Як це порівнюється з Raspberry Pi?

| | 0 Comments| 6:15 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Orange Pi 3B пропонує більше варіантів підключення та можливостей зберігання в порівнянні з Raspberry Pi 4 Model B, що робить його придатним для досвідчених користувачів з особливими потребами.
  • Raspberry Pi має перевагу домінування на ринку, забезпечуючи більшу базу користувачів, великі освітні ресурси та технічну підтримку.
  • Вибір між двома платами зрештою залежить від індивідуальних вимог: Orange Pi є економічно ефективним і потужним, тоді як Raspberry Pi пропонує безпечний і добре підтримуваний варіант.

У серпні 2023 року відбувся запуск Orange Pi 3B, переконливої ​​одноплатної пропозиції від Shenzen Xunlong у Китаї. Якщо ви шукаєте одноплатний комп’ютер, він може здатися вам багатообіцяючою альтернативою шановному Raspberry Pi 4 Model B.

Обидва мають багато спільного: форм-фактор розміром з кредитну картку, 40-контактний роз’єм GPIO, блок живлення USB Type-C і безліч варіантів підключення. Якщо ви обираєте між двома, то відмінності будуть важливішими.

Чим Orange Pi відрізняється від Raspberry Pi?

Давайте розглянемо найяскравіші відмінності між цими двома моделями Pi, щоб допомогти вам вирішити, яка вам підходить.

Процесор

Обидві плати є чотирьохядерними процесорами із заводською частотою 1,8 ГГц. Orange Pi працює від Rockchip RK3566 з чотирма ядрами ARM A55. На Raspberry Pi 4 він знову чотириядерний, але трохи потужнішого варіанту A72. Якщо вам потрібна більша потужність, ви можете розглянути Orange Pi 5, який увійшов до нашого огляду найпотужніших одноплатних комп’ютерів.

  Найкращі рюкзаки для студентів з ноутбуками

Автор зображення: Помаранчевий Пі

Підключення

Якщо поглянути на Orange Pi, можна побачити кілька додаткових можливостей підключення. Є роз’єм для вентилятора 5 В, такий, який можна знайти на материнській платі настільного ПК. Обидві плати оснащені чотирма USB-портами, але лише один USB 3.0 на Orange Pi.

Orange Pi має повнорозмірний роз’єм HDMI 2.0, а не два мініатюрних. На обох платах є слот для мініатюрного РК-дисплея, але переверніть Orange Pi, і ви побачите додатковий роз’єм EDP DisplayPort.

Власники Raspberry Pi можуть легко встановити кнопку живлення на свою плату. Але власникам Orange Pi не потрібно турбуватися: один уже готовий до роботи. І в центрі також є перемикач скидання. Зручність поверх зручностей!

Зберігання

Orange Pi пропонує кілька додаткових опцій, коли справа доходить до зберігання. На нижній стороні є eMMC, а також слот M.2, який може вмістити накопичувач NVMe. Таким чином, він має величезну перевагу як у ємності, так і в продуктивності читання/запису, навіть порівняно з Raspberry Pi, що завантажується через USB.

  Виправлення повідомлення про помилку «Інтерфейс VirtualBox має активні підключення».

Перевірте розмір диска M.2 перед встановленням — довші будуть виступати за край плати, а товщі можуть замикатися на зчитувач SD-карт. Як попереджає виробник Orange Pi: «Ця плата розроблена таким чином, щоб підходити лише до SSD із абсолютно гладкою задньою стороною».

ОС

Операційних систем, доступних для Orange Pi, точно не бракує, серед офіційно підтримуваних образів – Debian, Ubuntu і Orange Pi OS. Raspberry Pi чудово працює з більшою кількістю операційних систем, ніж ви можете розумно перерахувати, про що свідчить наш список чудових операційних систем Raspberry Pi.

Ціна

Не дивно, що є явний переможець, коли мова йде про вартість: Orange Pi коштує приблизно вдвічі дешевше еквівалентного Raspberry Pi 4.

Що щодо підтримки?

Кілька відмінностей, які ми тут окреслили, будуть достатніми, щоб перехилити терези для багатьох ентузіастів. Але Raspberry Pi дійсно користується перевагами, пов’язаними з домінуванням на ринку: є багато-багато власників Raspberry Pi і відносно небагато власників Orange Pi. Ви отримаєте набагато більше з точки зору освітніх ресурсів, технічної підтримки та загального натхнення, якщо дотримуватиметеся того, що популярно. З іншого боку, Orange Pi — це плата, яка напевно сподобається досвідченим користувачам із особливими потребами.

  7 способів, як пенсіонери можуть отримати користь від носіння Apple Watch

Отже, яке Пі краще?

Проста (і передбачувана) відповідь тут: це залежить. Якщо ви шукаєте щось із блискавичною пам’яттю для свого наступного проекту, то Orange Pi 3B цілком може бути ним. З іншого боку, якщо ви віддаєте перевагу безпечному варіанту, який пройшов ретельні випробування на дорозі та має неперевершену підтримку, тоді, ймовірно, краще зупинитися на Raspberry Pi.