10 причин, чому не слід рутувати телефони Android

Був час, коли вас не вважали технарем, якщо ви не рутували свій пристрій Android і не мали на ньому маси ексклюзивних програм для рутування.

Однак зараз усе змінилося, і пристрої з рутуванням швидко відходять у минуле.

Термін рутування в перспективі телефону Android стосується процесу отримання кореневого доступу до операційної системи (ОС) Android. Для користувачів Apple джейлбрейк — це схожий термін, який більш-менш означає те саме. Отже, що означає отримання кореневого доступу і як це може призвести до серйозних наслідків? Давай дізнаємось.

Що означає рутування телефону?

З міркувань безпеки виробники смартфонів накладають певні обмеження на використання програмного забезпечення. Як наслідок, ви не можете завантажити будь-яку програму, яку хочете, або замінити програми та налаштування своїх телефонів, які потребують дозволу адміністратора. Однак, рутуючи свій пристрій Android, ви скасовуєте ці програмні обмеження та стаєте справжнім адміністратором свого пристрою. Звичайно, ви можете остаточно налаштувати будь-які налаштування системи та програми, але чи це так добре, як звучить?

Щоб правильно знати, чому не варто рутувати телефони Android, давайте спочатку розглянемо його переваги, а потім порівняємо з недоліками:

 • Ви можете завантажити будь-яку програму Android з Інтернету, і Android не завадить вам її встановити.
 • Ви можете повністю налаштувати свій пристрій Android. Щоб отримати уявлення про це, ви навіть можете змінити анімацію завантаження системи, якщо це вам подобається.
 • Ви можете встановити спеціальні ПЗУ з останніми версіями Android навіть для найстаріших телефонів Android.
 • Причини не рутувати телефон Android.

  Я впевнений, що ці переваги звучать весело, але важливо зрозуміти, чи варті вони того, щоб докласти більше зусиль, щоб отримати доступ до свого пристрою. Крім того, Android також пройшов довгий шлях, і ви вже отримуєте багато цих переваг без привілеїв root. Ось кілька причин, чому не варто рутувати свій пристрій Android.

  Гарантія анульована

  Гарантія на ваш телефон є найважливішим фактором, який забезпечує усунення виробничих та інших дефектів вашого пристрою. На жаль, оскільки рутування передбачає добровільне отримання контролю над конфіденційними системними файлами, які можуть легко пошкодити програмне забезпечення пристрою, якщо з ними поводитися не обережно, виробники пристроїв зазвичай не заохочують рутувати свої пристрої. Як наслідок, більшість виробників пристроїв припиняє дію гарантійної угоди після того, як ви рутуєте свій смартфон Android.

  Звичайно, деякі виробники, такі як Poco, Google, One Plus і Poco, дозволяють користувачам розблокувати завантажувач і root свого пристрою. Але інші виробники, такі як Xiaomi, Realme і Huawei, не підтримують цю практику.

  Таким чином, це вагомий аргумент щодо того, чому вам не слід рутувати свій телефон Android. Ця причина має ще більше значення, якщо у вас є новий телефон із тривалою гарантією. Варто зазначити, що деякі країни вважають незаконним і комерційно неетичним не дозволяти користувачам рутувати свої пристрої. Однак у більшості випадків ви можете попрощатися з гарантійною угодою, якщо ви рутуєте свій пристрій.

    Налаштуйте гучність сповіщень на основі сну та пробудження [Android]

  Випадковий перезапуск і заморожування пристрою

  Після рутування пристрою він може раптово перезапуститися навіть під час виконання найпростіших завдань. Це може статися, коли ви використовуєте програму або стикаєтеся з помилкою. Зазвичай це відбувається, коли операційна система стикається з помилкою через привілей root.

  Виробники створюють оболонки програмного забезпечення та всі системні програми для пристроїв без рутування; вони насправді не думають про те, як їхній пристрій функціонуватиме, якщо користувачі розблокують завантажувач. Запуск одних і тих самих програм на пристрої з root-доступом може призвести до помилок, і пристрій може зависнути або перезапуститися як спроба позбутися помилки.

  Частота перезавантаження та зависання цих пристроїв залежить від вашого смартфона, його виробника, його Soc і методу рутування. Як правило, у більшості користувачів ці помилки трапляються час від часу, але навіть у цьому випадку це може повністю зіпсувати роботу вашого смартфона. Це основна причина не рутувати телефони Android.

  Шкідливе програмне забезпечення

  Android має численні функції безпеки, які працюють у фоновому режимі для забезпечення загальної безпеки пристрою. Як користувач, ви ніколи не можете обійти ці елементарні норми безпеки, якщо у вас немає привілеїв root. Коли ви рутуєте свій пристрій, ви, по суті, надаєте собі та додаткам, які ви встановлюєте на пристрої, доступ навіть для знищення цих налаштувань безпеки.

