10 найкращих програм для керування даними для середніх і великих підприємств

Categories:

У цьому світі, що швидко змінюється, дані відіграють вирішальну роль в успіху будь-якого бізнесу. Це корисно для аналізу та розуміння тенденцій, щоб зрозуміти поведінку клієнтів.

Озброївшись даними, компанія може розробити ефективніші та результативні стратегії, щоб запропонувати більше цінності та стати більш конкурентоспроможною. Тому дані мають вирішальне значення для довгострокового зростання та успіху бізнесу.

Однак із цим повноваженням приходить відповідальність за належне керування даними. Ось тут і з’являється управління даними. У цьому дописі ми познайомимося з тим, що таке керування даними, чому ви повинні піклуватися про це та інструменти, які вам допоможуть.

Що таке управління даними?

Управління даними передбачає створення та впровадження політик і процедур, які гарантують, що дані організації завжди будуть доступними, корисними, точними та безпечними. Простіше кажучи, він складається з усіх правил, які компанія встановлює, щоб забезпечити належне керування даними.

Без ефективної політики управління даними дані ризикують потрапити в неавторизовані руки, бути втраченими або втратити свою цілісність.

Чому управління даними є критичним?

Управління даними має важливе значення, оскільки воно забезпечує збереження даних:

 • Точний і надійний: доступ до даних для запису та редагування може бути обмежений, отже, за умови, що зміни перевірені та навмисні
 • Безпечний і захищений: доступ для читання та запису до даних може бути обмежений, і люди можуть мати різні дозволи, щоб гарантувати, що лише вони можуть отримати доступ до достатньої кількості даних для виконання своїх обов’язків. Це допомагає забезпечити конфіденційність клієнтів і захист даних.
 • Відповідність нормам: законодавчі норми щодо обробки даних можуть бути включені до політики даних. Застосування власної політики може гарантувати, що вона відповідає нормам.
 • Корисно: Ефективне управління даними гарантує, що компанія збирає дані, необхідні їй для формування розуміння та прийняття рішень
 • Що таке інструменти управління даними?

  Як і з будь-яким іншим завданням, програмні засоби можна використовувати для автоматизації та підвищення безпеки та ефективності процесів. Управління даними не є винятком із власною величезною екосистемою інструментів, які допомагають керувати та забезпечити безпечний доступ до даних.

  Серед іншого, ці інструменти функціонують у каталогізації даних, управлінні метаданими, забезпеченні якості даних та архівуванні даних.

  Як працюють інструменти керування даними?

  Управління даними – це не одне завдання. Це скоріше набір практик, які необхідно виконати, щоб гарантувати, що дані залишаються доступними, придатними для використання, відкритими та відомими. У результаті програмне забезпечення для керування даними зазвичай є платформою, яка містить функції та інструменти, які допомагають вам керувати своїми даними. Як правило, платформа включатиме каталог даних, менеджер метаданих, профайлер даних і списки контролю доступу.

  Важливість використання інструментів

  Інструменти керування даними важливі, оскільки вони допомагають:

 • Підвищуйте продуктивність завдяки автоматизації різноманітних завдань із управління та керування даними, включаючи виявлення даних і керування метаданими. Це означає, що ви можете досягти більшого з меншими витратами та за менший час
 • Покращте доступ до інформації, спростивши пошук інформації, оскільки існує централізоване сховище всіх даних, якими володіє компанія, і того, що міститься в кожному наборі даних. Тому пошук даних для створення звітів і отримання статистичних даних буде легшим і швидшим.
 • Покращуйте співпрацю, оскільки різні люди можуть робити свій внесок у політику управління даними. Це допомагає вашій політиці та практикі управління розвиватися з часом.
 • Забезпечте відповідність вимогам, оскільки можна створювати різні внутрішні політики, щоб забезпечити відповідність використання даних різним нормам. У результаті ви знизите ризик отримання штрафів за недотримання правил.
 • Сприяти безпеці даних, оскільки політики для маскування та зберігання конфіденційних даних можна створювати та керувати централізовано. Крім того, ви можете переконатися, що особиста інформація належним чином керується та захищається. Це важливо для завоювання довіри клієнтів і суб’єктів даних.
 •   Що таке бекдор і як запобігти атакам бекдорів?

  Особливості інструментів

  Більшість програм керування даними мають різні функції, які роблять їх унікальними. Однак хороше програмне забезпечення для керування даними повинно містити наступне, щоб допомогти вам захистити ваші дані та підтримувати їх якість.

