11 клієнтів FTP/SFTP, які варто знати системному адміністратору та розробнику

Передача даних стала звичайною операцією в сучасному ІТ-ландшафті.

Ви, напевно, маєте справу з величезним обсягом даних, який передбачає збір, керування та передачу в надійне сховище.

Тепер проблема полягає в тому, що передача великих обсягів даних вимагає багато часу та ресурсів, і ви ніколи не можете виключити ризики кібербезпеки.

Тому, як системний адміністратор або розробник, ви повинні переконатися, що передача даних є ефективною, правильною та, що найважливіше, безпечною.

На щастя, доступно багато вдосконалених способів швидкої та безпечної передачі даних, наприклад FTP, SFTP тощо. Знання про ці технології та послуги або клієнти FTP/SFTP полегшить вашу роботу, забезпечуючи при цьому швидку, безпечну та плавну передачу даних.

Отже, давайте спочатку поговоримо про FTP і SFTP, перш ніж заглиблюватися глибше.

Що таке FTP і SFTP?

Протокол передачі файлів (FTP) — це мережевий протокол, який використовується для передачі даних або файлів між сервером і клієнтом у комп’ютерній мережі.

FTP використовує архітектуру клієнт-сервер з окремими з’єднаннями даних і керуванням між сервером і клієнтом. Користувачі повинні пройти автентифікацію за допомогою протоколу входу, як правило, імені користувача та пароля. Однак ви також можете підключитися до FTP анонімно, за умови, що сервер має конфігурацію, яка це дозволяє.

Протокол передачі файлів SSH (SFTP), також званий протоколом безпечної передачі файлів, також є мережевим протоколом для доступу до файлів, передачі та керування ними через надійне та безпечне середовище.

Тут SSH означає Secure Socket Shell або протокол Secure Shell, криптографічний протокол, який пропонує безпечний доступ до комп’ютера в небезпечній мережі.

SFTP вважається більш безпечним, ніж FTP.

Яке використання FTP і SFTP?

Ви можете знайти багато варіантів використання FTP і SFTP, які включають передачу файлів з одного комп’ютера на інший, керування файлами через віддалену систему тощо. Це включає:

  • Спільний доступ до файлів за допомогою SFTP для відповідності нормативним вимогам або вимогам відповідності, таким як FIPS, HIPAA тощо.
  • Завантаження файлу в систему керування вмістом (CMS), таку як Magento, WordPress тощо.
  • Для адміністрування сервера
  • Для досягнення оновлень прошивки

Як використовувати FTP/SFTP?

Ви можете використовувати FTP/SFTP з інтерфейсом командного рядка, наприклад DOS для Windows, тоді як Terminal для macOS і Linux.

Перегляньте приклади команд SFTP у Linux.

Однак, якщо це вам не підходить, ви можете скористатися клієнтами FTP/SFTP, доступними в Інтернеті. Деякі безкоштовні, а інші платні.

Отже, ось список наших клієнтів FTP/SFTP для вас.

WinSCP

WinSCP є чудовим клієнтом FTP і SFTP для Windows. Ви можете розпочати копіювання файлів між віддаленим сервером і локальним комп’ютером за допомогою протоколів SFTP, FTP, WebDAV, SCP або S3.

Основні функції WinSCP включають елегантний графічний інтерфейс користувача, простий у використанні інтегрований текстовий редактор і всі типові операції з файлами, такі як копіювання, вставка, видалення тощо. Крім того, ви отримуєте можливості створення сценаріїв і автоматизацію завдань, щоб спростити роботу. Він також підтримує переклад на різні мови.

Іншими розширеними та основними функціями WinSCP є інтерфейс командного рядка та інтерфейс користувача з можливістю вибору, тунелювання з’єднання та портативне використання. Крім того, ви можете інтегрувати його в програму на основі Windows, PuTTY тощо.

WinSCP підтримує відновлення передачі, черги або фонові передачі та робочі області. Для безпеки він пропонує шифрування файлів, перетворення позначок часу, маски файлів для вибраних файлів, перевірку оновлень програм, журналювання (наприклад, журналювання XML) і адміністративні обмеження.

Окрім цього, ви отримуєте текстовий і двійковий режими передачі, кешування каталогів, спеціальні команди та окремі сеанси оболонки для виконання віддалених команд. Крім того, ви отримуєте розширені параметри передачі файлів, вибір конфігурації, оперативне маскування файлів для зміни імен файлів і функції для роботи зі шляхами та іменами файлів.

