11 найкращих дистрибутивів Linux на основі Debian

| | 0 Comments| 10:49 PM
Categories:

Debian є одним із найстабільніших дистрибутивів, і він породив кілька популярних відгалужень, які є чудовим універсальним вибором для дистрибутива Linux. Debian є одним із найдовших дистрибутивів не без причини, але він може бути трохи грубим, особливо для тих, хто має менше досвіду роботи з Linux.

На щастя, гнучкість Debian зробила його гарною основою для інших дистрибутивів, які пропонують більш приємний досвід для новачків Linux.

Ось список найкращих дистрибутивів на основі Debian, які пропонують надійні функції та стабільне середовище.

За деякими показниками Ubuntu є найпопулярнішим настільним дистрибутивом Linux на основі Debian, і це не дарма. Він пропонує зручний графічний інтерфейс і має найширшу підтримку драйверів.

Багато користувачів Linux, як новачків, так і експертів, люблять його, тому що він просто працює. Він також широко використовується на серверах, включно з хмарними провайдерами, такими як Amazon.

Ubuntu базується на Debian Unstable, фактично робить його знімок і відшліфовує для загального використання. Версії з довгостроковою підтримкою (LTS) мають гарантовані оновлення протягом п’яти років після їх початкового випуску, що забезпечує стабільність системи.

Незважаючи на популярність Ubuntu, деякі рішення Canonical розлютили спільноту користувачів, наприклад перехід основних програм, таких як Firefox, на пакети Snap, а також просування плану підтримки Ubuntu Pro в APT.

Pop!_OS — це модифікована версія Ubuntu, розроблена компанією System76 для лінійки ПК із попередньо встановленою ОС Linux. Однак для його використання не обов’язково мати машину System76. Ви можете завантажити та встановити Pop!_OS, як і будь-який інший дистрибутив Linux на основі Debian.

System76 позиціонує цю операційну систему як ідеальну для STEM і творчої роботи. На робочому столі є ряд ярликів і жестів, які полегшують відкриття та перемикання між вікнами. Ви можете з легкістю облицювати вікна плиткою та складати їх одне на одне.

Pop!_OS також надає «набори інструментів» для науки про дані, виробництва медіа, інженерії та біоінформатики, які об’єднують такі популярні програмні інструменти, як Blender, R та Jupyter тощо.

  Як спілкуватися в чаті в потоках Twitch на робочому столі Linux з Chatterino

Дистрибутив пропонує спеціальні функції власникам System76. Ви можете завантажити оновлення мікропрограми для своєї машини за допомогою спеціального інструменту, який надається лише користувачам System76.

Коли ви думаєте про настільний дистрибутив Linux на основі Debian, ви, ймовірно, думаєте про Ubuntu. Q4OS має намір бути компактнішим, скромнішим робочим столом і відповідною альтернативою Ubuntu.

Там, де Ubuntu базується на Debian Unstable, Q4OS відстежує стабільну версію. Робочим столом за замовчуванням є KDE Plasma, але розробники надають можливість перемикати робочі столи, включно з робочим столом Trinity, за допомогою інструменту «перемикача вигляду» дистрибутива. У Q4OS навіть можна запускати Plasma та Trinity поруч.

Хоча називати KDE «мінімалістичним» робочим середовищем може здатися оксюморонією, це може сказати більше про сучасні комп’ютери, ніж про робочий стіл.

Здається, коли з’являються дистрибутиви Linux, деякі люди думають, що в них забагато всього, і випускають «мінімальні» дистрибутиви Linux. SparkyLinux — це ще один погляд на створення «мінімалістичного» дистрибутива для робочого столу.

Як і Q4OS, SparkyLinux за замовчуванням націлений на полегшений робочий стіл через середовище LXQt, хоча зображення також доступні з Xfce і KDE. Він базується на Debian, а не на Ubuntu.

Ви також можете встановити інші користувацькі варіації робочого столу: орієнтовану на ігри GameOver, мультимедіа для аудіо, відео та веб-розробки та Rescue для виправлення системи, яка не завантажується. Версія MinimalCLI також доступна без X-сервера.

SparkyLinux дає вам можливість встановити «стабільну» версію або сучасну «розгорнуту» версію, залежно від того, потрібна вам стабільність чи найновіше програмне забезпечення.

Zorin OS — це дистрибутив Linux на основі Debian через Ubuntu, який намагається представити інтерфейс, знайомий користувачам Windows. Ідея полягає в тому, щоб полегшити людям, які звикли до Windows і macOS, перехід на Linux.

