10 найкращих інструментів мережевої автоматизації для кращої ефективності

Categories:

Ознайомтеся з потужними інструментами мережевої автоматизації для підвищення ефективності та покращення взаємодії з користувачем.

Сучасні ІТ-інфраструктури вимагають автоматизації для успіху, і це також справедливо для керування мережею. Автоматизація мережі не тільки полегшує керування, але й економить ваші гроші під час розширення.

Організаціям необхідно використовувати надійні програми для автоматизації мережі. Вони також повинні мати чітке уявлення про робочий процес автоматизації та корисні функції додатків.

Дочитайте до кінця, щоб дізнатися більше про автоматизацію мережі.

Що таке автоматизація мережі?

Автоматизація мережі означає використання програмних додатків для автоматичного керування такими процесами, як налаштування, тестування, розгортання та робота мережевих пристроїв. Пристрої можуть бути фізичними або віртуальними.

Однак у всіх випадках середні та великі підприємства можуть підвищити ефективність своєї мережі за допомогою нього. Технологія також зменшує людські помилки та експлуатаційні витрати, пов’язані з ручним керуванням. Ця автоматизація допомагає адміністраторам і мережевим інженерам ефективно відображати, налаштовувати та виявляти пристрої.

Він також може налаштувати та налаштувати мережеву інфраструктуру та допоможе вам у плануванні розширення мережі. Цей процес автоматизації може бути керованим сценарієм або програмним забезпеченням. Відповідні засоби автоматизації мережі можуть усунути майже всі ручні завдання.

Як працює мережева автоматизація?

Для автоматизації мережі вам потрібно виконати програмовану логіку в інтерфейсі командного рядка (CLI) пристроїв. Таким чином, вузли можуть автоматично виконувати такі дії, як фільтрація мережі, контроль пропускної здатності та контроль портів.

Недоліком цього методу є його неможливість масштабування. Для кращих результатів більшість сучасних мережевих інфраструктур мають централізовану панель керування для підключення та керування всіма мережевими пристроями.

Крім того, інструменти та рішення автоматизації можуть автоматизувати повторювані мережеві завдання. Крім того, ці рішення також дозволяють використовувати та аналізувати пропускну здатність, керувати інвентаризацією мережі, динамічне надання, резервне копіювання даних, змінювати конфігурації та контролювати точки доступу.

Інструмент мережевої автоматизації та як він працює

Програмне забезпечення для автоматизації мережі — це рішення, яке підтримує процес автоматизації мережі. Це може допомогти підприємствам досягти значного зростання за менших операційних витрат.

За допомогою правильного інструменту організація може досягти ідеальної продуктивності мережі та автоматизувати важливі функції, такі як резервне копіювання, відповідність вимогам, відстеження та керування. Завдяки всьому цьому він забезпечує підвищену продуктивність і надійність.

Інструменти автоматизації мережі знаходять найбільш досвідчений підхід до керування мережею через відображення, конфігурацію та надання. Рішення автоматизації на основі API можуть налаштувати кожен мережевий пристрій шляхом прямого виклику або за допомогою мов програмування, таких як Python, Java і Go.

Ці платформи відстежують мережеві ресурси під час ініціалізації та перевіряють, чи може мережа обробити запит конфігурації.

  Як змінити ярлики Outlook.com, щоб вони відповідали Gmail або Yahoo!

Функції, на які варто звернути увагу в інструменті мережевої автоматизації

#1. Підтримка одного або кількох постачальників

Інструменти можуть залежати від постачальника або вони можуть бути сумісними з усіма мережевими платформами. Як клієнти, організації повинні вибрати інструмент, який відповідає їхнім теперішнім і майбутнім потребам.

#2. Підтримка платформи

Хоча традиційні інструменти автоматизації працюють лише локально, багато компаній хочуть вибрати інструмент SaaS для швидкого розгортання та поточних оновлень. Ви можете вибрати будь-яку з цих моделей або спробувати гібридні інструменти.

#3. Безпека та відповідність🛡️

Сучасний сценарій вимагає, щоб ви об’єднали ІТ та операції з безпеки. Отже, ваші засоби автоматизації мережі мають забезпечувати надійний захист даних від усіх можливих загроз і демонструвати, що вони відповідають нормам відповідності.

#4. Оркестровка

Часто компаніям доводиться змінювати інші елементи інфраструктури, наприклад налаштування брандмауера, коли вони змінюють мережеві пристрої. З цієї причини програмне забезпечення для автоматизації повинно мати можливості оркестровки, щоб воно могло запускати інші структури автоматизації для зміни пристроїв.

