10 найкращих інструментів та програмного забезпечення для керування віртуалізацією

Categories:

За останні 10 років віртуалізація набула значної популярності. Раніше VMware була єдиним гравцем, але нещодавно підключилися багато інших постачальників. І вони не маленькі гравці. Ми думаємо про таких гігантів, як Microsoft, Oracle і Citrix. Навіть Novell, якого багато хто вважав майже мертвим, приєднався до параду. Якщо чесно, VMware все ще залишається номером один, і жоден з його конкурентів не зміг зайняти більше 10% частки ринку.

Сьогодні віртуалізація є повсюдно, а разом з нею виникають деякі проблеми з управлінням. І хоча різні виробники чудово надають гіпервізори та базову інфраструктуру віртуалізації, жоден з них не пропонує дуже цікавих інструментів керування. Це породило величезний вторинний ринок інструментів і програмного забезпечення для управління віртуалізацією. Існує так багато гравців, що знайти найкращого для ваших потреб може бути складно. Ось чому ми склали цей список найкращих інструментів і програмного забезпечення для керування віртуалізацією.

Перш ніж ми розглянемо різні інструменти, ми почнемо з обговорення управління віртуалізацією в цілому. Потім ми подивимося, що роблять типові інструменти та програмне забезпечення для керування віртуалізацією та які їх основні функції. Лише тоді ми отримаємо всю довідкову інформацію, необхідну для кращого порівняння різних продуктів, які ми розглянемо пізніше.

Про керування віртуалізацією

Постачальники віртуалізації, такі як VMware, традиційно зосереджували свої зусилля на розробці своїх основних продуктів. Хоча це, ймовірно, було розумним рішенням, воно залишало двері відкритими для третіх сторін для розробки інструментів керування віртуалізацією, які усувають деякі недоліки в управлінні та зручності використання, які існували в пропозиціях постачальників віртуалізації.

Сьогодні існує багато сторонніх постачальників, які постачають багатофункціональні інструменти та програмне забезпечення для керування віртуалізацією, які підбираються там, де зупиняються інструменти основного постачальника. Вони виходять далеко за межі основних інструментів, що надаються постачальниками віртуалізації, і включають безпеку, моніторинг, звітність, резервне копіювання та автоматизацію. Хоча деякі з найкращих інструментів і програмного забезпечення для керування віртуалізацією коштують дорого, існують також дуже цікаві недорогі та безкоштовні інструменти, які можуть допомогти полегшити керування віртуалізацією.

Що роблять інструменти та програмне забезпечення для керування віртуалізацією?

На це питання важко відповісти, оскільки відповідей приблизно стільки, скільки продуктів. А продуктів дуже багато. Загалом, деякі з найважливіших завдань, які виконують ці інструменти, полягають у тому, щоб переконатися, що все програмне забезпечення віртуальної машини та версії гіпервізора є актуальними. Більшість також встановлюватиме та підтримуватиме зв’язок у середовищі та відстежуватиме стан та продуктивність кожної віртуальної машини. Деякі з найкращих інструментів навіть забезпечать безперебійну роботу, регулюючи розподіл пам’яті або процесора на льоту, щоб кожна машина отримувала оптимальну продуктивність.

Інструменти та програмне забезпечення для керування віртуалізацією також часто можна використовувати для виявлення першопричин проблем. Це завдання можна виконати шляхом аналізу рівнів програми, сервера, віртуального та сховища для усунення проблем. А останнім часом – а це, здається, є тенденцією на ринку – інструменти управління віртуалізацією створені для вирішення більш стратегічних управлінських завдань. Наприклад, їх можна використовувати для визначення моделей використання та спрогнозування майбутніх вузьких місць інфраструктури віртуалізації та обмежень ресурсів. Це робить їх хорошими інструментами планування потужності.

Основні особливості інструментів та програмного забезпечення для управління віртуалізацією

Незважаючи на те, що кожен інструмент керування віртуалізацією відрізняється, деякі функції можна знайти в багатьох із них, якщо не у всіх. Наприклад, більшість продуктів надають сповіщення адміністратора віртуальної машини. Багато з них також займатимуться розподілом ресурсів процесора та пам’яті для віртуальних машин. Найкращі зроблять це навіть на льоту, ефективно пропонуючи динамічний розподіл ресурсів. Ще одна функція, яку пропонує майже кожен продукт, – це моніторинг продуктивності. Насправді, для багатьох адміністраторів це основна причина, чому вони використовують такі інструменти. Програмовані API, які дозволяють керувати інструментами управління з ваших власних продуктів, також є популярною особливістю деяких інструментів, так само як і прогнозування майбутніх потреб у ресурсах і планування потужності.

