10 недоліків покупки електронних книг замість друкованих копій

| | 0 Comments| 2:55 PM
Categories:

Електронні книги мають свої переваги. Вони часто дешевші, ніж їхні фізичні аналоги, і ви можете взяти будь-яку їх кількість будь-куди. Але перед тим, як вкладати купу грошей у створення цифрової бібліотеки, варто врахувати недоліки.

1. Більшість магазинів електронних книг продають ліцензії, а не книги

Kindle від Amazon є найпопулярнішим пристроєм для читання електронних книг, а цифровий магазин Amazon є найбільшим продавцем електронних книг. Але Amazon насправді не продає книжки. Натомість компанія продає ліцензії на читання цифрової версії книги на схваленому пристрої або в схваленому додатку.

Компанія може відкликати цю ліцензію, тобто вона може видалити книгу з вашого пристрою без вашої згоди. У минулому про це Amazon робив новини, зокрема в Нью-Йорк Таймс.

Amazon не самотній у цьому відношенні. Barnes & Noble, Kobo, Apple і Google дотримуються однієї моделі. Якщо роздрібний продавець явно не продає електронні книги без DRM, натомість ви просто купуєте ліцензію.

2. Ваші книги не можуть служити прикрасою

Ваші книги служать прикрасою, надаючи окремим кімнатам певний характер. Домашній офіс із лампою та стіною книг виглядає як затишна бібліотека. Без книжок ця сама кімната може виглядати як кімната з письмовим столом.

Цифрові книги можуть утворювати гарну сітку на вашому екрані, але зазвичай це не бачить ніхто, крім вас. І якщо ви читаєте на телефоні, сітка електронних книг не дуже відрізняється від сітки програм, сітки телешоу, сітки ігор або сітки подкастів.

  Як додати музику до своєї публікації Tik Tok

3. Цифровими книгами не так легко ділитися

Якщо ви живете з іншими людьми, книги на вашій книжковій полиці не тільки для ваших очей. Ваш партнер або ваші діти мають легкий доступ до тих самих книг. Що стосується електронних книг, ваша ліцензія може не дозволяти вам ділитися книгою з іншими.

І якщо це так, ця функція зазвичай має обмеження, і вона майже напевно вимагає, щоб інша особа створила обліковий запис, як у випадку, коли ділитеся книгами Kindle з членами сім’ї.

Члени родини не єдині, хто може захотіти побачити ваші книги. Сусіди по кімнаті або друзі можуть попросити позичити з вашої колекції, а ви можете позичити з їхньої натомість. Ваші друзі можуть краще завантажити потрібну програму для читання електронної книги, але багато хто не захоче турбуватись цим процесом.

Крім того, якщо ви обоє не берете участь в одній із соціальних мереж для книголюбів, ви, ймовірно, навіть не знаєте, які електронні книги є у ваших друзів.

4. Відволікання може ускладнити читання

Телефони, планшети та ПК – це пристрої загального призначення. Ви можете робити з ними практично все. І коли ви читаєте, ви все ще можете робити з ними що завгодно. Сповіщення від інших програм можуть відволікати вас під час читання на вашому пристрої.

Навіть якщо ви користуєтеся спеціальним пристроєм для читання електронних книг з електронним чорнилом, все одно може бути важко зануритися в книгу, коли ви можете перейти до будь-якої іншої книги у своїй бібліотеці за бажанням. Тиранія вибору може бути паралізуючою, коли ви постійно носите з собою сотні книжок.

  Google I/O 2023 SquareX for Security Twinr App Creator

5. Ви (Ймовірно) не можете підтримувати свій місцевий книжковий магазин

Багато з нас, які є пристрасними читачами, мають місце, де ми купуємо книги, де ми також захоплюємось. Ті з нас, хто живе в межах досяжності місцевих книжкових магазинів, часто виявляють, що вони пропонують чарівність, яку не можуть відтворити великі магазини та інтернет-магазини.

