Я використовував розумний динамік Cortana протягом усіх вихідних. Ось чому це не вдалося

Я проводив дні, використовуючи Cortana замість Alexa або Google Assistant, і цей досвід залишив мене таким же грубим, як і Cortana. На жаль, Microsoft настільки відстала, що єдиним розумним рішенням є здатися.

Сатья прощається з колонками Cortana

Нещодавно Сатья Наделла, генеральний директор Microsoft, заявив, що більше не бачить Cortana як конкурента Alexa або Google Assistant. Відповідно до MSPoweruser, він заявив:

«Ви повинні мати можливість використовувати його в Google Assistant, ви повинні мати можливість використовувати його в Alexa, так само, як ви використовуєте наші програми на Android та iOS, тож принаймні ми хочемо думати про те, куди це піде».

Але чи Cortana так далеко позаду? Чи настав час рухатися в новому напрямку і відмовитися від того, щоб Cortana була вашим відданим цифровим помічником по дому? Я витратив кілька днів, намагаючись визначити саме це, і я виявив: Так, це правильне рішення.

Налаштування було складним

Коли я почав цей експеримент, я відразу зіткнувся з проблемою. У мене вдома є пристрої Alexa та Google. Але в мене немає пристроїв Cortana так зручно розміщених. У мене є Surface Pro 3, ПК з Windows 10, і я вставив Cortana на свій телефон. Але в моєму комп’ютері немає мікрофона, мій Surface сьогодні проводить більшу частину часу вимкненим, а в моєму телефоні недостатньо пристойного мікрофона для швидких голосових команд.

Тому я придбав Harmon Kardon Invoke для свого офісу (де я проводжу багато свого часу) і використовував свій телефон в інших місцях у домі. Це не ідеальний сценарій один на один, але досить хороший. На жаль, немає еквіваленту Google Home Mini або Echo dot, лише Invoke. Тому дешеве розміщення колонок Cortana по дому неможливе. Ціна Invoke впала до 50 доларів, що дуже низько для такого чудового динаміка, але ви можете отримати Echo Dots і Google Minis за меншу суму. Якщо ви стежите за ними, їх нерідко можна побачити всього 30 доларів.

Cortana робить половину основ достатньо добре

Основне використання моїх пристроїв Google і Alexa — це елементи керування розумним будинком, музика, таймери та підпрограми, які автоматизують роботу. Коли справа дійшла до інтеграції «Розумний дім», я спочатку подумав, що все добре. Cortana має інтеграцію Wink, Smartthings та Philips Hue. Зараз я використовую концентратор Wink для багатьох моїх пристроїв розумного дому та лампочок Philips, і керування цими пристроями працювало без проблем. Досвід роботи з більшістю моїх розумних домашніх пристроїв був на одному рівні з Alexa або Google Assistant.

Cortana працювала добре з простими налаштуваннями таймерів і будильників, а додавання Spotify було простим процесом, який, здавалося, працював добре. Принаймні так було, поки я не захотів припинити музику. Приблизно в половині випадків слова «Стоп» або «Зупини музику» не спрацювали. Кортана казала мені, що зараз не може цього зробити. Якби я спробував ще кілька разів, це врешті спрацювало. Не менш проблематично було викликати списки відтворення. Незважаючи на неправильну назву, слово «грати в сліпий ліс на Spotify» правильно витягло мій список відтворення Ori and the Blind Forest, але слово «грати в Ori and the Blind Forest» щоразу бентежило Кортану. Мені було легше керувати музикою з програми Spotify, ніж за допомогою голосової взаємодії.

І навпаки, якщо я правильно знаю назву пісні чи особи, я рідко бачу подібні проблеми з Google Assistant та Alexa із Spotify.

Відсутні більше функцій, ніж наявні

Проблеми почалися з моєї вітальні. Світильники в моїй вітальні — це пристрої Magic Home, і Cortana не має для них інтеграції. Потім я зрозумів, що мої розумні розетки — це пристрої iClever або GE, і хоча пристрої GE мають інтеграцію Wink, пристрої iClever — ні. Тому я не можу ввімкнути світло у своїй вітальні, а також керувати більшістю своїх розумних розеток за допомогою Cortana. Для цього мені довелося звернутися до Alexa або Google.

