Як SASE підвищує безпеку даних? Чому організації повинні це прийняти?

Чи здивуєте вас, дізнавшись, що SASE стає останнім модним словом і ринковою тенденцією? Якщо так, то чому?

Прийняття Secure Access Service Edge (SASE) забезпечує масштабовану, адаптивну, гнучку та безпечну модель мережі для подолання викликів, пов’язаних із традиційними мережами.

Причина в тому, що багато організацій дозволяють своїм співробітникам працювати віддалено, які можуть використовувати різні типи пристроїв і незахищені мережі. У результаті вони стикаються з проблемами мережі та безпеки.

Це збільшило потребу в відмовостійкості та надійності мережі. Крім того, існує величезний обсяг мережевого трафіку, тому потрібні сучасні рішення, щоб забезпечити безперебійну та безпечну роботу вдома. Традиційні мережі зі складною конфігурацією пристроїв і повільним розгортанням на віддаленому місці не можуть задовольнити цим сучасним вимогам.

Тому розгортання нової моделі віртуальної мережі – SASE – може вирішити ці проблеми.

У цій статті пояснюються основні принципи SASE та переваги впровадження цієї моделі у вашій організації.

Але перед цим давайте дізнаємося історію SASE.

Історія SASE

Дуже важливо розуміти передумови SASE, оскільки мережі та технології розвиваються, а існуючі підходи та технології стають неефективними для забезпечення рівня безпеки та контролю доступу, який потрібен цифровим організаціям.

Незалежно від того, де знаходяться їхні користувачі, організації вимагають миттєвого та безперебійного доступу. Оскільки віддалені користувачі та додатки SaaS зростають, дані переміщуються з центрів обробки даних у хмарні служби, і більше трафіку спрямовується на хмарні служби, ніж на центри обробки даних, вкрай важливо знайти новий підхід до безпеки мережі.

Більшість провідних компаній зосередилися на новій концепції кібербезпеки нового покоління, коли SASE став останнім модним словом останнім часом. Ця концепція була вперше описана в Звіт Gartner за серпень 2019 р. Відтоді SASE викликала колосальний ажіотаж, якого галузь не бачила з моменту появи SD-WAN у 2014 році. Коротше кажучи, підприємства можуть скористатися давніми перевагами переміщення програм і робочих навантажень у хмару без шкоди для безпеки.

  Скільки грошей ви заощадите за допомогою Apple One?

Що таке SASE?

Secure Access Service Edge (SASE) відноситься до служби або технології, яка надає елементи керування безпекою та глобальну мережу (WAN) як хмарну службу безпосередньо до джерела підключення, наприклад пристрою, користувача, периферійних пристроїв, пристроїв Інтернету речей тощо. центру обробки даних.

У SASE безпека залежить від контексту в реальному часі, постійної оцінки ризиків протягом сеансів, корпоративної політики безпеки або відповідності та цифрової ідентифікації (користувача, пристрою, програми, хмарної служби, системи IoT або периферійного пристрою тощо). .

SASE поєднує такі функції мережі та безпеки:

 • Програмне забезпечення як послуга (SaaS)
 • Брандмауер як послуга (FaaS)
 • Захист від шкідливих програм
 • Запобігання втраті даних
 • Виявлення та запобігання вторгненням
 • Безпечні веб-шлюзи
 • Брокери безпеки доступу до хмари (CASB) і
 • Доступ до мережі без довіри.

Чому організації повинні використовувати SASE?

SASE може допомогти користувачам будь-де, від традиційних офісів до віддалених. Він також пропонує легке розгортання WAN, покращену безпеку та більшу ефективність.

SASE може надати вашій організації кілька переваг:

Безпека: Кінцеві користувачі, включаючи співробітників, постачальників і клієнтів, можуть миттєво отримувати доступ до корпоративних мереж без ризику безпеки традиційних технологій, таких як VPN, таким чином уникаючи кібератак. Для підприємств SASE поєднує такі функції безпеки, як SWG, CASB, FWaaS і ZTNA з SDWAN, щоб запропонувати безпечний доступ. 40% організацій матимуть чіткі стратегії впровадження SASE до 2024 року.

Конфіденційність: включення інструкцій щодо захисту даних у структуру SASE забезпечує захист конфіденційних даних від несанкціонованого доступу.

Нульова довіра: Нульова довіра – це вдосконалена стратегія безпеки; це не продукт чи послуга, а структура. Його підхід до хмари усуває припущення про довіру, коли користувачі, пристрої та програми підключаються до вашої мережі.

