10 популярних методів підключення до мережі, які варто знати

Categories:

Методи підключення до мережі, як-от кабелі Ethernet, з’єднання Bluetooth, мобільні з’єднання тощо, використовуються на підприємствах, щоб допомогти їм запускати бізнес-процеси.

Слово «підключення до мережі» досить зрозуміле. Він описує процес з’єднання різних компонентів мережі, її структуру та те, наскільки добре частини з’єднані одна з одною.

Зважаючи на зростання ризиків для безпеки та захисту даних, підключення до мережі також залучає працівників з обслуговування та адміністраторів мережі для забезпечення організаційної безпеки та надійності мережі.

Це допомагає захистити мережу організації від атак, зберегти дані та запобігти збитку репутації.

У цій статті я поясню різні методи підключення до мережі, щоб допомогти вам вибрати найкращий для вашої організації.

Давайте відразу!

Що таке мережа?

Мережа — це простий термін, який описує зв’язок між двома чи більше системами для ефективного спільного використання їхніх ресурсів, обміну файлами та виконання інших функцій. Це набір серверів, мережевих пристроїв, мейнфреймів, комп’ютерів, периферійних пристроїв тощо.

Іншими словами, мережа визначається як зв’язок між двома чи більше комп’ютерними системами за допомогою бездротового з’єднання або кабелю. Таким чином, щоб забезпечити оптимальне підключення до мережі, ви повинні розуміти різні методи, які підприємство може використовувати для підключення мережевих пристроїв до інших систем.

Що таке підключення до мережі?

Підключення до мережі – це процес, який дає змогу збирати, отримувати доступ, використовувати та обмінюватися даними у вашій компанії. Він з’єднує кілька частин мережі через точки доступу, шлюзи та маршрутизатори.

Наприклад, програми або веб-сайти повинні спілкуватися один з одним, щоб завершити певний процес, як-от виконання транзакцій. Це також допомагає збалансувати ресурси під час встановлення.

Щоб активувати ефективний зв’язок, прикладні програми та процесори повинні підтримувати деякі загальні правила. Прикладні програми використовують різні мови програмування, а процесори мають кілька операційних систем. Крім того, розташування кожного з них може відрізнятися. Тому між цими системами має бути встановлено фізичний зв’язок.

Підключення до мережі працює за допомогою різних методів, які забезпечують краще з’єднання та швидкість. Він використовує різні пристрої та обладнання, що з’єднують як мінімум два сегменти кабелю. Тут складні пристрої служать двом протилежним цілям:

 • Використовується для поділу великих мереж на підмережі або сегменти
 • Використовується для об’єднання малих мереж у велику мережу або Інтернет

Однак менш складні пристрої підключення не роблять ні того, ні іншого. Ці пристрої зазвичай використовуються як точки підключення систем у мережі для посилення сигналів мережевих комп’ютерів, які збільшують відстань, на яку можуть надсилатися передачі.

ІТ-фахівці, включаючи мережевих аналітиків і мережевих адміністраторів, вважають підключення єдиною частиною мережевої головоломки. Наприклад, автомобільні мережі та мережі Ad hoc — це нові типи мереж, які працюють на кількох моделях підключення.

Крім того, підключення до мережі також залучає мережевих адміністраторів і спеціалістів із безпеки для захисту даних, пристроїв і мереж. Крім того, ви можете легко перевірити мережеве з’єднання між двома кінцевими точками за допомогою команд ping або за допомогою Linux, наприклад telnet, ncat, wget, Nmap, curl тощо, і усунути проблеми з мережею.

Різниця між дротовим і бездротовим підключенням

Рішення для дротового підключення

Дротове з’єднання означає передачу інформації через дротовий зв’язок, який включає кабельне телебачення, доступ до Інтернету через кабелі Ethernet і волоконно-оптичний зв’язок. Це рішення використовується багатьма підприємствами та пропонує багато переваг.

Коаксіальний кабель, волоконна оптика та кручені пари є найпоширенішими дротовими мережами, які використовуються в усьому світі. Обслуговування дротової конфігурації також просте, оскільки для зв’язку між ПК використовуються кабелі Ethernet. Для невеликої мережі ви можете використовувати один маршрутизатор для з’єднання всіх пристроїв, але велика дротова мережа передбачає роботу кількох комутаторів або маршрутизаторів.

  Як виконати сканування безпеки GCP, щоб знайти неправильну конфігурацію?

