Як читати дискету на сучасному ПК або Mac

| | 0 Comments| 5:17 AM
Categories:

Пам’ятаєте дискети? У той час вони були необхідними. Згодом їх замінили, і дисководи зникли з нових комп’ютерів. Ось як отримати доступ до старовинної 3,5- або 5,25-дюймової дискети на сучасному ПК з Windows або Mac.

Є загвоздка: копіювання даних – це найпростіше

Перш ніж ми почнемо, ви повинні зрозуміти велике застереження. Те, що ми розглянемо тут — копіювання даних зі старовинної дискети на сучасний ПК — це лише половина справи. Як тільки ви скопіюєте дані, ви повинні мати можливість їх прочитати. Він може бути заблокований у старовинних форматах файлів, які сучасне програмне забезпечення не може зрозуміти.

Вам доведеться з’ясувати, як отримати доступ або конвертувати дані за допомогою емуляторів, таких як DOSBox або інших утиліт, що виходить за рамки цієї статті.

Як скопіювати файли з 3,5-дюймового дисковода на сучасний ПК

Якщо у вас є 3,5-дюймові дискети, відформатовані для MS-DOS або Windows, які ви хочете скопіювати на сучасний ПК з Windows 10 або Windows 7, вам пощастило. Це найпростіший формат для роботи. 3,5-дюймові дисководи залишалися застарілим продуктом ще довго після того, як їх ємність 1,44 МБ стала абсурдно малою у відносному вираженні. В результаті існує багато напівсучасних приводів і рішень. Ми розглянемо варіанти від найпростішого до найскладнішого.

Варіант 1. Використовуйте новий USB-диск дискет

Якщо ви переглядаєте Amazon, Newegg або навіть eBay, ви знайдете багато недорогих (від $10 до $30) сучасних USB 3,5-дюймові дискети. Якщо ви поспішаєте і вам потрібне рішення plug-and-play лише для одного або двох дисків, можливо, це варто спробувати.

Однак, з нашого досвіду, ці диски часто розчаровують своєю ненадійністю. Тому, перш ніж зануритися, прочитайте деякі відгуки. Переконайтеся, що ви можете ризикувати своїми старовинними даними на диску, виготовлення якого, ймовірно, коштує всього пару доларів.

Варіант 2. Використовуйте Vintage USB-диск дискет

Наприкінці 90-х і на початку 2000-х років багато виробників тонких ноутбуків (наприклад, HP, Sony і Dell) також випускали зовнішні USB-диски дискети. Ці старовинні накопичувачі мають деталі набагато більш високої якості, ніж дешеві USB-накопичувачі, які зараз доступні на Amazon. Вони також досить нові, щоб працювати без будь-якого ремонту.

Ми рекомендуємо шукати на eBay щось на кшталт «USB дисковод Sony», і спробувати удачу з одним із них. Більшість із них все ще підтримується як пристрої plug-and-play у Windows 10.

  Як приховати папки Gmail від поштового клієнта на комп’ютері

Незважаючи на бренд, вам не потрібен диск, який би відповідав вашому ПК. Наприклад, USB-диск дискет Sony буде працювати при підключенні до USB-порту будь-якого ПК з Windows.

Варіант 3: Використовуйте внутрішній дисковод з дешевим USB-адаптером

Якщо ви шукаєте більше власних завдань, ви також можете придбати старовинний внутрішній 3,5-дюймовий дисковод. Можливо, у вас навіть один сидить. Ви можете підключити його до a звичайний адаптер дискети-USB.

Ви можете налаштувати зовнішній блок живлення для дисковода дискет з відповідний адаптер. Інший варіант – встановити диск і адаптер всередині корпусу комп’ютера, а потім використовувати a Адаптер живлення SATA там. Проте ми не тестували ці дошки, тому продовжуйте на свій страх і ризик.

Варіант 4. Використовуйте старовинний комп’ютер з дисководом і мережевим підключенням

Якщо у вас є старіший комп’ютер або ноутбук з ОС Windows 98, ME, XP або 2000 з Ethernet і 3,5-дюймовим дисководом, можливо, він зможе прочитати та скопіювати дискету на жорсткий диск комп’ютера. Потім ви можете скопіювати дані через локальну мережу на сучасний ПК.

