techukraine.net Windows Історія панелі завдань Windows з 1985 по 2023 рік

Історія панелі завдань Windows з 1985 по 2023 рік

| | 0 Comments| 3:25 PM
Categories:

Панель завдань є наріжним елементом інтерфейсу користувача Windows. Ця панель у нижній частині робочого столу Windows містить активні згорнуті/розгорнуті вікна програм, кнопку «Пуск», область системного лотка, закріплені ярлики та годинник. Це дає змогу виконувати багатозадачність, перемикаючись між згорнутими вікнами програми.

MUO ВІДЕО ДНЯ

ПРОКРУТЬТЕ, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ВМІСТ

Панель завдань була невід’ємною частиною Windows більше 25 років, і протягом цього періоду Microsoft додавала та видаляла функції на панелі завдань і з неї. Це історія панелі завдань Windows від її створення до 2023 року.

Перші дні Windows: перед панеллю завдань

Панель завдань не існувала на ранніх платформах Windows 1.0, 2.0 і 3.0, випущених у 1985-1992 роках.

Однак у Windows 1.0 і 2.0 була панель, на якій користувачі могли згортати кілька запущених програм, двічі клацнувши їх рядки заголовків. Кожна програма на цій панелі мала піктограму, на яку можна було натиснути, трохи більше схожу на панель завдань, починаючи з Windows 7. Цю панель можна вважати попередницею панелі завдань Windows.

Однак він не включав меню «Пуск» або область системного лотка і навіть не був присутній у Windows 3.0. Вікна програми згорнуті до фонової області робочого столу в Windows 3.0.

Windows 95: Знайомство з панеллю завдань

Деніелю Орану, колишньому дизайнеру інтерфейсів Microsoft, приписують винайдення панелі завдань і меню «Пуск» у 1993 році. Він запропонував Microsoft додати кнопку меню «Пуск» у Windows 95, до якої користувачі зможуть отримати доступ із нової панелі завдань. Це полегшить доступ до всього з центрального системного меню.

Редмондський гігант представив Windows 95 у 1995 році під час презентації «Start Me Up» Rolling Stones, яка представила нове меню «Пуск» і панель завдань.

  Виправлення: Мій мікрофон не працює в Windows 10

Перша справжня панель завдань у Windows 95 заклала основу для майбутнього з кнопкою «Пуск», областю системного лотка та постійним годинником. Однак вона все одно дещо відрізнялася від панелей завдань Windows 10 і 11, з якими знайомі більшість користувачів сьогодні. Панель завдань Windows 95 була сірою і мала прямокутні згорнуті вікна з мітками заголовків програм.

Оригінальна версія Windows 95 не мала області швидкого запуску. Однак у пізніших версіях цієї ОС була область швидкого запуску. Це була область панелі завдань, до якої користувачі могли додавати ярлики програм. Він також містив кнопку «Показати робочий стіл» і значок Internet Explorer.

Деякі програмні пакети сторонніх виробників дозволяють відновити класичну панель завдань Windows 95 у Windows 11/10. Наприклад, ви можете оживити панель завдань Windows 95 і XP за допомогою програми RetroBar.

Windows XP: з’являється оновлена ​​панель завдань

Microsoft надала Windows XP новий візуальний стиль і переробила панель завдань відповідно до нього. Панель завдань Windows XP за замовчуванням мала блакитну колірну схему із зеленою кнопкою «Пуск», що значно відрізнялося від сірих панелей завдань Windows 95, 98 і Millennium. Згорнуті вікна панелі завдань також мали більш заокруглені кути, щоб відповідати решті нового дизайну.

Панель завдань Windows XP була першою, на якій були згруповані вікна. Ця функція дозволяла групувати кілька відкритих вікон з однієї програми на панелі завдань. Користувачі можуть клацати, щоб переглядати різні вікна з тих самих вікон програми панелі завдань.

Windows Vista: запровадження попереднього перегляду вікон

Під час випуску Vista у 2007 році нових користувачів не було. Однак його панель завдань мала одну бажану нову функцію, яка з тих пір залишилася частиною Windows. Нові мініатюри панелі завдань Vista дозволяли користувачам переглядати невеликий попередній перегляд вмісту вікна, наводячи курсор на його значок на панелі завдань.

Панель завдань Windows Vista також була першою, на якій була кнопка «Пуск» без тексту мітки. Натомість це була просто кнопка циркуляції з логотипом Windows. Видалення мітки «Пуск» зменшило ширину кнопки та звільнило трохи більше місця на панелі завдань.

  Чи можете ви використовувати iMessage на ПК з Windows або телефоні Android?