Тут вам потрібно лише підключити кабель Ethernet до комп’ютера, а інший кінець кабелю – до портів Ethernet концентратора. Тепер просто встановіть з’єднання між концентратором і комп’ютером, щоб користуватися надійним і швидким Інтернетом.

Різні переваги використання дротового підключення:

 • Надійність: якщо дротова мережа налаштована належним чином, вона забезпечує надійність. Після правильного встановлення Ethernet і комутаторів кінцевий результат буде надзвичайно стабільним.
 • Видимість: додаткові дротові мережі не можуть бачити ваше з’єднання. Отже, перешкод у зв’язку одночасно немає.
 • Стабільність. Ідеальне дротове з’єднання забезпечує стабільність, що означає стабільне з’єднання під час вашої роботи.
 • Безпека: підключення до мережі, якщо налаштовано основні програми безпеки та брандмауери, залишається захищеним від небажаного доступу.
 • Вартість: кабелі Ethernet, комутатори, апаратне забезпечення та маршрутизатори відносно економічно ефективні порівняно з бездротовою технологією.
 • Швидкість: за допомогою передових технологій швидкість передачі даних може постійно підвищуватися. У дротовому з’єднанні немає місця для пустот, що забезпечує швидкий доступ.

Рішення для бездротового підключення

Бездротове з’єднання означає передачу даних або телекомунікаційний зв’язок між мережевими пристроями без проводів. Тут електромагнітні хвилі працюють як невидимий кабель, який передає сигнали по шляху передачі даних.

Bluetooth, WiFi, RFID, стільниковий зв’язок, Zigbee тощо є деякими широко використовуваними бездротовими технологіями. Бездротове підключення дозволяє підприємствам отримувати доступ до будь-яких даних з будь-якого місця без відключення від мережі. Оскільки традиційні мережі часто не забезпечують продуктивності та командної роботи, бездротове підключення до мережі з’являється.

У стрімкі роки світ стає мобільнішим. Для вирішення широкого спектру завдань традиційного способу мереж не просто достатньо. Коли ви хочете підключитися через дротове з’єднання, ви застрягли на фіксованому місці.

Але використання бездротового підключення усуває цю межу та дає вам свободу доступу та переміщення будь-де, не розриваючи з’єднання. Переваги використання бездротового з’єднання:

 • Легкий доступ: бездротове з’єднання не потребує жодних кабелів чи проводів для зв’язку. Таким чином, під час підключення до мережі користувачі можуть пересуватися куди завгодно. Це призводить до збільшення продуктивності.
 • Гнучкість: користувачі можуть отримати легкий доступ до мереж з будь-якого місця, що забезпечує зручність. Ви також можете легко оновити мережу відповідно до останніх конфігурацій.
 • Покращена масштабованість: ви можете легко налаштувати бездротове підключення відповідно до конкретних вимог додатків.
 • Ширше охоплення: за допомогою бездротового підключення ви можете розширити підключення до будь-якого місця в організації, де дріт або кабель недоступні.
 • Ефективність: Ви отримаєте покращену, швидшу передачу даних між різними системами за допомогою бездротової технології.

Давайте тепер обговоримо різні методи підключення до мережі, які можна використовувати для підключення систем.

Кабелі Ethernet

Кабелі Ethernet належать до методу дротового підключення, що дозволяє фізично підключити комп’ютер до маршрутизатора для доступу до Інтернету та взаємодії зі спільними мережевими ресурсами на підприємстві.

Коротше кажучи, кабель Ethernet — це шнур або провід, який проходить від мережевого комутатора, модему або маршрутизатора до вашого комп’ютера та надає доступ до локальної мережі або доступу до Інтернету. Тут потрібно під’єднати один кінець кабелю до маршрутизатора або модему, а інший – до комп’ютера. Незважаючи на те, що кабелі Ethernet можуть здаватися обмежуючими або незручними, вони підвищують стабільність і швидкість підключення до Інтернету.

