techukraine.net techukraine.net Як інтегрувати безпеку в життєві цикли розробки

Як інтегрувати безпеку в життєві цикли розробки

| | 0 Comments| 8:29 PM
Categories:

Життєвий цикл розробки програмного забезпечення (SDLC) — це методичний підхід, розроблений для того, щоб допомогти вам створювати високоякісне програмне забезпечення швидко й ефективно. Ви отримуєте дорожню карту, яка веде вас у процесі розробки, від концепції до обслуговування.

Але життєво важливо інтегрувати найкращі практики кібербезпеки. Ви не можете ігнорувати місце безпеки у вашому процесі, оскільки ви ризикуєте мати вразливі місця у своєму програмному забезпеченні або виявити помилки, якщо ви не вживете належних заходів кібербезпеки.

Чому важливо інтегрувати кібербезпеку у свій цикл розробки?

Створення безпечного програмного забезпечення має численні переваги. Він не лише захищає важливі дані, як-от особисту інформацію чи захищену інформацію про стан здоров’я, але й захищає від таких загроз, як зловмисне програмне забезпечення та фішинг. Дотримуючись передових методів безпеки, ви можете уникнути серйозних пасток, які можуть заплямувати репутацію компанії.

Крім того, дотримання галузевих стандартів підвищує довіру клієнтів, зменшує ризики в ланцюжку постачання та розвиває культуру, яка наголошує на постійному зростанні та обізнаності про безпеку.

Як інтегрувати кібербезпеку в розробку програмного забезпечення

Існують різні підходи до життєвого циклу розробки програмного забезпечення (SDLC), включаючи моделі водоспаду, V-подібної форми, великого вибуху, ітераційні та інкрементні моделі. Однак тут у центрі уваги гнучка модель, яка часто є найкращим вибором для компаній.

Завдяки сегментуванню проекту на невеликі частини та виконанню безперервних циклів ця модель може похвалитися швидким розробкою, гнучкістю до мінливих потреб, оптимальним використанням ресурсів і стабільними результатами, які можна вимірювати.

1. Аналіз вимог

Щоб постачати якісний продукт, ви повинні мати детальний збір, перевірку та ефективне документування його вимог.

Цей процес збору, який також називають виявленням, полягає в тому, що ви об’єднуєте чіткі та правильні специфікації клієнта, дозволяючи клієнту адекватно описати те, що він хоче, і передбачає офіційні зустрічі з присутніми зацікавленими сторонами. Під час аналізу зацікавлені сторони проводять мозковий штурм, щоб визначити здійсненність проекту.

  Як генерувати паролі за допомогою інструмента паролів Chrome

Безпека вимагає від вас охоплення таких аспектів, як контроль доступу, захист даних, механізми автентифікації та авторизації, безпечні протоколи зв’язку та шифрування. Вам також потрібно провести ретельну оцінку ризиків, визначивши ймовірність загроз і вразливостей у вашій системі, одночасно переконавшись, що ви відповідаєте будь-яким галузевим вимогам щодо конфіденційності даних, як-от індустріальний стандарт безпеки даних платіжних карток (PCI DSS) або мобільність медичного страхування та Закон про підзвітність 1996 року (HIPAA).

Перш ніж переходити до наступного кроку, важливо визначити цілі безпеки, які відповідають загальним цілям проекту.

2. Дизайн та архітектура

Цей етап передбачає розробку плану дизайну на основі специфікації проектного документа (DDS), що включає архітектуру програмного забезпечення — мову програмування, бази даних, API, операційну систему, інтерфейси тощо. Він також включає створення списку функцій, дизайн інтерфейсу користувача, безпеку заходи та вимоги до інфраструктури.

Застосування безпеки передбачає стратегію «поглибленого захисту», яка гарантує, що якщо загроза поширюється на один рівень, існують інші заходи безпеки для захисту програмного забезпечення, такі як брандмауери, системи виявлення вторгнень і шифрування. Також важливо впроваджувати надійно розроблені інтерфейси прикладного програмування (API), щоб перешкоджати несанкціонованому доступу та маніпулюванню даними.

Крім того, вам потрібно переконатися, що ви безпечно налаштували компоненти програмного забезпечення відповідно до вказівок, наданих галузевими рамками безпеки, одночасно зменшуючи кількість функціональних можливостей і служб, які піддаються онлайн-загрозам.

3. Розвиток

Цей етап — це фактична розробка продукту, внесення вимог до коду для виробництва продукту. Якщо його розділити на активні частини, це має займати якомога менше часу, забезпечуючи найвищу цінність і якість.

