10 інструментів для створення інформаційної панелі продажів [2023]

Categories:

Продажі є невід’ємною частиною кожного бізнесу, незалежно від розміру галузі.

Однак інколи менеджери з продажу перевантажені тривалими процесами продажів і прихованими даними, які лежать навколо, без потенційної інформації, яку можна отримати з них.

Але наведене вище твердження справедливе лише до тих пір, поки ви не запровадите в гру інформаційну панель продажів.

Інформаційна панель продажів дає змогу відстежувати, контролювати та аналізувати дані про продажі з кількох платформ під одним дахом у високонаглядному вигляді.

Щоб ще більше спростити процес, у нас є кілька інструментів для панелі керування продажами.

У цій статті ми покажемо вам, як створити інформаційну панель продажів з нуля, обговоримо деякі важливі показники продажів, а потім вивчимо найкращі інструменти інформаційної панелі продажів, які допоможуть вашій команді продажів підвищити продуктивність і ефективність.

Зміст

Як створити інформаційну панель продажів

Під час створення інформаційної панелі продажів кожен крок певною мірою залежить від іншого. Тому переконайтеся, що ярлики не є частиною вашого процесу створення.

Тим не менш, ось простий покроковий посібник про те, як створити інформаційну панель продажів з нуля.

Крок 1. Визначте свої фінансові цілі

Подумайте про це – де ви бачите свої доходи наприкінці кварталу? У твоїй голові точно є число.

Тож зв’яжіться зі своїми керівниками (радою директорів) і домовтеся про спільну мету. Найголовніше, не покладайтеся на припущення та інтуїцію під час визначення фінансових цілей.

Переконайтеся, що кінцева мета (з якою всі погоджуються) покриває ваші R&D та операційні витрати та залишає гроші на столі для розширення бізнесу.

Крок №2. Визначте, який показник продажів відповідає вашим цілям

Далі почніть з визначення показників продажів, які ви хочете відстежувати. Поставте собі кілька ключових запитань, наприклад:

 • Які показники ви регулярно перевіряєте у своїй команді продажів?
 • Чи одні показники важливіші за інші?
 • Які ключові показники ефективності ви використовуєте для оцінки продуктивності команди продажів?
 • Чи є у вашій організації одна чи кілька команд продажів?

Загальна відповідь на всі ці запитання допоможе вам звузити пошук показників і залишатися на тому, що має значення.

Крок №3. Визначте випадки використання інформаційної панелі

Універсальної інформаційної панелі продажів не існує, тому вам потрібно ще раз перевірити, чи ваші KPI відповідають сценаріям використання.

Наприклад, чи є інформаційна панель для окремих торгових представників, щоб оцінити їхній прогрес щодо цілей продажів? Або менеджери з продажу використовуватимуть його, щоб побачити найефективніших представників за квартал?

Ось коротка анкета, щоб знайти найважливіші варіанти використання вашої інформаційної панелі продажів:

 • Хто буде використовувати інформаційну панель? Торгові представники, менеджери чи керівники?
 • Як часто вони використовуватимуть його? Щодня, щотижня чи щомісяця?
 • Яку інформацію вони хочуть бачити?

Крок №4. Виберіть Sales Dashboard SaaS

Пройшли ті часи, коли ви перевантажували свої пальці, щоб створити просту інформаційну панель продажів.

Зараз багато SaaS-компаній пропонують рішення для відстеження ключових показників ефективності та інформаційної панелі – код не потрібен, приголомшливі візуальні ефекти та блискавична швидкість.

Але те ж саме стосується і постачальників інформаційних панелей – на ринку немає універсального інструменту інформаційної панелі. Тому, вибираючи постачальника інформаційної панелі, переконайтеся, що програмне забезпечення має принаймні такі функції:

 • Набір готових шаблонів інформаційної панелі та елементів візуалізації даних
 • Інтеграція зі сторонніми програмами та джерелами даних
 • Безперебійне навчання та співпраця команди
 • Легко створювати звіти та ділитися ними на ходу
  Як відкласти листи в Gmail

Але перш ніж робити будь-які інвестиції, давайте обговоримо переваги інформаційних панелей продажів.

Навіщо вам потрібна інформаційна панель продажів?

#1. Покращене прийняття рішень

Інформаційні панелі продажів дозволяють командам продажів отримувати доступ до даних і статистичних даних у реальному часі, дозволяючи їм швидко приймати обґрунтовані рішення.

Крім того, маючи можливість візуалізувати дані в одному місці, торгові представники можуть швидко визначати тенденції та закономірності та приймати керовані даними рішення, які можуть покращити їх загальну продуктивність.

