10 простих кроків до покращення безпеки iPhone та iPad

Є велика ймовірність, що ви витрачаєте більше часу на взаємодію зі світом онлайн на своєму смартфоні, ніж на будь-якому іншому пристрої. Давайте подивимося, як ви можете покращити свою гру безпеки для iPhone та iPad.

1. Тримайте свій iPhone (і iPad) в актуальному стані

Це може здатися очевидним, але оновлення вашого iPhone (або iPad) є однією з найважливіших речей, які ви можете зробити з точки зору безпеки. Проблеми з безпекою часто виявляються в iOS, і коли вони стають загальнодоступними, це означає, що вони дозріли для експлуатації. Apple регулярно виправляє ці діри за допомогою додаткових оновлень.

Ви можете ввімкнути автоматичне оновлення в меню «Налаштування» > «Загальні» > «Оновлення програмного забезпечення», щоб вам більше ніколи не потрібно було вручну встановлювати одне з цих оновлень. Ваш телефон автоматично встановить будь-які оновлення для поточної версії iOS, поки ви спите.

Вам все одно доведеться вручну оновити свій iPhone до наступної основної версії iOS (наприклад, iOS 13 до iOS 14), коли настане час. Це задумано, і це означає, що ви можете відкласти оновлення, якщо вас турбують проблеми з прорізуванням зубів, які виникають з кожною новою великою версією iOS.

2. Використовуйте безпечний пароль і Face ID або Touch ID

Ймовірно, ви вже використовуєте Face ID або Touch ID, щоб розблокувати свій пристрій за допомогою вашого зображення чи відбитка пальця, але наскільки надійним є ваш пароль? Код доступу — це ахіллесова п’ята вашого пристрою, якщо хтось тримає ваш телефон або планшет у руках. Це єдине, що заважає потенційному шпигуну отримати доступ до всього вашого цифрового життя.

З появою біометричних даних, таких як Face ID і Touch ID, розблокувати iPhone стало простіше, ніж будь-коли. Як наслідок, ви повинні зробити це важче для тих, хто не є вами. Це означає встановлення більш тривалого, менш передбачуваного цифрового пароля або навіть пароля, який містить більше літер. Вам все одно доведеться час від часу вводити цей параметр, наприклад, коли пристрій перезавантажується, але не так часто, щоб це було перетягуванням.

Перейдіть до «Налаштування» > «Ідентифікатор обличчя та пароль» (або «Налаштування» > «Touch ID і пароль», або просто «Налаштування» > «Пароль», залежно від вашого пристрою) і виберіть «Змінити пароль». Коли з’явиться запит на введення нового пароля, торкніться «Параметри пароля» внизу екрана. Тут ви можете вирішити використовувати «користувацький буквено-цифровий код», який ми зазвичай називаємо паролем.

  Як швидко створити власну тему для браузера Chrome

3. Захистіть екран блокування

Ваш заблокований екран може розкрити багато ваших секретів. Якщо ви отримаєте текстове повідомлення, його зможуть побачити всі. Якщо ви попросите Siri прочитати ваше останнє повідомлення або електронну пошту, помічник обов’язково виконає це. Ви навіть можете відповідати на повідомлення та отримувати доступ до елементів керування розумним будинком за замовчуванням.

Оскільки розблокувати iPhone або iPad так легко, немає потреби роздавати стільки інформації, поки пристрій заблокований. Перейдіть у Налаштування > Face ID і пароль (або Touch ID і пароль, залежно від вашого пристрою) і вимкніть усі служби, до яких не хочете, щоб інші отримували доступ із заблокованого екрана.

Якщо ви хочете приховати вхідні сповіщення, поки ваш пристрій не буде розблоковано, ви можете зробити це в меню Налаштування > Сповіщення > Показати попередній перегляд > Коли розблоковано. Це дуже зручно на пристрої з Face ID, оскільки все, що вам потрібно зробити, це подивитися на свій телефон, і з’явиться попередній перегляд сповіщень. Це набагато менш зручно для пристроїв із Touch ID, оскільки вам потрібно фізично аутентифікуватися пальцем.

