techukraine.net techukraine.net Як AI Art вплине на творчість?

Як AI Art вплине на творчість?

Categories:

Штучний інтелект став спірною темою в мистецькому просторі протягом 2022 і 2023 років, і багато хто стверджує, що він знецінює людську складову творчості. З іншого боку, ви знайдете інших, які думають, що все не так погано — і що насправді штучний інтелект може допомогти художникам максимально реалізувати свій потенціал.

Ми вже бачимо, що штучний інтелект, навіть на перших порах, вплинув на мистецтво. Але як це буде відбуватися в майбутньому? Давайте розглянемо як позитивні, так і негативні наслідки ШІ для творчості.

Позитивний вплив штучного інтелекту на творчість

Незважаючи на те, що багато зображень найгірших сценаріїв розвитку штучного інтелекту та творчості, це ще не все сумно. Технологія може мати багато позитивних ефектів.

1. Мистецтво ШІ можна використовувати як прототипи для проектів, розроблених людиною

Ми вже бачили, як ChatGPT використовувався в дикій природі для ефективної концептуалізації, наприклад для мозкового штурму ідей щодо тем блогу. А коли справа доходить до візуального мистецтва, можна використовувати штучний інтелект під час створення прототипів проектів, розроблених людьми.

Можливо, ви пам’ятаєте, коли на початку 2023 року поширювалося зображення Папи Римського в пуховій куртці; навіть якщо ви не залучаєтеся лише для мемів, ви все одно можете використовувати Midjourney для створення чудового мистецтва ШІ. Як фотограф ви можете планувати модні та вуличні фотосесії, а як ілюстратор ви можете використовувати різні підказки, щоб надихнути на власні малюнки та картини.

Отримавши уявлення про те, що можна створити, ви зможете ефективніше працювати.

2. Заохочує нестандартне мислення

Однією з вірних ознак того, що ви перебуваєте в творчій колії, є створення мистецтва на автопілоті. У таких ситуаціях пошук нових ідей може допомогти вам вивести ваші творіння на новий рівень.

ШІ має потенціал не лише для розробки прототипів, але й для надихання для майбутніх проектів. Ви можете відслідковувати ці ідеї за допомогою секретних дошок на Pinterest і звертатися до них, коли захочете.

  Балансувальник навантаження Tomcat із Apache із використанням Mod Proxy і Session Sticky

3. Людське мистецтво можна вважати більш цінним

Багато мистецтвознавців штучного інтелекту стверджують, що твори ШІ знецінюють людське мистецтво. І якщо врахувати, наскільки просунутими здаються на перший погляд деякі твори штучного інтелекту, легко зрозуміти, чому виникла така думка. Але противники, такі як я, стверджували б, що зростання мистецтва, створеного штучним інтелектом, насправді надає більшої цінності людському мистецтву.

Як приклад візьмемо фотографію. Я витрачаю понад 15 годин на тиждень на фотографування, а у вільний час вивчаю різні концепції, а також роботу таких інструментів, як Lightroom і Photoshop. Я можу дуже легко ідентифікувати зображення, створене ШІ.

Пам’ятаючи про це, люди, які добре розбираються в мистецтві, наприклад колекціонери та власники галерей, також, ймовірно, помітять, коли штучний інтелект генерує те, що вони бачать. Як наслідок, вони також можуть більше оцінювати, скільки часу потрібно людям, щоб оволодіти навичками.

4. ШІ все ще потребує участі людини для навчання

Чи піддамося ми апокаліпсису роботів, ще невідомо, але наразі штучному інтелекту все ще потрібен людський внесок для навчання. Зважаючи на це, мистецтво штучного інтелекту обмежене в тому, наскільки воно може прогресувати.

Незважаючи на те, що ШІ стане більш досконалим у найближчі десятиліття, йому все одно буде важко відтворити людську творчість.

5. Це скорочує криву навчання для нових художників

Однією з найбільших переваг технології є те, що вона скоротила криву навчання для початківців художників. І з розвитком мистецтва штучного інтелекту можна стверджувати, що нові творці зможуть швидше навчитися основам своєї майстерності.

Раніше ми говорили про використання штучного інтелекту для розробки прототипів, і нові художники можуть використовувати їх, щоб отримати уявлення про те, як вони хочуть сформувати свій власний стиль. Як тільки вони дізнаються про основи своєї дисципліни, цим художникам буде легше втілювати свої творіння в життя. І як наслідок, ми можемо побачити ще більше талановитих творців, які стануть відомими в майбутньому.

