Як IoT трансформує індустрію роздрібної торгівлі

Categories:

Дізнайтеся про роль Інтернету речей (IoT) у підтримці, модернізації та розвитку галузі роздрібної торгівлі різними продуктами, географічними регіонами та групами клієнтів.

Галузь роздрібної торгівлі сильно залежить від існуючих і нових технологій. Ми вже бачимо, що індустрія сильно змінилася, від місцевих аптек і великих продуктових магазинів до онлайн-ринків.

Тепер ви можете замовляти повсякденні продукти, продукти харчування та споживчі товари онлайн і отримувати їх додому. Крім того, роздрібні продавці електронної комерції експериментують з автономними транспортними засобами та дронами для доставки замовлень.

Це лише точка зору клієнта. Нові технології також допомагають роздрібній торгівлі керувати ланцюгом поставок, складами, онлайн-замовленнями, безпечними платіжними шлюзами та багатьма іншими. IoT — це ще одна нова технологія, яка виведе роздрібний бізнес на новий рівень.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як IoT сприяє трансформації галузі роздрібної торгівлі.

Що таке IoT?

Інтернет речей (IoT) — це мережа інтелектуальних пристроїв, датчиків навколишнього середовища та програмного забезпечення для зручності домашнього чи офісного життя.

IoT включає розумні гаджети, такі як Google Home, Amazon Echo, розумні світильники, розумні термостати, розумну побутову техніку тощо. Вони підключаються до домашньої Wi-Fi і спілкуються один з одним, щоб зменшити витрати енергії та ручні людські зусилля під час повсякденних завдань.

І, так, IoT доступний у якості та кількості для промислових застосувань, таких як виробництво, управління складами та галузь роздрібної торгівлі. Це відоме як промисловий Інтернет речей (IIoT).

IoT у роздрібній торгівлі включає як IoT (вдома), так і IIoT. Це додає цінність мережі роздрібної торгівлі від виробництва до домівок споживачів і всього між ними.

Роль IoT в індустрії роздрібної торгівлі

Ось як ви можете використовувати IoT або IIoT у сфері роздрібної торгівлі:

  • Розумні GPS-пристрої відстеження, RFID-сканери, датчики руху та хмарні обчислення можуть допомогти великим роздрібним мережам і дистриб’юторським агентствам безпечно переміщувати товари з пункту А в пункт Б.
  • IoT може допомогти роздрібним магазинам і веб-сайтам електронної комерції пропонувати персоналізовані рекламні пропозиції своїй цільовій аудиторії вдома чи у звичайному магазині.
  • IoT та IIoT у роздрібній торгівлі можуть збирати численні точки даних про клієнтів, співробітників, постачальників та всіх зацікавлених сторін, щоб зробити ланцюг поставок роздрібної торгівлі більш безпечним.

Це лише деякі з основних сфер застосування IoT у галузях роздрібної торгівлі. Ви можете творчо використовувати IoT у своєму роздрібному магазині або на веб-сайті електронної комерції. Ідея полягає в тому, щоб отримати перевагу над вашим конкурентом, пропонуючи клієнту плавний шлях від відкриття продукту до продажу.

  Список модів Utimate Fallout 3

Як IoT у роздрібній торгівлі трансформує галузь?

Інтернет речей у роздрібній торгівлі допомагає підприємствам зрозуміти, як клієнти роблять покупки в онлайн- та офлайн-магазинах. Куди йдуть більшість клієнтів? Як гості ресторану замовляють? Які переваги для гостей при реєстрації в готелі? На ці важливі маркетингові запитання можна легко відповісти за допомогою аналітичних даних IoT.

Як власнику роздрібного бізнесу, вам більше не потрібно покладатися на сторонні агентства для звітів про ринкові тенденції, які можуть не стосуватися вашого бізнесу. Окрім взаємодії з клієнтами та маркетингу, IoT також може трансформувати всю систему роздрібної торгівлі, як-от управління персоналом, постачання, замовлення, відносини з постачальниками, запаси та безпеку бізнесу.

