10 найкращих практик Excel у візуалізації даних. Розповідь

Хочете продати ідею, продукт або послугу без зусиль? Ви повинні прийняти концепцію оповідання візуалізації даних!

Розповідати переконливу історію, розділяючи дані, стало важливою навичкою для будь-якої кар’єри та бізнесу. Якщо ви хочете отримати роботу в відомому бренді, ви повинні довести, що ви можете зробити для компанії, показавши факти, засновані на даних.

Або, якщо ваш бренд щось продає, ви повинні хизуватися, підкріплюючись даними, як ваш продукт/послуга може змінити ситуацію.

Ви також бажаєте промочити ноги у візуалізації даних і досягти успіху як професіонал або бізнес? Прочитайте цю статтю до кінця!

Що таке візуалізація даних?

Коли ви графічно представляєте дані в легко зрозумілому візуальному форматі, це є візуалізацією даних. У цьому процесі дослідники та аналітики використовують різноманітні елементи візуалізації даних, такі як графіки, діаграми, опорні точки, теплові карти, карти тощо.

Мета – зробити дані доступнішими та зрозумілішими для аудиторії. Співробітники, менеджери та зацікавлені сторони можуть легко вказати на закономірності, тенденції та викиди у правильно візуалізованих слайдах даних.

Ви знайдете візуалізацію даних скрізь у своєму особистому та професійному житті. Кольорові інформаційні панелі, які ви бачите в програмах для тренувань, фінансів, фондового ринку, утиліти для розумного дому, навігації за дорожнім рухом тощо, є результатом візуалізації даних.

Як працює візуалізація даних?

Візуалізація даних працює шляхом перетворення чисел у зрозумілі візуальні елементи. Якщо пояснити тенденцію підвищення температури навколишнього середовища за день простими цифрами, люди навряд чи це зрозуміють.

Однак, коли ви малюєте лінійну діаграму з вхідних даних і показуєте, що температура продовжує зростати з ранку, досягає піку, а потім падає з наближенням ночі, графік створить перевернуту форму V. Тепер глядачам буде легко зрозуміти зміну температури протягом дня.

Візуалізація даних працює, оскільки:

 • Люди легко засвоюють зображення, такі як форми, кольори, фотографії, малюнки тощо, порівняно з числами та текстами в електронній таблиці.
 • Графіки, карти, діаграми тощо є візуальними метафорами. Оскільки люди обробляють візуальні зображення швидше, ніж тексти, вони можуть легко з’єднувати точки під час візуалізації даних.
 • Необроблені дані самі по собі в базі даних або інструменті для роботи з електронними таблицями не мають жодної цінності. Коли ви впорядковуєте необроблені дані та візуалізуєте їх, ви додаєте цінність даних. Візуалізовані дані – це корисна інформація, і аудиторія може використовувати її для вирішення проблем або прийняття рішень.

Чому візуалізація даних важлива?

 • Це допомагає швидко засвоювати інформацію.
 • Оскільки ви отримуєте візуальні черги, обробка інформації, вилучення інформації та прийняття рішень стає легким.
 • Ви можете ділитися візуалізаціями із зовнішніми та внутрішніми співробітниками кількома клацаннями миші.
 • Виявлення кореляцій між незалежними змінними стає легким завданням.
 • Ви можете розбити складні дані на прості частини, а потім візуалізувати їх, щоб легко зрозуміти.
  Найкращі доповнення до Google Таблиць

Різні типи та приклади візуалізації даних

#1. Лінійні графіки

Вам потрібно використовувати лінійні діаграми або графіки для візуалізації даних часових рядів. Вони дуже схожі на діаграми розсіювання, але демонструють точки даних, розділені інтервалами часу. Лінійні графіки з’єднують сегменти лініями, звідки й назва.

#2. Діаграми площ

Подібно до лінійних діаграм, дослідники обробки даних використовують діаграми з областями для відстеження даних у часі. Однак інструмент забарвлює намальовану область між лініями для кількох елементів. Щоб виміряти загальні обсяги, як-от обсяги різних продуктів, проданих у різних країнах, ви можете використовувати цей тип візуалізації даних.

#3. Мережні графіки

Мережні графіки складаються з мереж, вузлів, взаємодій між мережами та шляхів для формування дуже складної графіки. Якщо вам потрібно виявити шаблони між мережами кластерів, ви можете використовувати цей формат візуалізації даних.

#4. Географічні карти

Автор зображення: UBS.com

Ви можете легко та зрозуміло представити та пояснити дані про місцезнаходження за допомогою візуалізації даних типу географічної карти. На географічних картах ви здебільшого побачите розподіл даних про людей на основі обсягу, як-от частка голосів, частка статі, охоплення Інтернетом, охоплення електроенергією, каналізація тощо.

#5. Карти дерев

Деревоподібні карти використовують вкладені прямокутники для візуалізації ієрархічних даних. Такі діаграми ефективно використовують простір екрана. Таким чином, ви можете порівняти сотні груп і показники їх ефективності на одному екрані. Модель візуалізації також використовує різні відтінки та температуру кольорів для представлення показників продуктивності кожної групи.

