Microsoft Teams, і Slack, ви можете гарантувати, що ваші розробники отримають інформацію, необхідну для швидкого вирішення цих проблем.

За допомогою хмарних конекторів AWS, GCP і Azure технічні групи можуть автоматично синхронізувати свої хмарні IP-адреси та імена хостів, щоб залишатися на вершині своєї інфраструктури.

Intruder пропонує 30-денну безкоштовну пробну версію свого сканера вразливостей мережі, що ви можете спробуйте тут.

Висновок

Сподіваюся, наведене вище дасть вам уявлення про інструменти мережевого IP-сканера та допоможе вам краще ними керувати. Потрібно щось, щоб швидко перевірити відкриті порти? Перегляньте онлайн-сканер портів.