techukraine.net techukraine.net 11 найкращих програм для забезпечення відповідності вимогам кібербезпеки, щоб залишатися в безпеці у 2023 році

11 найкращих програм для забезпечення відповідності вимогам кібербезпеки, щоб залишатися в безпеці у 2023 році

Categories:

Впровадження надійних заходів і рішень для кібербезпеки стало ще більш критичним у зв’язку з постійною зміною та зростанням кількості кібератак. Кіберзлочинці використовують передову тактику для злому мережевих даних, що коштує компаніям мільярди доларів.

Згідно зі статистикою кібербезпеки, близько 2200 кібератак відбуваються щодня, і, за оцінками, загальна вартість кіберзлочинів сягає колосальних 8 трильйонів доларів до кінця 2023 року.

Це робить обов’язковим для організацій застосування рішень кібербезпеки, щоб запобігти онлайн-атакам і зломам.

А з огляду на те, що рішення з кібербезпеки посилюються, організації повинні відповідати певним вимогам щодо кібербезпеки залежно від їхньої галузі, що визначає цілі безпеки та успіх організації.

Відповідність вимогам кібербезпеки має першочергове значення для здатності організації захищати дані, зміцнювати довіру клієнтів, забезпечувати безпеку та уникати фінансових втрат.

Однак через посилення нормативних вимог організаціям стає складно випереджати кібератаки та витоки даних. Саме тут програмне забезпечення для відповідності кібербезпеці відіграє вирішальну роль.

На ринку доступне різне програмне забезпечення та інструменти для забезпечення відповідності кібербезпеці, які допомагають організаціям забезпечити дотримання вимог безпеки та зменшити ризики безпеки.

У цій статті ми детально розглянемо, що таке програмне забезпечення для відповідності кібербезпеці, його переваги та різні інструменти відповідності, доступні для посилення потреб вашої організації у відповідності.

Що таке відповідність кібербезпеці та її важливість?

Відповідність вимогам кібербезпеки гарантує, що організації дотримуються основних регулятивних і встановлених стандартів для захисту комп’ютерних мереж від загроз кібербезпеці.

Правила відповідності допомагають організаціям дотримуватися законів про кібербезпеку на державному та національному рівнях і захищати конфіденційні дані та інформацію.

Простими словами, відповідність кібербезпеці — це один із процесів управління ризиками, який узгоджується із заздалегідь визначеними заходами безпеки та забезпечує дотримання організаціями контрольних списків і правил кібербезпеки.

Відповідність нормам кібербезпеки є важливою для організацій. Це не тільки допомагає організаціям відповідати нормам безпеки, але й посилює управління безпекою.

Ось деякі переваги відповідності кібербезпеці для організацій:

 • Уникайте регулятивних штрафів і санкцій, пов’язаних із недотриманням правил безпеки.
 • Покращте можливості безпеки та керування даними.
 • Оптимізує найкращі галузеві стандарти безпеки, полегшуючи оцінку ризиків, мінімізуючи помилки та будуючи міцніші відносини з клієнтами.
 • Підвищуйте ефективність роботи, полегшуючи керування надлишковими даними, виправляючи лазівки в безпеці та мінімізуючи використання даних.
 • Зміцніть репутацію бренду, авторитет і довіру клієнтів.

Загальні правила відповідності кібербезпеці

Залежно від типу галузі та типу даних, які зберігає підприємство чи організація, застосовуються різні нормативні вимоги.

Основна мета кожного нормативно-правового акта полягає в тому, щоб забезпечити безпеку персональних даних, таких як ім’я, номер мобільного телефону, банківські реквізити, номери соціального страхування, дані про дату народження тощо, які кіберзлочинці можуть використовувати для використання та отримання несанкціонованого доступу до мережі.

Нижче наведено загальні норми відповідності, які допомагають організаціям із різних секторів підтримувати найкращі стандарти безпеки.