Гнучкість: платформа SASE є дуже гнучкою. Його хмарна інфраструктура дозволяє запроваджувати такі служби безпеки, як запобігання загрозам, веб-фільтрація, пісочниця, безпека DNS, політики брандмауера наступного покоління та захист від крадіжки та втрати даних доступу.

  Як перетворити презентацію Google Slides в GIF

Масштабованість: завдяки своїй орієнтованій на хмару архітектурі SASE можна легко збільшити або зменшити, що робить його привабливим з огляду на швидкі зміни в способах роботи бізнесу.

Оптимізація ІТ-інфраструктури: консолідація стека безпеки в хмарну мережеву службу безпеки допоможе оптимізувати ІТ-інфраструктуру. Це може мінімізувати кількість служб/продуктів безпеки, які ваша ІТ-команда потребує для підтримки, керування та оновлення.

Незалежність від розташування: хмарна інфраструктура дозволяє підключатися до ресурсів незалежно від того, де вони знаходяться. Ви можете отримати доступ до корпоративних даних, Інтернету та програм у будь-який час і будь-де з повним захистом сеансу.

Економія ресурсів: використання однієї платформи замість кількох окремих продуктів допомагає зменшити кількість ІТ-ресурсів і час, необхідний для обслуговування цих продуктів.

Прозорість: рішення SASE з повною перевіркою вмісту пропонують вам більше безпеки та прозорості у вашій мережі.

Зменшує витрати: SASE як єдина служба, яка поєднує SD-WAN та інші мережеві інфраструктури на єдиній хмарній платформі, зменшує кількість постачальників і пов’язану з цим складність і витрати.

Як SASE розвинувся від SD-WAN?

Здається, сьогодні в підручниках постачальників засобів безпеки є SASE та маркетингові повідомлення. Однак вони часто ворогують один з одним. Постачальники та засоби масової інформації висловлюють різні погляди на SASE.

Деякі вважають його заміною SD-WAN, тоді як інші стверджують, що його головне призначення — безпека; це лише незначний бонус із функціями SD-WAN.

Отже, якщо ви спробуєте зрозуміти SASE, ви можете бути збиті з пантелику цією різноманітністю повідомлень і позиціонування.

Gartner визначає SASE як поєднання SD-WAN і хмарної служби безпеки. SD-WAN і хмарна безпека є основними компонентами архітектури SASE, що забезпечує бачення безпечного доступу до сервісу.

Хоча SASE та SD-WAN схожі, їхні цілі різні.

 • SASE спрямований на захист пристроїв і кінцевих точок кінцевих користувачів; з іншого боку, SD-WAN використовується для підключення філій до центру обробки даних.
 • SASE — це хмарна платформа з точками доступу, тоді як SD-WAN — це накладена мережа філії.
 • Робота вдома надає перевагу моделі SASE, ніж робота в офісі, яка більше налаштована на SD-WAN. Це тому, що домашні мережі, як правило, більш мобільні та мають менш стандартизований дизайн, тому вони добре поєднуються з більш гнучкими варіантами розгортання SASE.
  Як відключити автоматичне оновлення вкладки в Chrome

Однак SD-WAN відіграє вирішальну роль у моделі SASE, оскільки виступає центральною точкою для середовищ філій і кампусу. Він також забезпечує логіку маршрутизації для місць із резервними глобальними мережами або застарілими з’єднаннями, такими як MPLS.

Як пандемія допомогла швидкому впровадженню SASE?

Криза COVID-19 змусила підприємства задовольнити свої вимоги до мережі та безпеки, оскільки все більше і більше компаній здійснюють свої бізнес-операції за допомогою хмарних сервісів. У результаті постачальники та підприємства SD-WAN швидше використовують функції безпеки SASE.

Нарешті, оскільки SASE — це платформа, що постійно розвивається, компаніям слід уникати прив’язки до постачальників, щоб отримати свободу впровадження нових інновацій безпеки, щойно вони стануть доступними.

У звіті Gartner прогнозується, що до 2023 року 20 відсотків підприємств розгортатимуть кілька інструментів від одного постачальника (зокрема SWG, CASB, ZTNA та філіальний FWaaS). Отже, розумніше розгортати тонку периферійну платформу WAN, яка глибоко інтегрується з кількома постачальниками.

Висновок

Оскільки кібератаки та ризики для конфіденційності даних зростають із загрозливою швидкістю, підприємствам і окремим особам необхідно використовувати передові рішення безпеки, такі як Secure Access Service Edge (SASE). Отже, запровадьте SASE у своїй організації, щоб отримати кращу безпеку, захист даних, гнучкість та інші переваги.