10 Програмне забезпечення для керування IP-адресами для малого та середнього бізнесу

Categories:

У сучасному Інтернет-світі важко знайти пристрої, які не підтримують підключення до мережі.

Фактично, завдяки швидкій цифровізації та здешевленню Інтернету, організаціям стало надзвичайно важко відстежувати, керувати та зберігати величезні бази даних.

Хоча великі підприємства самодостатні в управлінні великими базами даних, малі підприємства все ще страждають від відсутності доступних і надійних систем керування IP-адресами.

У цій статті ви знайдете 10 найкращих програм IPAM для малого та середнього бізнесу. Але перш ніж ми ознайомимося з інструментами, давайте спочатку розберемося з IPAM і чому він важливий для бізнесу?

Що таке IPAM?

Керування IP-адресами (IPAM) — це інтегрований набір інструментів для планування, відстеження та керування складною інфраструктурою IP-адрес.

Інтернет-протокол (IP) — це те, як пристрої в мережі спілкуються один з одним. Таким чином, кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальну постійну або тимчасову IP-адресу, призначену йому.

На сьогоднішній день використовуються дві версії IP – IPv4 і IPv6. Однак оригінальний протокол IPv4 все ще використовується в Інтернеті та багатьох корпоративних мережах. IPv6 — остання версія, яка неухильно набирає популярність.

Повернення до IPAM – рішення для керування IP-адресами спрощують і автоматизують процес адміністрування та завдання, пов’язані з керуванням простором Інтернет-протоколу.

Коли Інтернет з’єднує мільярди пристроїв, окремі особи та підприємства не можуть вручну керувати мільярдами критичних баз даних IP-адрес.

Програмне забезпечення та інструменти IPAM автоматизують тривалі завдання, пов’язані з керуванням IP-простором. Інструменти автоматично виявляють IP-адреси та DNS-сервери у вашій мережі та дозволяють вам керувати всім із центрального багатофункціонального інтерфейсу, допомагаючи вам усіма можливими способами.

Від малих підприємств до величезних фірм, усі використовують інструменти керування IP-адресами. Ми дослідили та перерахували нижче деякі ключові переваги, які компанії визнають після використання технології IPAM.

Переваги інструментів IPAM

Простіше адміністрування

IPAM спрощує процес адміністрування. А саме,

 • Делегує завдання керування простором IP-адрес
 • Покращує видимість і відстеження через IP-ресурси
 • Автоматизує налаштування DNS-DHCP
 • Оновлення дій користувачів у реальному часі
 • Вбудовані комплексні аналітичні звіти

Але це не означає, що вам не потрібен адміністратор. Вам все одно потрібно найняти когось із великими знаннями в ІТ, щоб ефективно керувати програмним забезпеченням IPAM і контролювати його роботу.

Обіцяє надійність

Ви захочете, щоб хтось надійний керував десятками тисяч IP-адрес щосекунди. чи не так?

IPAM не містить помилок під час призначення, зміни чи видалення IP-адрес. Зрештою, тому підприємства йому довіряють.

Крім того, IPAM також скорочує час простою мережевих служб і пропонує швидше усунення несправностей, щоб забезпечити зручне Інтернет-середовище.

Зменшена складність

Завдяки централізованому репозиторію інструменту IPAM ви отримуєте консолідоване уявлення про свої мережі.

Це забезпечує потужну інформаційну панель, що дозволяє адміністратору керувати як приватними, так і публічними IP-адресами в одному місці.

Розширені інтеграції

Інструменти IPAM створені для підвищення загальної ефективності роботи.

Таким чином, він інтегрується з екосистемою IoT через API, репозиторії та хмарні сервери, щоб забезпечити зручну роботу адміністратора та користувача.

Інтеграція з керуванням VLAN і VRF — це вишенька на торті для користувачів.

Навіщо вам потрібен інструмент IPAM?

Чи знаєте ви, що є близько 4 мільярди IP-адреси в усьому світі?

З них 1 541 605 760 припадає на Сполучені Штати, що є найбільшим показником у світі. На США припадає 35,9% від загальної кількості IP-адрес.

У той час як Китай займає друге місце за кількістю IP-адрес – 330 321 408, що становить близько 7,7% від загальної кількості IP-адрес, за ним йдуть Японія з 202 183 168 і Сполучене Королівство з 123 500 144.