  Ті самі додатки, які не становлять загрози на нерутованому пристрої, можуть стати нею через абсолютну потужність root, яку їм пропонує. Крім того, навіть найпростіші програми на вашому пристрої можуть почати діяти як шпигунське програмне забезпечення та збирати інформацію, таку як паролі, дані про натискання клавіш, випадкові зображення з камери, аудіо з мікрофона та, можливо, все на вашому пристрої.

  Крім того, користувальницька ПЗУ, яку ви можете встановити на свій рутований пристрій, може не мати численних функцій безпеки останніх пропозицій програмного забезпечення від таких брендів, як Google, Samsung, OnePlus тощо. Не кажучи вже про те, що зловмисне програмне забезпечення приваблює зловмисне програмне забезпечення, і будь-яка програма, яка може шпигувати за вашим пристроєм, може завантажити та встановити на ваш пристрій інші більш серйозні форми зловмисного програмного забезпечення та погіршити ситуацію.

  Деякі форми зловмисного програмного забезпечення можуть шифрувати кожен біт даних на вашому пристрої та просити викуп за їх розшифровку. Ці специфічні шкідливі програми відомі як програми-вимагачі, і вони стають досить поширеними з новими розробками. На жаль, рутовані пристрої пропонують швидкий доступ до цих складних зловмисних програм, і ваш пристрій може стати наступною ціллю для таких атак зловмисного програмного забезпечення.

  Завантажувальні петлі

  Коли ваш телефон Android починає постійно перезавантажуватися, не досягаючи домашнього екрана пристрою, ви, ймовірно, зіткнулися з нескінченним процесом, який називається циклом завантаження. Цикли при завантаженні можуть виникати з багатьох причин, як-от помилки під час рутування вашого пристрою, несправність спеціального ПЗУ, перерва в установці програмного забезпечення тощо.

  Цикли завантаження дратують, оскільки у вас немає багатьох варіантів вийти з них, не підключаючи пристрій до комп’ютера, щоб стерти дані та почати все заново. Найгірше те, що цикли завантаження надзвичайно рідкісні, особливо в процесах, пов’язаних із коренем. Крім того, цикли завантаження іноді навіть можуть означати, що ваш пристрій було заблоковано, і ви більше не можете ним користуватися, не пройшовши багато хакерів.

  Проблеми, пов’язані з акумулятором

  Рутування може значно погіршити час роботи батареї телефону, і є багато причин. По-перше, виробники пристроїв додають різноманітні функції керування акумулятором, які постійно шукають програми, які виснажують батарею, і вбивають їх, якщо вони не працюють у передньому плані.

    13 найкращих додатків для збільшення гучності для Android

  Крім того, програми можуть отримувати доступ лише до тих ресурсів, на які вони мають дозволи; якщо ви не дозволите своїй програмі камери отримувати дані про ваше місцезнаходження, вона не зможе запитати їх у пристрою, що значно економить ваш акумулятор. Окрім цього, розумне програмне забезпечення для керування ресурсами також є основною причиною того, що нерутовані пристрої з наданим виробником програмним забезпеченням перевершують свої рутовані аналоги.

  Тепер давайте подивимося, що йде не так з рутивованими пристроями у відділі акумуляторів:

  • Програми можуть отримати доступ до всіх ресурсів пристрою, що безпричинно розряджає акумулятор.
  • Користувальницькі ПЗУ часто не мають такого рівня керування акумулятором, який забезпечує програмне забезпечення на основі OEM.
  • Окрім встановлених додатків, зловмисне програмне забезпечення також може проникати та використовувати ресурси вашого пристрою для своєї вигоди. Не кажучи вже про те, що зловмисне програмне забезпечення є основним джерелом ресурсів.

  Рутинг може заблокувати ваш телефон.

  Основною проблемою рутування вашого пристрою є випадкова помилка та блокування вашого пристрою в процесі. Термін bricking означає, що ваш телефон стає дорогою «цеглиною», і він більше не функціонує як смартфон.

  Іншими словами, ваш пристрій втрачає всю свою функціональність і навіть не може завантажити операційну систему. Цикл завантаження, про який ми щойно згадували вище, може бути вагомою причиною вказувати на заблокований пристрій. У деяких випадках пристрій може навіть не потрапити в цикл завантаження і відмовитися запускатися.

  Брикінг набагато більш поширений, ніж ви думаєте, і це законна причина не рутувати пристрої Android. Крім і без того складного процесу рутування, останні версії Android часто ускладнюють розблокування завантажувача пристрою та загальний процес рутування.

  Якщо у вас пристрій Android 8 або новішої версії, є ймовірність, що ваш пристрій набагато більше схильний до зламування, ніж його старі аналоги. Це ще одна причина, чому рутування стає справою минулого, оскільки наразі більшість пристроїв на ринку постачається з останніми версіями Android.