Багато людей також люблять встановлювати Linux на старі комп’ютери, і Zorin OS пропонує версію «Lite» саме для цієї мети. Їх веб-сайт навіть досліджує Windows 11 і її вимоги до модуля TPM 2.0, якого не вистачає на багатьох комп’ютерах, навіть вироблених за останні кілька років.

  Як дефрагментувати жорсткий диск на Linux

Ви можете змінити зовнішній вигляд інтерфейсу відповідно до стилю ОС, до якої ви звикли, будь то Windows чи macOS. Ви навіть можете встановлювати програми Windows прямо в ОС Zorin. Він також постачається з драйверами NVIDIA та ATI для ігор і може інтегруватися зі смартфонами так само, як Windows і macOS.

Zorin OS також має платну версію «Pro», яка включає додаткові макети робочого столу, додаткові програми та програму для нотаток.

Devuan — це розгалуження Debian, яке виникло після того, як остання зробила перехід у своїй системі ініціалізації зі старої системи Unix System V на systemd, крок, який викликав суперечки в спільноті Linux з різних причин, починаючи від передбачуваної роздутості програмного забезпечення до поведінки розробників , потенціал для монокультури systemd і домінування проекту Red Hat (де він виник).

Кілька розробників Debian покинули проект і запустили Devuan, щоб просувати те, що вони називають «свободою ініціалізації», випустивши варіант Debian, який не використовує systemd. За замовчуванням Devuan використовує систему sysvinit, але ви можете вибрати серед інших.

Багато компаній використовують Linux на своїх серверах, тому що це безпечно, але безпека не є хорошою, якщо вона не працює. Ось чому багато організацій використовують тестувальників проникнення, щоб спробувати зламати їхні системи. Якщо ви хочете навчитися це робити, Kali Linux — ваш дистрибутив.

Kali Linux поставляється з сотнями інструментів тестування на проникнення, таких як Nmap. Він дає вам повний набір інструментів тестування на проникнення на зручному робочому столі Linux. Документація також велика, з «рецептами», які демонструють, як щось робити з ОС.

Ми не юристи, але ви повинні пробувати тестування на проникнення лише на машинах і мережах, якими ви володієте або іншим чином маєте дозвіл на спробу злому.

MX Linux називає себе «середньоважким» дистрибутивом Linux, який намагається бути серединою між мінімалістичними дистрибутивами та великими, такими як Ubuntu.

За замовчуванням він використовує робочий стіл Xfce з додатковими параметрами KDE Plasma та Fluxbox.

  Перевірте, чи ви вразливі до Meltdown і Spectre на Linux

Дистрибутив є наступником оригінального дистрибутива MEPIS, а також antiX; назва є комбінацією обох назв проекту. Розробники цього дистрибутива прагнуть, щоб він добре працював як на старих, так і на нових машинах.

Deepin описує себе як «найкращий дистрибутив Linux з Китаю», орієнтований на глобальну аудиторію.

Дистрибутив має власний робочий стіл, Deepin Desktop Environment, а також набір власних програм, включаючи програму встановлення пакетів. Інтерфейс привабливий, а основна система заснована на Debian.

Bodhi Linux — це мінімалістичний дистрибутив Linux на основі Ubuntu. Він примітний використанням модифікованої версії віконного менеджера Enlightenment для робочого столу. Він постачається з невеликою кількістю встановлених програм, тому користувачі отримують інструменти, якими вони користуються. Це набагато повніше, ніж налаштування Arch Linux за замовчуванням. Браузером за умовчанням є Chromium.

Linux Mint — це дистрибутив, створений як повний «з коробки», навіть більше, ніж Ubuntu, на якій він заснований. Однією з істотних відмінностей від Ubuntu є те, що всі кодеки для роботи з медіа, включаючи MP3, встановлені за замовчуванням.

Є кілька різних робочих столів на вибір: Cinnamon, MATE та Xfce. Існує також випуск, побудований на Debian.

БЕЗКОШТОВНА ШПАРГАЛКА: понад 50 основних команд Linux

Багато чого для дослідження у світі Debian

Навіть у Debian і Ubuntu вам не потрібно вибирати стандартну операційну систему. Багато людей використовували гнучкість Linux, щоб модифікувати ці системи відповідно до своїх потреб, і системи на основі Debian не є винятком.

Є незліченна кількість дистрибутивів Linux для вивчення, і в майбутньому більше людей будуватимуть кодову базу Debian/Ubuntu. Майте на увазі, що наявність такої кількості безкоштовних операційних систем може призвести до перестрибування дистрибутивів.