З цими 10-значними числами вручну відстежувати та керувати кожною IP-адресою здається надзвичайно важкою справою.

Не просто керуйте, але й призначайте, змінюйте та видаляйте їх, коли пристрої залишають мережу, а також запобігайте конфліктам IP.

І з усіх причин, згаданих вище, IPAM – це криголам, який запобігає хаосу IP.

Давайте розглянемо деякі ключові функції, якими має володіти кожне програмне забезпечення чи інструмент IPAM.

Особливості, на які слід звернути увагу при виборі IPAM

Можливість відкриття та дослідження

Ви не хочете, щоб ваш збір даних був обмеженим. Отже, хороше програмне забезпечення IPAM повинно мати можливість отримувати інформацію за допомогою різних методів, таких як імпорт даних, інформація з серверів DHCP і автоматично створювати зв’язки між пристроями.

  Виділіть текст і затемніть інші елементи сторінки, щоб краще читати

Ось кілька речей, про які варто поставитися під сумнів, порівнюючи можливості виявлення вашого рішення IPAM.

 • Чи збирає інструмент IPAM такі дані, як назва пристрою, назва ОС, портал комутатора, VLAN, ім’я власника тощо?
 • Чи може рішення IPAM створювати звіти, як і всі пристрої Windows, що працюють на VLAN 3, підключені до комутатора 5?
 • Чи підтримує IPAM широкий набір комутаторів і маршрутизаторів мережевих постачальників?

Кришталево чисте звітування

Щоденна робота з тисячами точок даних може перетворитися на громіздкий і складний звіт.

Хороше програмне забезпечення IPAM має демонструвати такі статистичні дані, як використання мережі, стан IP-адрес, розподіл IP-адрес, місцезнаходження та підключення за допомогою діаграм і графіків.

Включення візуальних елементів у звіт високого класу робить їх легкими для розуміння та прискорює виконання завдань і прийняття рішень.

Рольове управління

Якщо ви керуєте організацією, у вас будуть співробітники з різними навичками та досвідом.

Таким чином, ваше програмне забезпечення для керування IP-адресами повинно відповідним чином призначати ролі.

Наприклад:

 • Спеціаліст служби підтримки може мати повноваження призначати статичні IP-адреси в кількох конкретних підмережах
 • Адміністратор мережі у філії може мати повний контроль над підмережами у філії
 • Інженер з усунення несправностей може мати доступ лише для читання до даних підключення IPAM

Це дозволить якісно делегувати, а не перекладати всю роботу на кількох адміністраторів експертного рівня.

Інтегрований DNS/DHCP

Оскільки ми говоримо про IP-адреси та мережевий простір, DNS (система доменних імен) і DHCP (протокол динамічної конфігурації хоста) є двома життєво важливими аспектами того самого.

Гарне рішення IPAM тісно співпрацює з системами DNS і DHCP, щоб гарантувати, що записи DNS підтримуються та часто оновлюються, коли нові пристрої приєднуються до мережі.

Що робити, якщо ваше програмне забезпечення IPAM не підтримує системи DNS і DHCP?

Що ж, у такому випадку ваша система IPAM не відстежуватиме будь-які конфлікти IP у вашій мережі.

Наприклад, пристрій із Флориди підключається до вашої мережі. Він призначає статичну IP-адресу пристрою, яка є частиною діапазону DHCP і потенційно може бути передана на інший пристрій серверами DHCP, що спричиняє конфлікт IP-адрес і проблему з’єднання.

Розширені налаштування та функції інтеграції

Система керування IP-адресами не є окремим інструментом. Зрештою, завдання IPAM є частиною більшої ІТ-системи.

Таким чином, хороше програмне забезпечення IPAM матиме безліч налаштувань та інтеграцій, щоб полегшити загальний робочий процес.

Тепер ми знаємо, які функції роблять чудове програмне забезпечення IPAM. Розглянемо найкраще програмне забезпечення для керування IP-адресами для малого бізнесу.

OpUtils

OpUtils від ManageEngine — це потужний набір інструментів для керування мережею, який допомагає адміністраторам легко керувати портами комутатора та IP-адресами.

Це комплексне корпоративне програмне забезпечення для керування IP-адресами, яке дозволяє адміністраторам визначати в режимі реального часу статус кожної IP-адреси в корпоративній мережі.

