Як Web 3.0 назавжди змінює Інтернет

Categories:

Web 3.0 представляє Інтернет наступного покоління, створений за допомогою технології блокчейн для розширення можливостей користувачів.

Web 3.0 тепер не обмежується модним словом про криптовалюту. Ця остання веб-версія забезпечує контроль над даними користувачів. Крім того, вони можуть ділитися своїми даними та заробляти на них жетони.

Згідно зі звітом Grand View Research, передбачуваний розмір ринку глобального блокчейну Web 3.0 у 2022 році становив 1,73 мільярда доларів США. Крім того, цей ринок має потенціал для сукупного зростання на 47,1% між 2023 і 2030 роками.

Щоб зрозуміти Web 3.0, вам потрібно знати, як Інтернет розвивався з моменту свого створення.

Еволюція Інтернету

Протягом останнього десятиліття Інтернет стрімко розвивався. Давайте розглянемо перші дві веб-версії:

Веб 1.0

Перша версія Інтернету називається Web 1.0. Ця початкова веб-версія зі статичними HTML-сторінками була присутня в 1990-х роках.

Web 1.0 підтримував майже нульову взаємодію з користувачем і використовувався для надання інформації. Наприклад, ви можете розглядати цю веб-версію як онлайн-версію газети.

Веб 2.0

Після розвитку соціальних мереж у 2004 році Web 1.0 перетворився на Web 2.0. Технологічний прогрес привів Web 2.0 до розробки більш інтерактивної версії Інтернету.

Поява Web 2.0 призвела до масового зростання таких онлайн-платформ, як Facebook, Twitter і YouTube. Крім того, ця веб-версія допомагає спростити наші повсякденні дії, як-от купівля квитків у кіно або замовлення їжі онлайн.

Оскільки ви тепер розумієте Web 1.0 і 2.0, давайте зануримося безпосередньо в Web 3.0.

Веб 3.0

Web 3.0 — це третє й останнє покоління Інтернету. Ця веб-версія має на меті надати користувачам більше контролю над своїми даними.

Технологічні гіганти Web 2.0, такі як Google, Amazon і Meta, отримували прибуток від своїх баз даних користувачів. Навпаки, Web 3.0 дозволяє вирішувати, як обмінюватися даними, і заробляти на цьому.

Візьмемо як приклад браузер Brave Web 3.0. За допомогою цього браузера ви можете вирішити, чи хочете ви бачити рекламу. Крім того, якщо ви вирішите переглядати цю рекламу, ви отримаєте крипто-токени BAT як винагороду. Вражаюче правда?

Впровадження технології блокчейн дозволяє користувачам Web 3.0 використовувати, взаємодіяти та заробляти криптовалюти. Крім того, ви також можете використовувати цю останню мережу без підтримки будь-яких популярних технологічних компаній.

Web 3.0 – це інноваційна концепція, яка знаходиться на дуже ранній стадії. Технологічний прогрес і сприйняття користувачами є важливими для повної функціональності цієї веб-версії.

На жаль, Web 3.0 не має загальноприйнятої структури чи визначення. Однак ми можемо розбити його основні поняття для кращого розуміння.

Основні характеристики Web 3.0

Важливі функції, які відіграють вирішальну роль у розвитку та функціонуванні Web 3.0, включають:

#1. Блокчейн і децентралізація

Web 3.0, створений за допомогою технології блокчейн, працює в децентралізованій системі. Немає необхідності в технічних гігантах як посередниках для контролю та управління запитами користувачів.

  10 інструментів CPU Benchmark для вимірювання продуктивності процесора [2023]

У попередніх веб-версіях, як-от Web 1.0 і Web 2.0, для обробки даних використовується єдина серверна система. Навпаки, Web 3.0 використовує свою децентралізовану мережу для зберігання та керування даними з кількох мереж комп’ютерів.