Типи кабелів Ethernet

Коаксіальні кабелі: він передає високочастотні електричні сигнали з мінімальними втратами та використовує варіанти Ethernet 10Base5 і 10Base2. Це може бути:

 • Жорсткий коаксіальний кабель
 • Коаксіальний кабель RG-6
 • Триосьовий кабель

Кабель з витою парою: це кабель з мідним дротом, у якому два ізольовані мідні дроти скручуються один з одним для зменшення перехресних перешкод або перешкод. Він використовує 100BASE-T, 10BASE-T та інші новіші варіанти. Це може бути:

 • Екранований кабель вита пара
 • Неекранована вита пара

Волоконно-оптичний кабель: він використовує оптичні волокна, виготовлені зі скляних сердечників, які оточені кількома шарами оболонок, виготовлених із тефлону або ПВХ. Концепція цих кабелів полягає в передачі інформації у формі світлових сигналів, щоб забезпечити відсутність перешкод у сигналі. Це може бути:

 • Одномодове волокно
 • Багатомодове волокно
  Як використовувати свій iPhone для введення паролів на Apple TV

Виділена лінія

Видана лінія — це безпечний виділений канал зв’язку, який легко з’єднує дві або більше програм і сайтів без будь-яких збоїв. Це стосується контракту на надання послуг між клієнтом і постачальником. Виділена виділена лінія має на меті забезпечити безперервний потік даних між двома точками з фіксованою швидкістю.

Використання підключення до мережі по орендованій лінії є популярним в Інтернеті, телефонних послугах тощо. Це залежить від оптоволоконного кабелю для швидкої та високоякісної пропускної здатності. Зазвичай він використовується для зв’язку ПК із серверами в офісах у різних місцях, підключення до Інтернету, здійснення телефонних дзвінків тощо.

Підключення по виділеній лінії забезпечує більш високу швидкість з’єднання, легкий доступ до хмарних обчислень, потужніший сигнал, можливість підтримувати HD-відео, економічну ефективність, високий рівень безпеки та низьку затримку.

ISDN

Цифрова мережа з інтегрованими послугами (ISDN) — це мережева система з комутацією каналів, яка може легко передавати дані по цифровій лінії. Наприклад, якщо один канал використовується як TCP/IP-з’єднання з одним розташуванням, інший використовується для надсилання факсу до цього віддаленого місця.

Тут ви можете передавати голос, дані, відео та інші мережеві послуги в цифровому вигляді. Це призводить до кращої якості даних або голосу порівняно з аналоговими телефонами. Він встановлює рекорд пропускної здатності 128 Кбіт/с у висхідному та низхідному напрямках.

Простіше кажучи, це оновлена ​​версія старомодних стаціонарних телефонів. Крім того, він додає деякі цифрові функції в цифрові лінії, щоб перетворити традиційну мідну телефонну лінію в інші цифрові канали.

Комутовані підключення

Комутований доступ — це проста форма доступу до Інтернету, яка використовує аналоговий модем і стандартну телефонну лінію для передачі даних зі швидкістю 56 Кбіт/с. Цей процес є найменш дорогим, але також найповільнішим режимом підключення.

У цьому типі підключення до мережі вам потрібно під’єднати телефонну лінію до модему комп’ютера, а інший кінець вставити в телефонну роз’єм. Далі ви можете налаштувати свій комп’ютер, набравши номер, наданий вам провайдером.

Якщо у вас є комп’ютер і модем, ви можете швидко встановити комутоване з’єднання. Використовуйте зовнішні або внутрішні модеми, але обома можна контролювати за допомогою програмного забезпечення на вашому комп’ютері. Ви також можете попросити свого провайдера надати вам набір телефонних номерів, щоб ви могли легко отримати доступ до Інтернету, використовуючи їх.

DSL

Цифрова абонентська лінія (DSL) — це метод підключення до мережі, який пропонує широкосмугове або високошвидкісне підключення до Інтернету через звичайні телефонні лінії. Наприкінці 1980-х років Bell Communications Research, Inc досліджувала можливість широкосмугового сигналу через американську телекомунікаційну мережу. На початку 1990-х років DSL з високим бітрейтом вперше було представлено в картині.

Деякі переваги використання DSL:

 • Ви можете використовувати телефонну лінію для голосових дзвінків, залишаючи підключення до Інтернету відкритим.
 • Якщо порівняти швидкість, ви отримаєте набагато вищу швидкість з DSL, ніж звичайний модем.
 • Не потребує нової проводки; Ви можете використовувати свою телефонну лінію.
 • Компанія, яка надає послуги DSL, зазвичай пропонує модем як частину встановлення.

VPN

Віртуальна приватна мережа (VPN) — це послуга, яка дозволяє залишатися в Інтернеті приватно. Він встановлює зашифроване та безпечне з’єднання між Інтернетом і вашим комп’ютером, надаючи приватний тунель для всіх ваших комунікацій і даних щоразу, коли ви використовуєте публічну мережу.