особливості

 • Моніторинг мережі: постійний моніторинг кількох пристроїв/серверів/веб-сайтів для отримання статусу доступності в реальному часі кожного мережевого центру
 • Сповіщення: отримуйте сповіщення на основі порогових значень про конфлікти IP-адрес та інші критичні помилки, а також сповіщення про нові пристрої
 • Інтеграція з Active Directory: повна інтеграція з активним каталогом Windows для отримання деталей об’єкта комп’ютера та синхронізації бази даних
 • Виявлення шахраїв: періодично скануйте всі доступні мережі або підмережі та позначайте системи/пристрої як надійні, гостьові або шахрайські; підтримує блокування портів комутатора для запобігання несанкціонованому доступу

Програмне забезпечення OpUtils для керування IP-адресами пропонує рольове керування для здійснення повного контролю над адміністративними повноваженнями. Його вдосконалений IP-сканер дозволяє адміністраторам створювати ієрархічне представлення мережі та легко знаходити підмережі за лічені секунди.

Ми можемо додати до нього більше, але ManageEngine постачається з безкоштовною пробною версією. Отже, ви можете насолоджуватися збагачувальним досвідом повністю самостійно.

Пристрій42

Пристрій42 це надійне програмне забезпечення IPAMS, розроблене ІТ-експертами для виявлення, документування та керування базами даних малих і середніх підприємств.

Його інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, потужна візуалізація та простий у використанні інтерфейс користувача допомагають адміністраторам отримувати корисну інформацію з необроблених даних IP-адрес.

особливості

 • Автоматичне призначення IP-адрес: дозвольте співробітникам автоматично призначати доступні IP-адреси для пристроїв, не турбуючись про застарілий IPAM.xlsx
 • Розширена візуалізація: створюйте графічні представлення та діаграми наскрізних з’єднань і баз даних, щоб легко їх зрозуміти
 • Інтеграція DNS: автоматично пересилайте записи з DNS-серверів для легкого пошуку та актуальної документації та кореляції з IP-адресами
 • Керування командним рядком: ідентифікуйте, шукайте та призначайте IP-адреси за допомогою простого виклику API на мові сценаріїв
  Як швидко заархівувати та розпакувати файли на iPhone та iPad

Device42 пропонує автоматичне відстеження IP, забезпечуючи підтримку як IPv4, так і IPv6. Надійному програмному забезпеченню довіряють 2000 клієнтів у всьому світі, включаючи такі великі компанії, як Mercedes, Walmart, Cisco тощо.

Вгадай що? Як і OpUtils, Device42 також пропонує безкоштовну пробну версію свого програмного забезпечення.

SolarWinds

SolarWinds Програмне забезпечення IPAM розроблено, щоб допомогти адміністраторам заощадити час і запобігти дорогим помилкам.

Його інтерфейс перетягування допомагає адміністраторам створювати групи, супермережі, підмережі та окремі IP-адреси.

особливості

 • Автопілот: автоматизуйте процес виявлення, керування та відстеження IP-адрес, щоб запобігти критичним людським помилкам і заощадити час
 • Відновлення залишених IP-адрес: легко відновлюйте залишені статичні та зарезервовані адреси DHCP і одночасно відстежуйте пули DHCP.
 • Мережевий сканер: отримуйте корисну інформацію зі своєї мережі за допомогою SolarWinds; потужний інструмент сканування мережі
 • Гібридне керування DNS: централізована консоль для легкого моніторингу та керування записами DNS і створення автоматизованих звітів DNS клієнтів

Інтуїтивно зрозумілий дизайн інструменту SolarWinds IPAM найкраще підходить для малих і середніх підприємств, некомерційних і державних організацій, а також фрілансерів. Йому довіряють 498 компаній зі списку Fortune 500. Достатньо добре, щоб спробувати? Спробуйте за допомогою 30-денного пробного періоду без ризику.

WhatsUp Gold

WhatsUp Gold by Progress — зручний, універсальний інструмент керування мережею, який допомагає малим підприємствам керувати IP-адресами.

Його інтерактивне відображення та унікальна архітектура дають адміністраторам повну видимість усього, що підключено до вашої мережі.

