10 програм для тренування слуху, щоб розпізнавати музичні ноти [2023]

Categories:

Життя кожного музиканта пов’язане з нотами різних інструментів і вокалу. Ось деякі з найкращих програм для тренування слуху, щоб краще розпізнавати ноти.

Музика була частиною нашого повсякденного життя. Якщо ви музикант, важливо вдосконалити свої навички слухання, щоб стати частиною причини любити музику.

Коли ми говоримо про вдосконалення музичних навичок, ви, мабуть, здогадалися про вдосконалення вокалу чи інструментальних навичок. Але сьогодні ми говоримо про тренування слуху. Що може бути краще, ніж мати на своєму телефоні необхідні інструменти для вдосконалення музичних навичок? Щоб зробити це можливим, ми обговоримо найкращі програми для тренування слуху, які ви можете спробувати прямо зараз.

Що таке тренування слуху?

Якщо ви музикант або ді-джей, ви б чули про тренування слуху та чому це важливо. Але не хвилюйтеся, якщо ви новачок у цій практиці. Давайте коротко розберемося, що таке тренування вуха, чому вона корисна і для кого.

Коли ми говоримо про тренування слуху, більшість людей неправильно розуміють це як здатність слухати. Тренування слуху полягає не лише в тому, як ви чуєте; це більше ніж це. Крім того, тренувати слух теж не так просто, якщо підійти до цього легко і швидко.

Тренування слуху, добре відоме як навички сприйняття слуху, є типовою пов’язаною з музикою практикою, під час якої музиканти вчаться визначати висоту, мелодії, акорди, ритми, інтервали, сольфедж, а також основні й основні елементи музики, просто слухаючи їх. Прочитавши визначення, ви вже зрозумієте, наскільки важкою може бути тренування слуху.

Тренування слуху не обмежується лише музикантами. Це також корисно для звукорежисерів, продюсерів і діджеїв. Чим краще ваші навички слухання та розуміння музики, тим краще ви зможете мікшувати музику, вивчати теорію музики та писати пісні.

Чому слуховий тренінг важливий і які його переваги?

Якщо ви з нетерпінням чекаєте побудови кар’єри в музичній індустрії або бажаєте досягти досвіду у своїх музичних навичках, тоді тренування слуху є важливою фундаментальною навичкою, яку ви повинні мати, щоб досягти своєї мети.

Тренування слуху – це практика, про яку ви ніколи не пошкодуєте, оскільки вона покращує ваше розуміння існуючої музичної теорії. Це також допоможе вам самостійно створювати нову музику та пісні. Деякі інші важливі переваги тренування слуху обговорюються нижче.

Чути краще

Як ми вже говорили раніше, навчання слуху полягає в тому, щоб розуміти та розпізнавати музичні акорди, ритми тощо, просто слухаючи їх. Як наслідок, це покращує ваші навички слухання та дає змогу глибше відчути музику.

Знайомство з музикою

Ми всі слухаємо музику, але тренування слуху допомагає вам ознайомитися з ритмами, висотою та іншими елементами музики. Завдяки цьому ваше вухо стає більш знайомим з деталями музики та дає змогу точніше пізнати музику.

Проявіть більше творчості

Чим більше музики ви чуєте та розумієте, тим кращим стає ваш музичний словниковий запас. Постійно покращуючи свій словниковий запас, ви можете стати більш творчими з музикою. Ви повинні добре оволодіти його основами.

Вам не потрібно покладатися на письмове джерело

Найкраща частина навчання слуху полягає в тому, що як тільки ви навчитеся цьому, вам не потрібно завжди покладатися на письмові джерела. Вам не потрібно записувати все, якщо ви можете зрозуміти висоту та акорд, прослухавши їх. Ви можете тренуватися та грати музику безпосередньо за допомогою ваших навичок тренування слуху та інструменту.

  Як скасувати рахунок Experian

Стати різнобічним

Ознайомившись із усіма основними правилами та термінами музики, ви зможете швидко спробувати нові елементи та жанри. Ви можете експериментувати з музичними елементами, такими як акорди та інструменти, щоб отримати бажаний результат.

А тепер перейдемо до списку, і ось деякі з найкращих програм для тренування слуху, які ви повинні спробувати, щоб покращити свої навички слуху.

Повний Ear Trainer

Complete Ear Trainer — найулюбленіший додаток для тренування слуху на ринку зараз. Ви, мабуть, чули про цю назву, якщо ви вже знайомі з програмним забезпеченням і програмами для навчання слуху. Complete Ear Trainer — це програма з численними життєво важливими функціями, які допоможуть вам розвинути навички слуху.

Complete Ear Trainer включає понад 150 прогресивних вправ, організованих у 28 розділах. Ця програма вважається однією з найкращих програм, орієнтованих на музику, пропонуючи до 36 типів акордів, 28 типів гамми, 24 інтервали тощо.

