10 програм для довгострокової перевірки стану акумулятора Android

Хочете знати, як перевірити стан батареї Android, щоб телефон пропрацював довше, ніж зазвичай? Ви потрапили в потрібне місце!

Виробник вважає термін служби смартфона або планшета від 3 до 4 років. Однак ви можете використовувати свій пристрій довше, якщо добре дбатимете про акумулятор пристрою.

Щоб використовувати батарею розумно, що підвищує її зручність, вам потрібно періодично перевіряти стан батареї Android. Ви можете зробити це за допомогою простих програм для Android. Читайте далі, щоб знайти остаточний список надійних програм.

Як з часом погіршується стан батареї для Android?

Літієві батареї смартфона складаються з наступного:

 • Суміш літію та інших металів утворює катод.
 • Графіт утворює анод.
 • Спеціальний електроліт.

Коли ви заряджаєте телефон, катод отримує позитивний заряд. Іон металевого літію від катода рухається до анода, який заряджається негативно. Електрична енергія – це різниця потенціалів між позитивними іонами та негативним анодом.

Коли ви від’єднуєте зарядний пристрій, літій-іон відходить від анода і залишає на ньому шар оксиду літію. Коли цей цикл триває деякий час, шар потовщується. Отже, батарея Android погіршується через знос і неправильне використання батареї.

Як дізнатися, чи погіршується стан акумулятора Android

Пристрої Samsung

Найновіші та вдосконалені смартфони Samsung оснащені перевіркою стану акумулятора. Ось як ви можете використовувати цю функцію:

#1. Проведіть пальцем вниз по панелі сповіщень і торкніться значка «Налаштування» або шестірні.

#2. Відкриється список опцій. Прокрутіть список, доки не знайдете Battery and Device Care.

#3. Перейдіть до пункту «Додатковий догляд» у розділі «Догляд за акумулятором і пристроєм».

#4. Тепер натисніть Діагностика.

#5. Відкриється програма Samsung Members. Знайдіть стан батареї та торкніться його.

#6. З’явиться сповіщення, у якому буде вказано стан або час роботи акумулятора як «Слабкий», «Нормальний» або «Добрий».

Інші пристрої Android

На жаль, немає вбудованого додатка чи функції для визначення стану акумулятора. Вам потрібно набрати *#*#4636#*#* у програмі Телефон. Це відкриє меню Тестування. Залежно від виробника та моделі пристрою ви можете або не можете знайти опцію «Інформація про акумулятор».

Якщо ви знайшли інформацію про акумулятор, торкніться його, щоб переглянути стан акумулятора. Якщо ви не знайшли цього, вам потрібно скористатися будь-яким із цих сторонніх програм для Android, згаданих нижче в цій статті.

Способи покращення стану батареї Android

Багато корисних звичок користування смартфоном допоможуть вам довше зберегти заряд акумулятора телефону. Дотримуйтесь цих порад, коли це можливо:

 • Коли батарея повністю розряджається, деякі з її елементів живлять. Отже, вам завжди потрібно підтримувати рівень заряду батареї вище 15% або більше, щоб зберегти її справною.
 • Перезарядка також погіршує енергетичні елементи акумулятора будь-якого смартфона. Завжди намагайтеся від’єднати адаптер живлення, коли заряд батареї досягне 100%.
 • Швидке заряджання – це нова концепція, яка не завжди може бути корисною для акумулятора вашого телефону. Якщо батарея пристрою не оснащена вбудованою функцією швидкого заряджання, не використовуйте адаптер швидкого заряджання або джерело живлення, потужність якого перевищує потужність батареї.
 • Уникайте серфінгу в Інтернеті або телефонування, коли телефон заряджається.
 • Помістіть смартфон або планшет у прохолодне та сухе середовище, щоб подовжити термін служби акумулятора.
 • Завжди використовуйте надані виробником адаптер і зарядний кабель для заряджання пристрою.
 • Позбудьтеся звички залишати розетку підключеною протягом ночі.
  Як видалити Android TV Box

Тепер давайте дізнаємося про найкращі програми, які дозволяють перевіряти та перевіряти стан акумулятора.

Акумуляторна батарея

Accu​Battery — це програма для Android, яка не лише показує інформацію про використання акумулятора, але й обчислює ємність акумулятора та захищає його працездатність. Користувачі можуть подовжити термін служби батареї свого телефону Android за допомогою функції сигналізації заряду. Це також дає вам знати, скільки заряду акумулятора було збережено під час сеансу заряджання.

Ви також можете дізнатися кількість використання акумулятора пристроєм, залишок часу використання телефону в активному режимі та режимі очікування, відсоток використання акумулятора кожною програмою та частоту часу пробудження пристрою. Accu​Battery також дає змогу знайти найшвидший зарядний пристрій для вашого телефону Android, перевіряючи, як швидко зарядний пристрій і кабель заряджають ваш телефон із увімкненим і вимкненим екраном.

