10 найкращих альтернатив ChatGPT

ChatGPT захопив світ штурмом, і його можливості не викликають сумнівів. Але до яких надійних альтернатив ChatGPT можна звернутися, коли чат-бот не є варіантом?

Ось найкращі альтернативи ChatGPT.

Claude AI, безсумнівно, є найкращою альтернативою ChatGPT. У швидкозмінному світі штучного інтелекту цей статус може змінитися за кілька днів, тижнів чи місяців, але на момент написання статті це наступна найкраща перспектива в просторі чат-ботів ШІ. Вам буде важко знайти чат-бота зі штучним інтелектом, який би був таким же близьким до ChatGPT за креативністю, здоровим глуздом і точністю, як Клод ШІ.

Як це порівнюється з ChatGPT? Claude AI перевершує ChatGPT у чотирьох ключових сферах, водночас зберігаючи свої позиції за кількома ключовими показниками. Він має суворіші заходи безпеки, більшу довжину контексту, новішу базу знань і, здається, особливо кращі творчі письмові завдання.

Ви можете дізнатися, як зареєструватися та почати використовувати Claude AI. Як висхідна зірка в просторі чат-ботів зі штучним інтелектом і за допомогою кількох додаткових ітерацій, Клод може досягти справжнього рівного статусу з ChatGPT або навіть з часом перевершити його.

Ще одна гідна альтернатива ChatGPT — Gemini від Google, раніше Bard AI. Після Claude AI Gemini від Google є, мабуть, найпотужнішою та найпоширенішою альтернативою ChatGPT, яка не покладається на мовну модель GPT OpenAI. Влучно названий чат-бот штучного інтелекту наразі базується на сімействі великих мовних моделей Google Gemini, що є відходом від малопродуктивної великої мовної моделі PaLM 2.

Хоча модель Google Gemini AI схожа на GPT OpenAI на архітектурному рівні, існує помітна різниця в практичних можливостях двох мовних моделей. Незважаючи на це, Google завжди намагається розширити можливості свого чат-бота, щоб бути на одному рівні з ChatGPT. Нещодавно Gemini отримав нові можливості, які дозволяють створювати приголомшливі зображення штучного інтелекту, як зараз це робить ChatGPT.

Незважаючи на те, що Gemini сам по собі досить потужний, ChatGPT має перевагу в тому, що працює на основі моделі, яка пройшла кілька ітерацій якісного вдосконалення. Хоча ми можемо стверджувати, що ребрендинг Google Gemini пройшов подібний шлях розвитку, орієнтованого на якість, насправді він не був таким же темпом і глибиною, як ChatGPT.

Незважаючи на це, Gemini значно покращився з перших днів і тепер може похвалитися вражаючими здібностями, включаючи експериментальні можливості обробки аудіо та відео, які потенційно можуть змінити правила гри після повного розгортання. Це хороший інструмент для написання записів, таких як статті та електронні листи, і має похвальні математичні здібності. Це також корисна допомога в програмуванні та досить ефективний інструмент для вивчення нової мови.

Є кілька креативних способів використання Gemini від Google, і якщо вам цікаво, як Gemini протиставляється ChatGPT, подивіться на наш поглиблений аналіз порівняння ChatGPT і Gemini.

Microsoft Copilot, раніше Bing AI Chat, є одним із найкращих чат-ботів AI, який використовує технологію OpenAI GPT-4. Microsoft Copilot поєднує результати з Інтернету, модель OpenAI GPT-4 і власну технологію Microsoft, щоб отримувати фактичні та актуальні результати для мільйонів своїх користувачів у всьому світі. Як і ChatGPT, Copilot також може створювати приголомшливі зображення за допомогою моделі генерації зображень DALL-E, хоча якість зображень із Copilot іноді здається менш привабливою, ніж зображення, створені з DALL-E на ChatGPT.

  Як встановити оперативну пам'ять на материнську плату ПК

Copilot складно прив’язаний до Інтернету та може надавати інформацію про тенденції та події в режимі реального часу, що означає, що він надає більш відповідні відповіді на підказки «за замовчуванням», ніж звичайний ChatGPT.

На додаток до використання моделей OpenAI GPT і DALL-E, Copilot Chat також користується перевагами великого багатства ресурсів штучного інтелекту Microsoft, що дає йому перевагу перед більшістю альтернатив ChatGPT у нашому списку. Якщо ви хочете дізнатися, як Copilot порівнюється з набагато більш популярним ChatGPT, прочитайте наше порівняння ChatGPT і Microsoft Copilot.