#6. Гістограма

Гістограми або діаграми допомагають візуалізувати категоричні дані порівняно з різними значеннями. На осі X потрібно розмістити предмети, які ви спостерігаєте. Потім на осі Y відкладаються значення відповідних елементів. Таким чином, у вас вийдуть вертикальні смуги. Що більша цінність предмета, то вище планка.

#7. Діаграма Ганта

Діаграма Ганта — найпоширеніший тип візуалізації даних, який можна знайти в управлінні проектами.

Це горизонтальний варіант гістограми. Діаграма Ганта візуалізує завдання та їх прогрес залежно від тривалості кожного завдання. Горизонтальна довжина смуг залежить від початку, прогресу та кінця завдання.

#8. Кругова діаграма

Цей тип візуалізації даних представляє дані у формі кола. Якщо вам потрібно порівняти різні продукти чи послуги відповідно до прибутку, ви можете скористатися цією діаграмою. Тут ви вважаєте всю площу комірки 100%. Потім, відповідно до відсоткового значення кожного елемента, ви розподіляєте їх по всій площі комірки.

Випадки використання візуалізації даних

Основним варіантом використання є визначення тенденцій, закономірностей, взаємозв’язків між продуктами/послугами тощо з необробленого набору даних. Якщо ви бачите будь-яке раптове збільшення тенденцій протягом довгострокового набору даних, ви можете вважати, що події підвищуються протягом цих інтервалів.

Наприклад, під час Чорної п’ятниці ви можете швидко помітити сплеск продажів продуктів/послуг на платформах електронної комерції.

Цілі моніторингу

Фахівці з даних створюють інтерактивні інформаційні панелі за допомогою візуалізації даних. Ці інформаційні панелі можуть показувати вам продуктивність, використання ресурсів, показники ефективності, продажі, рентабельність маркетингових інвестицій тощо. Ви також можете зробити незначні вибори та зміни на інформаційній панелі для спеціальної візуалізації точок даних.

Доступ до даних

Компанії повинні надавати інформацію своїм співробітникам у легкозасвоюваному форматі. Тут також можна використовувати візуалізацію даних. Замість необроблених даних ви можете надсилати різноманітні діаграми та графіки щодо продажів, маркетингу, бюджету, доходів, накладних витрат тощо.

  Функція Python enumerate(), пояснена на прикладах

Тепер знайдіть нижче найкращі практики, яких слід дотримуватися, щоб зробити ваш проект візуалізації даних розповіддю успішним:

Специфікація цільової аудиторії

Ви повинні створити презентацію візуалізації даних, проаналізувавши цільову аудиторію. Якщо аудиторія має сильний технічний досвід, ви можете включити складні інструменти візуалізації, такі як мережеві графіки, гістограми, деревоподібні карти, діаграми Ганта тощо.

Ці групи учасників можуть бути професіоналами, викладачами, науковцями, керівниками тощо, і вони знають складні інструменти візуалізації даних.

Навпаки, якщо ви представляєте свої висновки аудиторії, яка не має технічних знань, дотримуйтеся простих діаграм, таких як точкові діаграми, стовпчасті діаграми, лінійні діаграми тощо.

Ця група аудиторії здебільшого складається з кінцевих користувачів, сторонніх спостерігачів маркетингової події, потенційних клієнтів, потенційних клієнтів тощо, які розуміють дані за допомогою візуальних черг. Вони можуть не знати основних принципів діаграм і графіків, які ви використовуєте.

Визначте мету

Незалежно від того, використовуєте ви одну чи кілька візуальних діаграм у своїй презентації, переконайтеся, що ви визначили мету кожної графіки. Не залишайте це на розсуд глядачів. Якщо ви це зробите, ви можете не отримати від них потрібної уваги.

Наприклад, у наведеній вище візуалізації даних маркетингового веб-сайту Google Analytics є чотири графіки: лінійні діаграми, географічні карти, горизонтальні гістограми тощо. Тепер, якщо ви уважно подивитеся на зображення, ви побачите різні визначення для кожної візуалізації.

 • Лінійна діаграма тенденції сеансу сайту
 • Географічна карта для тренду по країні
 • Горизонтальна гістограма для тенденції на основі каналу

Використання правильних елементів візуалізації

Різні діаграми мають різні випадки використання. Ви не можете використовувати мережевий графік замість гістограми. Отже, проаналізуйте дані, а потім виберіть метод візуалізації. Зверніться до розділу «Типи та приклади візуалізації даних» вище, щоб отримати додаткові вказівки щодо вибору правильного графіка.

Сьогодні багато інструментів для обробки даних, як-от Google Sheets, Excel тощо, надають тривимірні версії багатьох поширених діаграм і графіків. Наприклад, 3D кругова діаграма. Однак використання тривимірних діаграм має ряд обмежень.

