10 найкращих програм для налаштування цінової пропозиції (CPQ) у 2022 році

Якщо торгові представники компанії витрачатимуть більше часу на діяльність, не пов’язану з продажами, як-от створення пропозицій, складання пропозицій та отримання затвердження пропозицій, зростання доходу може сповільнитися. Ви можете скасувати це, розгорнувши програмне забезпечення CPQ.

Аналіз користувацьких конфігурацій замовлень, встановлення ціни для них і те саме для клієнта є одними з життєво важливих завдань, які призводять до зростання прибутку. Однак бізнес-експерти виявили, що більшість підприємств використовують програмне забезпечення або інструменти, не призначені для такої роботи.

Це може бути через недостатнє знання інструменту. Читайте далі, щоб дізнатися більше про системи конфігурації, ціни, пропозиції та деякі з найкращих інструментів, які підходять для будь-якого бізнесу. Таким чином, ви можете отримати перевагу над своїми конкурентами, розгорнувши оцифрований інструмент CPQ.

Що таке налаштування цінової пропозиції (CPQ)?

CPQ — галузевий термін для відділів продажів будь-якої виробничої або розробницької компанії. Повною формою CPQ є Configure, Price і Quote. У двох словах, CPQ — це просто автоматизована програмна служба або рішення, яке дозволяє вашій команді продажів точно налаштовувати, цінувати та виставляти ціни на ваші послуги/продукти з будь-якого місця.

Деякі надійні програми CPQ є додатковим кроком і дозволяють створювати веб-програми для самообслуговування котирувань, щоб бізнес-клієнти, споживачі та постачальники могли самі швидко отримувати котирування.

Програмне забезпечення CPQ проти. Система ручного ціноутворення

Програмне забезпечення для конфігурації, ціни, пропозиції або рішення CPQ – це інструмент продажів, який компанії використовують, щоб пропонувати точні ціни та пропозиції для всіх конфігурацій продуктів/послуг, яких шукають клієнти. Екосистема продажів «бізнес-бізнес» (B2B) складається з індивідуальних цін залежно від конфігурації, необхідної клієнту, відносин з клієнтом, обсягу замовлення, тривалості контракту тощо.

Складання та затвердження цінової пропозиції на основі різних пунктів є стомлюючою справою та ризиком помилок. Знову ж таки, компанії-розробники або виробники працюють для кількох клієнтів одночасно. Тому ручні інструменти, такі як Excel, Google Sheets тощо, не підходять.

Ось програми CPQ, які працюють як магія. Вашому менеджеру з продажу або представникам потрібно лише вибрати тип клієнта, ім’я, конфігурацію тощо та отримати індивідуальну цінову пропозицію для кожного клієнта без будь-яких людських помилок. Оскільки програма є цифровою та централізованою, менеджери можуть миттєво переглядати та затверджувати пропозиції для швидших угод.

Переваги використання програмного забезпечення CPQ

#1. Додаток CPQ ​​дає змогу вашим торговим представникам створювати безпомилкові, точні та високоякісні цінові пропозиції з будь-якого місця.

#2. Інструменти постачаються з численними спеціальними полями, які можна налаштувати для бізнес-клієнтів або споживачів, щоб надавати спеціальні знижки, послуги та підтримку продажів.

#3. Команді з продажу не потрібно витрачати час на пошук брошур про продукти/послуги компанії. Усі дані доступні в цифровому вигляді в додатку CPQ.

#4. Ваш бізнес може без особливих зусиль і швидко оновлювати базу даних цін на продукти/послуги на основі індивідуальних конфігурацій. Команда продажів також може отримати доступ до нової бази даних, оскільки інформація оновлюється. Немає необхідності переводити відділ продажів в автономний режим.

#5. Електронні таблиці та документи не є безпечними, оскільки хтось може вносити зміни навмисно чи помилково. Якщо ви покладаєтеся на такі файли, доходи від бізнесу можуть зазнати великих втрат. Навпаки, програмне забезпечення CPQ забезпечує безпеку бізнес-даних у будь-який час і будь-де на корпоративному рівні.