#1. HIPAA

HIPAA, або Закон про перенесення та підзвітність медичного страхування, охоплює конфіденційні дані та інформацію, пов’язані зі здоров’ям, забезпечуючи цілісність, конфіденційність і доступність захищеної медичної інформації (PHI).

Він вимагає, щоб організації охорони здоров’я, постачальники та клірингові центри відповідали стандартам конфіденційності HIPAA. Ця вимога гарантує, що організації та ділові партнери не розголошують важливу та конфіденційну інформацію без згоди особи.

Оскільки HIPAA є федеральним законом США, підписаним у 1996 році, це правило не поширюється на організації за межами Сполучених Штатів.

#2. PCI-DSS

PCI-DSS, або стандарт безпеки даних індустрії платіжних карток, — це нефедеральна вимога дотримання безпеки даних, реалізована для забезпечення контролю безпеки кредитних карток і захисту даних.

Він вимагає від компаній і організацій, які обробляють платіжні транзакції та інформацію, відповідати 12 стандартним вимогам безпеки, включаючи налаштування брандмауера, шифрування даних, захист паролем тощо.

Організації зазвичай націлені на організації без PCI-DSS, що призводить до фінансових санкцій і шкоди репутації.

#3. GDPR

Загальний регламент захисту даних, скорочення від GDPR, — це закон про безпеку, захист і конфіденційність даних, опублікований у 2016 році для країн Європейської економічної зони (ЄЕЗ) і Європейського Союзу (ЄС).

  Як перетягувати програми на iPad

Ця вимога відповідності містить положення та умови щодо збору даних клієнтів, що дозволяє споживачам керувати конфіденційними даними без обмежень.

#4. ISO/IEC 27001

ISO/IEC 27001 — це міжнародний нормативний стандарт для управління та впровадження системи управління інформаційною безпекою (ISMS), що належить Міжнародній організації зі стандартизації (ISO).

Усі організації, які дотримуються цього положення щодо відповідності, повинні дотримуватися вимог на кожному рівні технологічного середовища, включаючи працівників, інструменти, процеси та системи. Ця система допомагає забезпечити цілісність і безпеку даних клієнтів.

#5. FERPA

Закон про права сім’ї на освіту та конфіденційність, скорочено від FERPA, є федеральним нормативним актом США, який гарантує безпеку та конфіденційність даних і особистих даних студента.

Це стосується всіх навчальних закладів, які фінансуються Міністерством освіти США (DOE).

Як досягти/запровадити відповідність кібербезпеці?

Досягнення або впровадження відповідності вимогам кібербезпеки не є універсальним рішенням, оскільки різні галузі повинні відповідати різним нормам і вимогам.

Однак ось деякі з поширених і основних кроків, які ви можете зробити, щоб досягти відповідності вимогам кібербезпеки у вашій організації чи бізнесі.

#1. Створіть команду відповідності

Створення спеціалізованої команди з комплаєнсу є важливим і головним кроком до впровадження комплаєнсу кібербезпеки в будь-якій організації.

Тиск на ваші ІТ-команди за допомогою всіх рішень кібербезпеки – це не ідеальний варіант. Натомість незалежні команди та робочі процеси повинні мати чіткі обов’язки та відповідальність, щоб підтримувати оперативне, оновлене та гнучке рішення для боротьби з кібератаками та зловмисними загрозами.

#2. Створення аналізу ризиків

Запровадження та перегляд процесу аналізу ризиків допоможе вашій організації визначити, що працює, а що ні, для її безпеки та відповідності.

Ось основні етапи аналізу ризиків, які має запровадити кожна організація:

 • Визначення критичних інформаційних систем, мереж і активів, до яких організації мають доступ.
 • Оцінка ризиків кожного типу даних і місця, де зберігаються, збираються та передаються конфіденційні дані.
 • Аналіз впливу ризику за формулою ризик = (ймовірність порушення х вплив)/вартість.
 • Встановлення засобів контролю ризиків: визначте пріоритети та організуйте ризики шляхом передачі, відмови, прийняття та пом’якшення ризиків.

