Історія Caps Lock: чому існує клавіша Caps Lock?

Caps Lock: клавіша, яка Змусить вас ВИПАДКОВО кричати, коли ви натискаєте її. Чи дійсно це нам потрібно в наш час? Чому це взагалі там? Давай дізнаємось.

Все почалося в епоху друкарської машинки

У давні часи більшість друкарських машинок створювали лише великі літери. У 1870-х роках виробник друкарських машинок Remington придумали економний шлях вводити як великі, так і малі літери. Він зробив це, помістивши два символи або літери (наприклад, верхній і нижній регістр) на кожній смужці тексту — шматку металу, який вдарив літери на папір.

Щоб перемикатися між двома символами, ви використовували клавішу Shift, яка фізично переміщувала весь апарат панелі типів. Це дозволило іншій частині панелі друку вразити стрічку і створити іншу літеру.

Оскільки для використання клавіші Shift потрібна відносно велика механічна сила, утримувати її безперервно, щоб вводити великими літерами, може бути втомливо. Щоб виправити це, був винайдений Shift Lock. В основному це був ключ, який тримав механізм перемикання на місці. Часто його просто позначали «Замок».

Shift Lock перетворюється на Caps Lock

На друкарських машинках функція Shift Lock змінювала функцію кожної клавіші, включаючи літери (від нижнього до великого) та інші символи (наприклад, цифри на символи).

Однак у комп’ютерну епоху клавіатури більше не переміщали фізкультурні планки, тому блокування клавіатури можна було урізноманітнити. Деякі термінальні та комп’ютерні клавіатури зберегли клавішу Shift Lock, а інші включили нову клавішу під назвою «Caps Lock». Ця клавіша змінила лише малі літери на великі і не вплинула на інші клавіші.

  31 чудовий додаток для iPad для дітей

Клавіатура LA36 DECWriter II.

Відповідно до цю статтю про анти-Caps Lock Деніелом Коліном Джеймсом, здається, пов’язаний оригінальний винахід Caps Lock цей патент 1968 року, що стосується електронної термінальної клавіатури, винайдено Дугласом А. Керром з Bell Labs.

Джеймс взяв інтерв’ю у Керра, який сказав, що він винайшов клавішу «Caps», тому що секретар його боса був розчарований тим, що вводив рядки символів, як-от «@#$%», замість цифр, коли було включено Shift Lock.

Але патенти не завжди перетворюються на справжні продукти. Найпершим записом про реальну клавішу Caps Lock на комерційному продукті, яку ми змогли знайти, була клавіатура, вбудована в термінал/телепринтер LA36 DECwriter II. Анонсований у 1974 році, це був телетайп і комп’ютерний принтер, об’єднаний в одне ціле.

LA36 DECwriter II сервісна інструкція описує Caps Lock (на сторінці 1-1) як спосіб зменшити набір символів верхнього та нижнього регістру з 96 символів у набір із 64 символів верхнього регістру. Спочатку ви могли встановити це лише внутрішньо за допомогою перемикача на друкованій платі. Це говорить про те, що постійне виробництво великої літери було бажаною особливістю того часу. Це могло бути пов’язано з тим, що люди звикли до стилю великих літер у багатьох попередніх телетайпах.

Однак, можливо, є попередній приклад Caps Lock, який ще не було відкрито заново. Незрозуміло, якою мірою на DEC вплинув патент Керра (якщо він взагалі був). Можливо, Caps Lock у DEC щойно виник як функція сумісності, щоб імітувати поведінку всіх великих літер у старих телетайпах.

  7 найкращих інструментів аналізу продуктивності бази даних

Caps Lock в епоху ПК

Деякі ранні домашні комп’ютери 1970-х років, такі як Apple II і TRS-80 Model 1, не підтримували малі літери, тому не було потреби в Caps Lock. Однак термінали IBM, які запозичили в значній мірі Машинка IBM Selectric макет, часто включав Shift Lock, а пізніше клавішу Caps Lock.

Коли IBM створила його ПК у 1981 році він містив клавішу Caps Lock, але IBM розташувала її праворуч від пробілу — відносно осторонь. Натомість ліворуч від клавіші A ви знайдете клавішу Control. Таке розміщення було звичайним для терміналів із великими літерами та клавіатур телетайпу.

У 1984 році, коли IBM перетворила свою розкладку клавіатури на 101-клавішну розширену клавіатуру (він же Model M), вона розмістила клавішу Caps Lock ліворуч від A, і деякі люди все ще сердито скаржаться на це донині.

Тепер, коли ми знаємо про патент Керра та DECWriter II, ми бачимо, що IBM насправді щойно відновила Caps Lock у вихідне положення. На жаль, ця позиція є помітною, тому люди часто випадково натискають Caps Lock і вводять SHOUTY WORDS. Це також порушує введення паролів, чутливих до регістру.

Однак, як ми побачимо, насправді є кілька вагомих причин, чому клавіша Caps Lock все ще існує.

Люди все ще використовують Caps Lock

Хоча багато людей скаржаться на Caps Lock, інші все ще використовують його в бізнесі, щоб заощадити час і зусилля. Деякі з найбільш поширених видів використання включають:

  Грайте в гру Chrome T-Rex Running на своєму телефоні

Заголовки звітів: Це повернення до епохи друкарської машинки, коли різні шрифти були недоступні.
Серійні або VIN номери: Багато з них містять лише великі літери.
Юридичні угоди: Юристи використовували великі літери в юридичних документах з часів друкарської машинки, щоб зробити важливі терміни більш помітними.
Для позначення елементів в архітектурних планах: Архітектори робили це з часів рукописних листів. Сьогодні вони все ще використовують архітектурні шрифти, схожі на рукописні шрифти в програмах САПР.

Крім цих більш гучних використання, існує також проблема зворотної сумісності. Наприклад, функція, яка була присутня на ПК IBM 5150 1981 року випуску ймовірно, все ще існує, якщо застаріла програма все ще використовує його.

Як вводити всі великі літери без використання Caps Lock

Якщо ви часто друкуєте великими літерами, але не любите використовувати Caps Lock (або ключ відсутній), вам пощастило. Більшість програм обробки текстів дозволяють вводити текст у звичайному режимі, виділяти його, а потім застосовувати стиль, написаний великими літерами. Ось як це зробити в кількох поширених програмах:

Microsoft Word: виберіть потрібний текст великими літерами, а потім натисніть Control+Shift+A у Windows або Command+Shift+A на Mac.
Документи Google: виділіть текст, який потрібно змінити, а потім виберіть «Формат» > «Текст» > «Великі літери» > «ВЕРСИЙ РЕГІСТР» у рядку меню.
Сторінки: виділіть текст, який потрібно змінити, а потім виберіть «Формат» > «Шрифт» > «Великі літери» > «Усі великі літери» у рядку меню.

Ви також можете перепризначити клавішу Caps Lock для виконання іншої функції (наприклад, Control), використовувати її як клавішу-модифікатор у Windows 10 або повністю вимкнути.

Хоча багатьом людям він ніколи не знадобиться, Caps Lock не марний. Як ми зазначали вище, багато людей все ще використовують його на роботі, тому, ймовірно, він буде з нами протягом десятиліть.