Найскладніше – переконатися, що мережа локальної мережі між вашими старовинними та сучасними машинами працює належним чином. Це зводиться до щоб обмінюватися файлами Windows з різних епох приємно один з одним.

Ви також можете завантажувати файли на сайт FTP (можливо, через локальний сервер NAS), а потім завантажувати їх на свій сучасний ПК.

Як скопіювати файли ПК з 5,25-дюймового дисковода на сучасний ПК

5,25-дюймова дискета з маркуванням

Якщо у вас є 5,25-дюймові дискети, відформатовані для MS-DOS або Windows, які ви хочете скопіювати на сучасний ПК з Windows, перед вами стоїть складніше завдання. Це пояснюється тим, що 5,25-дюймові дискети вийшли з регулярного використання в середині 1990-х років, тому знайти справний 5,25-дюймовий дисковод може бути складним завданням.

Давайте розглянемо варіанти копіювання даних на сучасний ПК від найпростіших до найскладніших.

Варіант 1. Використовуйте USB-адаптер FC5025 і внутрішній 5,25-дюймовий дисковод

Подзвонила невелика компанія Дані з боку пристрою виробляє адаптер під назвою FC5025. Він дозволяє використовувати внутрішній 5,25-дюймовий дисковод для копіювання даних з 5,25-дюймових дисків у різних форматах через USB-кабель на сучасний ПК. Дошка коштує близько 55 доларів.

Однак вам також знадобляться всі необхідні кабелі, блок живлення з роз’ємом Molex для накопичувача і, можливо, старовинний зовнішній 5,25-дюймовий відсік для накопичувачів, якщо вам потрібен гарний пристрій. Однак, як тільки ви його налаштуєте, FC5205, безумовно, того вартий. Це особливо корисно, якщо у вас також є 5,25-дюймові диски для систем ПК не-IBM (наприклад, Apple II), які ви хочете створити.

  Як підключити два динаміки Google Assistant Nest для стереозвуку

FC5025 копіює дані дискети на файли образів диска, тож вам також знадобиться інструмент зображення диска, наприклад WinImage, щоб прочитати та витягнути дані.

Варіант 2. Використовуйте Kryoflux з внутрішнім 5,25-дюймовим дисководом

Так само, як і FC5025, KryoFlux є адаптером дискети-USB, який вимагає багато налаштувань для роботи. Знову ж таки, вам знадобиться плата KryoFlux, старовинний 5,25-дюймовий дисковод, блок живлення, кабелі і, можливо, корпус.

Kryoflux копіює дані диска у файли образу диска. Потім ви можете використовувати їх з емуляторами або отримати до них доступ за допомогою інструмента зображення диска, наприклад WinImage.

Перевага KryoFlux полягає в тому, що він може створювати резервні копії дисків, захищених від копіювання, або дисків у багатьох інших системних форматах (Apple II, C64 і так далі), і робить це з високим ступенем точності.

Однак у KryoFlux є кілька недоліків. По-перше, це коштує понад 100 доларів.

По-друге, він призначений для ринку збереження академічного програмного забезпечення, а не для звичайних споживачів. Ось чому резервне копіювання або навіть доступ до даних на диску не є дуже зручною операцією.

Варіант 3. Використовуйте старовинний комп’ютер із дисководом і мережевим підключенням

Якщо у вас є старий комп’ютер з ОС Windows 98 або ME з Ethernet і 5,25-дюймовим дисководом, він може зчитувати дискету, щоб ви могли скопіювати дані через локальну мережу на сучасний ПК.

Так само, як і 3,5-дюймовий диск, у вас можуть виникнути проблеми забезпечити належну роботу спільного доступу до файлів Windows між старовинним і сучасним ПК.

Але є й інші варіанти. Один із них – завантаження файлів на FTP-сервер зі старої машини, а потім їх завантаження з цього сервера на новий комп’ютер.