4. Не відкривайте Shady Links

У серпні 2019 року дослідники з Google Project Zero оголосила вони виявили кілька скомпрометованих веб-сайтів, які використовували вразливості iOS для встановлення шпигунських програм на пристрої. Apple виправила вразливості, але, за оцінками, тисячі користувачів скомпрометували свої пристрої протягом кількох місяців.

Повідомляється, що шпигунське програмне забезпечення може залишити пісочницю програми Apple і отримати доступ до облікових даних для входу та маркерів аутентифікації. Контакти, фотографії, поточне місцезнаходження користувача GPS і повідомлення, надіслані через такі служби, як iMessage і WhatsApp, передавалися назад на сервер раз на хвилину. Це перший подібний експлойт на iOS, але нема чого сказати, що він буде останнім.

Будьте обережні, натискаючи дивні посилання в електронній пошті або текстових повідомленнях, які ви не впізнаєте. URL-адреси, скорочені за допомогою таких служб, як Bit.ly, дозрілі для експлуатації. Apple, можливо, закрила ці діри в безпеці, але вразливості є фактом життя, коли справа доходить до розробки програмного забезпечення. Цілком можливо, що подібні експлойти можуть з’явитися знову в майбутньому.

Ми не кажемо, що ви повинні боятися натискати посилання, але краще бути обережними і триматися подалі від темних веб-сайтів. Химерні посилання в електронних листах або текстових повідомленнях від незнайомців можуть привести вас до фішингових веб-сайтів, які також намагаються обдурити вас.

  Як надрукувати в Word, щоб залишити місце для діроколу

5. Переконайтеся, що «Знайти мене» увімкнено

Find My – це нова назва служби, яка дозволяє відстежувати як ваші пристрої, так і друзів. Раніше він був відомий як Find My iPhone або Find My iPad, і він дозволить вам не тільки знайти свій пристрій на карті, але й надіслати звуковий сигнал, заблокувати пристрій і — у гіршому випадку — видалити його віддалено. , видаляючи з нього всі ваші персональні дані.

У більшості людей це повинно бути ввімкнено за замовчуванням, але багато з нас забувають знову ввімкнути його після ремонту пристрою або відновлення програмного забезпечення. Перейдіть до Налаштування > [Your Name] > Знайти та переконатися, що послуга ввімкнена. Потім ви можете увійти до iCloud.com, натисніть «Знайти мій» і побачите свій iPhone у списку поряд з іншими пристроями Apple, пов’язаними з вашим Apple ID.

6. Уникайте використання незахищеного загальнодоступного Wi-Fi

Якщо ви не вживаєте заходів для захисту свого онлайн-трафіку, уникайте публічних мереж Wi-Fi, щоб не стати жертвою атаки. Зловмисники можуть використовувати ці служби для проведення атак «людина посередині», коли вони розташовуються між вами та широким Інтернетом. Потім вони фіксують веб-трафік, повідомлення та будь-яке інше спілкування між вами та онлайн-світом.

Проблема настільки серйозна, що деякі загальнодоступні точки доступу Wi-Fi встановлюються лише з цієї причини. Вони сподіваються отримати облікові дані для входу, платіжні дані, особисту інформацію та все інше, що може мати цінність чи користь.

Перейдіть до Налаштування > Wi-Fi та встановіть «Автоматично під’єднуватися до точки доступу», щоб підказувати вам під час підключення до нової точки доступу. Якщо для цього параметра встановлено значення «Автоматично», ваш iPhone може автоматично приєднуватися до загальнодоступних точок доступу.

7. Використовуйте VPN

Віртуальна приватна мережа захищає ваші звички в Інтернеті від сторонніх очей, шифруючи ваш інтернет-трафік на кожному кінці. Коли трафік залишає ваш пристрій, він шифрується, надсилається через VPN в Інтернет, а потім розшифровується, коли досягає місця призначення. Те ж саме відбувається і для зворотного шляху, коли VPN діє як свого роду тунель, щоб приховати ваші дані.