  Укорінення — це не що інше, як клопітка.

  Немає жодного прийнятного процесу для рутування пристроїв Android; Численні фактори впливають на вибір того, який метод найбільше підходить вашому телефону. Усе, починаючи від вашого пристрою, його виробника, поточного програмного забезпечення та багато іншого, вирішує, як ви маєте рутувати свій пристрій. Не кажучи вже про те, що в деяких випадках краще поставити запитання: «Чи варто мені рутувати свій телефон»?

  Якщо ви не впевнені в методі, який підійде вашому пристрою, краще утриматися від процесу рутування, оскільки неправильне рутування може мати жахливі наслідки. Ви можете застрягти в циклі завантаження, або ще гірше, ви можете повністю заблокувати його та втратити всі свої дані.

  Крім того, OEM-виробникам стає відомо про проблеми, пов’язані з процесом рутування, що ускладнює розблокування завантажувача пристрою. Чесно кажучи, складніший процес рутування не такий уже й поганий. Зрештою, це перешкодило багатьом користувачам рутувати свої пристрої, а також зупинило багатьох від блокування своїх пристроїв.

  Багато програм не працюють на пристроях з root-доступом.

  Через різноманітні загрози безпеці, пов’язані з пристроями з рутованим доступом, численні програми відмовляються працювати на них. Ці програми зазвичай включають програми, які працюють з конфіденційною інформацією, як-от платіжні та фінансові програми.

    GRE Vocab Lock Вивчайте нове слово щоразу, коли ви дивитеся на свій телефон [Android]

  Зі зростанням популярності цифрових платежів від різних продавців важко обійтися без цифрового способу оплати. Рутування вашого пристрою може перешкодити вашому доступу до вашої улюбленої цифрової платіжної платформи або вашої улюбленої фінансової програми, що може погіршити загальний досвід користувача.

  Цікаво, що якщо програми, які працюють з конфіденційними даними, не довіряють вашому кореневому пристрою, чи варто вам довіряти йому та робити його щоденним драйвером?

  Проблеми оновлення

  Рутування вашого пристрою передбачає численні компроміси, і один із них – відсутність офіційних оновлень. Ваш смартфон отримує два типи офіційних оновлень; виправлення безпеки та оновлення версій Android. Патчі безпеки підвищують стійкість вашого пристрою до зловмисного програмного забезпечення та іншого сміття.

  Крім того, оновлення версії Android додають кращі функції, такі як покращення камери, найновіше програмне забезпечення та багато іншого. Не кажучи вже про те, що виробник вашого смартфона додає вартість випуску цих оновлень до ціни на смартфон. Коли ви купуєте свій смартфон, ви вже платите за всі майбутні оновлення, але рутування пристрою кладе кінець основній функції, за яку ви заплатили.

  Неотримання оновлень є набагато більшою проблемою, ніж здається; відсутність останніх патчів безпеки та привілеїв суперкористувача разом є рецептом катастрофи. Такі пристрої можуть стати легкою мішенню для атак шкідливих програм і спроб злому. Крім того, втрата найновіших функцій є вагомою причиною не рутувати свій телефон Android.

  Ваш пристрій може втратити важливі програми та функції

  Більшість користувачів встановлюють спеціальне ПЗУ на свої рутовані пристрої, а погано зібрані ПЗУ можуть принести більше шкоди, ніж користі. Деякі користувальницькі ПЗУ можуть призвести до втрати вашого пристрою інформації про IMEI. IMEI є важливою частиною процесу телефонних дзвінків на вашому смартфоні. Якщо ваш пристрій втратить інформацію про IMEI, можливо, він не зможе здійснювати телефонні дзвінки або мати доступ до Інтернету за допомогою мобільного передавання даних.

  Крім того, більшість користувальницьких ПЗУ не містять набору програм Google. Встановлення цих програм може стати серйозною проблемою, якщо ви не будете обережні під час встановлення спеціального ПЗУ. Якщо ви хочете уникнути цього клопоту, краще не рутувати свій телефон Android.

  Висновок

  У минулому рутування вашого телефону Android мало серйозні переваги, але в нинішньому сценарії цього вам слід уникати. У наведеній вище статті згадуються деякі досить вагомі причини, чому вам не слід рутувати свій телефон Android, зокрема загрози зловмисного програмного забезпечення, відсутність OTA-оновлень, можливість блокування вашого телефону та багато іншого.

  Як правило, вам не слід рутувати свій телефон Android, якщо ви не є достатньо техніком, щоб вивести свій смартфон із циклу завантаження та інших подібних сценаріїв. Вам також слід уникати рутування, якщо на вашому смартфоні є конфіденційна інформація, яку хакери не бажають бачити.

  Тепер ви можете переглянути деякі з найкращих програм безпеки для телефонів Android.