  Що таке LiDAR і як він працюватиме на iPhone?

#6. Програми CPQ легко інтегруються з бізнес-інструментами, які використовують різні відділи вашої компанії. Таким чином, усі відділи можуть ефективно співпрацювати замість того, щоб працювати розрізнено.

Тепер, коли ви отримали базові знання про CPQ та інструменти CPQ, настав час дізнатися про програми, які економлять мільйони доларів і підвищують прибутки для бізнесу.

Конга CPQ

Конга CPQ це хмарне програмне забезпечення для конфігурації, цін і котирувань для багатоканальних рішень для управління продажами. Команда розробників Conga розробила його, щоб допомогти виробничим компаніям і компаніям, що надають послуги, налаштовувати продукти та генерувати цінові пропозиції на основі оновленої бази даних цін вашої компанії.

Він має рольовий доступ до інструментів, щоб співробітники найвищого рівня могли ефективно керувати робочим процесом CPQ. У той же час торгові представники на першій лінії відчувають себе більш потужними при взаємодії з потенційним покупцем.

Наприклад, адміністратори можуть створювати шаблони для проектування цінових пропозицій, зведення конфігурації продукту та оновлення цінових пропозицій на основі попередньо встановленої цінової політики компанії. Далі керівники відділу продажів також можуть редагувати, створювати, копіювати та видаляти пакетні чи окремі продукти.

Нарешті, коли дані про ціну надходять до торгових представників, вони можуть виключити, включити, порекомендувати, замінити та перевірити конфігурації продукту та відповідні ціни. Однак у інструменті Conga CPQ вам потрібно встановити конкретні правила продажу продуктів і керовані рекламні пропозиції.

Salesforce Revenue Cloud

Salesforce Revenue Cloud це ще одне надійне рішення CPQ, яке дозволяє компаніям укладати угоди в найкоротші терміни, щоб підтримувати потік доходу. Це один із найнадійніших інструментів CPQ і містить п’ять відмінних функціональних модулів, які допомагають вам з продажами.

По-перше, модуль конфігурації угод дозволяє швидко створювати складні специфікації продукту та композиції цін. Він має додаткові функції, як-от механізм ціноутворення, конфігуратор рішень, генерація цінових пропозицій і улюблені торговими представниками керовані продажі.

По-друге, його модуль управління ризиками та відповідністю підтримує всі комерційні пропозиції та угоди відповідно до вашої бізнес-політики. Для додаткової допомоги існують додаткові функції, як-от динамічні положення та умови, розширені схвалення тощо.

Окрім цих життєво важливих функцій, ви отримуєте додаткові незамінні функції, такі як портал керування клієнтською базою, система автоматизації життєвого циклу клієнта та аналітика даних.

Налаштувати цінову пропозицію – Infor CPQ

Якщо ви плануєте об’єднати знання про виробництво, розробку, відповідність вимогам і ціноутворення в одній програмі, щоб принести користь торговим агентам, дилерам або керівникам на передовій лінії, ви повинні спробувати Інформація про CPQ. Пакет Infor CPQ — це програма візуального конфігурування на основі правил, яка інтегрується з найсучаснішими інструментами управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), такими як Infor CRM.

Таким чином, ваша команда продажів може зосередитися на зверненні до потенційних клієнтів і пропонуванні продуктів/послуг замість того, щоб копатися в посібниках і брошурах компанії, щоб визначити ціну. Загальним результатом є швидша конфігурація продукту, ціноутворення та розміщення цінових пропозицій для клієнтів, а також збільшення ймовірності успішної угоди.

Ви можете зв’язати Infor CPQ Configurator з Infor CRM або інтегрувати CRM і Configurator із CPQ Enterprise Quoting. Зрештою, відділ продажів отримує більше повноважень для прямої конфігурації пропозицій і створення документів із пропозиціями для швидшого продажу.

