Як читати Вікіпедію з робочого столу Linux

Ви коли-небудь хотіли читати Вікіпедію, не виходячи зі свого улюбленого середовища комп’ютера Linux, а не покладаючись на Firefox чи Chrome? Як виявилося, завдяки додатку Wike це можливо.

читайте Вікіпедію на робочому столі Linux

Що таке Wike? Це спеціальний клієнт Вікіпедії для робочого столу Linux. Він виконує все, що робить Вікіпедія у вашому улюбленому веб-переглядачі, але це окрема програма. Він також має кілька класних, унікальних функцій. Ось як його використовувати у вашій системі Linux.

Wike на Linux

Додаток Wike доступний для безлічі користувачів Linux через Flatpak, Ubuntu як PPA, а також в Arch Linux AUR, і користувачі можуть змусити його працювати таким чином.

У цьому посібнику ми покажемо вам, як усіма способами встановити Wike на Linux. З огляду на це, ми настійно рекомендуємо встановлювати його за допомогою інструкцій із встановлення Flatpak.

Встановіть Wike на Linux

Щоб почати інсталяцію, відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши термінал у меню програми.

  Як використовувати команду перейменування в Linux

Інструкція по установці Flatpak

Найпростіший спосіб запустити програму Wike на вашому комп’ютері з Linux – це Flatpak. Все поставляється попередньо налаштованим, і ви отримуєте нові оновлення з магазину додатків Flathub безпосередньо від розробників.

Щоб розпочати встановлення Flatpak Wike, вам потрібно встановити на вашому комп’ютері середовище виконання Flatpak. Для цього встановіть пакет «flatpak». Якщо у вас виникли проблеми з встановленням середовища виконання на вашому комп’ютері, дотримуйтесь нашого докладного посібника з цього питання, щоб він працював.

Коли середовище виконання Flatpak буде готове до роботи, скористайтеся командою flatpak remote-add, щоб додати магазин додатків Flathub на свій комп’ютер. Вам знадобиться Flathub, щоб встановити Wike, тому не пропускайте цей крок!

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Після налаштування магазину додатків Flathub можна розпочати встановлення Wike. Використовуючи наведену нижче команду встановлення flatpak, встановіть останню версію Wike у вашій системі.

flatpak install flathub com.github.hugolabe.Wike

Інструкції з встановлення Ubuntu

Хоча ми настійно рекомендуємо версію Flatpak, Wike також доступний користувачам Ubuntu у формі PPA. Щоб встановити програму у вашій системі, почніть з відкриття вікна терміналу. Після його відкриття використовуйте термінал, щоб додати новий Wike PPA в Ubuntu.

sudo add-apt-repository ppa:apandada1/wike

Після додавання нового PPA у вашу систему скористайтеся командою sudo apt update, щоб оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu. Оновлення необхідне, тому що якщо ви цього не зробите, Wike PPA працюватиме неправильно.

sudo apt update

Після завершення оновлення встановлення Wike можна розпочати в Ubuntu за допомогою наведеної нижче команди apt install.

sudo apt install wike

Інструкції з встановлення Arch Linux

Щоб встановити Wike на Arch Linux, вам потрібно буде зібрати його з AUR. Щоб створити його з AUR, почніть з встановлення пакетів «git» і «base-devel» у вашу систему Arch Linux за допомогою менеджера пакетів Pacman.

sudo pacman -S git base-devel

Тепер, коли два пакети встановлені на вашому комп’ютері, наступним кроком процесу є використання команди git clone для завантаження останньої версії допоміжної програми Trizen AUR. Trizen — це дуже корисна програма, яка робить установку пакетів AUR автоматичною, а не вручну.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Після завантаження пакета Trizen AUR скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки «trizen». Потім скористайтеся командою makepkg, щоб встановити програму Trizen на свій ПК Arch Linux.

makepkg -sri

Тепер, коли Trizen встановлений і готовий до використання, ви можете встановити програму Wike на робочий стіл Arch Linux, використовуючи команду trizen -S нижче.

trizen -S wike

Використання Wike в Linux

Щоб використовувати Вікіпедію на робочому столі Linux із Wike, виконайте наведені нижче покрокові інструкції.

  Як переглядати Reddit з робочого столу Linux за допомогою Giara

Крок 1. Відкрийте програму, знайшовши «Wike» в меню програми. Ви також можете запустити Wike, ввівши таку команду запуску flatpak нижче.

flatpak run com.github.hugolabe.Wike

Крок 2: Коли програма Wike відкрита, ви побачите домашню сторінку Вікіпедії в програмі. Звідси ви можете прочитати домашню сторінку. Або, якщо ви хочете прочитати іншу статтю Wiki, клацніть поле пошуку в лівому кутку для пошуку.

Для пошуку введіть будь-який пошуковий термін у поле пошуку та натисніть клавішу Enter. Після натискання клавіші Enter ви завантажите нову статтю Вікіпедії.

Потрібно додати статтю до вибраного? Виберіть у додатку піктограму «зірочка», щоб вибрати будь-яку статтю Вікіпедії.

  Як налаштувати віртуальні машини на Linux за допомогою Gnome Boxes