Іноді музики, яка мені подобається, немає на Spotify, і в такому випадку я звертаюся до іншого джерела. На жаль, вибір музичних сервісів для Cortana мінімальний. Незважаючи на це, Pandora, наприклад, не існує їхню обіцянку що це настане більше року тому. Pandora не оновлювала свій блог новин жодними подальшими згадками про Cortana, навіть коли востаннє оновлювала Додаток Xbox. Навіть із Spotify Cortana взагалі не має багатокімнатного аудіо, якою я користуюся регулярно. І якщо я хотів домофон, то він повертався до Alexa чи Google. Проблема не тільки в тому, що в моєму будинку немає колонок Cortana, цих функцій немає.

У мене є електронна пошта та календар, інтегровані через Outlook.com, тож це мало бути миттєво. І хоча моя електронна пошта працювала добре, мій календар залишав бажати кращого. «Кортана, що в моєму календарі» та «яка моя наступна зустріч» призвели до відповідей про те, що сьогодні в календарі нічого не буде. Але я шукав завтра. Тому я спробував «що в моєму календарі завтра», і після двох спроб це нарешті спрацювало. На жаль, інформація, яку я отримав, не була корисною через пакети.

Щоразу, коли я отримую електронний лист про відправлення в дорозі, Microsoft послужливо додає його до мого календаря в очікуваний день прибуття. На жаль, запитання Cortana «коли прийде мій пакет» не дає результату. У моєму календарі зазначено п’ять посилок, які прийдуть завтра, і Cortana прочитає лише перші чотири пункти зі списку. Це означає, що моєї фактичної зустрічі (шостий пункт) на завтра не було в списку.

Календарні зустрічі також показали, що Cortana не працює послідовно на різних пристроях. Завтрашня подія має нагадування на сьогодні. Коли це нагадування відбулося, воно потрапило на мій телефон Android, мій телефон Windows, мій ПК та мій Surface. Але на Invoke нічого не сталося. Якби інші пристрої не були в одній кімнаті, я міг би взагалі пропустити нагадування.

Програма Cortana не дуже допомагає

Я не додаю купу правил голосом

Я широко використовую рутини, щоб автоматизувати свій будинок. Я розглядав можливість переключити їх на Cortana, щоб отримати повний досвід, але на початку процесу для Cortana просто не було жодних процедур. На півдорозі відбулося оновлення, і Microsoft представила функції, дуже схожі на підпрограми під назвою «Сцени та правила». Сцени можуть поєднувати дії — якщо освітлення на кухні вимикається, зменшіть температуру термостата до 70 градусів. За правилами дії відбуваються в певний час — о 21:00 увімкніть світло під’їзду.

Я думав, що знайшов свій шлях до автоматизації, але знову швидко виявив, що Microsoft реалізувала цю функцію лише наполовину. Ви можете встановлювати сцени та правила лише за допомогою голосу. Якщо ви копаєтеся в налаштуваннях програми Cortana (куди Microsoft перемістила блокноти), ви можете побачити та видалити наявні сцени та правила, але не можете додати їх. У той момент я розвела руками і здалася. У мене забагато рутин, щоб додати їх голосом.

Будильники та таймери також є проблемою. Ви не можете назвати їх, незалежно від того, використовуєте ви програму чи голос, і якщо ви створюєте його з динаміка Cortana, ви повинні видалити його за допомогою динаміка. Оскільки ви не можете назвати його, це означає сказати щось на кшталт: «приберіть мій будильник о 16:30» і сподіваючись, що Кортана вас зрозуміє. Якщо я встановив його на своєму телефоні, він потрапляв у програму годинника. Хоча, коли я це зробив, у мене не було часу, незважаючи на те, що я використовував опцію введення тексту.

Простий факт: Google і Amazon зробили набагато кращу роботу з інтеграцією програм тут. Я можу керувати нагадуваннями, будильниками та таймерами для будь-якого зі своїх пристроїв із відповідного додатка. І я можу налаштувати процедури, торкаючись екрана свого телефону, не розмовляючи з цими пристроями, простим у використанні способом.

