10 швидких способів перевірити витік даних і як його зупинити

| | 0 Comments| 1:50 PM
Categories:

Витік даних становить величезний ризик для вашого особистого та фінансового добробуту, але ви можете зменшити потенційну шкоду, негайно відреагувавши та захистивши свої дані.

Не завжди легко визначити, чи стали ви жертвою витоку даних, але є кілька швидких способів перевірити витік даних.

1. Введіть свою електронну адресу в Google

Найпростіший спосіб перевірки витоку даних полягає в пошуку вашої електронної адреси в Google. Узявши свою адресу електронної пошти в лапки, коли ви використовуєте Google, це гарантує, що повертаються лише точні збіги. Якщо ваша електронна пошта з’являється в Інтернеті, ви можете провести розслідування та, можливо, вимагати видалення вашої особистої інформації.

2. Активуйте Google Dark Web Monitoring

На жаль, не всі сторінки індексуються Google, і серед цих сторінок рідко зустрічаються шкідливі куточки Інтернету, де обмінюються та обмінюються викраденими даними. Ви можете використовувати безкоштовну версію Звіт Google про темну мережу інструмент, щоб перевірити, чи з’являлася ваша особиста інформація на веб-сайтах, які не проіндексовані Google.

  Виберіть, яке зображення з’явиться, коли ви твітнете посилання

Чи працює моніторинг дарк-веб – це зовсім інше питання, але враховуючи, що це безкоштовна послуга, чому б не спробувати її?

3. Перевірте електронну пошту та пароль

Хоча інструмент Google Dark Web Report ефективний, він не виявляє всіх витоків даних. Ви можете створити повну картину того, як ваша особиста інформація може бути під загрозою, перевіривши, чи ваша адреса електронної пошти чи пароль не з’явилися під час порушення даних на HaveIBeenPwned.

4. Використовуйте Менеджер паролів

Коли ви перевірите свої паролі, настав час почати використовувати менеджер паролів. Якщо один із ваших паролів з’явиться в темній мережі з вашим номером телефону чи електронною адресою, хакери спробують використати цю комбінацію для входу на сотні веб-сайтів. Якщо ви повторно використали цей пароль, ви можете втратити кілька облікових записів.

Важливо відстежувати свої паролі, особливо під час доступу до конфіденційних веб-сайтів. Якщо ви використовуєте унікальний пароль, менша ймовірність зламати ваш банківський або страховий рахунок. Не забудьте змінити паролі, якщо ви підозрюєте, що вас зламали.

5. Слідкуйте за входом

Окрім захисту своїх облікових записів, ви можете пом’якшити потенційну шкоду від злому, відстежуючи свою активність входу. Ви також можете налаштувати попередження безпеки під час входу через Gmail, а також через соціальні мережі та багато інших сайтів.

В ідеалі вам слід спробувати ввійти з нового пристрою в іншій мережі Wi-Fi (наприклад, точці доступу вашого телефону). Якщо після зміни налаштувань безпеки ви не отримуєте електронний лист або push-сповіщення про спробу входу, вам потрібно буде налаштувати параметри папки спаму електронної пошти.

  Як використовувати лічильник/шафку Amazon Hub для боротьби з піратством на ганку

6. Зверніть увагу на папки небажаних повідомлень

Навіть якщо ви ефективно керуєте налаштуваннями папки зі спамом, важливі електронні листи час від часу потраплятимуть у вашу папку зі спамом. Важливо періодично переглядати папки зі сміттям, щоб перевірити наявність важливих електронних листів. Ви також можете використовувати такі пошукові терміни, як in:all «capital one» у Gmail, щоб шукати важливі листи.

Не ігноруйте незвичайну кількість спаму під час пошуку, оскільки багато хакерів використовують метод під назвою «спам-бомбардування», щоб приховати свою діяльність.

7. Перевірте підключені пристрої

Хоча сповіщення безпеки під час входу допоможуть вам реагувати на нові порушення, вони не стосуватимуться будь-яких неавторизованих входів, які вже відбулися. Важливо періодично перевіряти, які пристрої підключено до ваших облікових записів, і видаляти ті, які ви не впізнаєте.

Слід перевірити свою мережу Wi-Fi на наявність підозрілих пристроїв і видалити всі сеанси, які ви не впізнаєте у своєму обліковому записі Google. Варто також перевірити свої облікові записи в соціальних мережах, таких як Facebook і Instagram, оскільки хакери можуть спробувати знайти конфіденційні дані (наприклад, дані кредитної картки), пов’язані з вашим обліковим записом.

8. Відстежуйте платежі за карткою та банківським рахунком

Оскільки хакери, як правило, зламують облікові записи соціальних мереж і електронну пошту з наміром знайти конфіденційну фінансову інформацію, ви можете отримати уявлення про те, чи вас зламали, відстежуючи платежі вашої картки та банківського рахунку.

  Wi-Fi-камери роблять більше, ніж просто записують відео

Ви завжди повинні негайно оскаржувати будь-які транзакції чи перекази, які, як ви знаєте, не здійснювали. Раннє виявлення цих шахрайських транзакцій також дасть вам можливість замовити нову дебетову чи кредитну картку, змінити пароль і завершити будь-які сеанси входу, які ви не впізнаєте.

9. Перевірте раптові падіння кредитного рейтингу

Хакери часто приховують свою крадіжку, використовуючи вашу особисту інформацію, щоб відкрити нову кредитну картку, але їхня діяльність завжди призведе до неочікуваного зниження кредитного рейтингу. Якщо ви знайшли запити, які вам невідомі, або помітили, що використання вашого кредиту несподівано зросло, необхідно вжити заходів.

Вам потрібно буде зробити кілька кроків, щоб відновитися після крадіжки особистих даних, зокрема подати заяву в поліцію та зателефонувати у свій банк. Крім того, ви також повинні дізнатися більше про те, як відбувається шахрайство з кредитними картками, і докладати зусиль, щоб уникнути поведінки, яка ставить вашу фінансову інформацію під загрозу.

10. Слідкуйте за новинами про порушення даних

Найважливіше, ви повинні відстежувати новини про порушення даних. Підписатися на сповіщення від HaveIBeenPwned — чудова ідея, як і ввімкнути сповіщення електронною поштою від бюро кредитного моніторингу, наприклад Experian. Багато веб-сайтів, які зосереджені на висвітленні новин про порушення даних, також пропонують інформаційні бюлетені, на які ви можете підписатися та надсилати їх прямо у свою поштову скриньку.