FileZilla

FileZilla мінімалістичне FTP-рішення, яким можна користуватися безкоштовно. Це рішення з відкритим кодом доступне за ліцензією GNU GPL і підтримує FTP через TLS і SFTP. Це безпечний і швидкий міжплатформний FTP-клієнт із великою кількістю цінних функцій.

Графічний інтерфейс користувача FileZilla містить вкладки, інтуїтивно зрозумілий і простий у використанні. Він працює на Windows, macOS X, Linux, BSD тощо, підтримує IPv6 і передачу файлів, а також відновлює файли розміром понад 4 ГБ. Він також поставляється з надійним менеджером сайтів, чергами передачі та закладками.

Легко впорядковуйте файли за допомогою функції перетягування, скористайтеся перевагами фільтрів імен файлів, порівняння каталогів і віддаленого редагування файлів. Крім того, ви можете налаштувати обмеження швидкості передачі файлів, синхронізувати перегляд каталогів і виконувати віддалений пошук файлів.

FileZilla також пропонує інші функції, як-от майстер конфігурації мережі, KeepAlive, журналювання файлів і підтримку HTTP/1.1, FTP-проксі та SOCKS5. Вони також пропонують FileZilla Pro, який підтримує додаткові протоколи, а саме WebDAV, Dropbox, S3, OneDrive, Azure, Google Drive, Google Cloud Storage та Backblaze B2.

  Чи можна вимкнути рекламу на головному екрані Roku?

Передача 5

Panic пропонує вражаючу програму для передачі файлів для macOS – Передача 5. Його інтерфейс користувача простий, потужний і звичний для всіх, тож ви можете завантажувати, завантажувати та керувати своїми файлами на кількох серверах.

Transmit 5 підключається до 15 хмарних служб, включаючи такі класичні, як FTP, SFTP, WebDAV і Amazon S3, а також нові, такі як Box, Backblaze B2, DreamObjects, Google Drive, Dropbox, Rackspace Cloud Files, Microsoft Azure & OneDrive і OpenStack Swift. .

Крім того, Transmit 5 поставляється з Panic Sync, швидким і безпечним способом синхронізації ваших сайтів. Крім того, їхні функції синхронізації файлів підтримують синхронізацію віддаленого до віддаленого та локального до локального, пропонуючи більш детальний контроль. Крім того, Panic розібрав і перебудував двигун Transmit, щоб збільшити його швидкість, запропонувати кращу багатопотоковість і працювати зі складними папками.

Transmit 5 також містить нову функцію – Перегляд активності, яка допоможе вам отримати чітке уявлення про діяльність Transmit. Вони також випустили останнє оновлення Transmit для покращення різних аспектів, таких як бічна панель інформації, вбудоване пакетне перейменування, панель місць для швидкого переходу до папок, безпечні ключі тощо.

WS_FTP

Кому довіряють понад 40 мільйонів користувачів, WS_FTP Professional пропонує найпростіший і найшвидший спосіб завантаження та завантаження файлів на сервер. Він забезпечує передачу SFTP, забезпечуючи високий рівень шифрування файлів, дозволяє легко налаштовувати та зменшує адміністративне навантаження.

WS_FTP Professional підтримує SSL, SSH і HTTP/S. Ви також можете легко захистити свої файли під час, після та до передавання файлів за допомогою 256-бітного AES, криптографічної перевірки FIPS 140-2 і шифрування OpenPGP.

Використовуйте SFTP для підключення та автентифікації серверів, яким потрібні клієнти SSH, відповідаючи на запити автентифікації та імена користувачів, визначені сервером. Крім того, WS_FTP Professional включає функцію перетягування, настроюваний дисплей та інші функції, що економлять час, щоб спростити роботу клієнта FTP.

Ви можете знаходити файли та передавати їх за допомогою вбудованих пошукових систем Google, Windows або Copernic. Крім того, виконуйте пошук за різними параметрами, такими як тип файлу, дата та розмір, і миттєво підключайтеся до різних серверів за допомогою клієнта SFTP.

WS_FTP Professional пропонує просте адміністрування для планування таких дій, як переміщення, перейменування або видалення файлів після передачі. Ви також можете віртуально синхронізувати їх із сервером, пристроєм, диском, розташуванням і вбудованими функціями, такими як резервне копіювання, сповіщення електронною поштою та стиснення файлів.

Оновіть функції передачі файлів відповідно до нормативних вимог, безпеки, SLA та покращених бізнес-вимог, використовуючи такі функції, як задокументована доставка та перевірки на предмет втручання. Крім того, WS_FTP Professional дозволяє оновити до HIPAA та PCI-сумісних служб передачі – MOVEit Cloud або MOVEit Transfer Server.

