Як часто Google оновлює Chrome?

Google регулярно оновлює Chrome новими функціями, оновленнями безпеки тощо. Chrome завантажує ці оновлення та встановлює їх автоматично. Але як часто це трапляється? Це залежить — виявляється, процес оновлення Chrome досить складний.

Основні стабільні версії кожні шість тижнів

Chrome розробляється відкрито, і будь-хто може встановити нестабільні версії. Але коли справа доходить до гілки Stable, збірки виходять приблизно кожні шість тижнів. Наприклад, Chrome 73 був випущений 12 березня, а Chrome 74 — 23 квітня — через шість тижнів.

Хоча так було не завжди — спочатку оновлення Chrome були досить спорадичними — у 2010 році команда Chrome взялася за шеститижневі інтервали випуску і з тих пір була відносно послідовною. Іноді релізи приходять через чотири тижні, іноді через вісім. Але взагалі кажучи, це завжди десь близько шести тижнів.

Варто також зазначити, що Google може налаштувати стабільний графік випуску в Chrome «тижня без зустрічей» і святкові дні.

Безпека та виправлення помилок, коли це необхідно

Хоча ви можете розраховувати на регулярні випуски основних версій, виправлення помилок та оновлення безпеки набагато менш передбачувані. Просто прочісую журнали змін стабільного випуску показує, що з моменту випуску Chrome 73 12 березня було три оновлення, і немає помітного інтервалу між кожним випуском. Це майже нормально для таких типів оновлень.

  Тонкі закладки дозволяють налаштувати панель закладок [Firefox]

Але принаймні ви можете розраховувати на те, що Chrome отримає кілька виправлень помилок та/або оновлень безпеки між основними випусками.

Chrome автоматично встановить як основні стабільні оновлення, так і менші оновлення, коли вони будуть доступні. Ви завжди можете відкрити меню й перейти до Довідка > Про Google Chrome, щоб також негайно перевірити й встановити будь-які оновлення.

Коли вийде наступна версія?

Якщо вам цікаво, коли наступна основна версія Chrome буде випущена в стабільному каналі, перевірте Статус платформи Chrome веб-сайт. Це також показує, коли поточна стабільна версія стала стабільною, а також інформація про нестабільні версії Chrome, які тестуються в каналах бета-версії та розробника.

ОС Chrome також оновлюється кожні шість тижнів

Як і основні випуски браузерів, ОС Chrome оновлюється приблизно кожні шість тижнів. У той час як номери версій і функції зазвичай повторюють номери їх аналогів у браузері, випуск ОС Chrome зазвичай відбувається через тиждень після оновлення браузера.

  Як додати фотографії на головний екран iPhone

Так, наприклад, Chrome 73 був випущений 12 березня, але Chrome OS 73 не вийшов у стабільний канал до 19 березня.

В іншому випадку ОС Chrome виконує той самий основний процес випуску, що й браузер Chrome OS. Основним винятком тут є те, що графік запровадження може відрізнятися залежно від конкретного пристрою з ОС Chrome — для доступу до деяких пристроїв може знадобитися кілька тижнів, оскільки кожен з них дещо відрізняється.

Як працюють канали оновлення Chrome

Існує чотири гілки розробки Chrome: Canary, Dev, Beta та Stable. Вони розташовані в порядку від найменш стабільного (Canary) до найбільш стабільного (um, Stable).

Згодом функції, які вперше з’являються в Canary, повинні стати стабільним каналом, тому багато користувачів, які хочуть зазирнути в майбутнє, запускають кілька версій Chrome на своїх комп’ютерах. Також дуже приємно спостерігати за прогресом функцій, коли вони пробиваються через канали випуску.

Кожні шість тижнів збірка Canary встановлюється як новий етап стабілізації. Тут розробляються та впроваджуються нові функції та покращення. Він залишається тут ще два тижні, після чого його перенесуть до першої бета-версії. Після ще двох тижнів у бета-версії каналу заморожується функція — це означає, що всі функції, призначені для стабільного каналу, мають бути завершені. Це також причина, чому ми бачимо, що деякі функції, які спочатку були заплановані для певного стабільного випуску, повертаються до наступної великої збірки.

  Як правильно почистити ноутбук

Протягом чотирьох тижнів, що залишилися бета-версії, нові збірки випускаються щотижня аж до стабільного випуску. У четвер до випуску стабільної версії (що зазвичай відбувається у вівторок), остання бета-версія стає кандидатом на випуск. На цьому етапі всі стабільні функції доопрацьовуються та об’єднуються зі стабільною гілкою.

Для тестування виправлень помилок Google також має іншу збірку під назвою «Стабільне оновлення». Це стабільний випуск, який виходить за рамки звичайного розкладу випуску, і використовується для вирішення критичних проблем, які просто не можуть чекати.

Стабільні релізи виходять повільно

Усі стабільні випуски Chrome мають поетапний графік випуску (за винятком Linux, який на момент випуску збільшується до 100%). Версії для настільних комп’ютерів — Mac і Windows — випускаються в чотирьох станах: 5%, 15%, 50% і 100%. Тому різні користувачі отримують оновлення в різний час.

Android працює за аналогічним графіком, але з одним додатковим кроком: 1%, 5%, 15%, 50% і 100%.

iOS працює інакше, ніж дві інші: оновлення доступне для всіх користувачів протягом семи днів: День 1: 1%; 2 день: 2%; 3 день: 5%; 4 день: 10%; 5 день: 20%, день 6: 50%; і день 7: 100%.

Ці поетапні випуски дозволяють Google виявляти проблеми до того, як вони охоплять усіх користувачів, таким чином зупиняючи розгортання та відновлюючи його після усунення проблеми.