  Як встановити блок живлення (PSU) на вашому ПК

Найкраще включити методи безпечного кодування, як-от перевірку вхідних даних, кодування вихідних даних і безпечну обробку помилок, щоб запобігти таким уразливостям, як впровадження SQL і міжсайтовий сценарій (XSS). Також важливо реалізувати принцип найменших привілеїв, коли програмні компоненти та люди мають доступ лише до даних і систем, які дозволяють їм виконувати свої функції, а також обмежують вплив можливого порушення безпеки.

Інші принципи безпеки передбачають використання безпечних протоколів зв’язку, таких як HTTPS, під час передачі конфіденційної інформації (тобто використання відповідних методів шифрування для захисту конфіденційних даних) і уникнення жорсткого кодування інформації, як-от паролі, ключі API та криптографічні ключі, у вихідний код.

4. Тестування та забезпечення якості

Перед тим, як представити готове програмне забезпечення вашому клієнту, ваша команда із забезпечення якості повинна провести перевірочне тестування, щоб переконатися, що все працює належним чином. Існують різні типи тестування: тестування продуктивності, функціональне тестування, тестування безпеки, модульне тестування, тестування зручності використання та приймальне тестування.

Також існують типи тестування безпеки: тестування на проникнення, сканування вразливостей і регресійне тестування, орієнтоване на безпеку.

Вам слід зосередитися на створенні безпечного тестового середовища, імітуючи стадію виробництва, але переконавшись, що ви не розкриваєте конфіденційну чи важливу інформацію. Ви можете використовувати засоби контролю доступу та сегментацію мережі, щоб зменшити ризик.

Крім того, вам слід включити перевірку кодування, щоб виявити проблеми, пов’язані з безпекою; переконайтеся, що дані, які ви використовуєте під час тестування, не містять реальних даних користувача, даних виробництва чи конфіденційної інформації, щоб запобігти випадковому виявленню.

5. Управління розгортанням і конфігурацією

Тепер ви можете випустити продукт для широкого загалу (або окремих користувачів, якщо обсяг вашого програмного забезпечення більш обмежений). Іноді це може відбуватися поетапно, залежно від бізнес-стратегії вашої компанії. Однак ви все ще можете оновлювати виробництво.

  15 SEO-розширень Chrome для маркетологів, які спрощують завдання

Процес захищеної розробки передбачає автоматичне розгортання, безпечний зв’язок і плани відкату для повернення до попередньо відомого стану в разі виникнення загроз безпеки або подій. Завдяки безпечному управлінню конфігураціями вам потрібно стандартизувати конфігурації, проводити регулярні аудити конфігурації, використовувати системи контролю версій для відстеження змін і неавторизованих модифікацій, а також безпечно зберігати та керувати конфіденційними обліковими даними.

Також важливо керувати виправленнями безпеки, відстежуючи вразливості, негайно застосовуючи виправлення безпеки та тестуючи їх у проміжному середовищі перед розгортанням.

6. Експлуатація та технічне обслуговування

Цей останній етап передбачає своєчасне технічне обслуговування програмного забезпечення, тобто виправлення помилок, додавання нових функцій і оновлення (здебільшого на основі відгуків користувачів або коли команда виявляє недолік).

Впровадження безпеки передбачає створення плану реагування на інциденти та визначення ролей і обов’язків кожного члена команди. Постійний моніторинг програмного забезпечення та його інфраструктури допомагає виявити можливі порушення чи загрози.

Крім того, ви повинні забезпечити резервне копіювання та відновлення даних у разі атаки програм-вимагачів; і проведіть тренінги з питань безпеки для всіх членів вашої команди, щоб вони не піддавалися типовим атакам соціальної інженерії. Важливо переконатися, що ваше програмне забезпечення завжди відповідає стандартам безпеки та нормативним вимогам, тому проводите регулярні внутрішні та зовнішні перевірки.

Час припинити використання програмного забезпечення?

Якщо ви застосували свою модель SDLC, інтегрувавши протоколи безпеки та практики на кожному кроці, ваше програмне забезпечення може згодом відпрацювати свою корисність.

У цьому випадку важливо ефективно позбутися всіх ресурсів, які можуть поставити під загрозу вашу безпеку, якщо вони потраплять у чужі руки. Не забудьте повідомити своїх користувачів про закінчення програмного забезпечення, а також про будь-які заміни, які ви могли створити.