  Як навчити Face ID бути більш точним

Найкращі інструменти та програмне забезпечення для керування віртуалізацією

Як ми вже говорили раніше, на ринку доступно багато пакетів, а кількість інструментів і програмного забезпечення для керування віртуалізацією вражає. Деякі з них — від основних постачальників інструментів адміністрування, інші — від постачальників обладнання, а деякі — від менш відомих компаній, що аж ніяк не означає, що вони не настільки хороші. Давайте розглянемо найкращі функції та функції інструментів, які ми знайшли.

1. Менеджер віртуалізації SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА пробна версія)

SolarWinds існує досить довго, зосереджуючись на тому, щоб надати мережевим і системним адміністраторам одні з найкращих інструментів на ринку. Його флагманський продукт, SolarWinds Network Performance Monitor, визнаний однією з найкращих платформ моніторингу мережі. І ніби створення деяких з найкращих інструментів було недостатньо, SolarWinds також створює кілька чудових безкоштовних інструментів. Це менші інструменти, кожен з яких відповідає певним потребам адміністратора мережі. Розширений калькулятор підмережі або сервер системного журналу Kiwi — два приклади цих інструментів.

Коли справа доходить до інструментів керування віртуалізацією, пропозиція SolarWinds влучно називається диспетчером віртуалізації SolarWinds. Цей широкий продукт пропонує комплексний моніторинг віртуальної машини, управління продуктивністю, планування потужності та оптимізацію. Використовуючи цей інструмент, ви можете перевірити продуктивність, потужність і поточне використання вашої інфраструктури. Це включає хости, віртуальні машини, кластери, контейнери, vSAN та інші сховища даних. Крім того, компонент моніторингу цього інструмента може допомогти усунути проблеми з віртуальною машиною без входу в гіпервізор.

Іншою цікавою особливістю SolarWinds Virtualization Manager є те, що його можна використовувати для моніторингу хмарних інфраструктур, а також гібридного та локального середовища віртуалізації. Інструмент керуватиме як екземплярами Amazon EC2, так і віртуальними машинами Microsoft Azure з тієї ж консолі, що й ваші локальні пристрої. Продукт також має потужні інструменти планування потужності та може передбачати потреби ЦП, пам’яті, мережі та сховища для хостів VMware vSphere та Microsoft Hyper-V. Ви можете запустити сценарії моделювання та дізнатися, як найкраще підтримувати нові робочі навантаження.

Менеджер віртуалізації SolarWinds, який підтримує як VMware vSphere, так і Microsoft Hyper-V, має потужну та просту у використанні інформаційну панель, яка пропонує інтуїтивно зрозуміле представлення сповіщень з можливостями деталізації. А відповідні інструменти віртуальних машин і інформаційні панелі моніторингу ВМ дозволяють швидше вирішувати проблеми.

Ціна на SolarWinds Virtualization Manager базується на загальній кількості процесорних сокетів на всіх ваших хостах і починається від 2 995 доларів США для до восьми сокетів. Ліцензії доступні до 640 сокетів, а більші ліцензії можна організувати на замовлення, звернувшись до SolarWinds. Якщо ви хочете спробувати інструмент перед його покупкою, безкоштовну пробну версію можна отримати тут.

2. vRealize Operations (vROps)

vRealize Operations — це інструмент від самого VMware. Він забезпечує інтелектуальне керування операціями у фізичній, віртуальній та хмарній інфраструктурах, підтримуючи VMware vSphere і Hyper-V, а також Amazon Web Services. Він корелює дані на всіх рівнях, від додатків до сховища, в уніфікований, простий у використанні інструмент керування, що забезпечує контроль над продуктивністю, ємністю та конфігурацією. Інструмент пропонує прогнозну аналітику, що стимулює активні дії, і автоматизацію на основі політики.

Серед ключових переваг vRealize Operations є активне виявлення та усунення проблем з продуктивністю, ємністю та конфігурацією, широка видимість додатків та інфраструктури в єдиній консолі, автоматизована оптимізація та планування потужності, а також дотримання стандартів, що забезпечують безперервну відповідність. Все це на відкритій та розширюваній платформі, яка використовує наявні інвестиції. Крім того, доступні пакети керування сторонніми розробниками для Microsoft, SAP та інших, що дозволяє цьому інструменту бути вашим єдиним інструментом, незалежно від того, з яким постачальником(-ами) ви маєте справу.

3. Турбономічний

Наш наступний запис, який раніше був відомий як VM Turbo, а тепер називається Turbonomic, є набагато більше, ніж просто інструмент керування віртуалізацією. Це скоріше інструмент повного стека, який обробляє все, від програм до інфраструктури, включаючи ваше середовище віртуалізації. Інструмент має інноваційний підхід, оскільки застосовує економічні принципи попиту та пропозиції для управління ІТ-ресурсами. Він може керувати будь-яким типом робочого навантаження в будь-якій хмарі чи інфраструктурі.