Але в більшості випадків ви не можете підтримати свій місцевий книжковий магазин, купуючи електронну книгу. Залежно від того, де ви живете, може бути легше перевірити електронні книги у вашій місцевій бібліотеці. Але немає нічого подібного до фізичного пішохідного руху, що підкреслює, наскільки важливою для спільноти є бібліотека.

6. Ви допомагаєте великій техніці стати більшою

Ми не просто прощаємося з маленькими хлопцями. Коли ми переходимо на цифрові технології, ми зазвичай починаємо купувати всі наші книги в одного корпоративного гіганта, будь то Amazon чи Google. Компанія, яка вже має глибокі знання про багато аспектів вашого життя, дізнається про вас ще більше. Вони можуть використовувати цю інформацію для подальшого розширення свого охоплення.

У сфері електронних книг такий великий роздрібний продавець, як Barnes & Noble, може відчувати себе меншим аутсайдером, який потребує підтримки. Це просто маленька рибка порівняно з компанією розміром з Amazon.

7. Інтернет-магазинам не вистачає магії фізичного місця

Звичайні книжкові магазини, як і бібліотеки, можуть бути чарівними місцями. Ви можете пройти рядами спеціально підібраних полиць, вражені тим, що на вас вискакує. І якщо ви побачите щось, що вам подобається, або вам принаймні цікаво, ви можете почати це читати тут же. Це досвід, який навіть не починає відтворювати прокручування мініатюр.

Чи є переваги цифрових покупок? звичайно Немає нічого подібного до миттєвої вдячності. Але в процесі багато чого втрачається.

8. Ви не можете перепродавати чи дарувати електронні книги

Після того, як ви прочитали книжку, ви можете продати її, щоб витратити на покупку для наступного читання. Або ви можете подарувати книгу, щоб звільнити місце на полиці. Цифрові книги не мають цієї можливості.

  8 найкращих інструментів автоматизованого перекладу (CAT).

Коли ви будете готові розлучитися з книгою, її можна видалити. На відміну від продажу або дарування книги, видалення файлу не передає його комусь іншому. Це не сприяє циркулярній економіці.

9. Важче переглядати електронні книги або робити нотатки

Певним чином електронні книги легше читати. Ви можете змінити форматування, зробивши текст більшим, тому вам не потрібно жмуритися. Але гортати книгу може бути складніше, коли ви не можете швидко гортати сторінки, щоб відчути, що вас чекає попереду.

Крім того, хоча більшість програм для електронного читання дозволяють робити нотатки, для багатьох людей це просто не порівняти з ручкою чи маркером, щоб підкреслити уривки та писати на полях.

10. Ви можете зберегти більше з друкованих книг

Деякі дослідження показують, що люди засвоюють і запам’ятовують більше, коли читають друковану книгу, ніж цифрову. Ви можете знайти таке дослідження, опубліковане в Огляд освітніх досліджень, де ця інформація особливо актуальна. Можливо, ми хочемо підготувати дітей до цифрового світу, надавши їм ранній доступ до iPad і Chromebook, але якщо їм важче сприймати те, що вони читають, чи справді ми налаштовуємо їх на успіх?

Це не менш актуально для студентів коледжів, дорослих на роботі чи будь-кого, хто зацікавлений у навчанні впродовж життя. Якщо ви хочете запам’ятати те, що прочитали (і, ймовірно, запам’ятовуєте), є підстави вважати, що найкращим вибором буде продовжувати друк.

Чи варто відмовитися від електронних книг?

Можна стверджувати, що якщо ви збираєтеся вибрати одну, буде менше шкоди відмовитися від електронних книг, ніж відмовитися від фізичних книг. І якщо ви ніколи раніше не купували електронну книгу, ви не втрачаєте багато чого. Адже найголовніше те, що ти читаєш.

Тим не менш, деякі книги доступні лише в цифровому вигляді, і ви можете отримати вигідні цифрові пропозиції на сайтах, які продають пакети. Зрештою, є причини читати як цифрові, так і фізичні книги, якщо ви так захочете.