Нижче наведено кілька прикладів, які пояснюють, як IoT змінює функціонування роздрібного бізнесу в епоху цифрових технологій:

#1. Носимі пристрої IoT

Мережі роздрібної торгівлі, готелі, ресторани тощо можуть запропонувати своїм постійним клієнтам преміум-класу розумні пристрої для носіння. Використовуючи дані, зібрані з таких переносних пристроїв, підприємства роздрібної торгівлі можуть заздалегідь підготуватися до прибуття VIP-персон і клієнтів преміум-класу. Тоді носимі пристрої можуть спрямовувати клієнтів до потрібних полиць із продуктами, щоб вони могли зібрати те, що їм потрібно, розрахуватися в цифровому вигляді та заощадити час під час покупок.

Носимі пристрої також можуть допомогти продавцям пропонувати персоналізовані бали лояльності та знижки лояльним і постійним клієнтам. Таким чином, їм більше не потрібно виставляти складні акційні пропозиції всередині магазину.

#2. Сповіщення про час очікування в магазині

Різноманітні інтелектуальні пристрої в магазинах, такі як інтелектуальні камери, датчики руху та сканери RFID, постійно збиратимуть дані про відвідуваність магазину та середній час виходу клієнтів.

Відповідно, система або відображатиме приблизний час очікування біля магазину на дистальному екрані, або надсилатиме персоналізовані сповіщення безпосередньо зареєстрованим споживачам.

#3. Рекомендації та рекламні пропозиції щодо цифрових продуктів

Підприємства роздрібної торгівлі можуть легко створити профіль для кожного клієнта та направляти їх у їхні регулярні списки покупок. Покупцям більше не потрібно ходити по всьому продуктовому магазину, щоб знайти те, що їм потрібно.

Для цього роздрібні магазини можуть використовувати пристрої та датчики Bluetooth Low Energy. Використовуючи такі інтелектуальні пристрої, підприємства можуть надсилати на смартфони покупців інструкції в магазинах, рекламні пропозиції тощо.

#4. Сповіщення про доставку товару в реальному часі

Роздрібні продавці електронної комерції та фізичні роздрібні мережі, які пропонують доставку додому, почали використовувати різні пристрої IoT для надсилання точних повідомлень про доставку продуктів у режимі реального часу.

Розумні RFID-сканери надсилають дані про продукт до хмарного програмного забезпечення, коли товар залишає склад. Потім хмарний додаток використовує GPS-відстеження транспортного засобу для доставки, щоб визначити приблизний час доставки. Це також впливає на швидкість доставки, умови руху, зупинки тощо.

#5. Вибір ланцюга поставок і логістики

Великі підприємства роздрібної торгівлі повинні розумно вибирати постачальників логістики та постачальників, щоб заощадити на витратах ланцюга поставок.

Вони можуть використовувати такі пристрої Інтернету речей, як GPS, сканери RFID, датчики руху та інтелектуальні камери, щоб перевірити постачальників, перш ніж підписатися на послугу високоякісного постачальника за доступною ціною.

  Як розпочати зустріч у Zoom як ведучий

#6. Інноваційні цифрові магазини

Одним із провідних прикладів інноваційних роздрібних магазинів на основі Інтернету речей є магазини Amazon Go. В Amazon Go клієнти можуть підібрати те, що їм потрібно, і розпочати свої звичайні справи. Не потрібно стояти в чергах і оплачувати куплений товар. Додаток Amazon автоматично стягує плату з клієнтів, коли вони залишають магазин.

Для такої зручної та автоматизованої подорожі клієнтів до покупки Amazon використовує технології наступного покоління, такі як злиття сенсорів, комп’ютерне бачення, пристрої IoT, розумні камери, штучний інтелект і машинне навчання (ML).