  Як заблокувати Apple Notes на вашому iPhone, iPad і Mac

Oracle Configure, Price, Quote (CPQ)

Якщо вам потрібен повністю автоматизований канал продажів, де клієнти розміщують власні замовлення через інтерактивну веб-програму, ви повинні спробувати Oracle CPQ додаток. Його найбільш відома функція полягає в тому, щоб направляти споживачів, постачальників і клієнтів B2B через процес замовлення до готівки (O2C).

Деякі з помітних особливостей:

 • Керований продаж на допомогу торговим представникам
 • Інтуїтивно зрозуміла конфігурація для котирувань в один клік
 • База даних цін у реальному часі
 • Інтелектуальне програмування для управління угодами
 • Дизайнер документів і управління контрактами

У робочому процесі самообслуговування клієнт налаштовує свої продукти/послуги онлайн і розміщує детальну заявку на замовлення або замовлення на покупку. Інструмент CPQ миттєво пропонує клієнтам персоналізовані пропозиції з відповідними умовами продажу та знижками. Щойно клієнти приймуть пропозиції, Oracle CPQ перешле нові замовлення далі по лінії продажів.

FPX Intelliquip

Якщо ви займаєтеся виробництвом обладнання та шукаєте програмне забезпечення CPQ, яке легко об’єднає технічні характеристики з ціноутворенням і конфігураціями, замовленими клієнтом, ви також можете спробувати FPX Intelliquip CPQ.

За допомогою цього рішення CPQ ви можете швидко створювати індивідуально налаштовані каталоги продуктів, комплексні інженерні рішення для продуктів/послуг, креслення структури продукту та оновлені прайс-листи.

Він був спеціально створений для компаній, які виробляють механічне обладнання або працюють як дистриб’ютори. Таким чином, ви можете очікувати легкого доступу до всіх функцій CPQ, характерних для цієї ніші.

FPX CPQ постачається з трьома відмінними модулями: конфігуратором, механізмом ціноутворення та селектором. Всі ці модулі тісно пов’язані один з одним. Тому, коли ваш торговий представник вибирає продукт, він автоматично отримує індивідуальну цінову пропозицію на основі специфікацій клієнта.

SAP CPQ

SAP CPQ це хмарна пропозиція програмного забезпечення як послуги (SaaS) від SAP. Команда розробників SAP спеціально розробила інструмент, щоб допомогти відділам продажів створювати складні конфігурації продукту, складати персоналізовані комерційні пропозиції та формулювати ціни.

Інструмент однаково ефективний для конфігурованих і простих продуктів/послуг. Крім того, рішення SAP CPQ дає змогу вашому бізнесу подолати наступні труднощі з продажами:

 • Отримання складних конфігурацій продуктів/послуг від клієнтів і реагування на запити в найкоротші терміни.
 • Процес ручного котирування вимагає багато продуктивних годин. Уникніть цього за допомогою автоматизованої системи котирування від SAP CPQ.
 • Зменште ручні витрати, як-от очікування торговими представниками спеціальних знижок, таблиць порівняння продуктів або затвердження пропозицій через централізовану та онлайн-обробку.
 • Функція керованих продажів, яка допомагає агентам на першій лінії продавати продукти швидше, ніж продажі вручну.
 • Об’єднуйте продукти та послуги з привабливими знижками та здійснюйте додаткові продажі з однієї програми.

ПЛЮСИ Smart CPQ

ПЛЮСИ Smart CPQ це ідеальний інструмент, який поєднує в собі технології продажу продуктів, штучного інтелекту (AI) і машинного навчання (ML) в одній інтуїтивно зрозумілій програмі. Таким чином, коли ви розгортаєте інструмент і запускаєте конвеєр продажів, ваш бізнес бачить збільшення швидкості в процесі продажів.

Алгоритм штучного інтелекту/ML робить інструмент ідеальним для багатоканального продажу продуктів/послуг агентами з продажу. Крім того, інструмент також надає аналітику даних і корисні дані для ефективного здійснення продажів і, зрештою, постійного зростання доходу.