#2. Збільшення ефективності продажів

Надаючи дані та статистику в реальному часі, інформаційні панелі продажів допомагають торговим представникам залишатися на висоті своєї ефективності та відстежувати прогрес у досягненні своїх цілей.

Це дозволяє представникам коригувати та вдосконалювати свої стратегії продажів, визначати сфери можливостей і вживати заходів для підвищення ефективності продажів.

#3. Покращена співпраця команди

Інструменти інформаційних панелей продажів пропонують вбудовану співпрацю для команд. Таким чином, це дозволяє їм працювати синхронізовано та дозволяє спільно приймати рішення.

Крім того, це також сприяє прозорості, оскільки члени команди можуть легко бачити прогрес своїх колег, визначати сфери, де потрібна підтримка, і працювати разом для досягнення спільних цілей.

#4. Краще прогнозування

Інформаційні панелі продажів дозволяють командам продажів визначати тенденції та закономірності, які можна використовувати для точного прогнозування продажів. Це дає змогу представникам прогнозувати майбутні показники продажів і відповідним чином планувати, полегшуючи досягнення або перевищення своїх цілей.

#5. Покращене управління взаємовідносинами з клієнтами

Інформаційні панелі дають відділам продажів уявлення про поведінку клієнтів, уподобання та моделі купівлі.

Отриману інформацію також можна використовувати для розробки більш ефективних стратегій продажів, адаптації повідомлень до конкретних сегментів клієнтів і покращення загального досвіду клієнтів, що в кінцевому підсумку призведе до підвищення рівня задоволеності та лояльності клієнтів.

Показники продажів, які ви повинні відстежувати

Давайте тепер розглянемо показники, які зазвичай відстежують більшість організацій.

Метрика №1. Щомісячне зростання продажів

Щомісячне зростання продажів – це показник ефективності, який вимірює відсоткову зміну доходу від продажів за місяць.

Місячне зростання продажів = (місячні продажі за поточний період – місячні продажі за попередній період) / місячні продажі за попередній період * 100

Метрика №2. Середня тривалість циклу продажів

KPI вимірює середній час від першої взаємодії з потенційним клієнтом до закриття угоди. Скорочення тривалості циклу продажів має важливе значення для кращої прозорості та швидких продажів. Крім того, ви можете використовувати цей показник для оцінки ефективності вашого процесу продажів.

Середня тривалість циклу продажів = Загальна кількість днів для завершення всіх продажів / Загальна кількість нових угод

Метрика №3. Середня маржа прибутку

Середня норма прибутку — це фінансовий показник, який вимірює прибутковість компанії шляхом обчислення відсотка прибутку, отриманого компанією, по відношенню до її доходу. Він вимірює прибуток компанії на кожному доларі продажів.

Середня норма прибутку = (Загальний дохід – Загальні витрати) / Загальний дохід

Метрика №4. Продажі на представника

Продажі на одного представника – це показник для конкретної команди, який оцінює, скільки продажів кожен член команди продажів вносить у загальний обсяг продажів за період.

Продажі на одного представника = загальний обсяг продажів / кількість продажів, здійснених представником

Метрика №5. Довічна вартість клієнта [CLV]

Довічна цінність клієнта – це прогнозний показник, який оцінює загальний дохід, який принесе клієнт протягом своїх відносин із компанією.

Довічна цінність клієнта = % валової прибутковості * рівень утримання * середній дохід на клієнта

Метрика №6. Вартість залучення клієнтів [CAC]

Показник вимірює витрати, понесені при залученні нових клієнтів. Це включає витрати на продаж і маркетингову діяльність, спрямовану на перетворення потенційних клієнтів на клієнтів.

Вартість залучення клієнта = загальні витрати, понесені на продажі та маркетинг / загальна кількість залучених клієнтів

Метрика №7. Відсоток закритих угод

Це показник, орієнтований на результат, який обчислює відсоток потенційних клієнтів, які були перетворені на реальних клієнтів за певний проміжок часу.

Відсоток закритих угод = (кількість закритих угод / кількість пропозицій продажу) * 100

Тепер, коли ви знаєте, що і навіщо KPI продажів, настав час дослідити платформи, які можна використовувати для створення інформаційних панелей продажів.

  Виправте помилку Gmail 78754 в Outlook

Geckoboard

Geckoboard — це інструмент для відстеження ключових показників ефективності та інформаційної панелі, який інтегрується з понад 80 джерелами даних.