Відсутність посередників також допомагає користувачам Web 3.0 отримувати результати швидше, ніж попередні веб-версії. Крім того, ви можете використовувати платформи DeFi для здійснення транзакцій без сплати високих банківських комісій.

#2. Семантичний веб

Просте значення «семантики» можна вважати логікою або мовою. Зважаючи на це, семантична мережа вдосконалює веб-технології, щоб краще розуміти запити користувачів.

Семантична мережа перетворює веб-контент у структуру, більш зрозумілу машині. Крім того, ця мережа також об’єднує різні дані відповідно до їх значення.

Наприклад, якщо ви шукаєте конкретну складну тему на платформі Web 3.0. У цьому випадку семантична мережа аналізує кілька веб-сторінок і витягує необхідні дані, щоб забезпечити найкращий результат пошуку.

#3. Повсюдність

Що стосується технологій, Ubiquity означає можливість доступу з різних пристроїв, місць і платформ. Тут Web 3.0 дозволяє отримати доступ до різних децентралізованих функцій, надаючи доступ до кількох платформ або пристроїв.

Наприклад, припустімо, що ви використовуєте браузер Web 3.0 для доступу до платформи DeFi на пристроях Android або iOS. У цьому випадку ви можете залишитися в будь-якій частині світу і користуватися послугами на основі Web 3.0.

Коротше кажучи, Web 3.0 має на меті забезпечити розширені можливості Інтернету для користувачів у всьому світі без будь-якої дискримінації.

#4. 3D графіка

Вам набрид традиційний двовимірний інтерфейс платформ Web 2.0? Не хвилюйтеся; Web 3.0 представляє 3D-графіку для покращення взаємодії з користувачем.

Тривалість уваги людей зменшується з технологічним прогресом. За таких обставин привабливі 3D-візуальні ефекти та ефекти допомагають користувачам залишатися зосередженими на веб-контенті.

Крім того, впровадження 3D-інтерфейсу допомагає користувачам краще зрозуміти конкретну тему. Крім того, тривимірна графіка спрощує аналіз складних даних.

Застосування Web 3.0

Ключові особливості Web 3.0 дозволяють збагатити досвід користувачів Інтернету. Ось деякі важливі програми цієї веб-версії:

#1. Децентралізовані фінанси (DeFi)

Децентралізовані фінанси (DeFi) мають вирішальне значення для трансформації традиційних фінансових послуг. Тому ви можете використовувати платформи Web 3.0 для здійснення різноманітних фінансових операцій.

Крім того, вам не потрібно залежати від традиційних фінансових установ. Ви можете використовувати функції Web 3.0 для передачі криптоактивів за допомогою гаманців.

Крім того, ви також можете надсилати свої криптовалюти по всьому світу, не турбуючись про різні курси обміну в інших країнах. Крім того, комісії будуть значно меншими, ніж комісії банків чи інших фінансових бірж.

DeFi не обмежується лише криптовалютними транзакціями. Ви можете використовувати платформи Web 3.0 для доступу до різних сервісів DeFi, таких як кредитування, ставки та запозичення.

#2. Незамінні токени (NFT)

NFT пов’язані з фізичним або цифровим активом і є незамінними. Ці ресурси можуть включати відео, мистецтво, музику чи навіть меми.

Платформи Web 3.0 дозволяють користувачам створювати, купувати та продавати NFT. У результаті зростає вартість активів із правом власності.

Крім того, NFT дозволяють талановитим художникам демонструвати свої таланти на ринках Web 3.0. Крім того, вони можуть продавати свої твори мистецтва безпосередньо потенційним покупцям NFT.

#3. Децентралізовані програми (DApps)

Простіше кажучи, DApps — це цифрові програми, які працюють за допомогою технології блокчейн. Ці програми надають доступ до кількох децентралізованих служб.