Програма розроблена в трьох різних режимах – легкому, середньому та складному. Гравець може вибрати режим відповідно до своїх навичок. Найкраща частина полягає в тому, що вона зручна для початківців, тож ви можете спробувати це, навіть якщо ви не вмієте читати ноти. Цей додаток доступний у двох версіях. У безкоштовній версії ви можете спробувати один розділ із кожного режиму, тоді як для повної версії ви повинні робити покупки в додатку.

Завантажити – Android та iOS

Функціональний слуховий тренажер

Ви іноді дивуєтеся, як люди транскрибують музику, просто слухаючи її? Ця програма тут для вас, щоб допомогти вам у цьому. Будь-хто може транскрибувати або відтворювати музику на слух, якщо він добре володіє слухом. Функціональний Ear Trainer допоможе вам з легкістю вдосконалити свої навички слуху. Це додаток, натхненний методом тренування слуху Алена, який дозволяє швидко розпізнавати тони.

Основна відмінність Functional Ear Trainer від інших подібних додатків полягає в тому, що він навчить вас розрізняти різні тони в музиці. Незалежно від віку, додаток достатньо хороший, щоб розпочати вашу мандрівку тренуванням слуху. Інші програми можуть вас засмучувати, але ця програма є достатньо креативною, щоб підтримувати вашу зацікавленість і захоплення під час процесу навчання. Functional Ear Trainer можна завантажити безкоштовно, але для кращих функцій його потрібно придбати в додатку.

Завантажити – Android та iOS

Репетитор з музики

Наступна програма в нашому списку призначена для тих, хто починає свою музичну подорож з нуля. Music Tutor — це фантастична програма, якщо ви зовсім новачок у світі музики, не знаєте, як читати ноти, розпізнавати музичні ноти тощо. Ця програма може допомогти вам швидко ознайомитися з усіма основними елементами.

Використовуючи Music Tutor, ви отримуєте безкоштовного репетитора прямо на своєму телефоні. Це допоможе вам підвищити швидкість і точність читання нот. Ви можете безтурботно покластися на Music Tutor, починаючи від визначення музичних нот і закінчуючи відпрацюванням слухових навичок. Додаток пропонує практичні заняття з різним хронометражем, включно з високими басами або альтовими ключами, з варіантами тривалості 1, 5 або 10 хвилин.

Music Tutor дозволяє переглянути свої помилки та порівняти свій прогрес. Що робить цю програму більш зручною для початківців і просунутих студентів, так це те, що вона також пропонує можливість встановити діапазон для практики. Music Tutor також включає покупки в програмі для додаткових функцій.

  Як знайти широту та довготу в Apple Maps

Завантажити – Android та iOS

MyEar Training – додаток для навчання слуху

Навчання слуху не тільки покращує ваші музичні навички, але й додає вам більше впевненості. Якщо ви навчаєтеся на середньому рівні, вам варто спробувати MyEar Training. Додаток дуже хороший для того, щоб швидше та ефективніше вивчати музичну теорію.

Від підготовки до інтенсивного шкільного іспиту до занять професійною музикою, MyEar Training може допомогти вам у всьому. Ця програма пропонує понад 100 вправ на слух, включаючи базові інтервали та акорди до просунутих септакордових інверсій, екзотичні режими гамми тощо.

Отже, ми можемо вважати, що якщо ви шукаєте простий повний пакет програм для навчання слуху, то програма MyEar Training задовольнить усі ваші вимоги. Додаток MyEar Training пропонує багато інших важливих вправ, як-от тренування акордів, гам, мелодій, співу тощо. Крім того, цей додаток широко використовується школами для призначення вправ учням, і цього більш ніж достатньо, щоб зрозуміти його переваги.

Завантажити – Android та iOS

Ідеальне вухо

Якщо ви уважно подивитеся на список, ви помітите, що більшість програм призначені для музичних плеєрів і менше для людей, які цікавляться співом. Тому, щоб завершити це місце, наш наступний додаток Perfect Ear. Ключові функції цього додатка нагадають вам про абсолютно безкоштовну школу, у якій цікаво вчитися.

На відміну від аналогічних програм, Perfect Ear складається з курсів для початківців і теоретичних статей. Завдяки цим функціям це єдиний музичний навчальний додаток, який вам потрібен. Більшість додатків для тренування слуху мають подібні функції, як-от вправи для тренування слуху, вправи для тренування ритму тощо, як і Perfect ear.

Крім цих подібностей, Perfect Ear нестандартно вирізняється серед інших додатків своїми унікальними функціями, такими як настроювані вправи, тренажер читання з очей і тренажер співу. Якщо у вас заплутані почуття і ви починаєте з нуля, у вас має бути ця програма на телефоні.