#5. API

Ваш інструмент автоматизації мережі повинен інтегруватися з іншими інструментами, які ви використовуєте. Однак ви можете отримати не всі функції в API. Вибираючи засіб, не можна нехтувати цією особливістю.

#6. Звітність

Якщо ваше програмне забезпечення має функцію звітування, воно може забезпечити видимість кожної фази життєвого циклу мережі.

Тепер, коли ви дізналися про головні функції інструменту мережевої автоматизації, ось кілька програм, де їх можна отримати. Можливо, ви не знайдете всіх функцій в одному рішенні, і вам потрібно буде визначити, яка з них пропонує максимальну цінність у порівнянні з моделлю ціноутворення.

SolarWinds

SolarWinds пропонує комплексне рішення, яке може керувати, контролювати та інтегрувати систему автоматизації мережі навіть у великому чи складному середовищі.

Він відстежує продуктивність вашої мережі, одночасно зменшуючи збої в мережі та виявляючи проблеми з продуктивністю для швидкого вирішення. Програмне забезпечення може аналізувати трафік і пропускну здатність, щоб ви могли збирати точні дані для оптимальної продуктивності.

Використовуючи SolarWinds, ви також можете відстежувати конфігурації мережевих пристроїв на наявність будь-яких ручних або автоматичних помилок. Це також забезпечує високу доступність проти збоїв ОС, збоїв програм і проблем доступності бази даних.

Крім того, ви отримуєте такі функції, як керування IP-адресами, моніторинг продуктивності WAN, моніторинг пропускної здатності комутатора та відстеження кінцевих пристроїв із цього програмного забезпечення.

Ітенціальний

Itential — це рішення для автоматизації мережі, яке ідеально підходить для перетворення ваших ручних процесів на автоматизацію та оркестровку для самообслуговування. Ця провідна платформа для команд NetDevOps пропонує підтримку мережевої та хмарної інфраструктури.

У результаті підприємства можуть зменшити ручні операції та спростити керування мережею навіть із першого дня розгортання. Програма постачається з API з низьким кодом, який допомагає компаніям керувати своїми гібридними хмарними мережами та налаштовувати їх.

Itential також має готові інтеграції та робочі процеси, які можна використовувати для швидкого впровадження автоматизації мережі. Рішення має високу масштабованість, і ви можете використовувати його для автоматизації будь-якої мережі.

Мікрофокус

Micro Focus дозволяє легко автоматизувати конфігурацію та відповідність вимогам безпеки для компаній. Це також полегшує скорочення витрат шляхом автоматизації трудомістких ручних завдань, пов’язаних із відповідністю та налаштуванням.

  Як заблокувати веб-сайт у Mozilla Firefox

Організації можуть покращити безпеку мережі, виявляючи вразливі місця в безпеці та виправляючи їх, перш ніж вони можуть завдати шкоди. Він також пропонує вам проактивне застосування політики та звіти про аудит і відповідність. Як наслідок, вам не доведеться турбуватися про проходження аудиту та відповідність вимогам.

Окрім цього, Micro Focus запобігає невідповідностям і неправильним конфігураціям, що зрештою підвищує стабільність мережі та час безвідмовної роботи. Це також дозволяє дізнатися, чи пов’язані проблеми з продуктивністю, використовуючи зміни конфігурації.

BMC TrueSight

BMC TrueSight — це платформа для гнучких організацій, яка забезпечує швидкі, масштабовані та безпечні зміни мережі. Окрім керування вразливістю, це підвищує гнучкість, прискорює зміни конфігурації мережі, покращує безпеку та зменшує витрати.

Завдяки цій платформі ви отримуєте покращену видимість, яка дає змогу реагувати на загрози на мережевих пристроях. Його автоматичні функції відкату та відстеження змін ідеально підходять для надшвидкої конфігурації.

Крім того, компанії можуть використовувати його для розгортання нових мережевих пристроїв (фізичних або віртуальних) і проведення аудиту відповідності.

Фортра

Проблеми з мережею – це реальність, з якою вам доведеться мати справу. Але ви можете швидко їх виправити за допомогою продуктів моніторингу та автоматизації мережі Fortra. Це рішення може створювати файли журналів, створювати резервні копії даних, відновлювати збійні служби, налаштовувати мережі, переналаштовувати параметри пристрою, виконувати ініціалізацію та надсилати звіти.

Його програмне забезпечення для відображення мережі дозволяє швидко візуалізувати вашу мережу та вирішити будь-які проблеми, які можуть виникнути. Ви також можете персоналізувати його відповідно до реальної мережі. Набір також має гнучкий інструмент моніторингу мережі на основі IP для відстеження продуктивності мережі.

Крім того, існує інструмент керування мережею для керування та планування вашої ІТ-інфраструктури.