Windows 7: ще одна зміна панелі завдань від Microsoft

Корпорація Майкрософт зробила панель завдань однією з найбільших змін у своїй історії для Windows 7. Найпомітніша зміна полягала в тому, що мінімізовані програми на панелі завдань Windows 7 не містили міток, але користувачі все ще могли чітко ідентифікувати їх за розгорнутими значками. Це значно зменшило ширину вікон програми на панелі завдань.

Вперше користувачі могли закріплювати ярлики на панелі завдань у Windows 7. Це фактично зробило область швидкого запуску зайвою, яку Microsoft видалила з панелі завдань. Три закріплені ярлики панелі завдань Windows Explorer, Media Player і Internet Explorer заповнили порожнечу.

Панель завдань Windows 7 також представила нову функцію списку переходів. Ця функція дозволяла користувачам отримувати доступ до нещодавно відкритих файлів або веб-сторінок програми, згорнутої на панелі завдань, із меню списку переходів її вікна. Користувачі також можуть закріплювати файли або веб-сторінки до списків переходів для регулярного доступу.

Microsoft також замінила кнопку «Показати робочий стіл» із області швидкого запуску на альтернативу Aero Peek у крайньому правому куті панелі завдань. Натискання кнопки Aero Peek згортає всі вікна на панелі завдань. Якщо навести курсор на цю кнопку, користувачі зможуть переглядати область робочого столу, не згортаючи нічого.

Windows 8: кнопка «Пуск» зникла на панелі завдань

Панель завдань не змінилася в Windows 8. Однак це була перша панель завдань в історії Windows, на якій не було кнопки «Пуск». Екран «Пуск» замінив меню «Пуск» у Windows 8. Отже, кнопка «Пуск» на панелі завдань для доступу до меню, здавалося, більше не потрібна.

Однак видалення кнопки «Пуск» на панелі завдань загалом не сподобалося користувачам. Пізніше Microsoft випустила оновлення Windows 8.1, яке відновило кнопку «Пуск» на панелі завдань у новому стилі для доступу до початкового екрана. Однак цього було недостатньо, щоб врятувати Windows 8, і ОС так і не відновилася.

Windows 10: введення нових піктограм панелі завдань

Microsoft додала кнопки для нових функцій на панель завдань Windows 10. Віртуальний помічник Windows Cortana спочатку був пов’язаний із інструментом Windows Search. Однак у пізніших версіях Windows 10 Microsoft відокремила інструмент пошуку від Cortana.

  Як відновити драйвери в Windows 10

Таким чином, панель завдань Windows 10 стала першою, яка містить кнопку «Введіть тут для пошуку» (збільшувальне скло) для доступу до вікна пошуку, яке недоступне через меню «Пуск».

Перегляд завдань був ще однією помітною новою функцією панелі завдань Windows 10. Натискання кнопки «Перегляд завдань» на панелі завдань викликає параметри віртуального робочого столу. Ви також можете отримати доступ до ярликів файлів і веб-сторінок Edge із часової шкали перегляду завдань.

Windows 11: панель завдань стає центральною

Microsoft випустила Windows 11 у 2021 році, і перше нове, що помітили більшість користувачів, це централізовані піктограми панелі завдань.

Панель завдань Windows 11 була першою, на якій за замовчуванням були вирівняні по центру значки. Це робить цю панель завдань більш схожою на док-станцію macOS з її централізованими значками. Однак ви завжди можете додати Dock у стилі macOS до Windows 10 і 11, якщо хочете.

Microsoft також додала нову кнопку «Віджети» на панель завдань Windows 11. Дошка віджетів — це одна з найбільших нових функцій у Windows 11, на якій можна закріпити погоду, спорт, Game Pass, дорожній рух, розваги та інші віджети, які надають інформацію та вміст. Функція віджетів також відображає піктограму погоди та опис на панелі завдань.

Однак багато користувачів скаржилися на те, що на панелі завдань Windows 11 відсутні функції. Корпорація Майкрософт видалила функцію зміни розміщення та розміру панелі завдань у Windows 11. Ви також не можете закріпити піктограми на панелі завдань, перетягнувши їх на неї, як це можна зробити в Windows 10.

Меню панелі завдань, яке відкривається правою кнопкою миші, було значно скорочено в останній настільній ОС Microsoft, залишивши його без багатьох параметрів, доступних раніше.

Де була б Windows без панелі завдань?

Важко уявити, якою була б Windows без панелі завдань, яка в деяких аспектах є навіть важливішою за меню «Пуск». Поява панелі завдань і підключеного до неї меню «Пуск» у 1995 році змінила ОС Windows. З тих пір це завжди видима функція інтерфейсу користувача Windows для програмної багатозадачності, доступу до важливих функцій ОС і програм, а також перевірки дати й часу.