Як і Microsoft Copilot, Perplexity AI — це пошукова система та чат-бот на основі штучного інтелекту, який синтезує веб-дані та знання в реальному часі з базової моделі штучного інтелекту, щоб надавати точні та вичерпні відповіді на запити користувачів. Perplexity є однією з найнадійніших альтернатив ChatGPT, оскільки вона працює на основі технології OpenAI GPT.

Однак, на відміну від інших чат-ботів зі штучним інтелектом, які просто «на базі GPT» і не роблять нічого унікального, Perplexity має кілька цікавих функцій, які будуть вам корисні, зокрема його здатність упорядковувати дані GPT за допомогою поточної інформації, яку він отримує з Інтернету. Штучний інтелект Perplexity також чудово вміє цитувати джерела у своїх відповідях і надавати посилання, які можуть знадобитися для подальшого дослідження теми. Його безкоштовний план працює на основі мовної моделі GPT-3.5, тоді як план Pro за ціною 20 доларів США на місяць працює на потужнішій мовній моделі GPT-4. Ось наша детальна розбивка чат-ботів ChatGPT проти Perplexity AI.

Певна форма розмовної моделі штучного інтелекту забезпечує роботу всіх чат-ботів у наших списках. Однак Pi, розроблений AI-стартапом Inflection, виділяється своєю унікальною інтерпретацією розмовного AI. Чат-бот може бути не найдосконалішим штучним інтелектом, але він є одним із найцікавіших, коли справа стосується ведення захоплюючих розмов.

Ви задасте запитання іншим чат-ботам, і вони дадуть вам відповідь, і це все. Pi AI робить все можливе, щоб переконатися, що ви отримуєте найкращий досвід розмови, майже завжди відповідаючи на ваші запити тонким поштовхом, щоб підтримувати вас у розмові. Він не має блискучих модних функцій, які можна знайти в інших провідних чат-ботах, таких як ChatGPT, але він може надати точні та детальні відповіді на більшість запитань, які ви йому задаєте. Ми настійно рекомендуємо вам спробувати його щоразу, коли вам потрібен чат-бот, з яким цікаво спілкуватися.

Ще до того, як ChatGPT став вірусним, існував OpenAI GPT Playground, платформа для громадськості, щоб грати з різними ітераціями моделей OpenAI GPT AI. На жаль, інструмент не викликав такого галасу, як ChatGPT. Це частково через його технічний інтерфейс користувача та відсутність реклами, орієнтованої на споживача.

За іронією долі, хоча ChatGPT привертає велику увагу, моделі GPT, доступні на Playground, набагато більші та потужніші, ніж варіанти, на яких працює ChatGPT. Моделі, до яких ви можете отримати доступ на Playground, безсумнівно, є одними з найпотужніших мовних моделей ШІ.

  ChatGPT проти чат-бота Bing зі штучним інтелектом: 10 ключових відмінностей

ChatGPT схожий на ітерацію моделі GPT, яка використовується на Playground, але її було краще спрощено та налаштовано, щоб вона була більш розмовною та схожою на людину у своїй реакції. Ці спрощені моделі можуть краще розуміти людські наміри, надавати відповіді в залежності від контексту та підтримувати послідовні розмови.

Ви можете уявити ігровий майданчик як ChatGPT для досвідчених користувачів. Ви можете налаштувати його, щоб він робив те, що робить ChatGPT, і навіть багато іншого. Є більше параметрів і налаштувань, щоб налаштувати модель ШІ на іншу поведінку. Ймовірно, ви також помітите деякі відмінності у відповідях від ChatGPT і тих, які ви отримуєте від Playground, особливо якщо ви налаштуєте доступні параметри.

Хоча ChatGPT відмовляється відповідати на запитання щодо деяких делікатних тем, модель Playground менш імовірно відмовиться відповідати на запитання. Якщо ви хочете навчитися користуватися Playground, ось посібник із використання GPT Playground.

На відміну від інших варіантів у нашому списку, Poe від Quora — це не стільки чат-бот ШІ, скільки платформа ШІ. Poe надає вам доступ до деяких із найпопулярніших моделей великих мов штучного інтелекту, які зараз доступні в Інтернеті. На платформі є все: від PaLM і Gemini від Google, Llama від Meta та Claude від Anthropic до кількох ітерацій великих мовних моделей GPT від OpenAI.

Наскільки хороший По? Ну, скажімо, найбільша привабливість використання Poe – це його вибір. Можна сказати, що Poe настільки ж хороший, як і комбінація чат-ботів, доступних на платформі. Хоча ви можете не отримати такої ж якості обслуговування, як при використанні окремих чат-ботів безпосередньо на платформі їх оригінального постачальника, вам сподобається гнучкість Poe. Ситуація значно покращиться, якщо ви оформите місячну підписку на Poe у розмірі 20 доларів США, що є рентабельним, враховуючи кількість доступних у вашому розпорядженні моделей ШІ. Для порівняння, така ж сума дає вам доступ до підписки ChatGPT Plus на місяць.