VPN приховує IP-адреси та встановлює безпечне з’єднання між планшетом, комп’ютером або іншими пристроями та сервером VPN. Як наслідок, ніхто не може шпигувати за вашою діяльністю в Інтернеті чи стежити за вами, використовуючи вашу IP-адресу. Таким чином VPN захищає вашу особу та допомагає захистити ваші дані.

VPN пропонує багато переваг – покращує функціональність, керування та безпеку вашої приватної мережі. Це також дозволяє вам легко отримати доступ до ресурсів, недоступних у загальнодоступній мережі з будь-якої причини, як-от географічні обмеження. Крім того, він може обійти такі обмеження та доставити вміст із будь-якого сайту, де б ви не знаходилися.

  Для чого призначена клавіша меню? (і як це переназначити)

Мобільний (3G, 4G і 5G)

Усі знають про мобільні мережі, оскільки мобільні телефони та смартфони надзвичайно використовуються по всій планеті.

Під мобільним зв’язком розуміється мережа зв’язку, яка розповсюджена на великій території по всьому світу та з’єднується без проводів через приймачі-передавачі, відомі як базові станції або стільникові сайти. Він працює так само, як і старі радіосигнали, що означає, що він також залежить від електромагнітного випромінювання, яке включає інфрачервоні та світлові хвилі.

Мобільна мережа ввімкнена у фізичному пристрої, який можна носити куди завгодно. Мобільний пристрій складається з акумулятора, який забезпечує живлення вашого телефону та підтримує певний тип підключення до мережі – 3G, 4G або 5G. Терміни 3G, 4G і 5G стосуються лише швидкості вашого Інтернету, де «G» означає генерацію мобільних технологій.

Крім того, кількість цього покоління зростає відповідно до їхніх можливостей і подальших досліджень. Наприклад, завдяки покращеній генерації ви можете очікувати покращеної швидкості, що призводить до низької затримки. Згадайте час, коли існував лише мобільний зв’язок 2G. Потім з’явився 3G із кращою швидкістю, а потім з’явилися 4G і 5G із ще кращою швидкістю та можливостями.

Бездротовий

Бездротову мережу можна описати як комп’ютерну мережу, яка використовує радіочастотні з’єднання між вузлами певної мережі. Це зазвичай використовується на підприємствах, у телекомунікаційних мережах і вдома.

Тут головна мета полягає в тому, щоб звільнити користувача від шнура. Також людина може перемістити або змінити розташування зони відпочинку. Бездротове підключення – це метод, протилежний кабелю Ethernet. Він буває чотирьох типів – бездротовий MAN, бездротовий LAN, бездротовий WAN і бездротовий PAN. Вони відрізняються залежно від діапазону, підключення та вимог до розміру.

Bluetooth

Bluetooth — це простий метод підключення до мережі, який використовує бездротову технологію малого радіусу дії. Це з’єднує два пристрої:

 • Мобільний до мобільного
 • З мобільного на ПК
 • з мобільного на ноутбук
 • Планшет на ПК
 • З мобільного на планшет тощо

Крім того, Bluetooth використовує діапазони ISM від 2,402 ГГц до 2,48 ГГц і радіохвилі УВЧ для обміну даними між двома пристроями на невеликій відстані. І Bluetooth, і WiFi є бездротовими технологіями на короткій відстані, але мають певні відмінності. WiFi в основному використовується для підключення пристроїв до мережі, але Bluetooth можна використовувати для обміну Інтернетом або даними між пристроями.

Супутник

Метод підключення до супутникової мережі – це широко використовувана послуга Інтернету, яка пропонує відносно високу швидкість підключення до Інтернету в сучасному світі. Вона позначена як нова широкосмугова супутникова мережа, яка розроблена та оптимізована для широкосмугового підключення.

У супутниковій мережі ваш постачальник послуг Інтернету надсилає оптоволоконний сигнал на супутник у космосі. Потім супутник повертає ваш сигнал на вашу супутникову антену, яка підключена до вашого модему. Це з’єднання пропонує більш високу швидкість і в більшості випадків має вищу ціну.

Висновок

Сучасний світ має безліч варіантів підключення до мережі. Будь то дротова чи бездротова, кожна технологія має свій набір переваг. Отже, щоб отримати оптимальну мережу, виберіть найкращий метод підключення до мережі для вашої організації на основі ваших потреб.

Якщо ви новачок у світі комп’ютерних мереж, ви можете переглянути цю статтю про введення в комп’ютерні мережі.