Як скопіювати файли з 3,5-дюймового дисковода на сучасний Mac

3,5-дюймова дискета Mac з маркуванням

Процес читання дискет на Mac залежить від типу диска, який ви хочете зчитувати. Ми розглянемо кожен тип у наступних розділах.

1,44 МБ дискети Mac

Якщо у вас є дискети Mac ємністю 1,44 Мб, сучасний Mac під керуванням macOS 10.14 Mojave або старішої версії повинен мати можливість читати їх за допомогою старовинного USB-дисковода.

Багато людей віддають перевагу Imation SuperDisk LS-120 USB-накопичувач. Це конкурент ZIP-дисковода, який зчитує як оригінальні дискети великої ємності, так і звичайні дискети розміром 1,44 МБ. Ви ще можете знайдіть їх за розумною ціною на eBay. Ви також можете використовувати старовинний USB-дисковод Sony або HP.

Якщо на вашому комп’ютері працює macOS 10.15 або новішої версії, вам не пощастило, коли справа доходить до підтримки вбудованої USB-диски. Apple вилучила підтримку для Ієрархічна файлова система (HFS) на старовинних дискетах Mac, починаючи з Catalina. Можуть бути деякі технічні обхідні шляхи, зокрема відновлення підтримки HFS, але вони складні, і варіанти все ще з’являються.

  Як отримати статус надсилання та перегляду для електронних листів Gmail

3,5-дюймові дискети IBM PC

Якщо ви хочете, щоб ваш Mac читав 3,5-дюймові дискети формату IBM PC, ви можете використовувати старий ПК USB дискету. (За іронією долі, Каталіна все ще може читати файлову систему FAT12, яку використовують старовинні дискети MS-DOS, але не старі диски Mac.)

Ми спробували дисковод Sony VAIO із iMac 2013 року випуску. У нього не виникло жодних проблем із читанням файлів на 3,5-дюймовому диску формату IBM PC із високою щільністю. Швидше за все, ви знайдете хороший USB дисковод Sony або HP на eBay.

Дискети Mac 400 або 800 K

Якщо у вас є дискети Mac 400 або 800 K, все стає набагато складніше. Використовувалися дисководи, на яких вони були записані спеціальне кодування під назвою GCR. Ця техніка фізично не підтримується в більшості USB 3,5-дюймових дискетів.

Однак нещодавно з’явилася нова опція яблучний соус з’явився для архівування 400/800 K дисків Mac. Це USB-адаптер, який дозволяє підключати старовинні дискети Apple II і Macintosh до сучасного Mac і читати старовинні дискети з неймовірною точністю.

Найбільшим недоліком є ​​його ціна У версії Deluxe вам потрібно читати дискети Mac становить 285 доларів. Здебільшого це пов’язано з тим, що це складний продукт для любителів дуже малого обсягу. Однак за допомогою цього пристрою та відповідного старовинного дисковода ви можете зчитувати свої дискети в образи дисків використовується з емуляторами або витягнути за допомогою інших інструментів.

Усі дискети Mac

Для всіх дисків Mac найкраще знайти старовинний стіл або ноутбук Mac з 3,5-дюймовим SuperDrive який може читати та записувати диски 400/800 K та 1,44 МБ. Спробуйте знайти машину з бежева епоха G3 які все ще поставляються з дискетами. Чим новіше, тим краще, тому що тоді вам менше доведеться робити ремонт, щоб він запрацював.

Звідти ви можете використовувати мережу для копіювання файлів між старовинним і сучасним Mac, але це все ще одна банка черв’яків, цілком.

Це складно, але є надія

Під час резервного копіювання старих дискет усі можливі комбінації накопичувачів, систем і форматів містять різноманітні стратегії, які ми не можемо охопити тут.

На щастя, є інші ресурси, якщо вам потрібно щось складніше, наприклад доступ до 8-дюймового дисковода, який містить файли CP/M. Херб Джонсон підтримує вражаючий сайт, повний технічні дані на різні дискетні системи якщо ви хочете дізнатися більше про те, як вони працюють.

LowEndMac також має a чудовий посібник із форматів дискет Mac. Удачі!