Іноді тривимірна кругова діаграма не візуалізує дані так, як ви повинні це робити. У 3D-площині також потрібно нанести кілька позначок. Зрештою, ви можете спотворити візуалізацію та історію. Тому дотримуйтеся двовимірних діаграм і графіків, оскільки аудиторія їх легко розуміє.

Правильне маркування

Не забудьте позначити графіки та діаграми, які ви використовуєте у своєму проекті візуалізації даних. Наприклад, ви повинні вказати значення для осі X/Y, назви елементів, легенди, часові рамки збору даних тощо.

На зображенні вище ви знайдете мітки для кожного елемента на слайді візуалізації даних. Це допомагає аудиторії читати діаграми, графіки та таблиці.

Коли ви використовуєте двовимірні стовпчики та діаграми, переконайтеся, що ви починаєте графік із перетину X і Y, де обидва дорівнюють нулю. Якщо ви інвертуєте це та починаєте з точки, де вісь Y не дорівнює нулю, візуалізація може ввести користувача в оману.

Засвоювані та прості точки даних

Додайте лише кілька візуалізацій із даними на екран. Покладайтеся переважно на зображення, ілюстрації та відео, щоб розповісти історію. Пояснюючи точки даних, використовуйте загальні терміни замість галузевої термінології.

Наприклад, на зображенні вище для оглядового звіту Google Ads ми використали лише чотири інструменти для візуалізації даних: інформаційні панелі, лінійні діаграми, секторні діаграми та таблицю.

  7 безкоштовних VR-ігор, у які можна пограти прямо зараз

Однак ви можете покращити ту саму візуалізацію, пояснюючи такі галузеві терміни, як CTR, покази, конверсії тощо.

Правильне використання кольорів і шрифтів

Ви повинні використовувати різні кольори для розділення точок даних. Використовуючи кольори, переконайтеся, що весь слайд виглядає заспокійливо для очей. Не використовуйте сильно контрастні кольори. У глядачів буде відчуватися втома в очах, довго дивлячись на чарти.

Крім того, використовуйте легкочитані шрифти для цифр і алфавітів. Використовуйте шрифти Sans Serif, оскільки вони виглядають набагато краще, коли ви представляєте великі набори даних. Крім того, намагайтеся використовувати великий жирний шрифт, щоб аудиторія могла легко візуалізувати дані.

Створення наративу

Для оповідання на основі даних потрібен наратив або сюжетна лінія. Почніть з переконливої ​​проблеми, до якої аудиторія може особисто поставитися. Потім почніть пояснювати цифри, які генерує ваш продукт/послуга. Нарешті, сформулюйте свій продукт/послугу як рішення.

Ви можете створити чудовий наратив, використовуючи наступне:

 • Лінія тренду для візуалізації втрат у часі
 • Порівняльна таблиця, щоб показати, чим ваш продукт відрізняється від інших
 • Створіть таблицю ранжування, щоб показати, що ваш продукт займає перше місце під час порівняння різних функцій з іншими продуктами
 • Діаграма розсіювання, яка показує, що зростання бізнесу клієнта пропорційне використанню ваших продуктів або послуг

Дотримуйтеся стандартних візуальних дизайнів

Ваша аудиторія в Західній півкулі читає зліва направо, потім зверху вниз, знову зліва направо. Цей шаблон читання відомий як Z-шаблон. Отже, якщо ви націлюєтеся на західні країни, розмістіть свою графіку в Z-шаблоні.

Таким чином, розмістіть першу діаграму у верхній лівій частині слайда. Потім праворуч від неї розмістіть іншу візуалізацію даних, яка стосується діаграми зліва. Тепер розмістіть наступний пов’язаний графік у нижньому лівому куті, а остаточну діаграму – праворуч унизу.

Синхронізація даних Storytelling

Дані, які ви надаєте, мають підтримувати ваш сюжет. Іноді збої веб-сайту або системи безпеки електронної пошти можуть обмежувати вміст або зображення. Тоді аудиторія не зможе зрозуміти графічне представлення даних. Отже, маркування є важливим, щоб аудиторія могла зрозуміти історію безпосередньо з візуальних елементів.

Ви, безсумнівно, можете візуалізувати з нуля за допомогою програм для роботи з електронними таблицями, як-от Microsoft Excel або Google Sheets. Однак на ринку є більш просунуті та інтелектуальні інструменти візуалізації даних.

У таких інструментах ви просто імпортуєте необроблені дані, визначаєте варіант використання та отримуєте відформатовані візуалізації за кілька секунд. Ви можете перевірити такі інструменти, як Tableau Public, Looker Studio, Microsoft Power BI, Open Refine тощо.

Підведенню

Наразі ви ознайомилися з основами візуалізації даних, як-от її визначення, типи, метод роботи, важливість, випадки використання та приклади. Крім того, ви дізналися про найкращі практики візуалізації даних, яких ви повинні дотримуватися, щоб розповісти переконливу та захоплюючу історію за допомогою бізнес-даних.

Далі – найкращі інструменти бізнес-аналітики та інструмент візуалізації даних FusionCharts, які ви, можливо, не захочете пропустити.