Переваги IoT в роздрібній торгівлі

Перегляньте нижче переваги, які ви отримуєте від того, що ваш фізичний та онлайн-магазин роздрібної торгівлі знаходиться в межах досяжності мережі IoT:

#1. Розширення можливостей персоналу магазину

Різні пристрої та датчики IoT можуть постійно відстежувати клієнтів у магазинах. Якщо клієнти не можуть знайти те, що їм потрібно, розумні камери та динаміки можуть зрозуміти проблему та передати її персоналу магазину.

Співробітник магазину може підійти до клієнтів і направити їх до товарів, які вони шукають.

#2. Зменшити відходи

Пристрої IoT можуть допомогти власникам роздрібних мереж ефективно керувати використанням електроенергії та газу. Розумні термостати, холодильники, системи освітлення тощо можуть автоматично зменшувати споживання енергії, коли в певному магазині менше людей.

#3. Безпека магазину

Пристрої Інтернету речей на базі Bluetooth з низьким енергоспоживанням, відстеження GPS, сканери RFID тощо можуть допомогти власникам магазинів створити віртуальний бар’єр навколо своїх роздрібних магазинів. Розумні камери безпеки можуть постійно стежити за продуктами на стелажах. Поєднуючи всі ці інтелектуальні пристрої IoT, роздрібні магазини можуть практично усунути ризик крадіжки.

#4. Продакт-плейсмент

Роздрібні магазини можуть використовувати датчики руху та інтелектуальні камери, щоб визначити зони магазинів, які відвідують найбільше або вважаються преміальними. Тоді менеджер магазину може розмістити рекламовані продукти в цих преміум-локаціях, щоб заробити кращий товар і отримати комісійні від виробників.

#5. Керування роздрібними магазинами та відстеження

Якщо ваш роздрібний магазин відчуває інтенсивний рух, стає складно поповнювати полиці. Крім того, якщо ви не знаєте, який продукт на полиці закінчується, це може бути незручно.

Щоб створити розумні полиці, ви можете скористатися такими пристроями Інтернету речей, як сканери RFID, розумні камери, програмне забезпечення для розпізнавання об’єктів, датчики ваги тощо. Щойно продажі кількох товарів збільшуються, серверна частина магазину або команда поповнення запасів отримує сповіщення про поповнення запасів проданих продуктів.

#6. Багатоканальний досвід

Ви можете створити надійну мережу Інтернету речей усередині магазину та інтегрувати її зі своїми платформами електронної комерції. Таким чином, клієнти, які вже мали досвід онлайн-покупок у ваших онлайн-магазинах, можуть відчути таку саму зручність, коли купують будь-який із ваших фізичних магазинів. Ви можете легко синхронізувати акції та знижки в Інтернеті та в магазині.

Недоліки IoT в роздрібному бізнесі

Подібно до переваг IoT у галузі роздрібної торгівлі, є деякі виклики та проблеми, до яких ви повинні бути готові, якщо підете шляхом трансформації IoT для своїх онлайн- або фізичних роздрібних магазинів. Нижче наведено ці проблеми:

#1. Безпека

Найбільш очевидним викликом для IoT у роздрібній торгівлі є кібербезпека. Якщо вся архітектура Інтернету речей роздрібного бізнесу не зашифрована наскрізно, існує величезний ризик вторгнення та атак програм-вимагачів.

  Як встановити та використовувати AceStream

Крім того, компанії повинні регулярно перевіряти пристрої Інтернету речей і комунікаційні мережі програмного забезпечення, щоб запобігти лазівам і цифровій вразливості.

#2. Апаратне та програмне забезпечення IoT

Є лише кілька виробників апаратного та програмного забезпечення IoT, таких як Intel, Google, Cisco, Bosch, Siemens та інші. Це може створити монополію на ринку інтелектуальних датчиків, пристроїв, чіпсетів, прошивок і програмного забезпечення.

Отже, ці виробники будуть контролювати ринкове ціноутворення, і якщо вони не знизять ціну до розумного рівня, дрібним роздрібним торговцям буде важко купувати ці товари.