  Як перепризначити кнопки контролера на Nintendo Switch

Ви можете використовувати Tubonomics для забезпечення передбачуваної продуктивності, гарантуючи, що робочі навантаження отримують саме те, що їм потрібно, коли їм це потрібно. Інструмент також може узгоджувати політику, бізнес та ІТ-обмеження з робочими навантаженнями незалежно від їх розташування та застосовувати їх у реальному часі. Крім того, він може збільшити використання локальної інфраструктури, не ризикуючи продуктивністю додатків, а також оптимізує витрати на загальнодоступну хмару.

4. Veeam ONE

Наступним у нашому списку є Veeam ONE, інструмент, який забезпечує повну видимість всього вашого ІТ-середовища. Це включає віртуальні, фізичні та хмарні ресурси. Він підтримує керування хостами VMware vSphere і Microsoft Hyper-V. Цей інструмент також забезпечує проактивний моніторинг та оповіщення за допомогою інтерактивних інструментів. Система гарантує, що ви отримаєте попередження про потенційні проблеми з віртуальними машинами, фізичними серверами та хмарними ресурсами, перш ніж це вплине на ваші операції.

Veeam ONE – це дійсно багатофункціональний продукт. Він пропонує моніторинг у режимі реального часу, звіти, попередження та керування для віртуального та фізичного середовища. Він сповіщатиме користувачів про проблеми з доступністю та продуктивністю у віртуальних інфраструктурах, фізичних серверах та хмарних ресурсах, щоб уникнути простоїв, відповідати угодам про рівень обслуговування та підтримувати відповідність. Він також забезпечує функції управління ресурсами та відстеження конфігурації. Ви можете оцінити продуктивність своєї інфраструктури та переконатися, що ваші конфігурації відповідають найкращим практикам. Інструмент також має планування та прогнозування потужності. Ви можете використовувати його для прогнозування використання ресурсів і тенденцій використання. Ви також можете використовувати моделювання «що-якщо» та відстеження перевиконання ресурсів для резервного копіювання та віртуальної інфраструктури.

5. Ущільнити

Канадський постачальник Densify в основному пропонує автоматизовану оптимізацію віртуальної хмарної інфраструктури. Компанія також пропонує автоматизовану оптимізацію для локальної віртуальної інфраструктури. У той час як більшість організацій бореться з ризиками у віртуалізованій інфраструктурі, значною мірою надаючи апаратне забезпечення, Densify використовує технологію на основі машинного навчання для оптимізації віртуальної інфраструктури, що дає змогу працювати зі зниженими витратами, меншою інфраструктурою та більш продуктивними додатками. Цей підхід зменшує неефективність за рахунок оптимізації розміщення робочого навантаження та правильного розміру розподілу ВМ, щоб одночасно зменшити ризики та втрати потужності.

Можливості Densify в режимі реального часу забезпечують інтелектуальне автоматизоване реагування, одночасно збільшуючи щільність віртуальної машини та зменшуючи суперечки щодо ресурсів. Densify надає користувачам найкраще з обох світів. Він використовує автоматичну проактивну оптимізацію, щоб уникнути суперечок з ресурсами, одночасно підвищуючи ефективність і реагування в режимі реального часу на експлуатаційні аномалії.

6. Опвізор

Наш наступний запис, Opvizor, може бути не таким повнофункціональним, як деякі інші продукти в нашому списку, але він залишається дуже цікавим вибором для адміністраторів із більш обмеженими вимогами. Цей інструмент дозволяє вам залишатися на вершині вашої віртуальної інфраструктури та давати вам пульс вашого середовища. Він буде відстежувати життєво важливі показники ваших віртуальних машин, перевіряти використання мережі вашими хостами ESXi та багато іншого з однієї точки управління. Цей інструмент відмінно підходить для планування потужності, він витрачає даремно ресурси та правильні інформаційні панелі, а також панелі інструментів планування потужності.

Opvizor також має візуальні попередження та сповіщення для кількох ключових показників ефективності. Попередньо визначені пороги та сповіщення дають вам миттєве уявлення про потенційні проблеми з продуктивністю або стабільністю, які існують у вашому середовищі, на основі моменту часу та історичних даних. Доступ до довгострокової інформації про поточні, середні та максимальні значення з візуальними попередженнями може допомогти забезпечити безперебійну роботу вашої віртуальної інфраструктури.

7. Quest Foglight для віртуалізації

Quest Foglight for Virtualization — це гібридне управління продуктивністю центру обробки даних, яке оптимізує конфігурацію, продуктивність і використання вашої хмари, гіпервізорів, віртуальних машин і сховища. Це ефективно надає вам видимість у всій вашій гібридній інфраструктурі. Інструмент має можливості звітування в режимі реального часу та історичних даних, які дозволяють приймати зважені рішення та надають важливе уявлення про ваші майбутні потреби в потужності. Цей інструмент можна використовувати для автоматизації, оптимізації, моніторингу та прогнозування потужності для VMware, Hyper-V, Microsoft Azure, Amazon AWS та фізичних серверів.