Існує дуже мало навичок, і їх заплутано ввімкнути

Коли Microsoft оголосила про Invoke, вона похвалилася, що в Cortana вже існує 46 навичок. З тих пір ця цифра зросла до сотні. Але це нескінченно мало в порівнянні з 50 000 навичок Alexa. І хоча не всі навички Alexa вражають, багато хто з них принаймні намагаються зробити щось унікальне, наприклад, прочитати історію чи сприяти настільній ігрі. У Cortana майже немає основ, таких як Dominoes, Dark Sky та Wink.

Але найгірше – це спроба додати навички. Ви можете знайти навички, які вже встановили, у програмі Cortana. Але натиснувши опцію «Відкрийте для себе більше навичок», ви перейдете до Веб-сторінка навичок Cortana, де ви можете натиснути на навичку, щоб отримати опис. Але немає кнопки додати, параметра встановлення чи чогось іншого, щоб підказати, як це ввімкнути. Microsoft очікує, що ви спробуєте використати цю навичку, поговоривши з Cortana, після чого вам буде запропоновано її додати.

Але ви повинні знати, що навичка існує, а це означає, що ви неминуче потрапите на цю веб-сторінку, то чому б просто не дозволити нам увімкнути її звідти?

Найпотужніша річ, яку ви можете зробити з Cortana, — це перетворити її на Alexa

Щоразу, коли я стикався з проблемою використання Cortana, відповідь була досить простою: зателефонуйте Alexa. Відповідно до моєї обіцянки «використовувати лише пристрої Cortana», я не пішов із легкого шляху. Натомість я викликав Alexa через Cortana, використовуючи їх нову інтеграцію. Я радий сказати, що це чудово спрацювало. Здебільшого протягом двох секунд я чув, як Alexa дзвонить, щоб повідомити, що вона взяла на себе керівництво, і тоді я міг вимовити потрібну команду. Після того, як мій запит проходив, Алекса запитувала, чи є ще щось. Коли я закінчив, я міг або сказати «припиніть слухати», або взагалі нічого не сказати. Зрештою, у неї буде тайм-аут.

Але незважаючи на тісну інтеграцію, це все ще трохи відкладений крок, коли ви могли просто використовувати динамік Alexa в першу чергу. Якщо динаміки голосового помічника стосуються зручності, то має сенс йти прямо в рот віртуального коня і пропустити затримку.

Кортана застрягла в часі

Майже кожна проблема, з якою я стикався з Cortana, колись була проблемою з Alexa та Google Assistant.

Вони не завжди враховували кілька динаміків, а також не мали багатокімнатного звуку. Їм бракувало витонченості в своїх програмах, а підпрограми не були присутні на початку. Але Amazon і Google працювали над покращенням своїх пропозицій, і, чесно кажучи, Microsoft цього не зробив. Принаймні, не в споживчій манері. Можливо, вони продемонстрували футуристичні офісні демонстрації на робочому місці, але вдома це не допомагає ні вам, ні мені.

Чи зможе Microsoft наздогнати? Так, мабуть, але якою ціною? Microsoft — це велика корпорація, у якій багато залізів у вогні, і щоразу, коли вона зосереджується на ресурсі тут, вона втрачає фокус десь в іншому місці.

Правда в тому, що навіть якби Microsoft додала всі функції, яких зараз не вистачає Cortana, це не вирішило б проблеми, з якою Microsoft, здається, стикається занадто часто. Низька підтримка означає відсутність підтримки третьої сторони, але відсутність підтримки третьої сторони означає низьку підтримку. Microsoft стикається з тією ж проблемою з куркою та яйцями, що й у Windows phone, і саме тому в Cortana так мало навичок. Ніхто не зацікавлений у їх розвитку.

У якийсь момент найкраще змінити курс і поставити нове запитання. Чим ще може бути Кортана? І саме на це мав на увазі Сатья Наделла своїми недавніми заявами.

Тим часом я повертаюся до Alexa та Google. Я збережу динамік Cortana для інтеграції Spotify, але, швидше за все, не більше. Навіть якщо голосова реакція не покращиться, я можу тримати його поруч із ПК і керувати ним із програми Spotify або просто використовувати його як динамік Bluetooth. І якщо чесно, це досить гарний динамік Bluetooth за 50 доларів.