Ілон Маск розкриває Grok AI, але що таке Grok і скільки він коштує?

| | 0 Comments| 8:04 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Стартап Ілона Маска зі штучного інтелекту xAI представив Grok, велику мовну модель, яка прагне конкурувати з іншими провідними моделями, такими як GPT від OpenAI і Claude від Anthropic.
  • Grok розроблений, щоб відповідати на запитання з дотепністю та сарказмом, демонструючи вплив Маска на його тон та особистість.
  • Поки все ще перебуває в стадії бета-тестування, перші результати показують, що Grok перевершує інші моделі в тестуванні машинного навчання, і він посів друге місце в тесті проти GPT-4 OpenAI.

Боротьба за перевагу штучного інтелекту триває, і Ілон Маск представляє Grok, першу велику мовну модель від свого молодого стартапу штучного інтелекту xAI.

Grok стає новим доповненням до жвавого генеративного світу штучного інтелекту, який прагне конкурувати з лідером на ринку опозиційним OpenAI та його моделями GPT, разом із Claude від Anthropic, Llama 2 від Meta, PaLM 2 від Google та незліченною кількістю інших LLM.

Маск заговорив про Grok від xAI, але чи є у нього те, що потрібно, щоб конкурувати?

Що таке Grok від xAI?

Незважаючи на те, що Маск регулярно нагадує світові, що штучний інтелект може бути поганим, що він може створити світ без роботи для звичайних людей (якщо ви вважаєте, що погляд Маска на це доброзичливий, я можу вам продати міст), і що вся зосередженість ШІ потребує більшого управління, Маск з гордістю заявив на X, що «у деяких важливих аспектах це [Grok] це найкраще, що існує зараз».

  Найкращий поверхневий моніторинг атак для виявлення ризику вашої безпеки

Таким чином, Grok-1 є великою мовною моделлю, схожою на GPT-3.5 і GPT-4 OpenAI. Генеративний чат-бот зі штучним інтелектом від xAI наразі також, здається, називається Grok (подібно до того, як модель Клода від Anthropic також збігається з його інструментом для штучного інтелекту).

Але хоча Грок відповідатиме на запитання розмовною манерою, Маск, схоже, мав певний вплив на тон Грока, Офіційне оголошення Grok від xAI заявивши:

Grok розроблений, щоб відповідати на запитання з дотепністю та має бунтарську жилку, тому, будь ласка, не використовуйте його, якщо ви ненавидите гумор!

Або, як сказав сам Маск, Грок «бажає і любить сарказм. Я поняття не маю, хто міг таким керувати».

Для будь-якого випадкового спостерігача хихикання Маска про те, що він заснований, — це все, що завгодно, але не приземлення більше на площину дискомфорту, викликаного скручуванням пальців ніг, викликаючи глибоке відчуття збентеження. Але для легіону шанувальників Маска Grok від xAI — це довгоочікувана «відповідь на жахливість WokeGPT», посилання на межі та сприйняту нейтралізацію можливостей ChatGPT OpenAI.

Як працює Grok? Чи Grok кращий за ChatGPT?

Враховуючи лише невелику кількість користувачів, які отримали доступ до Grok, більша частина того, що ми знаємо про його продуктивність, походить від xAI. Компанія хотіла підкреслити, що «Grok все ще є дуже ранньою бета-версією продукту» і що його поточна продуктивність є «найкращим, що ми могли зробити за 2 місяці навчання».

  Як керувати даними, які LinkedIn збирає про вас

Незважаючи на це, Грок, здається, на правильному шляху. Згідно з дослідженнями xAI, його прототип моделі Grok-0 був навчений з використанням 33 мільярдів параметрів і перевершив модель Llama 2 із 70 мільярдами параметрів у стандартизованому порівняльному аналізі та тестуванні машинного навчання. Після деяких налаштувань (і, ймовірно, розширеного набору параметрів), Grok-1 перевершив GPT-3.5 OpenAI (близько 175 мільярдів параметрів).

Однак, на користь Маска та Грока, під час останнього раунду тестування випускних іспитів з математики в Угорській національній середній школі 2023 року (так, незрозуміло, але навмисно, щоб уникнути ймовірності завантаження даних до існуючого LLM, що дасть йому перевагу), Grok посів друге місце після GPT-4 OpenAI.

Маск також зауважив, що прямий доступ Grok до Інтернету дасть йому перевагу перед іншими генеративними інструментами ШІ, які не мають доступу.

Наразі важко сказати, чи Grok кращий за ChatGPT, і очевидно, що Grok прискорюється вперед на основі роботи, уже проведеної іншими дослідницькими компаніями ШІ.

Скільки коштуватиме Grok? Хто може використовувати Grok?

Grok все ще перебуває на ранній стадії тестування. Невеликій кількості користувачів X Premium Plus надано обмежений доступ до бета-версії, яка зараз коштує 16 доларів США на місяць. Щойно Grok завершить період бета-тестування, він стане доступним для всіх передплатників X Premium Plus, повісивши важку морквину у формі ШІ над перевіркою X.

Наразі невідомо, чи Grok матиме безкоштовний рівень доступу, який пропонують усі інші основні генеративні інструменти ШІ. Наприклад, OpenAI зберігає свою менш потужну модель ChatGPT-3.5 безкоштовною, а Anthropic пропонує безкоштовну версію Claude. Обмеження Grok перевіреними платними клієнтами X навряд чи сплатить рахунок, особливо враховуючи зменшення кількості користувачів X після поглинання Маском.

  Як видалити свій обліковий запис Spotify

Я б очікував, що xAI випустить попередню версію Grok безкоштовно або, принаймні, набагато дешевше, в надії, що це заохотить користувачів оновити до повної версії. Іншою проблемою, яка може стати на заваді поширенню Grok, є його поточне пряме посилання на X Premium Plus. Можливо, є користувачі, які хочуть підписатися на Grok, але не хочуть підтвердження X або одну з оплачених Маском блакитних галочок біля свого імені — щось інше, з чим можуть боротися Маск, X і xAI.

Маск зазначив, що в майбутньому може вийти окрема версія Grok, але наразі про це мало інформації.

Що буде далі для Grok від xAI?

Розробка xAI Grok є ще однією метою для Маска, який колись був частиною команди OpenAI. Він давно виступає проти уявної цензури OpenAI щодо ChatGPT, стверджуючи, що обмеження його можливостей обмежує те, що люди можуть і повинні мати можливість робити з такими потужними інструментами ШІ.

Що буде далі з Гроком, поки невідомо. Хоча зрозуміло, що Grok має деякі обмеження, справжній тест на його межі стане зрозумілим лише тоді, коли громадськість отримає його в руки.