WS_FTP Professional пропонує інші функції, такі як створення мініатюр, проксі-серверів, пов’язаних папок, а також підтримку веб-служб Apache та IIS. Крім того, вони також надають гнучкі варіанти ліцензування незалежно від того, скільки ліцензій вам потрібно, 200 чи 200 тисяч.

Їхні плани починаються від 49,95 доларів США за ліцензію на одного користувача та 30-денну гарантію.

Кіберкачка

Кіберкачка це чудовий безкоштовний сервер, який також працює як браузер хмарного сховища на пристроях Windows і Mac. Він підтримує FTP, SFTP, Amazon S3, WebDAV, OpenStack Swift, Azure і OneDrive, Backblaze B2, Dropbox і Google Drive.

Інтерфейс користувача Cyberduck може легко підключатися до різних серверів і хмарних сховищ корпоративного рівня та служб обміну файлами. Тут ви також можете знайти різні профілі підключення провідних служб веб-хостингу.

Cyberduck підтримує FTP через захищене з’єднання TLS/SSL, SFTP із надійними шифрами, двофакторну автентифікацію та відкриті ключі. Окрім основних хмарних служб, Cyberduck також підтримує Dracoon 6 і Files.com (доступний і швидкий хмарний сервіс, доступний у 7 глобальних місцях).

Cyberduck поставляється з шифруванням на стороні клієнта за допомогою Cryptomator 6, який забезпечує сумісні сховища для захисту даних у будь-якому хмарному сховищі чи сервері. А Cryptomator пропонує шифрування імен файлів і вмісту без бекдорів і реєстрації. Ви також можете редагувати файли, бездоганно інтегруючи їх із улюбленою програмою для редагування файлів і змінюючи вміст, текст або двійковий файл.

Cyberduck дозволяє впорядковувати закладки за допомогою фільтрів і функції перетягування. Крім того, ви також можете зберігати закладки в Finder.app, використовувати імпортер Spotlight, переглядати історію відвіданих серверів та імпортувати закладки із програм сторонніх розробників.

Увімкніть швидку передачу з кешуванням, контролюйте одночасну передачу та синхронізуйте файли за допомогою віддалених каталогів.

Командир один

Eltima Software Командир один це неймовірно швидкий, надійний і безпечний FTP-клієнт для Mac. Його інтерфейс зручний та інтуїтивно зрозумілий, з усіма зручними параметрами, які ви можете очікувати для передачі файлів і виконання таких операцій, як перегляд файлів, копіювання, створення, видалення тощо.

У вас є повна підтримка різних протоколів, таких як FTP, кілька одночасних з’єднань і перегляд із вкладками, щоб насолоджуватися ефективною та бездоганною передачею файлів. Використовуючи Commander One, ви можете зіставити FTP-сервер як локальний диск і працювати зі своїми файлами, припускаючи, що ці файли розташовані на вашій локальній машині.

  Як вимкнути та видалити історію Siri на iPhone та iPad

Це рішення FTP пропонує швидкий спосіб доступу до ваших мережевих серверів і хмар і керування ними в одному місці. Commander One дозволяє зашифровану передачу між хмарним сховищем або віддаленими серверами та вашим Mac для забезпечення кращої безпеки.

Крім усього цього, ви отримуєте інші унікальні можливості, такі як панель інструментів із кнопкою для відображення прихованих файлів, короткий режим доступу до папок і файлів і керування ними одночасно, перегляд улюблених папок і історії, а також налаштування кольорів і шрифтів для естетично приємного досвіду. .

Призначте настроювані гарячі клавіші для різних дій, необмежену кількість вкладок для роботи з декількома файлами одночасно, гнучкий вибір файлів і чергування операцій з файлами у фоновому режимі. Крім того, ви також отримуєте підтримку ZIP для видобування або стиснення файлів, вбудований засіб перегляду файлів, який підтримує шістнадцяткові, двійкові, текстові, графічні, HTML і медіафайли.

Ви можете отримати доступ до спільних комп’ютерів у вашій локальній мережі та скористатися перевагами кореневого доступу до своїх файлів. Крім того, у пакеті PRO ви отримуєте такі функції, як менеджер з’єднань, монтування пристроїв iOS як дисків, монтування Android і MTP, емулятор терміналу, засіб перегляду процесів і кілька колірних тем для персоналізації дисплея.

Тепер він також пропонує нативну сумісність з Mac від Apple M1. Commander One доступний 13 мовами, включаючи англійську, французьку, голландську, іспанську, польську тощо.

Безкоштовний FTP

Доступно для Windows 8, 7 і Vista, БЕЗКОШТОВНИЙ FTP це ефективне та швидке рішення для передачі даних. Він розроблений як зручний і потужний інструмент, який допоможе вам підключитися до хмарного сервера одним клацанням миші, щоб завантажити або завантажити файли.