особливості

 • За допомогою Geckoboard ви можете швидко отримувати додаткові дані за допомогою електронних таблиць, баз даних, інтеграції Zapier і спеціального API.
 • Використовуйте вбудовані фільтри даних, щоб вибрати точні показники та діапазон, які ви хочете, і створіть спеціальні картки KPI.
 • Має інтуїтивно зрозумілий настроювач за допомогою перетягування, щоб легко змінити розмір, перевпорядкувати або згрупувати всі дані на інформаційній панелі.
 • Легко діліться своєю інформаційною панеллю за допомогою смарт-посилання або поділіться знімками інформаційної панелі на каналах Slack і електронною поштою.
 • Увімкніть функцію «Share-to-TV», щоб транслювати інформаційні панелі в прямому ефірі на екранах офісних телевізорів і підтримувати прозорість і конкуренцію між вашими торговими представниками.

Інтуїтивно зрозуміла інформаційна панель продажів Geckoboard дає менеджерам із продажу повний огляд усіх показників, пов’язаних із продажами, щоб бути в курсі подій.

Monday.com

Monday.com допоможе вам візуалізувати дані про продажі за допомогою приголомшливих інформаційних панелей продажів.

особливості

 • Вбудовані інструменти для співпраці, щоб призначати, пріоритезувати або ділитися завданнями з членами команди
 • Створюйте користувацькі інформаційні панелі за допомогою готових віджетів, таких як часові шкали, календарі та діаграми, щоб ефективно відстежувати прогрес.
 • Встановіть надлишкові завдання на автопілоті та зарезервуйте торгових представників для карколомних вакансій.
 • Повна інтеграція з популярними сторонніми додатками, такими як Shopify, Mailchimp, Gmail, Gsheets і багатьма іншими

Monday.com має кілька глобальних брендів у своїй базі клієнтів, як-от Coca-Cola, Canva, EA Games, Genpact тощо.

SmartSheet

SmartSheet — це платформа для спільного керування роботою, яка дозволяє командам продажів оптимізувати свої процеси та підвищити продуктивність.

особливості

 • Має простий у використанні інтерфейс, який дозволяє менеджерам з продажу ефективно синхронізувати спринти, керувати ресурсами та керувати необмеженою кількістю команд одночасно
 • Виконуйте прогнозний аналіз, щоб отримати точні прогнози продажів у реальному часі та визначити реалістичні цілі для команд.
 • Легко керуйте складними процесами залучення клієнтів, оптимізуйте процеси продажів і створіть більш прозорий канал продажів.
 • Створіть безпечну систему реєстрації клієнтів із корпоративним керуванням, безпекою та контролем.

Платформа дає змогу командам продажів керувати своїми потенційними клієнтами, відстежувати їх конвеєр, співпрацювати з членами команди та аналізувати дані про продажі. Він надає настроювані шаблони для керування потенційними клієнтами та можливостями, а також розширені можливості звітності та аналітики.

Wrike

Wrike — це універсальна платформа керування роботою з ефективним рішенням для панелі керування продажами.

особливості

 • Має інтеграцію з понад 400 популярними програмами, а також спеціальні параметри інтеграції для досвідчених користувачів
 • Вбудований конструктор віджетів для створення користувацьких показників і візуалізації даних у режимі реального часу (дуже корисно в критичних ситуаціях)
 • Використовуйте дошки Kanban, щоб відстежувати прогрес, створювати графіки, планувати дати в календарі та легко ділитися оновленнями.
 • Пропонує безперебійну командну співпрацю над проектами з такими функціями, як коментування, обмін файлами та @згадки

Wrike довіряють понад 20 000 організацій у всьому світі, але, що найважливіше, Google, SnowFlake і Nickelodeon.

Відділ продажів [Sales Cloud]

Sales Cloud – це комплексна платформа управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), яку пропонує Salesforce.

особливості

 • Легко керуйте потенційними клієнтами та можливостями, забезпечуючи настроювані канали потенційних клієнтів і можливостей, автоматизовану маршрутизацію потенційних клієнтів і підрахунок потенційних клієнтів
 • Створюйте інформаційні панелі, які можна налаштувати, щоб відстежувати, контролювати та аналізувати продуктивність команди продажів у режимі реального часу
 • Має вбудований інструмент прогнозування продажів, який допомагає командам прогнозувати свою ефективність і створювати точні прогнози продажів
 • Співпрацюйте над угодами з продажу та легко діліться інформацією за допомогою інструментів для співпраці Sales Cloud, таких як Chatter, який забезпечує обмін повідомленнями в реальному часі, обмін файлами та керування завданнями

Salescloud — це популярний інструмент для команд, які прагнуть скоротити витрати без шкоди для продуктивності чи результатів.

Кліпфоліо

Klpis від Klipfolio дозволяє створювати спеціальні панелі продажів.

