10 речей, якими ніколи не слід ділитися в соціальних мережах

| | 0 Comments| 7:25 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Не діліться своїми планами подорожей або фотографіями під час поїздки, щоб уникнути реклами того, що ви далеко від дому та потенційного сприяння крадіжці.
  • Вимкніть дані про місцезнаходження та видаліть метадані фотографії перед публікацією, щоб захистити свою фізичну адресу та конфіденційну інформацію.
  • Уникайте надання особистої інформації, наприклад повної дати народження або фотографій важливих документів, щоб запобігти крадіжці особистих даних і несанкціонованому доступу до ваших облікових записів.

Хоча багато людей хвилюються про те, що компанії соціальних медіа роблять з вашими даними, реальність така, що більшість із нас надає більше інформації, ніж ми уявляємо. Давайте розглянемо кілька важливих типів інформації, якою ви ніколи не повинні ділитися в соціальних мережах, щоб захистити вашу конфіденційність і безпеку.

1. Плани подорожей

Подумайте двічі, перш ніж хвалитися своєю чудовою майбутньою відпусткою або публікувати фотографії під час подорожі. Ви ніколи не знаєте, хто міг побачити цю інформацію та використати її в підлих цілях. Наприклад, якщо хтось знає, де ви живете, і має злий намір, знання про те, що ви перебуватимете за тисячі миль протягом двох тижнів, є відкритим запрошенням пограбувати ваш дім.

Як безпечніший варіант, не діліться жодними деталями чи фотографіями про свою подорож, доки не повернетеся. Хоча це менш захоплююче, воно захищає вас, оскільки ви не рекламуєте світові, що ви тривалий час не вдома.

Це поширюється на публікацію фотографій вашого будинку. Будь-яка фотографія вашого місця проживання дає людям більше частин головоломки, щоб допомогти визначити, де ви живете, де сліпі кути навколо дверей, вікна зі зламаними замками тощо.

2. Дані про місцезнаходження

Соціальні програми використовують геолокацію (за вашою IP-адресою чи функцією GPS телефону), щоб дозволити вам позначати свої публікації місцем вашого перебування. Перед публікацією перевірте, чи сайт автоматично додає дані про ваше місцезнаходження, і вимкніть це перед публікацією. У більшості випадків немає причин ділитися своїм місцезнаходженням з усіма, хто бачить публікацію.

Залежно від того, де ви ділитеся фотографіями, люди також можуть отримати доступ до метаданих фотографій, які показують більше деталей про те, що було зроблено та де було зроблено фотографію. Тому видалення метаданих фотографії перед завантаженням є мудрою ідеєю.

  Як видалити свій номер із Truecaller

Це застереження також стосується вашої фізичної адреси чи номерів телефону. Ви ніколи не повинні повідомляти свою адресу чи номер телефону в загальнодоступних каналах, оскільки неможливо сказати, хто може отримати цю інформацію.

3. Інформація, що ідентифікує особу

Такі сайти, як Facebook, повні цінних даних для людей, які використовують соціальну інженерію, щоб викрасти вашу особу в соціальних мережах. Завжди слід уникати надання інформації, яка може бути використана для підтвердження вашої особи, наприклад повної дати народження. Ніколи не діліться фотографіями своїх водійських прав, паспорта чи кредитної картки, які містять особисту інформацію, яку ви не хочете оприлюднювати.

Також важливо стежити за «веселими вікторинами», які час від часу проходять у соціальних мережах. Вони просять вас відповісти на такі запитання, як, де ви ходили до школи, як звали вашу першу домашню тварину тощо.

Ці типи запитань часто використовуються як контрольні для захисту ваших облікових записів в Інтернеті. На щастя, ці слабкі питання безпеки поступово припиняються на багатьох сайтах, але в багатьох випадках вони все ще є потенційною поверхнею для атаки. Оприлюднення цих відповідей може дозволити комусь зламати ваш обліковий запис; захищайтеся від соціальної інженерії, зберігаючи цю інформацію конфіденційною.

4. Особисті скарги та вигуки

Соціальні мережі – це не місце, щоб висловлювати свої образи. Якщо ви хочете поскаржитися на свого боса, колег чи родичів, соціальні мережі — це жахливе місце для цього. Ймовірно, хтось це побачить і повідомить про це людині, що призведе до безладної ситуації.

Компанії та уряди зазвичай переглядають вашу історію соціальних мереж, коли ви подаєте заявку на роботу, отримуєте дозвіл тощо. Зробіть собі послугу і не пишіть публікацій, у яких ви виглядаєте жахливою людиною.

Як здоровіша альтернатива, чому б не почати приватний щоденник, де ви можете базікати, скільки завгодно? Як би ви не вирішили це зробити, розумною ідеєю буде стримувати свій гнів подалі від громадськості в соціальних мережах.

Зауважте, що багато компаній пропонують обслуговування клієнтів у соціальних мережах, тому це не стосується отримання допомоги щодо законної скарги. Проте ви все одно повинні бути ввічливими в таких ситуаціях.

5. Свідки, що викривають себе

Хоча мати проблеми через невдалий жарт чи запальний коментар, який ви робите в соціальних мережах, досить погано, порушувати закон і залишати докази в соціальних мережах для всіх – це зовсім інше.

Навряд чи ви побачите у Facebook чи Twitter визнання у скоєнні справді жахливих злочинів. Однак ви цілком можете зіткнутися з інцидентами, коли люди легковажать за кермом у нетверезому стані або роблять селфі на трасі.

  Чи стягує AT&T плату за заміну SIM-карти?