Ви можете розпочати передачу, перетягнувши файли на комп’ютер або пристрій або зі свого комп’ютера. Безкоштовний FTP також дозволяє контролювати все за допомогою панелі активності FTP. Ця панель показує всі дані, чітко впорядковані для швидкого перегляду завантажень, завантажень та інших дій, що спрощує складне ведення журналу FTP.

Якщо під час передавання файлу сталася помилка, ви можете переглянути його з високою читабельністю та швидше виправити проблему. Як наслідок, ви можете легко керувати файлами без жодної плутанини. Безкоштовний FTP пропонує інноваційну та елегантну функцію під назвою Combo Bookmarks, яка працює як звичайні закладки, але дозволяє зберігати віддалені та локальні папки та викликати їх одночасно, коли забажаєте.

Таким чином, ви можете ефективно керувати папками та файлами та отримувати доступ до них, переходячи безпосередньо до них. Крім FTP, Free FTP також може обробляти різні протоколи, такі як FTPS, HTTP, SFTP і методи шифрування. Його рядок стану містить корисну інформацію про сеанси FTP, щоб дізнатися, скільки файлів ви керуєте одночасно.

Крім того, Free FTP запам’ятовує розташування всіх файлів, навіть якщо ви забули, і керує кожним треком активності в спадному меню для легкого доступу. Він також пропонує легке керування файлами за допомогою функції перетягування, щоб переміщувати, додавати або запускати файли з локального файлового браузера.

Іншою чудовою функцією, яку ви отримуєте, є прямий FTP, який може автоматично завершувати ваш код; почніть вводити тег/атрибут HTML у вбудованому редакторі, а ця функція зробить все інше, щоб дати відпочинок вашим рукам і клавіатурі. Безкоштовний FTP-функціонал Make ZIP Archive автоматично створює ZIP-папки та зберігає їх на вашому комп’ютері, щоб одним клацанням створити резервну копію файлів або веб-сайту.

Клієнт sFTP

Отримайте доступ до віддаленого або локального FTP-сервера, локального сервера, виділеного сервера, спільного хостингу, хмарного сервера або VPS за допомогою Клієнт sFTP. Це рішення FTP є простим, але потужним, оскільки воно побудоване на основі пакетного інтерфейсу програми Google Chrome OS, що дозволяє йому бути чутливим і швидким.

Деякі з його функціональних можливостей включають менеджер облікових записів FTP або SFTP для зберігання та організації з’єднань SFTP/FTP і доступу до них одним клацанням миші. Крім того, ви можете створювати черги файлів або папок для перегляду елементів, які зараз завантажуються або завантажуються.

Клієнт sFTP поставляється з надійним редактором, що означає, що вам не потрібно додаткове програмне забезпечення для зміни коду. Крім того, він пропонує такі функції, як стандартні з’єднання FTP, з’єднання SSH, ключові файли дозволів для з’єднань SSH і пасивний режим FTP або SFTP.

Ви отримуєте сервер «Підключення до віддаленого» та локальні сервери FTP/SFTP/SSH, можливість змінювати дозволи для файлів і папок, а також завантажувати чи завантажувати декілька папок і файлів. Крім того, його потужний редактор має такі функції підсвічування синтаксису, як збереження, автозбереження та автоматичне завантаження.

Клієнт sFTP дозволяє імпортувати та експортувати облікові записи, перейменовувати та видаляти файли, створювати нові файли/каталоги, оновлювати віддалені та локальні списки, змінювати розмір і сортувати стовпці, вибирати кілька файлів і переглядати віддалені та локальні папки за шляхом. Він також пропонує додаткові функції, такі як консольний журнал, Google Sockets API, копіювання URL-адреси в буфер обміну, підключення KeepAlive, синхронізований перегляд і вхід під головний пароль.

  Пояснення частот і налаштувань еквалайзера на музичних програвачах

Отримайте sFTP за одноразову плату в розмірі 50 доларів США та доступна 2-годинна пробна версія.

Bitvise

Bitvise Клієнт SSH пропонує безкоштовну передачу файлів SSH для всіх і поставляється разом із можливостями тунелювання та терміналів. Він підтримує всі серверні та настільні версії Microsoft Windows, включаючи 64- та 32-розрядні, а також Windows 10 до XP SP3.

Bitvise використовує розширений графічний інтерфейс, емуляцію терміналу та підтримку таких протоколів, як vt100, bvterm і xterm. Крім того, він підтримує єдиний вхід із автентифікацією SSPI Kerberos 5 і NTLM і автентифікацією з відкритим ключем за допомогою DSA, RSA та ECDSA.