особливості

 • Велика бібліотека попередньо створених показників продажів і користувацьких шаблонів інформаційної панелі для прискорення процесу створення інформаційної панелі
 • Інтегрується з понад 130 службами даних; дозволяє імпортувати дані клієнтів за допомогою параметра REST/URL
 • Вбудований редактор кліпів для консолідації та оптимізації складних даних за допомогою формул, фільтрації або сортування
 • Розширені параметри налаштування, що включають компоненти шаблону HTML, CSS і Javascript
  Як створити власне сполучення клавіш у MS Word 2016

Інформаційні панелі, створені за допомогою Klips, забезпечують доступ у режимі реального часу до даних про продажі та можливість відображення ефективності за допомогою елементів візуалізації даних із ідеальною піксельністю.

Datapine

Datapine — це хмарний інструмент бізнес-аналітики, який пропонує надійну аналітику продажів і звітність, щоб допомогти компаніям приймати рішення на основі даних і встановлювати правильні цілі для торгових представників.

особливості

 • Має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс перетягування для створення інтерактивних панелей і звітів
 • Аналіз даних у режимі реального часу та звітність, від аналітики прогнозування продажів до звітності про продуктивність співробітників
 • Розширені параметри візуалізації даних, такі як теплові карти, воронкоподібні діаграми та точкові діаграми, допомагають користувачам краще зрозуміти дані про свої продажі
 • Автоматизовані конектори даних для імпорту даних із кількох джерел; легко підключіть datapine до Salesforce та інших бізнес-інструментів CRM

Databox

Маючи понад 20 000 клієнтів, Databox є популярним інструментом бізнес-аналітики та інформаційної панелі серед маркетологів і відділів продажів.

особливості

 • Понад 70 власних інтеграцій, а також підключення до бази даних SQL, Zapier і Gsheets, що забезпечує безперебійний потік даних вхід і вихід
 • Вбудований інструмент конструктора інформаційної панелі для швидкого створення або створення панелей KPI продажів – код не потрібен
 • Ставте цілі та візуалізуйте прогрес; отримуйте автоматичні сповіщення, коли метрика підвищується або знижується встановленого порогового значення
 • Увімкніть функцію відображення на телевізорі, щоб ділитися панеллю керування в прямому ефірі на екранах офісних телевізорів, на конференціях або командних зустрічах

Платформа також має спеціальну програму для мобільних пристроїв, яка дозволяє відстежувати, вимірювати та аналізувати продуктивність у дорозі.

SimpleKPI

Як випливає з назви, SimpleKPI допомагає командам продажів аналізувати їхні величезні дані за допомогою простих красивих інформаційних панелей.

особливості

 • Має вражаючу галерею діаграм, графіків, таблиць ліг і віджетів, які допомагають створювати зручні для читання інформаційні панелі продажів
 • Використовуйте функцію деталізації для аналізу даних на всіх рівнях; порівнювати тенденції різних періодів для аналізу та визначення можливостей
 • Інструменти встановлення цілей і відстеження, які дозволяють компаніям установлювати досяжні цілі та відстежувати прогрес у їх досягненні
 • Функції створення та обміну звітами, які дозволяють користувачам створювати та обмінюватися звітами в різних форматах, включаючи PDF, Excel і PowerPoint.

Простий у використанні, але надійний інтерфейс SimpleKPI скорочує час, потрібний менеджерам з продажу для аналізу продуктивності команди.

Панель даних

Datapad — це перша мобільна платформа для відстеження ключових показників ефективності та інформаційної панелі, яка дозволяє керівникам відділу продажів відстежувати ефективність продажів у дорозі.

особливості

 • Легке налаштування за допомогою перетягування, щоб змінити зовнішній вигляд інформаційних панелей і звітів – код не потрібен
 • Інтеграція з такими популярними джерелами даних, як Google Analytics, MySQL Database, Shopify, Facebook Ads тощо
 • Вбудована функція командної співпраці, яка допомагає спілкуватися в режимі реального часу з програми
 • Налаштуйте сповіщення в режимі реального часу та push-повідомлення для KPI; увімкніть керування на основі ролей, щоб контролювати, хто може переглядати/редагувати інформаційні панелі.

Платформа є абсолютно безкоштовною та підтримується мобільним додатком із високою швидкістю реагування.

Підведенню

Отже, нарешті, інструменти інформаційної панелі продажів — це лише інформаційні панелі. Є багато функцій, які стають у пригоді з кожним інструментом.

У цій статті ми розглянули основні функції всіх інструментів. Можуть бути деякі спільні функції, але здебільшого кожен інструмент відповідає конкретним потребам і вимогам бізнесу.

Отже, виберіть інструмент, який, на вашу думку, може допомогти вашій команді продажів підвищити ефективність роботи та допомогти менеджерам з продажу детально аналізувати дані, щоб знайти вузькі місця у воронці продажів.