  Каталог даних

  Каталог даних — це список усіх активів даних, якими володіє ваша компанія в різних програмах, сховищах даних і базах даних, які ви використовуєте. Це центральна частина будь-якої програми керування даними, оскільки дає змогу відстежувати, якими даними ви володієте, де вони знаходяться та хто має до них доступ. Ви не можете керувати тим, про що не знаєте. Тому першим кроком у будь-якій програмі керування даними є виявлення та перелік усіх даних, якими ви володієте, у каталозі даних.

  Управління метаданими

  Один лише каталог не корисний без додаткового контексту. Ось тут і з’являється керування метаданими. Метадані — це просто дані про дані. У цьому випадку це дані, які пояснюють ваші активи даних, включаючи дані, які вони зберігають, хто керує даними, хто ними володіє, хто має до них доступ, а також різні політики, які регулюють, як ці дані можна використовувати.

  Профілювання даних

  Дані профілювання дають змогу ідентифікувати конфіденційні дані, наприклад інформацію, що ідентифікує особу. Цю інформацію можна автоматично виявити та застосувати політики для забезпечення її захисту. Це зміцнить довіру ваших клієнтів і допоможе вам дотримуватися правил конфіденційності.

  Лінія даних

  Походження даних показує, як дані надходять із різних джерел до різних інструментів звітності та аналітики, які використовує ваш бізнес. Це допомагає керувати та підтримувати якість даних, оскільки показує, звідки надходять дані та наскільки вони надійні.

  Управління доступом

  Контроль доступу допомагає керувати тим, хто має доступ до різних ресурсів даних. Часто це робиться з філософією надання членам команди найменшої можливої ​​кількості даних, щоб вони могли виконувати свою роботу. Це допомагає захистити дані та забезпечити конфіденційність.

  Хоча існує багато інструментів, які допоможуть вам керувати своїми даними, нижче наведено деякі з найкращих інструментів.

  OneTrust

  OneTrust прагне зробити довіру унікальною перевагою вашого бізнесу. Вони пропонують платформу для керування всіма даними ваших клієнтів.

  Функції продукту включають легке виявлення даних для перерахування всіх наборів даних, які використовує ваш бізнес, конфіденційність через доступ користувачів і дозволи, а також простий спосіб отримати відгуки від бізнес-користувачів системи з метою підвищення ефективності політики управління даними. OneTrust пропонує два продукти: каталог даних і інструмент виявлення даних на основі штучного інтелекту.

    Скільки може жити коронавірус на смартфоні?

  Аляція

  Alation пропонує багатий набір інструментів для керування даними.

  Його продукти включають каталог даних для відстеження всіх ваших джерел даних, з’єднувачі джерел даних для введення даних із різних систем, які вже використовує ваш бізнес, платформу для керування метаданими, пошуку й виявлення, а також програму керування даними для спрощення керування даними. Крім того, Alation пропонує хмарний сервіс для зберігання всіх ваших метаданих і каталогу.

  Егніте

  Egnyte — це єдина платформа, яка пропонує багато інструментів і функцій. До них належать спільне використання файлів і керування доступом до них у всій організації, керування життєвим циклом для наборів даних, керування доступом до файлів для обмеження доступу користувачів до документів на основі необхідності знати та керування загрозами.

  Крім того, він пропонує інтеграцію та спеціальний API розробника для розширення можливостей платформи. Це забезпечує керування кількома джерелами, що означає, що ви можете керувати даними з кількох сховищ на одній платформі.

  Коллібра

  Collibra дозволяє створювати спільну бізнес-мову для різних наборів даних. Це тому, що всі ваші дані керуються з однієї центральної платформи. На цій центральній платформі також можна створювати додаткові правила та політики.

  Ви також можете призначати різні правила для працівників, наприклад розпорядників даних, власників або зберігачів, щоб ви знали, хто за що відповідає. Крім того, Collibra пропонує каталог даних і систему походження даних, які можна використовувати, щоб показати зв’язок між різними наборами даних і програмами.

  Як і більшість платформ, ви можете інтегрувати Collibri з доповненнями та використовувати API для створення індивідуальних рішень, адаптованих до вашого бізнесу.

  Інформатика

  Informatica пропонує платформу керування даними, яку використовують кілька інших великих брендів, таких як KPMG, VMWare та Hello Fresh.

