techukraine.net techukraine.net 10 важливих порад щодо продуктивності для Visual Studio Code

10 важливих порад щодо продуктивності для Visual Studio Code

| | 0 Comments| 11:09 AM
Categories:

Visual Studio Code — найкращий текстовий редактор для програмування. Для багатьох він замінив Sublime Text як обраний редактор. Це програма JavaScript на основі Electron, але вона працює блискавично та не має проблем із продуктивністю, як це трапляється з багатьма програмами JavaScript.

І якщо вам було цікаво, так, VS Code є відкритим кодом і доступний на GitHub. Ось кілька важливих порад щодо коду Visual Studio, які ви повинні вивчити, якщо хочете підвищити свою продуктивність і робочий процес на наступний рівень.

1. Опануйте палітру команд у VS Code

Подібно до Sublime Text (і TextMate до нього), VS Code має так звану палітру команд. Ця функція дає вам доступ до різних команд, просто вводячи їх, замість того, щоб переміщатися по меню за допомогою миші.

Ви можете відкрити панель команд за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Shift + P (або Cmd + Shift + P). Просто почніть вводити те, що ви хочете зробити (наприклад, «закрити»), і параметри оновлюватимуться в реальному часі. Деякі команди знаходяться в категоріях (наприклад, «Файл», Git, «Термінал» тощо), що полегшує їх пошук.

2. Встановіть робочу папку проекту

Якщо ви клацнете «Провідник» на бічній панелі навігації, ви побачите, що відкриється нова підпанель. Ця підпанель складається з двох розділів (можливо, вам доведеться клацнути меню з трьома крапками та вибрати «Відкрити редактори», щоб мати його як один із варіантів): «Відкрити редактори» (тобто файли та документи, які наразі відкриті) і «Жодна папка не відкрита». Останнє – це те, що нас цікавить.

  замінити текстовий рядок у файлі [Guide]

Натисніть «Відкрити папку» (або ви можете перейти до «Файл» > «Відкрити папку» на панелі меню) і виберіть будь-яку папку у вашій системі. Це завантажить цю папку у VS Code як «поточний робочий проект», дозволяючи вам легко отримати доступ до всіх файлів і вкладених папок, тож вам не доведеться постійно гортати вперед і назад до Провідника файлів.

3. Перегляд кількох файлів одночасно

Більшість сучасних текстових редакторів можуть підтримувати більше одного файлу одночасно, дозволяючи вам перемикатися між відкритими файлами через інтерфейс на основі вкладок. Більш просунуті текстові редактори можуть навіть підтримувати паралельне редагування тексту, і VS Code також підтримує (хоча лише горизонтально).

Але паралельне редагування важко на менших екранах, як-от ноутбуки чи старі монітори, і саме тут VS Code сяє.

Він має так звані динамічні панелі, де якщо одна з відкритих панелей документа надто вузька, вона автоматично розширюється, коли ви робите документ активним (тобто розміщуєте в ньому курсор). Якщо ви все ще використовуєте роздільну здатність, близьку до 720p, вам сподобається ця функція.

4. Редагуйте кілька рядків одночасно

Якщо вам коли-небудь знадобиться вставити або видалити кілька екземплярів тексту в документі, все, що вам потрібно зробити, це створити кілька курсорів. Ви можете зробити це, утримуючи Alt (або Option на Mac) і клацнувши будь-де в тексті. Кожен клацання створює новий курсор.

Це особливо корисно для таких речей, як HTML, де ви можете додати багато екземплярів одного класу або змінити формат кількох гіперпосилань. Вивчіть і полюбіть це.

5. Перейдіть до визначення

Коли ви програмуєте або створюєте сценарії, ви часто стикаєтеся зі змінною або методом, які не впізнаєте. Так, що ти робиш? Ви можете витратити кілька хвилин на пошук потрібного файлу або ви можете вибрати змінну/метод курсором і натиснути F12, щоб негайно перейти до його визначення. Крім того, виберіть метод, функцію або змінну та натисніть Ctrl або Cmd, а потім клацніть на ньому, щоб перейти до визначення.

  Де взяти шаблони юридичних документів для вашого бізнесу?

Або ви можете скористатися комбінацією клавіш Alt + F12 (або Cmd + F12), щоб просто переглянути визначення, яке показує вам визначення прямо в рядку, де знаходиться ваш курсор, а не відкриває вихідний файл.