Одним із найважливіших алгоритмів програмування є прогнозування відтоку. Це програмування штучного інтелекту розпізнає тенденції зниження в поведінці клієнтів. Крім того, він також визначає та видаляє сезонні моделі продажів. Нарешті, торговий представник отримує точні рекомендації щодо продажів для максимального успіху.

  Додайте потужні налаштування до програми «Нагадування» на iPhone [Jailbreak]

Cincom CPQ це ще одна популярна програма для конфігурації, ціни та пропозиції (CPQ), спеціально створена для виробничих компаній. Інші підприємства, які пропонують прості, складні та настроювані продукти/послуги, також можуть використовувати це програмне забезпечення CPQ.

Завдяки Cincom CPQ у вас є як локальні, так і хмарні варіанти розгортання. Отже, якщо вам потрібна більша гнучкість у робочих процесах продажів і ви хочете пристосувати віддалених співробітників, дотримуйтеся онлайн-додатку.

Навпаки, ви можете вибрати локальне встановлення та розміщення інструментів для додаткової безпеки. Хоча хмарна версія також є настільки ж безпечною. Подібно до своїх конкурентів, його помітні функції включають підготовку пропозицій, конфігурацію продукту, надсилання пропозицій щодо продажу та керування ціноутворенням на продукти/послуги.

Cincom також пропонує додаткові функції, такі як керування переглядом цінових пропозицій і автоматичний процес затвердження цінових пропозицій. Крім того, ви також можете інтегрувати канали ваших партнерів з продажу, як-от дилерів, дистриб’юторів і сторонніх агентств, у систему за допомогою доступу на основі ролей.

Experlogix CPQ

Якщо ви шукаєте швидку та інтуїтивно зрозумілу програму для конфігурації, ціни та пропозиції в хмарі, до якої ваші співробітники можуть отримати доступ із віддалених місць, Experlogix CPQ є підходящим варіантом.

Його функції керування CPQ допомагають вам керувати процесами пропозиції та замовлення. Experlogix CPQ особливий, оскільки він підтримує процеси продажів як B2B, так і бізнес-споживач (B2C).

Крім того, програма підходить для широкого спектру бізнес-операцій, таких як виробництво, ІТ та технологічні послуги на основі ІТ, транспортування та виробництво важкого обладнання. Таким чином, якщо ваш бізнес працює в одній або всіх вищевказаних нішах, одного інструменту CPQ буде достатньо.

ServicePath CPQ

Ви хочете перетворити складні конфігурації продуктів, надіслані клієнтами, у прості пропозиції? Ви повинні спробувати ServicePath CPQ. Його автоматизовані робочі процеси CPQ гарантують, що ваш бізнес точно фіксує потреби та характеристики клієнтів.

Далі на шляху продажів інструмент CPQ також допоможе вам узгодити індивідуальні вимоги до продукту/послуги з вашим інвентарем для швидкого виконання замовлень на купівлю.

Інструмент — це хмарна програма, доступна з багатьох пристроїв, таких як настільні ПК, ноутбуки, планшети та мобільні телефони. Деякі з його відомих функцій, які допомагають вам у процесі CPQ:

 • Детальна інформаційна панель для закритих і відкритих угод
 • Готові шаблони пропозицій
 • Веб-програма самообслуговування дозволяє клієнтам налаштовувати власні продукти/послуги.
 • Інтегрується зі сторонніми CRM та інструментами планування ресурсів підприємства (ERP).

Заключні слова

Програмне забезпечення CPQ вважається одним із найважливіших оновлень для компаній 21-го століття, які займаються розробкою та виробництвом продуктів/послуг.

Ви можете контролювати кожну рухому частину каналу продажів, розгорнувши будь-яке з наведених вище рішень CPQ для вашого малого, середнього та корпоративного бізнесу. Крім того, ваша команда продажів матиме більше часу, щоб підходити до нових клієнтів і здійснювати продажі