  Informatica містить каталог даних для керування всіма вашими активами даних і моделями машинного навчання. У цьому каталозі детально описано активи даних, якими наразі володіє ваша компанія, схему, яку використовують ці активи даних, політику щодо доступу до даних та обмеження щодо їх використання.

  Це забезпечує центральне місце для пошуку даних у вашій організації для побудови аналітичних моделей. Крім того, воно включає ринок даних та інструменти для керування якістю даних і походженням даних.

  Талант

  Talend надає єдину платформу для керування даними. Ця платформа містить каталог даних для відстеження даних вашого бізнесу.

  Крім того, платформа також містить інструмент профілювання даних для перевірки та кращого розуміння всіх джерел даних. Він також включає дані про походження даних для відстеження потоку даних між різними системами та програмами, які використовуються в організації.

  Альтерикс

  Alteryx — це повноцінна платформа керування даними. Він має всі необхідні функції, включаючи каталог даних для виявлення та впорядкування всіх активів даних, якими володіє та керує ваш бізнес.

  Крім того, він має функцію відстеження походження даних, щоб відстежувати, як дані переміщуються від джерела до різних звітів і аналітики, які використовує ваш бізнес, щоб переконатися, що вони точні та якість. Він також має інструменти для маскування та анонімізації, щоб допомогти відповідати нормам конфіденційності, таким як GDPR.

  Alteryx також дозволяє вам керувати доступом до даних на основі ролей і дозволів, щоб гарантувати, що співробітники мають мінімальний обсяг даних, необхідний для виконання своєї роботи, і нічого більше.

    9 причин, чому вам точно потрібен додаток батьківського контролю

  Атлан

  Atlan — це орієнтована на спільноту платформа керування даними, яка обіцяє унікальний підхід до керування даними, який уникає бюрократії та складності.

  Це дозволяє класифікувати різні активи даних як захищені різними правилами та політиками. Крім того, ви можете використовувати ботів для автоматизації процесу класифікації. Ви також можете захистити дані за допомогою маскування та хешування для захисту даних.

  Крім того, ви можете написати політику доступу до даних навколо персон, які є різними користувачами даних у вашому бізнесі, цілями, різними варіантами використання ваших даних і правилами відповідності. Члени вашої команди також можуть пропонувати зміни до політики, а менеджер облікового запису може схвалювати або відхиляти зміни. Atlan використовується багатьма провідними технологічними стартапами для керування своїми даними.

  Ервін

  erwin пропонує три основні продукти, які допоможуть вам у стратегії управління даними.

  Перший – це каталог даних, який включає керування метаданими та інструменти для їх автоматизації.

  Другий — це інструмент підвищення кваліфікації даних, який дозволяє розпорядникам даних різних активів керувати бізнес-глосаріями та автоматизувати різні робочі процеси керування даними, щоб користувачі даних могли швидко та легко знаходити ресурси даних, необхідні для створення звітів і аналітичних панелей.

  Третій — це інструмент звітування про якість даних, який автоматизує процес звітування про якість даних, якими володіє ваш бізнес. Це пов’язано з тим, що якісні дані можуть призвести до неправильної думки, що робить їх скоріше проблемою, ніж активом.

  Семархія

  Semarchy надає простий у використанні та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для керування якістю даних. Він містить функції для керування дозволами на основі ролей, щоб забезпечити доступ до даних лише авторизованим співробітникам.

  Це допомагає захистити конфіденційні дані та дотримуватися різних правил конфіденційності. Крім того, Semarchy дозволяє легко змінювати політики та керувати політиками управління даними. Це полегшує розвиток практик управління даними в міру розвитку організації та її потреб.

  Коли ви реєструєтеся, ви отримуєте стартовий пакет, який містить деякі попередньо написані правила, які потім можна налаштувати та змінити відповідно до ваших потреб. Це означає, що вам ніколи не доведеться починати з чистого полотна.

  Заключні слова

  Важливо, щоб ваш бізнес створив здорову культуру управління даними. Хоча це може здатися непотрібним у короткостроковій перспективі, штрафи за невиконання є величезними.

  Тому важливо прийняти стратегію управління даними, оскільки це захистить ваш бізнес і допоможе завоювати довіру в довгостроковій перспективі.

  Що ще важливіше, управління даними не повинно бути завданням, зарезервованим для ІТ-спеціалістів. Скоріше, це має бути спільне завдання, яке залучає всіх користувачів даних, стюардів і менеджерів, де політики постійно розвиваються відповідно до потреб.

  Вас також можуть зацікавити Data Governance Frameworks.