#3. Встановіть елементи керування безпекою або відстежуйте та передавайте ризики

Наступним кроком є ​​налаштування засобів контролю безпеки, які допомагають зменшити ризики кібербезпеки та онлайн-загрози. Ці засоби контролю можуть бути фізичними, як-от огорожі чи камери спостереження, або технічними, як-от контроль доступу та паролі.

Кілька прикладів цих заходів безпеки включають

 • Мережеві брандмауери
 • Шифрування даних
 • Політика паролів
 • Навчання співробітників
 • Контроль доступу до мережі
 • План реагування на інцидент
 • Брандмауери
 • страхування
 • Графік керування виправленнями

Налаштування цих заходів із захисту конфіденційності даних і кібербезпеки має вирішальне значення для пом’якшення ризиків і загроз кібербезпеці.

#4. Створення політик і процедур

Після того, як ви налаштуєте елементи керування безпекою, наступним кроком є ​​документування політик і процедур щодо цих елементів керування. Це може включати вказівки для співробітників, ІТ-команд та інших зацікавлених сторін або процеси, які окреслюють і встановлюють чіткі програми безпеки.

Документування таких важливих політик і процедур допомагає організаціям узгодити, перевірити та переглянути свої вимоги щодо відповідності кібербезпеці.

#4. Контролюйте та реагуйте

Нарешті, важливо постійно контролювати програми відповідності вашої організації відповідно до оновлюваних і нових нормативних актів і вимог.

Такий активний моніторинг полегшує безперервний перегляд нормативних актів, які принесли результати, сфери вдосконалення, виявлення та управління новими ризиками та впровадження необхідних змін.

Проблеми досягнення відповідності кібербезпеці

Декільком організаціям важко взяти на себе зобов’язання та дотримуватися правил відповідності через серйозні проблеми.

Ось деякі з цих проблем, з якими стикаються згадані організації під час забезпечення відповідності вимогам кібербезпеки.

Завдання 1: Збільшення та розширення поверхні атаки

Зростаюче впровадження хмарних технологій розширює поверхню атаки, надаючи кіберзлочинцям і зловмисникам більший вектор атак, дозволяючи їм знаходити нові способи та можливості для використання вразливостей даних і мережі.

  Як знову відкрити закриту вкладку в Google Chrome

Однією з головних проблем, з якою стикаються організації, є випередження цих загроз кібербезпеці та постійне оновлення заходів безпеки для зменшення ризиків. Впровадження оцінки ризиків, яка вимірює відповідність і порушення нормативних актів без належного рішення кібербезпеки, є надзвичайно складним завданням.

Завдання 2: Складність системи

Сучасні організації та корпоративні середовища з багаторівневою та глобально розташованою інфраструктурою є складними без нормативних актів та рішень із кібербезпеки.

Крім того, нормативні вимоги відрізняються залежно від галузі, оскільки організації повинні відповідати численним нормам, як-от PCI-DSS, HIPAA та GDPR, що може зайняти багато часу та перевантажити.

Завдання 3: Немасштабована природа деяких рішень кібербезпеки

Оскільки організації масштабують свої процеси та інфраструктури до хмарного середовища, звичайні заходи та рішення з кібербезпеки часто відстають.

Оскільки рішення з кібербезпеки не можна масштабувати, це запобігає та ускладнює виявлення вразливостей безпеки, які виникають через розширення поверхні атаки. Це також призводить до явного дефіциту відповідності.

На масштабованість кібербезпеки зазвичай впливає щільна інфраструктура рішення та величезна вартість розширення цих рішень.

Тепер ми досліджуватимемо програмне забезпечення для відповідності вимогам кібербезпеки та його переваги.

Secureframe

Secureframe це автоматизована платформа відповідності, яка допомагає організаціям підтримувати правила конфіденційності та безпеки, зокрема SOC 2, PCI-DSS, HIPAA, ISO 27001, CCPA, CMMC, GDPR тощо.