Ви отримуєте найсучасніші засоби безпеки та шифрування, щоб залишатися сумісними з HIPAA, PCI або FIPS 140-2. Функції включають алгоритми обміну ключами, такі як curve25519, алгоритми підпису, такі як Ed25519, і алгоритми шифрування, такі як AES-256, 128-бітні ключі (режим GCM).

Використання обфускованого SSH ускладнює для спостерігачів виявлення того, чи використовувався ви протокол SSH, що забезпечує вищий рівень безпеки. З Bitvise ви отримуєте потужні функції переадресації портів, наприклад динамічну переадресацію за допомогою інтегрованого HTTP CONNECT і SOCKS проксі. Ви також отримуєте надійні параметри командного рядка для налаштування клієнта SSH і використання його контрольованих середовищ.

Bitvise пропонує міст FTP-SFTP, щоб допомогти вам підключити SFTP-сервер до застарілої програми FTP. Інші функції командного рядка, включені в нього, це sftpc (з можливістю сценаріїв і розширений), sexec (віддалений клієнт і сценарій), stermc (клієнт консолі терміналу) і stnlc (клієнт тунелювання зі сценаріями).

Тектія

SSH.COM Клієнт/сервер Tectia SSH забезпечує безпечну та швидку передачу файлів із віддаленим доступом. Він відомий своєю високою продуктивністю, цілодобовою підтримкою та надійністю корпоративного рівня. Він підтримує всі версії Windows, Linux, Unix і IBM z/OS.

Використання Tectia SSH дозволяє швидко шифрувати файли та потоково передавати файли великих обсягів через інструменти командного рядка SFTP і SCP. Він також пропонує механізм перезапуску або контрольної точки для передачі великих файлів у разі будь-якої перерви.

Незалежно від того, чи є ви технічним спеціалістом чи не техніком, у Tectia ви можете легко встановлювати віддалені підключення. Крім того, призначте кількох користувачів до груп, вибравши методи автентифікації. Сервер і клієнт Tectia SSH сумісні за допомогою стандартних реалізацій сторонніх розробників SSHv2 і OpenSSH.

Tectia використовує криптографічний сертифікат FIPS 140-2, підтримує автентифікацію X.509 PKI і смарт-карти, включаючи CAC і PIV. Роблячи це, Tectia гарантує, що ви виконуєте всі державні та федеральні норми. І з цієї причини багато великих агентств і банків США використовують Tectia.

Цей клієнт і сервер SSH підходить для організацій будь-якого розміру, які займаються віддаленим доступом до файлів і безпечною передачею. Ви також отримуєте надійний захист для автоматизованої передачі файлів, і це позбавляє системних адміністраторів завдань за допомогою перевірених і скомпільованих пакетів для відстеження та отримання оновлень з різних джерел.

Tectia пропонує підтримку версії Secure Shell, повну інтеграцію з інфраструктурою обліку, авторизації та автентифікації, включаючи X.509, CAC, SecureID і GSSAPI. Крім того, він пропонує додаткові функції, такі як автоматичне тунелювання додатків і налаштування з’єднання, перенаправлення портів IP/TCP, мультиплексування тощо.

FTPManager

FTPManager є клієнтом FTP і SFTP для пристроїв Apple і дозволяє швидко отримувати доступ до файлів. Ви можете переглядати та керувати всіма віддаленими файлами, редагувати текстові файли, транслювати музику та відео на iPad/iPhone та передавати їх між FTP-сервером і iPad/iPhone.

FTPManager містить такі функції, як копіювання, перейменування, видалення, переміщення та сортування/пошук файлів. Ви отримуєте FTP-сервер у додатку для передачі файлів між пристроями через Wi-Fi. Крім того, вони пропонують темний режим, кілька вікон iPad, копіювання, синхронізацію та резервне копіювання фотографій із вашої фотогалереї на сервери.

Іншими корисними функціями, доступними в цьому, є передача файлів між сусідніми пристроями iOS без підключення LTE або Wi-Fi. Крім того, він також поставляється з редактором перетягування з підсвічуванням синтаксису, пошуком тексту, темами та розширенням клавіатури.

Висновок

Передача даних має бути швидкою, плавною та високозахищеною. І як системний адміністратор або розробник, ви повинні подбати про це, використовуючи передові та безпечні технології, такі як клієнти FTP/SFTP, подібні до тих, які ми обговорювали вище.

Уникайте цих 9 речей у своєму резюме розробника або системного адміністратора.
Ось кілька команд Linux, які повинен знати системний адміністратор.