  Як закріпити зображення у верхній частині робочого столу

Негативний вплив штучного інтелекту на творчість

Хоча штучний інтелект може мати позитивний вплив на творчість, важливо також не ігнорувати можливі недоліки.

1. Ризик того, що все стане однаковим

Одне з найбільших занепокоєнь щодо мистецтва штучного інтелекту полягає в тому, що оскільки його легко відтворити, все може стати таким самим. Ми вже бачили, скільки людей будуть стежити за трендами в соціальних мережах, наприклад, копіювати однакові типи фотографій в Instagram.

Ця проблема, ймовірно, вплине на людей і компанії, які не бажають мислити нестандартно. Проте, якщо більше мистецтва стане незмінним, одним із позитивних ефектів може бути те, що більше людей можуть жадати автентичності, тобто художники, які залишаються вірними собі, усе одно досягнуть успіху.

2. Деякі можуть знецінити майстерність людського мистецтва

Як людина, яка невпинно займалася фотографією протягом майже семи років, а також багато малювала в дитинстві, я можу сказати вам, що для опанування будь-якої творчої навички потрібні роки. Окрім технічних аспектів, вам також потрібно викласти свої ідеї та емоції.

Враховуючи, що ви можете створити мистецтво ШІ за короткий час, дехто може стверджувати, що роки відданості, пов’язані з тим, щоб стати успішним художником, можуть знецінитися. Більше того, існує ризик того, що починаючі митці або впадуть у відчай, або самовдоволені, а це означає, що ми ніколи не зможемо побачити їхні справжні навички.

3. Питання скасування існуючого ст

Мистецтво штучного інтелекту має щирі етичні проблеми, про які поспішили згадати багато творців. Збирання наявного мистецтва є однією з найбільш суперечливих тем для розмови, і це може викликати неабияке обурення, коли вашу роботу викрадають.

Скрапінг ставить питання кредитування артистів. Більше того, дехто може заперечити, що це повністю знецінює важку працю, яку хтось доклав для створення картини, фотографії чи іншого виду мистецтва.

Оскільки штучний інтелект тут, щоб залишитися, важливо, щоб ми вели чесну розмову про скрапінг-арт і етику цього. Якщо ви художник, ви можете вжити заходів, щоб захистити свої зображення від генераторів штучного інтелекту.

  Повільне завантаження Steam? Ось що робити, щоб підвищити швидкість завантаження Steam

Ще одна велика тема для розмови про мистецтво та творчість ШІ стосується авторського права. Митцям роками доводилося мати справу з тим, що інші використовували їхні роботи без дозволу — наприклад, багато облікових записів у соціальних мережах брали вміст людей, не вказуючи їм належне.

Людям, які не є художниками, може здатися, що творці надто чутливі до подібних питань. Але реальність така, що якщо хтось витратив потенційно роки на свою роботу, він має право бути незадоволеним тим, що інші використовують або копіюють те, що вони створили.

Як і щодо етики скрапінгу, важливо, щоб ми визнавали труднощі з авторським правом, пов’язані з мистецтвом ШІ.

Ключові висновки

  • Мистецтво ШІ можна використовувати як прототипи для проектів, розроблених людьми, надихаючи фотографів та ілюстраторів створювати власні унікальні роботи більш ефективно.
  • AI заохочує нестандартне мислення, пропонуючи натхнення та нові ідеї для художників, щоб вивести свої творіння на новий рівень.
  • Мистецтво, створене штучним інтелектом, насправді надає більше значення людському мистецтву, оскільки експерти з мистецтва можуть легко ідентифікувати створені штучним інтелектом зображення та оцінити час і навички, необхідні людям, щоб оволодіти своєю майстерністю.

Мистецтво ШІ: благо чи прокляття для творчості?

ШІ, безумовно, змінить світ, але він не обов’язково зробить художників застарілими. Насправді штучний інтелект може підсилити те, наскільки важко стати вмілим художником, ілюстратором або фотографом. Сподіваємось, це також призведе до того, що творці отримають справедливу винагороду за свою роботу, і спонукатиме художників мислити нестандартно.

Однак нам потрібно вести чесні розмови про мистецтво ШІ та можливі етичні проблеми, які можуть виникнути. Скрапінг і авторське право є важливими темами для розмови, і ми також повинні переконатися, що мистецтво не втратить свою душу.