Це програмне забезпечення для забезпечення відповідності допоможе вам увімкнути наскрізну відповідність вимогам, яка добре масштабується відповідно до зростаючих потреб вашого бізнесу.

Його ключові функції включають безперервний моніторинг, управління персоналом, автоматизовані тести, доступ постачальників, управління ризиками постачальників, управління політикою підприємства, управління ризиками тощо.

Таким чином, за допомогою Secureframe ви можете швидше укладати угоди, зосереджувати та вирівнювати обмежені ресурси на високих пріоритетах, а також підтримувати актуальні відповіді.

Графік страйків

Графік страйків це комплексна платформа для перевірки відповідності та сертифікації, яка полегшує досягнення та реалізацію ваших цілей у сфері кібербезпеки.

Це спрощує відповідність вимогам безпеки шляхом оптимізації та консолідації процесів безпеки в одній централізованій, гнучкій платформі, яка усуває розбіжності та пропущені терміни.

Strike Graph підтримує мультифреймворкове відображення з такими нормативними документами, як HIPAA, SOC 2, PCI-DSS, ISO 27001, ISO 27701, TISAX, GDPR тощо.

Крім того, він також пропонує індивідуальні звіти про безпеку, які допомагають вам будувати довіру, зміцнювати стосунки та відкривати можливості.

Спринт

Спринт це програмне забезпечення для перевірки відповідності з підтримкою понад 20 стандартів, включаючи GDPR, HIPAA, AICPA SOC тощо.

Це позбавляє від клопоту з’ясування програми відповідності для організацій із підходом малого дотику. Його можливості адаптивної автоматизації організовують, фіксують і спонукають до коригувальних дій щодо кожного завдання у зручний для аудиту спосіб.

Крім того, Sprinto організовує завдання на основі пріоритетів відповідності та надає експертну підтримку, яка допоможе вам запровадити найкращі методи безпеки та засоби контролю вашої організації.

Тотем

Тотем це програмне забезпечення для керування відповідністю кібербезпеці, розроблене виключно для малих підприємств, щоб допомогти їм відповідати вимогам відповідності та керувати ними.

Окрім керування потребами вашого власного малого бізнесу у відповідності, ви також можете використовувати послуги Totem для керування відповідністю керованих постачальників вашого бізнесу або відповідністю підрядників Міністерства оборони, як-от дотримання вимог NIST 800-171, DFARS і CMMC щодо кібербезпеки.

Це цілісне, доступне та зручне рішення для забезпечення відповідності для малого бізнесу. Він також надає додаткові шаблони та допоміжні документи, які ви можете налаштувати відповідно до своїх потреб, зокрема Керівництво з ідентифікації CUI, Політику прийнятного використання та Звіт про інцидент.

Гіперстійкий

Вам довіряють такі компанії, як Fortinet, Outreach і 3M, Гіперстійкий це програмне забезпечення для відповідності та управління ризиками, яке дозволяє вам централізовано та ефективно керувати своїми системами відповідності кібербезпеці.

Він автоматизує завдання відповідності, тому ви можете використовувати їх у багатьох інших структурах, уникаючи повторення. Крім того, це дозволяє зосередитися на ризиках, які мають найбільше значення, збираючи, відстежуючи та пріоритезуючи ризики в одному місці за допомогою реєстру ризиків і системи звітності.

  Роботи, Інтернет речей та штучний інтелект є провідними у цифровій трансформації

Крім того, це також дає змогу максимізувати ваші робочі процеси шляхом масштабування робочих процесів управління ризиками та відповідності. Таким чином, Hyperproof є масштабованою, безпечною, централізованою платформою відповідності та управління ризиками з 70+ попередньо створеними шаблонами для забезпечення масштабованості та зростання бізнесу.

ControlMap

ControlMap спрощує автоматизацію управління відповідністю та аудит кібербезпеки, дозволяючи таким компаніям, як RFPIO та Exterro, заощадити сотні годин на управлінні та моніторингу відповідності.