Завантажити – Android та iOS

Додаток для навчання піаніно

Наступна програма, яку ми маємо, це програма Piano Ear Training, яка краща як для початківців, так і для просунутих студентів. Кому не подобаються програми, розроблені таким чином, що кожен може налаштувати їх відповідно до своїх навичок і вподобань? Навчання піаніно на слух точно виправдовує ці характеристики.

Розробники програми розділили вправи на різні рівні, щоб будь-хто міг зручно працювати з програмою, незалежно від свого досвіду. На додаток до цього, програма також дозволяє вам персоналізувати тренувальні вправи, щоб ви могли зосередитися на конкретних завданнях, таких як акорди, інтервали тощо.

Piano Ear Training має зручний інтерфейс із навчальними посібниками, щоб ви могли отримати від нього максимальну користь і одночасно відстежувати свій прогрес. Прочитавши назву, ви вже здогадалися, що ця програма покращить ваші навички гри на музичних інструментах. Ви можете використовувати його, щоб покращити свої навички слуху.

Завантажити – Android та iOS

Помічник з теорії музики

Перш ніж приступити до практики, важливо знати теорію, незалежно від того, що ви вивчаєте та робите. Отже, щоб допомогти вам з теоретичними знаннями в музиці, ми маємо для вас фантастичний додаток: Music Theory Helper.

Ця програма ідеально виконує роль вашого вчителя музики, оскільки містить багато необхідних інструментів для вдосконалення ваших навичок. Коли ви читаєте назву програми, перше, що ви розумієте, це те, що вона може містити кілька слайдів зі словами, але це не факт.

  Приховування міні-панелі інструментів в Office 2013

Окрім теоретичних знань про всі основні елементи музики, як-от інтервали, акорди, значення нот, гами, октави тощо, програма також містить такі інструменти, як побудовник акордів, побудовник гам, побудовник модів тощо, які дозволяють створювати та слухати приклади. Оскільки він є у списку програм для тренування слуху, є сумніви, що він матиме ці функції. Music Theory Helper містить усі необхідні вправи для повного вдосконалення ваших музичних навичок.

Завантажити – Android

Earpeggio

Припустімо, ви вже знайомі з тренуванням слуху та шукаєте програму, яка була б сумісна з вашим досвідом і дозволила б вам перевірити себе; ця програма, швидше за все, може відповідати вашим вимогам. Earpeggio — це програма для iOS, яка пропонує різні види вправ і тестів абсолютно безкоштовно.

Earpeggio складається з 10 різних вправ, включаючи визначення інтервалів, визначення акордів, диктування мелодії, диктування ритму тощо. Крім того, після виконання всіх вправ або під час виконання вправ ви також можете спробувати пройти тести, щоб перевірити свої навички. Додаток містить широку статистику, щоб ви могли одночасно перевіряти свій прогрес.

Завантажити – iOS

Тренажерний зал Ear

Якщо ви новачок і хочете відчути тренування слуху в різних аспектах лише в одному додатку, тоді перейдіть безпосередньо до магазину Google Play і завантажте «The Ear Gym». Як випливає з назви, ця програма для тренування слуху містить різні вправи.

Оскільки більшість інших програм обмежуються лише акордами та інтервалами, ця програма є цілком стандартною та включає інтервали, гами, акорди та гармонію. Додаток пропонує понад 40 шкал і 29 інтервалів. Таким чином, ви можете навчитися гармонії за допомогою аналізу, ідентифікації каденції та акордів.

Що стосується вправ, у The Ear Gym є численні вправи, які допоможуть вам покращитися в різних аспектах. Ці вправи включають інтервал, ритм, читання за ключем тощо.

Завантажити – Android

Аудіонавчання

У нас є програма, яка є найбільш корисною та рекомендованою для звукорежисерів і музичних продюсерів. Створити гарну пісню нелегко, і кожен має різні обов’язки, щоб досягти найкращих результатів. Отже, як навчання може бути однаковим, якщо обов’язки різні?

Отже, ось програма Audio Training, створена спеціально для звукорежисерів. На відміну від інших програм у нашому списку, ця програма зосереджена на вирівнюванні та частоті музики. Додаток Audio Training містить такі тренінги, як навчання зворотного зв’язку, навчання вирівнювання, параметри пропускної здатності тощо. Загалом, якщо ви з нетерпінням чекаєте початку кар’єри звукорежисера, навчання аудіо може стати вашим першим початком.

Завантажити – Android

Висновок

Якби тільки слухання музики могло зробити когось музикантом, тоді весь світ співав би мелодії, але це не так просто. Тому, щоб оволодіти чимось, треба мати щось більше за інших. Тренування слуху може допомогти вам у випадку музики. У цій статті ми розглянули деякі з найкращих програм на вашому телефоні, щоб покращити навички тренування слуху під час подорожі, сидіння в кафе тощо.

Далі перегляньте деякі з найкращих програм для навчання гри на фортепіано.