Ми рекомендуємо використовувати VPN у загальнодоступних точках доступу Wi-Fi. Завдяки VPN можна без турбот використовувати загальнодоступний Wi-Fi, оскільки ваш трафік зашифрований і непотрібний для будь-яких шпигунів.

Найпростіший спосіб використовувати VPN на вашому iPhone – це завантажити програму свого постачальника VPN і дотримуватись інструкцій. Ви також можете використовувати VPN для доступу до вмісту з географічними обмеженнями та обійти онлайн-обмеження, накладені урядами (хоча вам слід спробувати останнє, лише якщо ви знаєте, що органи влади не можуть виявити вашу VPN).

  Як переслати електронний лист як вкладення в Microsoft Outlook

8. Не робіть джейлбрейк свого iPhone

Джейлбрейк — це установка зміненого мікропрограмного забезпечення на пристрій iOS для зняття обмежень Apple. Якщо ви зробите джейлбрейк свого пристрою, ви можете змінити основну поведінку iOS, встановити програмне забезпечення із сторонніх джерел і отримати безперешкодний доступ на кореневому рівні до операційної системи.

Це залишає ваш пристрій у вразливому стані. Ви можете не тільки встановлювати цікаві маленькі налаштування, які змінюють поведінку iOS, але й шкідливе програмне забезпечення, яке прагне зашкодити вашому пристрою або поставити під загрозу його безпеку. Здійснюючи джейлбрейк, ви відкидаєте деякі з найважливіших аспектів безпеки iPhone, зокрема App Store.

Але це ще не все. Деякі програми не працюватимуть на джейлбрейкнутих пристроях, зокрема на додатках від фінансових установ, таких як банки та онлайн-процесори платежів. Якщо Apple помітить, що ви використовуєте модифіковану операційну систему на своєму iPhone, ви можете поцілувати свою гарантію на прощання. Можна видалити джейлбрейк, відновивши свій iPhone за допомогою Mac або ПК, але неясно, чи зможе Apple розповісти, що ви робили в минулому.

9. Будьте обережні з наданням дозволів

На iPhone або iPad програми повинні запитувати вас, перш ніж отримати доступ до вашого місцезнаходження, контактів, фотографій, файлів, камери, радіо Bluetooth та багатьох інших ресурсів. Ви можете заборонити цей доступ, якщо хочете. Це може порушити роботу деяких програм, наприклад, якщо ви завантажите програму для камер сторонніх розробників і забороните їй доступ до камери вашого iPhone, ви не зможете фотографувати.

Багато програм запитують доступ до цих ресурсів і потрібен лише для певних функцій. Наприклад, програма може запитати доступ до ваших контактів, щоб знайти друзів, яких ви можете запросити до цієї програми. Додаток може запитувати чіткі дозволи на місцезнаходження, щоб знайти магазини поблизу. В обох випадках ви можете не надавати програмі доступ. Наприклад, ви можете вручну ввести адресу поблизу, щоб знайти найближчі магазини, а не вказувати своє точне місцезнаходження. Або ви можете надати програмі доступ до вашого фізичного місцезнаходження лише один раз.

Перш ніж надати програмі доступ, подумайте, чи дійсно ви хочете, щоб вона мала ці дані. Це допоможе підвищити безпеку ваших даних. Наприклад, програма, яка завантажує ваші контакти на свої сервери, може пізніше скомпрометувати ці сервери і витоку ваших контактів. Вибираючи обережне ставлення до того, чим ви ділитеся, ви мінімізуєте цей ризик і підвищуєте конфіденційність.

10. Регулярно перевіряйте налаштування конфіденційності

Після того, як ви надали доступ до цієї програми, ви можете бути прощені за те, що ви забули, що ви це зробили.

Перейдіть у Налаштування > Конфіденційність, щоб переглянути свої дозволи. Ви також можете перейти до Налаштувань, прокрутити вниз, доки не знайдете програму, яку хочете переглянути, і побачити всі дозволи (та будь-які інші пов’язані налаштування) на одному екрані.

Бажано періодично переглядати налаштування конфіденційності та безпеки, щоб переконатися, що все вам подобається. Якщо вам цікаво, з чого почати, ми створили контрольний список налаштувань конфіденційності iPhone.