Він прискорює ваше керування відповідністю, підключаючи понад 30 систем, як-от хмарні системи, системи управління персоналом та IAM.

Після підключення систем збирачі даних платформи автоматично починають збирати дані, як-от докази облікових записів користувачів, конфігурацію MFA та бази даних, які потім попередньо відображаються на фреймворки, такі як SOC 2, щоб отримати детальне уявлення про прогалини, які організації повинні усунути, щоб задовольнити свої потреби відповідності.

Він поставляється з попередньо завантаженими понад 25 фреймворками, включаючи NIST, ISO 27001, CSF і GDPR.

Аптега

Аптега це інтуїтивно зрозумілий і всебічний інструмент управління відповідністю, який спрощує кібербезпеку та відповідність шляхом усунення ручних зусиль і легкого проходження аудиту відповідності.

Це допоможе вам досягти безпрецедентної видимості та контролю, а також підвищити ефективність на 50%, з легкістю оптимізуючи аудит відповідності, управління та звітність.

Крім того, ви можете легко адаптувати Apptega до потреб вашої організації та вимог відповідності.

CyberSaint

CyberSaint стверджує, що є лідером у галузі управління кіберризиками, автоматизуючи відповідність, забезпечуючи безпрецедентну видимість мережевих ризиків і встановлюючи стійкість від оцінки ризиків до зали засідань.

Він зосереджений на стандартизації, централізації та автоматизації кожного аспекту функцій управління ризиками кібербезпеки, як-от

 • Постійне управління ризиками
 • Звітність керівництва та правління
 • Рамки та стандарти

Він пропонує інтуїтивно зрозумілу та масштабовану реалізацію методології FAIR для організацій.

SecurityScorecard

SecurityScorecard надає рішення для безперервного моніторингу відповідності, яке допомагає відстежувати дотримання існуючих державних і приватних мандатів і правил відповідності та виявляти потенційні прогалини в них.

SecurityScorecard, якій довіряють понад 20 000 команд із забезпечення дотримання нормативних вимог, таких як Nokia і Truphone, оптимізує ваші робочі процеси із забезпечення відповідності, забезпечуючи відповідність постачальників вимогам, прискорюючи робочі процеси безпеки, повідомляючи про ефективну безпеку відповідності та інтегруючи ваш стек відповідності.

Чиста вода

Чиста вода призначений виключно для організацій та установ, які повинні відповідати вимогам кібербезпеки та відповідності медичним закладам.

Він поєднує глибокий досвід у сфері охорони здоров’я, відповідності та кібербезпеки з комплексними технологічними рішеннями, що робить організації більш стійкими та безпечними.

Він обслуговує такі заклади, як лікарні та системи охорони здоров’я, цифрове здоров’я, амбулаторна допомога, управління практикою лікарів, інвестори в охорону здоров’я, медичні адвокати та медичні пристрої/MedTech.

Дужки даних

Дужки даних – це платформа для управління відповідністю, кібербезпекою та аудитом, яка пропонує зручне та безпечне онлайн-рішення для оцінки відповідності для малих і середніх підприємств і організацій.

Він створює настроювані звіти, політики та процедури, а також користувацькі оцінки та отримує доступ до ризиків сторонніх постачальників для найкращих положень і практик відповідності кібербезпеці.

Крім того, Databrackers також забезпечує інтеграцію API із ServiceNow, Jira та іншими системами продажу квитків.

Заключні слова

У зв’язку зі зростаючими ризиками кібербезпеки та законодавством і нормативними актами щодо захисту даних важливо визначити пріоритетність відповідності вимогам кібербезпеки, а також автоматизувати й оптимізувати процеси.

Таким чином, якщо ви хочете захистити репутацію, дохід і авторитет вашої організації, серйозно поставтеся до відповідності та перевірте програмне забезпечення відповідності кібербезпеці, згадане вище, щоб захистити дані ваших клієнтів і запобігти зловмисним кібератакам.

Далі ознайомтеся з найкращим програмним забезпеченням для моделювання фішингу.