Деякі навіть діляться фотографіями своїх схованок наркотиків, незаконної вогнепальної зброї чи вкрадених грошей. Це також стосується ваших відвертих фотографій — це жахлива ідея публікувати їх на будь-якій соціальній платформі.

Зробіть усім (включаючи себе) послугу, ніколи не публікуючи нічого подібного в соціальних мережах. Кілька лайків, які ви можете отримати, не варті того, щоб завдати шкоди вашій репутації чи навіть потрапити до в’язниці за вчинення злочину.

6. Дорогі нові покупки

Багато людей люблять ділитися фотографіями своїх нових «іграшок» у соціальних мережах. Незалежно від того, чи ви щойно отримали новий телефон, ноутбук, автомобіль, телевізор, ювелірну прикрасу чи щось інше, ви не повинні оприлюднювати цю покупку в соціальних мережах.

Найважливіша причина — практична: якщо ви повідомите світові, що у вас є нова блискуча іграшка, деякі люди захочуть її вкрасти або якось використати вас. Крайнім випадком буде повідомлення про те, що ви виграли в лотерею. Якщо люди думають, що ви забезпечені через те, що можете собі дозволити, вони можуть спробувати використати це на свою користь.

Ще один ефект, який варто враховувати, полягає в тому, що ці дописи висвітлюють серйозний негативний вплив соціальних мереж: лише переглядаючи найважливіші моменти життя інших людей, ви можете легко відчути, що ваше життя не таке чудове.

7. Особисті поради

Ми всі бачили, як люди просять ліки від туги за домом або юридичну пораду в соціальних мережах. Незалежно від того, наскільки ви впевнені в собі, в інтересах усіх (включно з вашими власними) ви не даєте медичних чи юридичних порад людям через соціальні мережі. Це вірно, навіть якщо ви лікар чи юрист.

Ключовим моментом є те, що ви просто не знаєте (і не можете) знати всіх фактів. Якщо хтось захворів або потрапив у біду, йому слід звернутися за професійною допомогою. Це також стосується порад щодо фізичних вправ, схуднення, дієти, фінансів, стосунків та інших делікатних тем. Ви не отримаєте повну картину з публікації в соціальних мережах.

Найкраще мовчати про все це, тому що якщо ви дасте пораду, яка в кінцевому підсумку завдасть комусь шкоди, вони потенційно можуть подати проти вас судовий позов.

8. Шахрайські розіграші та конкурси

Соціальні мережі є основним способом для компаній проводити розіграші та конкурси, головним чином тому, що так легко натиснути «поділитися» і не думати про це двічі. Хоча на Facebook і тому подібному є багато законних подарунків, вам слід добре подумати, перш ніж постійно ними ділитися.

  13 найкращих розумних гаджетів, які полегшують життя власників домашніх тварин

Якщо ви постійно ділитеся роздачами, конкурсами та запрошеннями до ігор у Facebook, ви, ймовірно, дратуєте своїх друзів. Що ще важливіше, деякі з цих так званих конкурсів у соціальних мережах насправді є замаскованим шахрайством. Ви можете несвідомо поширювати зловмисне програмне забезпечення або обманом змусити людей надати конфіденційні дані.

Щоб бути в безпеці, ви повинні бути обережними з усіма публікаціями, які сильно заохочують ділитися та просять надати особисту інформацію.

9. Привілейована внутрішня інформація

Випадково опублікувати особисту інформацію на загальнодоступному каналі – легко помилитися. Однак ви повинні бути обережними з розкриттям інсайдерської інформації в соціальних мережах. Якщо вам відомі захищені деталі на вашій роботі, не діліться ними ніде, особливо в Інтернеті.

Розмова про когось, кого збираються звільнити наступного тижня, стратегію вашої компанії на новий рік та іншу інсайдерську інформацію може створити для вас великі проблеми. Це також стосується вашої родини; не публікуйте делікатні угоди про події у вашій родині, у які іншим людям не потрібно бути в курсі. Якщо це не ваша особиста новина, не діліться нею.

10. Все, що ви не хочете оприлюднювати

Це дещо всеосяжне для всього, що не описано вище. Якщо є одне правило, якого ви повинні дотримуватися в соціальних мережах, це таке: ніколи не публікуйте нічого, чого б не хотіли, щоб побачив увесь світ.

В Інтернеті, коли щось було опубліковано, це практично неможливо повністю видалити. Навіть якщо ви встановите для своїх публікацій статус «Лише для друзів», неможливо знати напевно, хто бачив ваші публікації та фотографії, зберігав їх або ділився ними з кимось іншим. Хтось завжди може надіслати знімок екрана іншій особі, яка, наприклад, не може «офіційно» переглянути публікацію.

Отже, якщо ви опублікуєте щось сьогодні і пожалкуєте про це через два роки, можливо, ви зможете видалити це зі свого облікового запису, але ніколи не зможете повністю стерти з Інтернету. Гарне емпіричне правило — ніколи не публікувати та не ділитися тим, що ви не хотіли б розмістити на першій сторінці газети.

Чим не слід ділитися в Інтернеті

Хоча соціальні медіа можуть бути цікавим способом поділитися з друзями, яких ви не бачите особисто, обмін онлайн має багато недоліків порівняно з особистою розмовою. Легко поширити, не помітити аудиторію, яка може побачити ваші публікації, або зробити інші помилки.

Добровільний обмін інформацією в Інтернеті знижує вашу конфіденційність і також може стати причиною атак на вашу безпеку. Мудро бути свідомим щодо того, чим ви ділитеся.