особливості

 • Запобігання конфліктам: автоматично виявляйте та видаляйте повторювані IP-адреси для покращення видимості вашої мережі
 • Розширені звіти: створюйте готові звіти для кращого уявлення про ваш IP-простір і легко діліться ними з підлеглими для захисту та оптимізації вашої бази даних
 • Сповіщення: автоматично отримуйте сповіщення про конфлікти IP-адрес, наприклад про зміну статусу IP-адреси та використання підмережі за межами порогу, щоб запобігти незапланованим простоям
 • Сканування за розкладом: автоматично скануйте всю базу даних IP за зручним розкладом, щоб заощадити час і усунути ризик людської помилки

WhatsUp Gold — це окреме програмне забезпечення IPAM. У ньому є всі інструменти для виявлення, керування та запобігання вашому IP-простору, не виходячи з продукту.

LightMesh

Заснована в 2012 році, LightMesh це доступне програмне забезпечення для керування IP, спеціально розроблене для малого та середнього бізнесу.

За допомогою інструменту LightMesh IPAM ви можете легко запустити динамічне та гнучке робоче середовище. Очевидно, це машина часу для ваших даних, яка виходить далеко за межі журналів аудиту та допомагає загальному управлінню IP.

особливості

 • Графічна візуалізація: покращена графічна візуалізація підмережі, яка дозволяє користувачам переглядати ваш IP-план з висоти 30 000 футів і детально переглядати IP-адреси та пристрої одним клацанням миші
 • Рольове керування: Інструмент LightMesh забезпечує вдосконалений рольовий доступ до програмного забезпечення для різних ролей і вимог до доступу
 • Інтеграція DNS і DHCP: плавно інтегруйте існуючі сервери DNS і DHCP, щоб переглядати дані IP, DNS і DHCP в одному місці
 • Журнал аудиту: легко перевіряйте, переглядайте, відтворюйте та повертайте свої історичні дані за допомогою потужної Машини часу LightMesh

LightMesh спрощує процес документування та керування базами даних IP.

Micetro

Micetro від Men and Mice — це стабільне хмарне програмне забезпечення IPAM, яке допомагає підприємствам ефективніше та безпечніше контролювати свій мережевий простір Ip.

Він оснащений зручним інтерфейсом, який полегшує адміністраторам навігацію програмним забезпеченням без сторонньої допомоги.

особливості

 • Покращена видимість: Глобальний огляд усіх IP-адрес для кришталево чіткої видимості, що дає змогу отримувати вичерпну інформацію про стан системи та запобігати простою
 • Режим автопілота: повна автоматизація процесу керування IP від ​​призначення до моніторингу окремих IP для ефективного керування вашим IP простором
 • Рольовий доступ: деталізований контроль доступу з двостороннім активним каталогом для захисту вашого IP-простір від зловмисних дій або людських помилок
 • Запобігання шахраям: легко відстежуйте підозрювані IP-адреси, вирішуйте та запобігайте збігам і конфліктам IP

Micetro довіряють деякі з найбільших компаній у всьому світі, як-от Intel, Microsoft, Toyota та багато інших. Найприємніше те, що це потужне програмне забезпечення пропонує безкоштовну пробну версію для тих, хто бажає випробувати його можливості.

Хвиля TCP

TCPWave це сучасна компанія DDI, яка пропонує економічно ефективні та масштабовані рішення IPAM. Він спрощує процес автоматизації IPAM для вашого бізнесу, надаючи понад 1700 викликів REST API.

  Чому я все ще використовую 34-річну клавіатуру IBM Model M

За допомогою програмного забезпечення для керування IP TCPWave ви отримуєте доступ до преміум-інструментів, таких як аналітика, керування помилками, звіти про аудит, інтелект машинного навчання для виявлення зловмисного трафіку, брандмауер DNS та багато іншого.

Давайте детально розглянемо його особливості.

особливості

 • Розширені звіти: вбудована структура звітів DDI, яка автоматично отримує дані зі сховища даних, що дозволяє користувачам експортувати звіти в різних форматах і планувати їх періодичне виконання
 • Чарівні майстри даних: майстри імпорту та експорту DDI, налаштовані з оптимізацією продуктивності, щоб згладити процес міграції даних і заощадити години людської праці
 • Розширений інтерфейс командного рядка: потужний CLI TCPWave дозволяє керувати інфраструктурою DNS і DHCP за допомогою простих командних рядків (понад 1700 інтегрованих CL)
 • Майстер швидких завдань: ідеальний інструмент, що забезпечує простий візуальний інтерфейс пріоритетних завдань, що дозволяє адміністраторам швидко розпочати роботу з екосистемою TCPWave DDI

TCPWave є світовим лідером у наданні рішень для керування IP.