Ялівець

Якщо ви хочете задовольнити вимоги клієнтів, які очікують гнучкої, надійної та безпечної мережевої служби, Juniper може допомогти. З його допомогою організації можуть помітити менше людських помилок і створити передбачувану та стійку мережу.

Це рішення пропонує автоматизований підхід для спрощених мереж багатьох постачальників із асортиментом продуктів автоматизації. У результаті ви отримуєте гарантоване якісне обслуговування протягом повсякденних операцій.

Використовуючи Juniper Automation, ви можете випереджати потреби свого бізнесу на всіх етапах життєвого циклу. Крім того, це допомагає вам максимально підвищити ефективність користувача та досягти задоволення кінцевого користувача. Цей повний набір засобів автоматизації здатний керувати службами WAN і Wi-Fi, забезпечуючи при цьому простоту використання, надійність і економічну ефективність.

Motadata

За допомогою Motadata організації можуть зробити свої мережі надійними, розумними, безпечними та сумісними одночасно.

Цей інструмент мережевої автоматизації на основі штучного інтелекту поставляється з уніфікованою платформою, яка допоможе вам візуалізувати розподіл пристроїв, останні резервні копії, невдалі резервні копії, тенденції збоїв і багато іншого. Він також створює звіти у форматі PDF і CSV.

Ви можете використовувати Motadata для розгортання конфігурацій, виявлення виконуваних змін, проведення аудиту та резервного копіювання даних. Він також надає сповіщення про зміни конфігурації. Програма підтримує інтеграцію з такими постачальниками мережевих пристроїв, як HP, Cisco, Juniper, Brocade, D-Link тощо.

  Маєте пошкоджені відеофайли? Спробуйте ці 11 програм для відновлення відео

Розв’язати

Вам потрібно мати справу з тестуванням мережі, підготовкою, вирішенням інцидентів і різними проблемами конфігурації? Resolve допомагає вам автоматизувати всі найскладніші мережі за допомогою проактивного тестування мережі.

Це дозволяє заощадити сотні годин ручної роботи та негайно вирішити проблеми з продуктивністю мережі та підключенням. Таким чином, ці проблеми не можуть вплинути на ваш бізнес. Говорячи про вирішення інцидентів, ви можете досягти цього у багато разів швидше та з меншими витратами.

Почати роботу з Resolve швидко й легко. Крім того, організації можуть продовжувати використовувати його, розширюючи мережеву інфраструктуру.

Червоний капелюх Анзибль

Тривала і складна процедура автоматизації мережі часто спричиняє затримки в зусиллях з модернізації. Red Hat Ansible пропонує платформу автоматизації, яка допомагає керувати складними мережевими розгортаннями в середовищах на базі Ansible.

Ця проста система автоматизації дозволяє адміністраторам мережі легко спілкуватися з рештою організації. Крім того, ви отримуєте вбудовану підтримку пристроїв, що працюють на застарілій і відкритій мережевій інфраструктурі.

Використовуючи Red Hat Ansible, ви можете керувати цілісним робочим навантаженням програми, включаючи мережеві пристрої та системи в стратегію автоматизації організації.

Його додаткові переваги включають надійну структуру автоматизації без агентів, інструкцію, створену спільнотою та постачальником, і можливість використовувати модель даних, яка працює з різнорідними мережевими пристроями.

Micetro

Micetro — ще одне рішення, яке полегшує уніфіковану мережеву автоматизацію. Це програмне забезпечення дозволяє налаштовувати різноманітні мережі та експортувати дані за потреби. Крім того, він поставляється з потужним API, який може легко інтегрувати кілька платформ і служб.

Цей інструмент на основі API може підготувати вашу мережу в майбутньому за допомогою надійних і сучасних функцій. Використовуючи це рішення для накладання, організації можуть зберігати свої мережеві дані локально або переносити їх на різні хмарні платформи, такі як Azure, AWS, NS1 і Akamai Fast DNS.

Micetro також дозволяє вибрати метод зв’язку з JSON RPC, SOAP і REST.

Висновок

Високо цифрові бізнес-середовища потребують впровадження нових технологій, а отже, розумна мережева автоматизація є важливою для них. Автоматизацію слід правильно спланувати, а для полегшення процесу необхідне правильне програмне забезпечення.

Рішення для автоматизації також мають бути зосереджені на безпеці та відповідності вимогам, щоб захиститися від загроз і вразливостей. Перелічені вище програми потужні та популярні, але ви можете порівняти їх із потребами свого бізнесу, щоб вибрати правильний інструмент.

Ви також можете прочитати про програмне забезпечення для автоматизації завдань і платформи для автоматизації робочих процесів.