  Як налаштувати оболонку Bash за допомогою shopt

Ви можете використовувати ці DApps, щоб купувати, продавати та торгувати криптовалютами. Крім того, ви також можете використовувати ці програми, щоб отримувати винагороди за ігри.

DApps включає браузери Web 3.0, які постачаються разом із крипто-гаманцями. У цьому випадку ви можете швидко підключити свій гаманець прямо з браузера, щоб продавати, купувати або зберігати свої улюблені криптовалюти.

#4. Криптовалюти

Криптовалюти відіграватимуть вирішальну роль у грошових аспектах Web 3.0. На відміну від традиційної фінансової системи, для здійснення транзакцій можна використовувати такі криптовалюти, як Ethereum, Bitcoin або Solana.

Крім того, ви можете використовувати свої криптовалюти для покупки цифрових активів і послуг. Крім того, ви отримуватимете винагороди, надані платформами Web 3.0 у вигляді криптовалют.

Криптовалюти дозволяють користувачам обходити фінансові установи під час виконання транзакцій Web 3.0. Така форма транзакції допоможе користувачам скоротити транзакційні витрати та час.

#5. Метавсесвіт

Основна мета Web 3.0 — надати своїм користувачам високоякісний Інтернет. Metaverse є ключовим елементом розширеної веб-версії.

Захоплюючий досвід, який пропонує Metaverse, робить взаємодію Web 3.0 дуже захоплюючою та привабливою. Крім того, цей віртуальний світ змінює ігри, електронну комерцію та спілкування.

Тут ви також можете брати участь у подіях і заходах Metaverse, залишаючись анонімними. Крім того, ви можете використовувати пристрої доповненої реальності (AR) або віртуальної реальності (VR) для кращого візуального досвіду.

#6. Децентралізована автономна організація (DAO)

Простіше кажучи, DAO складається з групи людей без центрального органу управління. Крім того, у цих людей спільна мета або інтерес.

Рішення більшості членів DAO допоможе запропонувати структуру для платформ Web 3.0. Тут ви можете віддати свій голос за головний процес прийняття рішень. Нарешті, екосистема Web 3.0 приймає рішення, за яке проголосували найбільше.

Найсуттєвішою перевагою є те, що Web 3.0 не контролюється заможними чи впливовими людьми. DAO функціонує більше як демократична система, що однаково ставиться до своїх користувачів.

Як пов’язані штучний інтелект (AI) і Web 3.0?

Web 3.0 інтегрується зі штучним інтелектом (AI), щоб надати користувачам найкращі результати. Крім того, штучний інтелект аналізує ваш запит за допомогою передової технології та швидко знаходить для вас відповідний результат.

AI зробить використання Інтернету більш взаємопов’язаним і розумним для користувачів Web 3.0. Крім того, поєднання блокчейну та штучного інтелекту допомагає користувачам Інтернету надавати результати, схожі на людину.

З часом, із розвитком штучного інтелекту, Web 3.0 забезпечує більш якісний досвід роботи з користувачем. Цей сукупний технологічний прогрес відіграє вирішальну роль у досягненні справжнього потенціалу Web 3.0.

Деякі основні приклади важливості штучного інтелекту для Web 3.0 полягають у наступному:

 • Обробка даних: AI допомагає аналізувати децентралізовані дані користувачів Web 3.0. Потім ці дані використовуються для навчання системи машинного навчання, щоб надати користувачам найкращий досвід Інтернету.
 • Виявлення шахрайства: централізованого органу для виявлення шахрайства на платформах Web 3.0 немає. У результаті ШІ може розпізнавати шахрайські шаблони та вживати обмежувальних дій.