#3. Навчання співробітників

Оскільки пристрої IoT і програмне забезпечення для керування є досить новими технологіями, власникам роздрібних мереж знадобиться інвестувати час і гроші, щоб навчити свою робочу силу. Підприємствам роздрібної торгівлі також потрібно буде найняти експертів з аналізу даних IoT, щоб отримувати інформацію про клієнтів із своєї роздрібної мережі IoT.

#4. Ризики безпеки роботи

IoT — інша назва автоматизації. Оскільки підприємства потребуватимуть менше працівників у роздрібних магазинах, зросте безробіття. Уряди та компанії повинні планувати реабілітацію робочої сили.

Майбутнє IoT у роздрібній торгівлі

Інтернет речей стає дешевшим з кожним днем. Міські клієнти впроваджують інтелектуальні пристрої швидше, ніж очікували експерти, коли IoT був на початку розвитку. Це видно з різних поточних ринкових тенденцій і статистики, як зазначено нижче:

  • За оцінками Grand View Research, до 2028 року IoT в роздрібній торгівлі стане галуззю з прибутком приблизно в 161 мільярд доларів США з доходу в 31,99 мільярда доларів США в 2020 році.
  • Сегмент апаратного забезпечення IoT отримає максимальний прибуток від IoT у роздрібній торгівлі, колосальні 60%, як і очікується в наведеному вище звіті про роздрібний IoT.
  • Програмна частина для IoT у трансформації роздрібної торгівлі також швидко зросте до валового ринкового доходу в 3,38 мільярда доларів США до 2029 року, згідно зі звітом Maximize Market Research.
  • Експерти припускають, що потенціал прибутку від управління пристроями IoT також зросте приблизно до 15,66 мільярда доларів США з 1,88 мільярда доларів у 2022 році.

Наведені вище статистичні дані чітко вказують на те, що IoT у роздрібній торгівлі в майбутньому матиме великі можливості для бізнесу та кар’єри. Для тих, хто займається розробкою програмного забезпечення, виробництвом обладнання, керуванням пристроями Інтернету речей і обслуговуванням, це надійний ринок для довгострокових інвестицій і отримання прибутку.

IoT у роздрібній торгівлі та доповнена реальність стануть наступною ітерацією трансформації галузі роздрібної торгівлі. Залежно від активності клієнтів на онлайн- та офлайн-платформах роздрібні підприємства можуть пропонувати точні пропозиції щодо продуктів клієнтам, які цінують якість і час, а не ціну.

Примітка автора

Так само, як програми для покупок на смартфонах, безконтактні платежі, RFID-сканери та GPS-локація, IoT у роздрібній торгівлі є ще однією трендовою технологією. Усі глобальні звіти свідчать про те, що в майбутньому цей сектор зазнає величезних інвестицій.

Якщо ви власник бізнесу, шукайте можливості трансформації IoT, щоб зробити свій бізнес актуальним у сучасній цифровій екосистемі. Ви свіжий випускник? Шукайте навчальні ресурси IoT, щоб отримати захоплюючу роботу в секторі розробки та обслуговування IoT.

Нарешті, якщо ви постачальник Інтернету речей, почніть шукати нових клієнтів у секторі роздрібної торгівлі, щоб постачати обладнання та програмне забезпечення для таких гігантів роздрібної торгівлі, як Walmart, Tesco, Costco Wholesale тощо.

Тепер ви знаєте, як IoT у роздрібній торгівлі може змінити галузь роздрібної торгівлі від закупівлі сировини, виявлення постачальників, безпеки магазину та взаємодії з клієнтами. Ви повинні прийняти IoT зараз, щоб отримати переваги перших, і точно до того, як ваші конкуруючі роздрібні продавці вийдуть на сцену.

Далі ознайомтеся з платформами та інструментами Інтернету речей (IoT) з відкритим кодом.