Крім того, ви можете використовувати цю програму, щоб знайти відсоток глибокого сну та використовувати теми, як-от темні та AMOLED-чорні, для економії споживання енергії. Сповіщення про статистику заряду акумулятора та доступ до даних про заряд акумулятора, старіших за один день, є іншими основними функціями цієї програми.

CPU-Z

Шукаєте безкоштовну програму для Android для свого телефону, щоб перевіряти важливі статистичні дані акумулятора, такі як рівень заряду акумулятора, температура тощо? Спробуйте CPU-Z, потужну програму для всіх телефонів з Android версії 2.2 і вище. Він дозволяє дізнатися рівень заряду акумулятора вашого телефону та стан його зарядки. Крім того, за допомогою цієї програми ви можете дізнатися про температуру та ємність акумулятора.

Окрім інформації про батарею, CPU-Z також може інформувати вас про назву SoC, тактову частоту ядер процесора, назву пристрою, оперативну пам’ять, роздільну здатність екрана, пам’ять, назву пристрою, модель, датчики тощо.

Щоб виконати перевірку онлайн, програмі потрібен дозвіл на використання Інтернету. Крім того, користувачі повинні дозволити дозвіл ACCESS_NETWORK_STATE, щоб отримати статистику.

Акумулятор

Тим, хто хвилюється за стан свого акумулятора, варто встановити програму Battery на свої телефони Android. Окрім індикації рівня заряду батареї, він працюватиме як заощадження заряду батареї. Ви можете перевірити цю програму, щоб дізнатися, чи достатньо заряду вашого акумулятора, щоб дивитися фільм, грати в ігри або переглядати веб-сторінки. Він навіть показує вам зміну батареї на 1%, щоб ви могли отримати точні дані.

Ця програма дуже легка і жодним чином не перешкоджатиме роботі вашого телефону. Його інтерфейс користувача простий, акуратний та інтуїтивно зрозумілий, а користувачам надає практичні та цінні функції. Користувачі можуть перевіряти інформацію про акумулятор у відсотках, а також температуру, стан здоров’я, напругу та технологію.

Крім того, ви можете легко використовувати цю програму на будь-якій роздільній здатності екрана без будь-яких відхилень. Індикатор джерела живлення та сумісність із віджетом на екрані блокування є одними з інших його особливостей.

Ампер

Ampere від Braintrapp — це ще одна сучасна програма для Android, якщо вам потрібно детально перевірити стан акумулятора Android. Програма сумісна з ОС Android версії 4.0.3 і новішої. По суті, програма збирає актуальні дані про розряд і зарядку батареї. Це робиться шляхом аналізу струму, який протікає, коли батарея заряджається або розряджається.

  Як виправити проблему з підключенням або недійсний код MMI на пристрої Android

Програма досить проста. Після встановлення він попросить вас надати згоду на збір даних. Після завершення Ampere переведе вас на головний екран, на якому показано наступне:

 • Стан акумулятора
 • Рівень заряду акумулятора
 • Акумуляторна технологія
 • Температура, напруга заряджання або напруга розрядки
 • Справність батареї
 • Виробник акумулятора

Якщо стан батареї в порядку, ви побачите Добре на головному екрані Ampere.

Kaspersky Battery Life: Saver

Якщо ви хочете дізнатися, як перевірити стан акумулятора Android, ви також можете спробувати Kaspersky Battery Life: Saver, безкоштовну опцію для перевірки стану акумулятора Android. Окрім перевірки заряду батареї, це також допомагає вам зберегти термін служби батареї, пропонуючи практичну інформацію про батарею.

Хоча кожне заряджання знижує енергетичний елемент будь-якої середньої батареї, ви можете зменшити це за допомогою цієї вдосконаленої програми. Функціональність, що збільшує життя, в основному працює за рахунок скорочення часу підключення вашого смартфона.

Додаток сповістить вас, коли стягнення буде нижче мінімального порогу. Таким чином, ви зможете швидко підключити зарядний пристрій і вберегти акумулятор від пошкодження розрядом. Знову ж таки, коли пристрій заряджається, програма повідомить вам від’єднати вилку, коли накопичиться достатній заряд акумулятора.

Electron: інформація про стан акумулятора

Щоб дізнатися початкову поточну ємність акумулятора, ви також можете спробувати програму Electron: Battery Health Info для Android із Google Play. Він пропонує деякі безкоштовні функції для звичайного користувача. Однак, якщо ви справді серйозно ставитесь до терміну служби акумулятора та захисту його від подальшого пошкодження, вам потрібні додаткові функції. Ви можете розблокувати їх за допомогою покупок у програмі.