Інфоблок

Інфоблок є ще одним популярним інструментом управління IP серед малих підприємств. Це провідна у світі локальна платформа для керування DNS, DHCP та IP-адресами.

Перші хмарні мережеві послуги та послуги кібербезпеки Infoblox дозволяють підприємствам спростити свій складний і динамічний мережевий простір.

особливості

 • Широке виявлення для пошуку всіх пристроїв, підключених до мережі, і визначення специфікацій пристроїв, таких як тип пристрою, тип ОС, тип сервера тощо.
 • Гнучкі атрибути метаданих для позначення ключових IP-ресурсів для більш ефективної та легкої для розуміння організації та спільного використання масових даних.
 • Централізована інформаційна панель для єдиного моніторингу та керування DNS, DHCP та IP-адресами. Це також допомагає швидко усунути конфлікти IP-адрес і зменшує час простою.
 • Настроювані шаблони для швидкого налаштування нових ресурсів і створення робочих процесів для автоматизації широкого спектру ІТ-процесів.

Infoblox інтегровано з високо оціненою технологією компанії Grid, тому її програмне забезпечення IPAM найкраще підходить для підприємств корпоративного рівня. Вас цікавить програмне забезпечення? Подайте заявку на безкоштовну демонстрацію вже сьогодні!

GestióIP

GestióIP це безкоштовне веб-рішення IPAM, що підтримує IP-адреси IPv4 та IPv6. Він має зручний інтерфейс і потужні функції виявлення та відстеження мережі.

Рішення GestióIP IPAM має розширений пошук, який допомагає адміністраторам легко та швидко знаходити важливу інформацію про мережевий простір.

особливості

 • Візуалізація даних: простий у використанні інтерфейс і чітке графічне представлення даних дозволяють адміністраторам отримувати корисну інформацію
 • Автопілот: легко автоматизуйте весь процес керування IP-адресами, починаючи від виявлення мережі до запланованого резервного копіювання бази даних
 • Розширені інтеграції: вбудовані інфраструктурні інтеграції, такі як система керування VLAN та інтегровані інструменти, такі як калькулятор підмережі, для полегшення робочого навантаження адміністратора
 • Потужні API: потужні API GestióIP визначають конкретні функції, які дозволяють іншим програмам взаємодіяти з ним і полегшують такі процеси, як автоматичне розгортання віртуальних машин

GestióIP також доступний як хмарна програмна служба. Це альтернатива локальній інсталяції програмного забезпечення та пропонує простий спосіб інсталяції системи керування IP-адресами.

phpIPAM

PHPIPAM це інструмент керування IP-адресою з відкритим вихідним кодом на базі PHP, який надає легку та просту програму керування IP-адресою для малого бізнесу.

Програма PHP підтримує IP-адреси IPv4 і IPv6 і працює на базі даних MySQL, використовуючи бібліотеки jQuery, функції Ajax і HTML5/CSS3.

особливості

 • Автоматичне відображення вільного місця для підмереж у вашому просторі IP-мережі
 • Простий експорт та імпорт файлів XLS/CSV
 • Автоматичне сканування мережі та перевірка статусу IP
 • Сповіщення електронною поштою про нові додані пристрої або конфлікти IP
 • Легке для розуміння візуальне відображення підмережі
 • Вбудоване управління VLAN і VRF
 • Підтримує користувацькі поля адрес IP/підмережі/користувача VLAN

phpIPAM має різні версії на ринку. Останнім є phpIPAM версії 1.5, випущений у 2022 році.

Підведенню

Інструменти IPAM надзвичайно важливі для компаній будь-якого розміру. Однак ми розглянули деякі з найкращих програм IPAM, які найкраще підходять для малих і середніх підприємств. Це ти маєш зробити вибір.

Ми рекомендуємо вибрати той, який відповідає вимогам вашого бізнесу і в той же час доступний.

Ви можете переглянути деякі інструменти IP Scanner.