Використовуючи Quest Foglight для віртуалізації, ви можете виключити невикористані ресурси, виконати планування потужності, щоб виявити вплив запланованих змін, і, що більш важливо, зменшити витрати. Інструмент також можна використовувати для моніторингу таких програм, як Microsoft Active Directory, Exchange та Office 365. Він також дозволяє відстежувати всі ваші фізичні та віртуалізовані сховища. Як додатковий бонус, цей інструмент дозволить вам контролювати та керувати операційними системами, що стоять за кожною програмою, базою даних, мережевим пристроєм і сервером у вашому середовищі. Ви зможете керувати всіма частинами свого середовища з однієї централізованої платформи, візуалізувати основні фізичні та віртуальні показники та діяти відповідно до них.

  Збільште частоту кадрів у вашому медіаплеєрі за замовчуванням для відтворення HD

8. CloudPhysics

CloudPhysics — це ще один інструмент, який, незважаючи на те, що він не є справжнім інструментом керування віртуалізацією у правильному розумінні цього терміну, має функціональні можливості, які допоможуть вам керувати своїм віртуальним середовищем. Цей продукт може похвалитися як платформою для спільної роботи Intelligence, яка використовує спільну інформацію для створення справжніх партнерських відносин, які перетворюють центри обробки даних. Інструмент визначення розміру віртуальної машини CouldPhysics допоможе вам впоратися з поточними робочими навантаженнями і потенційно уникнути непотрібних і дорогих розширень. Платформа також включає інструменти для балансування робочого навантаження між доступними ядрами, що дозволяє найкращим чином використовувати ваші ліцензії.

Точніше, CloudPhysics — це просте рішення «Програмне забезпечення як послуга» (SaaS), яке відстежує та аналізує вашу ІТ-інфраструктуру, а також пропонує статистику та звіти, які можуть допомогти вам оновити, відремонтувати та адаптувати центри обробки даних до мінливих потреб. Платформа також моделює можливі міграції на різні хмарні платформи, оцінюючи витрати та життєздатність, а також моделює вашу точну інфраструктуру як віртуальне середовище, від машини до машини, щоб надати дані, які вам потрібні для вибору між хмарною та локальною інфраструктурою. .

9. Інтеграція Dell OpenManage для VMware vCenter

Інтеграція Dell OpenManage для VMware vCenter (OMIVV) була створена, щоб допомогти вам оптимізувати процеси керування середовищем вашого центру обробки даних, дозволяючи використовувати VMware vCenter Server для керування повною серверною інфраструктурою — як фізичною, так і віртуальною. Його функції включають моніторинг інформації на системному рівні, створення системних попереджень про дії у vCenter, розгортання оновлень мікропрограми для кластера ESXi або vSAN. Інтеграція OpenManage для VMware vCenter може розширити та збагатити ваш досвід керування центром обробки даних за допомогою серверів Dell EMC PowerEdge.

Інтеграція Dell OpenManage для VMware vCenter включає права на пакет керування сервером для vRealize Ops, описаний вище. Це використовує платформу для надання апаратних сповіщень і нових інформаційних панелей, що забезпечує відображення апаратних зв’язків у даних vRealize Operations для простішого та швидкого усунення несправностей, а також комбінованого звітування.
Яким би гарним не був цей продукт, він має серйозний недолік, проте він працюватиме лише з серверами Dell PowerEdge. Якщо ви використовуєте саме це – і нічого більше – інструмент може підійти саме вам, але для тих, хто має інше обладнання, можливо, вам краще подивитися інші варіанти.

10. Бачення

Savision — це ще один продукт з нетрадиційним підходом. І це також той, який не є справжнім інструментом керування віртуалізацією. Натомість Savision — це потужне рішення, яке може інтегрувати й контролювати всі ваші існуючі інструменти моніторингу, хмари та керування послугами. Використовуючи його, ви отримуєте переваги кожного окремого інструменту разом із перевагами уніфікованих інформаційних панелей. Цей інструмент може допомогти вам вирішити проблеми, розмістивши їх прямо перед собою на чистій та персоналізованій інформаційній панелі, до якої можна отримати доступ з будь-якого місця та з будь-якого пристрою.

Від інформаційних панелей високого рівня до детальних тенденцій продуктивності, Savision дає змогу візуалізувати всі ІТ-дані відповідно до ваших вимог. І ви можете легко ділитися інформацією з усіма зацікавленими сторонами, зберігаючи контроль завдяки розширеним функціям дозволів інструменту. Інструмент також має комплексну систему оповіщення та автоматизовані робочі процеси реагування на інциденти.