Ключові функції:

 • Здоров’я або життя батареї
 • Поточний стан мАг
 • Тип зарядки акумулятора
 • Температура батареї
 • Виявлення батареї
 • Напруга акумулятора

Зарядіть пристрій до 100%, а потім відкрийте цю програму, щоб дізнатися реальну ємність акумулятора вашого телефону Android. Крім того, ця програма також може інформувати вас про стан зносу батареї, щоб ви знали, чи потрібна вам заміна.

Battery Guru: Battery Health

Використовуючи програму Battery Guru: Battery Health, ви можете бачити використання та ємність акумулятора. Ця програма також допоможе вам змінити ваші звички заряджання, надаючи цінні поради щодо подовження терміну служби акумулятора. Він також ідеально підходить для оптимізації продуктивності батареї та визначення детального використання програм.

Додаток підтримує налаштування подвійної батареї та сповіщення про заряд і температуру. Він також показує час заряджання, що залишився, час, що залишився до використання, статистику заряду акумулятора в режимі реального часу, оцінки пробудження/сну екрана, відсоток глибокого сну та часу неспання тощо.

Коли справа доходить до вибору індикатора рядка стану, ви можете додати поточний мА, рівень заряду батареї, температуру або комбінацію всього цього.

Battery Widget & Signal Finder – це все, що вам потрібно, щоб подбати про стан акумулятора вашого телефону Android. Це дає змогу застосовувати найкращі практики керування акумулятором, щоб мати оптимальну продуктивність акумулятора протягом тривалого часу.

Віджет батареї також дозволяє виконувати швидку перевірку стану батареї в будь-який час. Ви можете дізнатися про історію використання акумулятора, щоб визначити причину швидкого та надмірного розрядження акумулятора. Особливістю цієї програми є інструмент пошуку сигналу.

  Виправте несправні GIF-файли на Android

Оскільки постійний пошук сигналу мережі може завдати шкоди акумулятору, Battery Widget & Signal Finder гарантує справність акумулятора, швидко виявляючи хороший сигнал. Крім того, ви можете налаштувати сповіщення про повний заряд акумулятора, стан здоров’я, підвищення температури, зниження рівня заряду акумулятора тощо.

Вимірювач заряду

За допомогою програми Charge Meter ви можете виміряти зарядний струм у мА. Якщо у вас виникли проблеми з акумулятором Android і ви не знаєте, чи потрібно вимагати акумулятор, кабель чи зарядний пристрій, ця програма допоможе вам це з’ясувати.

Окрім обчислення реальної ємності батареї, ця програма може показувати швидкість розряду та рівень споживання батареї для кожної програми на вашому телефоні. Він також показує час, що залишився до завершення заряджання. Деякі інші корисні функції цього додатка – це використання додатків у реальному часі, відстеження температури акумулятора та час, що залишився.

Це також допоможе вам знайти найкращий зарядний пристрій і кабель USB для вашого телефону Android. Ви також можете використовувати його, щоб перевірити швидкість заряджання пристрою за допомогою різних програм і скільки часу потрібно для завершення заряджання. Інші виділені функції включають темну тему, темний режим, віджет головного екрана та мінімізоване зображення «картинка в картинці».

Подовжувач терміну служби батареї

Якщо ви хочете підтримувати заряд батареї протягом тривалого часу, програма Battery Lifespan Extender — чудовий вибір. Він сповіщає вас про кожну зміну температури. Як відомо, коли батарея занадто нагрівається або охолоджується, ви можете вжити необхідних заходів, щоб продовжити термін її служби.

Крім того, ця програма дозволяє уникнути перезаряджання та розрядження акумулятора шляхом часткового заряджання, таким чином подовжуючи термін служби акумулятора. За допомогою нього ви можете встановити ліміт зарядки для свого телефону Android. Коли телефон досягне ліміту, ви отримаєте сповіщення про від’єднання пристрою.

Крім того, ви можете встановити максимальну та мінімальну температуру, щоб отримувати сповіщення. Таким чином, користувачі можуть підтримувати батарею при відповідній температурі. Окрім вищезазначених функцій, програма показує дані про напругу, стан акумулятора та температуру.

Висновок

Наразі в цій статті пояснювалися основи погіршення роботи батареї та як цього уникнути, змінивши свої звички використання. Однак для спрощеного підходу вам потрібно знати, як перевірити стан акумулятора Android.

Оскільки більшість пристроїв Android не мають спеціальної функції чи програми для перевірки стану акумулятора, вам потрібно використовувати програми з Google Play.

Для вашої зручності ми дослідили багато програм для перевірки заряду батареї та склали наведений вище список надійних і надійних програм. Ви можете спробувати кілька з них і вибрати той, який відповідає вашим потребам.

Ви також можете дослідити деякі найкращі програми для тестування Android, щоб перевірити продуктивність свого телефону.