YouChat, як і більшість альтернатив ChatGPT у нашому списку, працює на основі комбінації моделей AI GPT-3.5 і GPT-4 OpenAI. Його можливості моделі GPT-4 пов’язані з місячною підпискою в розмірі 20 доларів США, хоча ви отримуєте кілька безкоштовних кредитів GPT-4, щоб випробувати чат-бота. Якщо ви не підписалися на план YouChat Pro, ваші запити повинні виконуватися за допомогою трохи старішої моделі серії GPT-3.5. Це повинно дати вам результати, приблизно такі ж, як і у безкоштовного ChatGPT, але з більш узагальненими результатами, які значною мірою синтезуються з живими даними Інтернету.

YouChat має елегантний, барвистий інтерфейс і акуратно вплетений у пошукову систему You.com. У результаті YouChat може діяти як пошукова система, яка надає вам список посилань на проіндексовані веб-сторінки, релевантні вашому запиту. Або ви можете отримати типові розмовні відповіді на запитання у стилі ChatGPT. Якщо ви шукаєте пошукову систему та чат-бота, як-от ChatGPT, об’єднані в один продукт, то YouChat — чудовий варіант.

  Як автоматично змінити циферблат Apple Watch протягом дня

Хоча YouChat використовує моделі GPT OpenAI, так само як Perplexity AI і Microsoft Copliot, він використовує власну технологію для збільшення результатів, які надає базова модель GPT, щоб надати користувачам актуальну інформацію.

Окрім кількох обмежень, YouChat є простою та потужною альтернативою ChatGPT, яка заслуговує на увагу.

Базова технологія, що лежить в основі ChatGPT (перший GPT 3.5, після оновлення до GPT-4) — це та сама технологія, яка використовується в Chatsonic, що робить її майже такою ж цікавою, як ChatGPT. Chatsonic йде ще далі й розвиває можливості ChatGPT, одночасно виправляючи деякі обмеження ChatGPT.

Як і ChatGPT, Chatsonic використовує модель генерації зображень DALL-E для створення зображень за командою прямо в інтерфейсі чату Chatsonic. Окрім DALL-E, є також можливість використовувати Stable Diffusion для створення мистецтва ШІ на платформі Chatsonic.

Однак у Chatsonic не все райдужно. Хоча під час реєстрації ви отримаєте безкоштовний доступ, на відміну від ChatGPT, Chatsonic є переважно платною послугою. Ви отримуєте виділені жетони, і коли у вас закінчаться жетони, вам доведеться дотримуватися пропонованих баребонів. Крім того, порівняно з ChatGPT, Chatsonic не дуже добре працює з комп’ютерними кодами.

Порівняно з Chatsonic, відповіді ChatGPT зазвичай значно «повніші» та краще відформатовані. У деяких випадках Chatsonic намагається узагальнити свої відповіді. Це може спрацювати для деяких людей, але вам це може бути не корисним, коли вам потрібна розгорнута відповідь. Однак, не дивлячись на ці обмеження, Chatsonic є захоплюючим і є однією з найкращих альтернатив ChatGPT.

Character.AI — це саме те, що сказано в назві — чат-бот зі штучним інтелектом на тему персонажів, який дозволяє імітувати взаємодію з популярними знаменитостями, історичними діячами чи героями фільмів. Від таких політичних діячів, як Дональд Трамп, до персонажів фільмів, як Тоні Старк із «Залізної людини», Character AI має великий і цікавий вибір персонажів для взаємодії на платформі.

Ми спробували поговорити з Тоні Старком про костюм у стилі Залізної людини, і це було цікаво, захоплююче та логічно. ШІ персонажів вражаюче відображає тон і манери пропонованих персонажів.

Незважаючи на те, що Character AI в основному присвячений тематиці персонажів, ви все одно можете отримати підказку та відповідь у стилі ChatGPT за допомогою функції «Помічник персонажа» на платформі. Хоча загалом це вражає, не чекайте відповідей якості ChatGPT. Тим не менш, ШІ персонажів варто спробувати.

Використовуючи суспільний інтерес і прагнення до генеративного ШІ, стартапи та технологічні гіганти намагаються вивести на ринок продукти, натхненні ChatGPT. Кожен намагається перевершити один одного в цій гонці технологічних озброєнь із високими ставками. Мета проста: розробити та випустити найпотужніші системи штучного інтелекту або, принаймні на даний момент, чат-ботів.

Оскільки компанії продовжують викидати гроші та м’язи на цю проблему, з’являться ефективніші альтернативи ChatGPT. Поки все продовжує розвиватися, розважайтеся з тими, які ми написали в нашому списку.