Web 3.0: безпека та конфіденційність

Основні аспекти безпеки та конфіденційності Web 3.0 включають:

 • Право власності на дані: децентралізований характер платформи Web 3.0 надає своїм користувачам повне право власності на дані. Крім того, користувачі також мають право контролювати та монетизувати свої дані.
 • Шифрування даних: за допомогою технології блокчейн дані користувача шифруються від зовнішніх атак. Крім того, використання смарт-контрактів обмежує підробку даних.
 • Конфіденційність користувачів: Web 3.0 дозволяє користувачам взаємодіяти з DApps, не розкриваючи свою оригінальну особу. Як наслідок, зламати обліковий запис користувача складно.
 • Система без довіри: Web 3.0 побудовано на системі без довіри, де дві сторони можуть здійснювати операції та взаємодіяти, не довіряючи одна одній. Тут криптографічні перевірки гарантують, що кожна транзакція виконується належним чином.
 •   Як перевірити, чи клітинка не порожня в Google Таблицях

  Як підприємства можуть підготуватися до Web 3.0?

  У найближчі роки технологія Web 3.0 і блокчейн стануть більш помітними. З цієї причини підприємства повинні підготуватися відповідно до:

  • Доступність DApps: прийняття Web 3.0 також супроводжується широким спектром децентралізованих програм (DApps). Ці програми допомагають користувачам бронювати квитки, дивитися відео або спілкуватися без посередників. Тому компанії повинні гарантувати, що такі DApps будуть легкодоступними для своїх користувачів.
  • Модифікація Marketplace: Web 3.0 змінить традиційні онлайн-ринки. У результаті платформи необхідно модифікувати, щоб дозволити користувачам здійснювати транзакції з використанням криптовалют і фіатних валют. Більше того, крипто-гаманці мають бути інтегровані з їхніми платформами для плавних криптовалютних транзакцій.

  • Навчайте технічну команду: технологія блокчейн перебуває на початковій стадії, і навіть більшість технічних спеціалістів потребують ближчого ознайомлення з нею. З цієї причини власники бізнесу повинні забезпечити належну підготовку та освіту для цієї нової технології.
  • Створіть спільноту Web 3.0. Створення спільнот Web 3.0 і взаємодія з ними дозволяє компаніям бути в курсі подій. Власники бізнесу повинні знати про швидкі зміни в просторі Web 3.0, щоб випереджати конкурентів.

  Навчальні ресурси

  Хочете дізнатися більше про Web 3.0? Ось кілька цінних ресурсів для вас:

  #1. Metaverse Web 3.0 і DeFi – Udemy

  Metaverse Web 3.0 і DeFi від Udemy допоможуть вам зрозуміти всі важливі концепції Web 3.0. Загальна тривалість курсу 6 годин 19 хвилин.

  У цьому курсі ви дізнаєтеся про таке:

  • Web 1.0, Web 2.0 і Web 3.0.
  • Метавсесвіт.
  • NFT, DeFi, Play to Earn і GameFi.
  • Доповнена реальність (AR), віртуальна реальність (VR), розширена реальність (XR) і змішана реальність (MR).
  • Токени метавсесвіту.
  • Кроки для купівлі землі в Metaverse.

  #2. WEB3: що таке Web3?

  Книгу «WEB3: Що таке Web3» написав Патрік Еджеке.

  Він охоплює основні та складні теми, пов’язані з Web 3.0, наприклад:

  • Основи та робота Web 3.0.
  • Майбутнє бізнес-моделей Web 3.0.
  • Значення блокчейну в Web 3.0.
  • Підхід до створення нових підприємств.
  • Криптовалюти та Web 3.0

  Читайте також: Вивчайте Web3 і залишайтеся актуальними за допомогою цих 12 найкращих ресурсів

  Заключні думки

  Web 3.0 зіграє важливу роль у трансформації Інтернету, який ми використовуємо сьогодні. Більш широке впровадження штучного інтелекту та технології блокчейн покращить процес трансформації цієї останньої веб-версії.

  Нарешті, у найближчі роки нам пощастить стати свідками наступного розвитку Інтернету та його технологій.

  Далі ознайомтеся з найкращими криптовалютами Web 3.0 2023 року.