Як iOS 13 заощадить акумулятор вашого iPhone (не повністю зарядивши його)

| | 0 Comments| 6:56 PM
Categories:

Літій-іонні акумулятори, як і в iPhone, мають довший термін експлуатації, якщо ви не заряджаєте більше 80%. Але щоб прослужити цілий день, вам, напевно, потрібна повна зарядка. З iOS 13 Apple може надати вам найкраще з обох світів.

iOS 13 зарядиться до 80% і зачекайте

Apple оголосила iOS 13 на WWDC 2019. Похований у с список додаткових функцій була примітка про «оптимізацію батареї». Apple запевняє, що це «скоротить час, який ваш iPhone витрачає на повну зарядку». Зокрема, Apple не дозволить вашому iPhone заряджатися вище 80%, доки він вам не знадобиться.

Можливо, вам цікаво, чому Apple хоче, щоб ваш iPhone був на 80% заряду. Вся справа в тому, як працює літій-іонна технологія акумулятора.

Літій-іонні батареї складні

Батареї, загалом, складна технологія. Основна мета — втиснути якомога більше енергії в невеликий простір, а потім безпечно вивільнити цю енергію, не викликаючи пожежі чи вибуху. Це жонглювання пріоритетами.

  Коли iOS 14 і iPadOS 14 з’являться на моєму iPhone або iPad?

Літій-іонні батареї ускладнюють роботу, оскільки вони перезаряджаються. Попередня технологія акумуляторної батареї страждала від ефекту пам’яті — по суті, батареї втрачали максимальну ємність, якщо ви постійно заряджали їх після часткової розрядки. Літій-іонні акумулятори не мають такої проблеми. Якщо ви все ще розряджаєте акумулятор, перш ніж заряджати його, вам слід зупинитися. Ви завдаєте шкоди здоров’ю свого акумулятора.

Ви не повинні тримати свій акумулятор на 100%

Один цикл складається з виснаження кількості, яка додає до 100%.

Літій-іонні акумулятори заряджаються на 80% швидше, ніж попередні технології. Для більшості людей 80% достатньо, щоб витримати решту дня, тож це дає вам те, що вам потрібно швидше. Він також не має жахливого «ефекту пам’яті», через який акумулятор втрачає повну ємність.

Однак замість проблеми з пам’яттю Li-ion має проблему максимального циклу заряду. Ви можете лише перезаряджати акумулятор стільки разів, а потім він починає втрачати ємність. Повним зарядом вважається не просто зарядка від нуля до 100%. Якщо ви заряджаєте від 80 до 100% п’ять днів поспіль, ці 20% заряду становлять один «повний цикл зарядки».

Мало того, що розряд батареї до нуля, а потім заряджання до 100% завдає шкоди вашій батареї в довгостроковій перспективі, завжди заряджання акумулятора також не є корисним для нього. Залишаючись близько 100%, ви ризикуєте перегріти акумулятор (що може призвести до пошкодження). Крім того, щоб запобігти «перезарядженню» акумулятора, він на деякий час зупиняє заряд, а потім починає знову.

  Надсилайте файли та текст між пристроями Mac і iOS за допомогою Copybin

Це означає, що якщо ви заряджаєте свій пристрій протягом ночі після того, як він досягне 100%, він знизиться до 98 або 95%, потім заряджається до 100% і цикл повторюється. Ви використовуєте максимальні цикли заряду, навіть не користуючись телефоном.

Рішення: правило 40-80

З усіх цих та інших причин більшість виробників акумуляторів рекомендує «правило 40-80» для літій-іонних. Правило просте: намагайтеся не дозволяти своєму телефону розрядитися занадто сильно (менше 40%), що може пошкодити акумулятор, і намагайтеся не тримати телефон повністю зарядженим (більше 80%) весь час.

Будь-який сценарій погіршується погодними умовами, тому, якщо ви хочете, щоб батарея довше зберігала повну ємність, тримайте її приблизно на 80%.

iOS 13 працює на 80% вночі

Останні оновлення iOS включають функцію працездатності акумулятора, яка дозволяє перевірити ємність акумулятора та переглянути історію використання акумулятора. Ця функція є корисним способом дізнатися, чи дотримувалися ви правила 40-80.

  Як закріпити нотатки в програмі Notes в iOS 11

Але Apple знає, що ви не хочете починати день з 80%. Якщо ви багато подорожуєте або з інших причин часто опинитеся поза досяжністю розетки, ці додаткові 20% можуть легко стати різницею в тому, чи доживе ваш iPhone до кінця дня. Залишаючись на рівні 80% ризикуєте втратити цінний актив – телефон. Тому компанія хоче зустрітися з вами посередині.

У iOS 13 новий алгоритм зарядки підтримуватиме ваш iPhone на 80% під час зарядки протягом ночі. Цей алгоритм визначатиме, коли ви зазвичай прокидаєтеся і починаєте день, і перезапускає послідовність заряджання, щоб ви повністю зарядили акумулятор, коли ви прокинетеся.

Це означає, що ваш iPhone не буде витрачати всю ніч на зарядку, яка йому не потрібна (і ризикує перегрітися), але коли ви починаєте свій день, у вас повинен бути 100% заряд акумулятора. Це найкраще з обох світів, щоб забезпечити якомога триваліший термін служби батареї, як для збереження повної ємності акумулятора, так і для його роботи протягом дня.