Щоб рухатися в протилежному напрямку, ви можете вибрати визначену змінну/метод і скористатися комбінацією клавіш Shift + F12, щоб знайти всі посилання на неї. Це також відображається в рядку біля вашого курсору.

Щоб ці функції працювали, вам потрібно відкрити відповідну папку як «поточний робочий проект» (див. Пораду №2).

6. Перейменуйте всі випадки

Рефакторинг є необхідним аспектом написання та підтримки чистого коду, але він може бути досить головним болем, особливо коли ви рефакторингу великий модуль або інший величезний шматок коду. Тож замість того, щоб переглядати десятки файлів, щоб просто перейменувати змінну чи метод, дозвольте VS Code зробити це за вас.

Якщо ви виберете змінну/метод і натиснете F2, ви зможете відредагувати ім’я, і це змінить кожен екземпляр імені цієї змінної протягом усього поточного робочого проекту.

Якщо ви хочете змінити лише поточний файл, скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl/Cmd + F2, і код VS створить курсор у кожному екземплярі поточного файлу.

7. Пошук у багатьох файлах

Якщо ви працюєте з файлами, які не є вихідним кодом, наведені вище функції пошуку символів (у пораді №5) не можна використовувати. Отже, що ви можете зробити, якщо вам потрібно знайти речення чи слово, але ви не знаєте, у якому файлі воно знаходиться? Ви повертаєтесь до основної функції пошуку.

Ctrl/Cmd + F дозволяє виконувати пошук у поточному файлі, тоді як Ctrl + Shift + F (або Shift + Cmd + F) дозволяє здійснювати пошук у всіх файлах у всьому поточному робочому проекті, включно з усіма підпапками рекурсивно.

8. Використовуйте командний рядок у VS Code

VS Code поставляється з вбудованим терміналом. У Windows цей термінал відображається як командний рядок. На Mac і Linux це відображається як запит Bash. У будь-якому випадку термінал запускається в каталозі поточного робочого проекту, якщо він є, або у вашій домашній папці.

  Як безпосередньо відкрити мітку в Gmail Web

Він також підтримує можливість мати кілька окремих терміналів. Просто натисніть кнопку «Плюс» (+) у верхньому правому куті, щоб створити більше екземплярів терміналу, або натисніть «Кошик», щоб закрити поточний термінал. Меню, що випадає, дозволяє легко перемикатися між ними (і не витрачає стільки простору на екрані, скільки міг би інтерфейс на основі вкладок).

9. Встановіть нову тему у VS Code

Як ви, мабуть, і очікували, VS Code дозволяє тематично підсвічувати синтаксис тексту та вихідного коду. На жаль, це не дозволяє тематизувати сам інтерфейс, але підсвічування синтаксису є важливим моментом. Хороша тема може підвищити вашу продуктивність більше, ніж ви думаєте.

Ви можете знайти нові теми на VS Code Marketplace (вони безкоштовні), або ви можете шукати їх безпосередньо в VS Code. Перегляньте наш список найкращих тем VS Code, якщо вам знадобляться рекомендації.

10. Встановіть сторонні розширення у VS Code

Останньою важливою функцією, яку слід виділити, є розширюваність VS Code за допомогою сторонніх розширень. Як і теми, ви можете знайти їх на VS Code Marketplace (так, вони також безкоштовні), або ви можете шукати їх у VS Code. Перейдіть до панелі розширень за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Shift + X (або Shift + Cmd + X).

Розширення є ключем до максимальної продуктивності. Тут ви знайдете різноманітні інструменти, як-от лінтери, налагоджувачі, фрагменти, покращення якості життя самого VS Code, інструменти для збірки та навіть деякі розширення, які використовують ChatGPT для полегшення програмування у VS Code.

Код Visual Studio — найкращий текстовий редактор

Незважаючи на те, що багатьом це подобається, VS Code ні для кого не ідеальний — ніщо ніколи не є ідеальним — і він може бути не тим, що ви шукаєте. Пам’ятайте, що VS Code — це текстовий редактор, а не повноцінна IDE.

Однак ви повинні спробувати і піти з відкритою душею. Ми вважаємо, що його функції можуть вас здивувати — у хорошому сенсі!