techukraine.net techukraine.net Як це допомагає у зростанні співробітників і бізнесу

Як це допомагає у зростанні співробітників і бізнесу

| | 0 Comments| 6:55 AM
Categories:

Оцінка продуктивності або перевірка ефективності — це систематичний метод оцінки та документування результатів роботи працівника. Це суб’єктивний метод визначення сильних і слабких сторін співробітників, а також їхньої поведінки та ставлення до внеску в досягнення цілей організації.

Як правило, оцінка ефективності проводиться керівниками або безпосередніми керівниками, а звіт подається генеральним директорам компанії, щоб вони могли приймати рішення на користь організації.

Для оцінювання потрібно встановити конкретний критерій, оскільки всі працівники різні, тому в цій статті ми обговоримо, як провести найкращу оцінку ефективності та інструменти, які допоможуть у всьому процесі.

Важливість оцінки ефективності

Дотримання найкращих практик оцінки ефективності в організації створює здорові стосунки між співробітниками та бізнесом. Це допомагає їм зрозуміти, як вони відповідають очікуванням і бізнес-цілям, і як їх результативність сприяє успіху організації.

Найкраща оцінка продуктивності заохочує працівників розставляти пріоритети та виконувати роботу вчасно. Це приносить користь організаціям і співробітникам, збільшуючи взаєморозуміння між керівництвом і співробітниками. Це підвищує задоволеність роботою, лояльність до роботодавця та моральний дух працівників, таким чином підвищуючи продуктивність.

Найкращі практики для ефективної оцінки ефективності

Ефективна оцінка продуктивності має вирішальне значення для успіху співробітників і організації. Ось кілька порад, які допоможуть вам дотримуватися найкращих практик оцінки постійності:

 • Створіть ефективну систему управління оцінкою ефективності, від співбесід з потенційними працівниками до консультування, навчання та визначення найкращих виконавців.
 • Навчіть менеджерів оцінювати продуктивність співробітників на основі різних факторів і регулярно надаючи їм цінні відгуки.
 • Мотивуйте співробітників брати активну участь у всьому процесі оцінки ефективності. Заохочуйте їх отримувати та давати відгуки, запитання, виклики, обговорювати цілі тощо.
 • Менеджери повинні бути навчені надавати конструктивний і правильний зворотний зв’язок. Неправильний зворотній зв’язок може викликати плутанину та упередженість. Вони повинні розглянути, як працівники можуть інтерпретувати їхні відгуки.
 • Замість того, щоб слідувати всім критеріям оцінки ефективності співробітників, оцінюйте їх на основі їхніх посад. Це полегшить для менеджерів надання конкретних і значущих відгуків.
 • Менеджери створили б безпечне місце для працівників, створивши їм зручні умови та вислухавши їх.

Методи оцінки ефективності

Нижче наведено деякі з методів оцінки ефективності:

#1. 360-градусна оцінка

360-градусний зворотній зв’язок – один із методів оцінки ефективності, за допомогою якого співробітники дізнаються про свої сильні та слабкі сторони. Цей метод передбачає анкетування колег або клієнтів співробітників.

Найкраща частина цього методу полягає в тому, що ім’я секрету закодовано, щоб менеджери могли анонімно отримувати відгуки своїх співробітників про їх особистість, поведінку тощо.

Переваги:

 • Співробітники дізнаються, що про них думають їхні колеги (не знаючи їхніх імен) і як їх поведінка впливає на інших.
 • Це вселяє довіру співробітників, оскільки відгуки прояснюють стосунки між ними.
 • У цьому методі є анонімність, яка допомагає співробітникам вільно ділитися відгуками.

#2. Управління за цілями

Це сучасний метод оцінки діяльності, коли працівник і керівник займаються постановкою цілей і досягненням їх у певний період. Вигідно, коли співробітники беруть участь у постановці цілей, оскільки вони з більшою ймовірністю їх досягнуть.

  Як вимкнути та деактивувати iMessage на iPhone або iPad

Співробітників оцінюють на основі їхніх результатів наприкінці періоду, і їхні успіхи винагороджуються підвищенням або підвищенням зарплати. Цей процес оцінювання допомагає організації досягти своєї мети та процесу оцінювання.

Переваги:

 • Цей метод підвищує залученість і відданість працівника, тим самим підвищуючи довіру працівника до роботи.
 • Співробітники можуть використовувати свою освіту, навички та досвід для досягнення цілей організації.
 • Керівництво надає регулярний зворотній зв’язок і визнання працівника на об’єктивній основі, підвищуючи його моральний дух і змушуючи відчути свою присутність у компанії.
 • Менеджери можуть безпосередньо спілкуватися зі своїми співробітниками та висловлювати їм свої очікування.
 • Співробітники також можуть поділитися своїми проблемами, пов’язаними з роботою, та інноваційними ідеями.

#3. Псіхологічне обстеження

Цей метод оцінки ефективності визначає приховані таланти співробітника. Це означає, що організація зосереджується на майбутніх показниках, а не на результатах минулого. Організації можуть встановлювати свої цілі, аналізуючи потенціал своїх співробітників.

Цей метод збирає інформацію за допомогою глибинних інтерв’ю, психологічних оцінок та інших методів збору інформації, щоб досконало зрозуміти емоційні, інтелектуальні та соціальні риси працівника.

Основними компонентами аналізу є навички міжособистісного спілкування, когнітивні здібності, інтелектуальні риси, лідерські якості, риси особистості, емоційний коефіцієнт та інші пов’язані з ними навички.

Переваги:

 • Це дає цінну інформацію про працівника, що відображає його потенціал для майбутньої роботи.
 • Співробітники можуть поділитися своїми поточними проблемами, які можуть призвести до більш серйозних проблем у майбутньому.
 • Отримавши уявлення про перспективи та продуктивність, організації можуть створити позитивне та продуктивне робоче місце для своїх співробітників.

#4. Поведінкова рейтингова шкала (BARS)

Метод поведінкової шкали рейтингів забезпечує якісні та кількісні переваги оцінки продуктивності. Цей метод порівнює продуктивність співробітників з конкретними прикладами, а потім оцінює їх поведінку за шкалою.

Кожен рівень рейтингової шкали складається з кількох тверджень, які роблять співробітники під час роботи. Він порівнює продуктивність окремої людини із загальним стандартним рівнем, щоб визначити, чи є працівники компетентними.

Переваги:

 • Керівники можуть давати завдання співробітникам, переглядаючи їхні рейтинги на БАРС.
 • Він забезпечує точний зворотний зв’язок, а не просто аналіз тверджень інших.
 • Організації можуть побачити потенціал співробітників, порівнюючи їх зі стандартним рівнем. Це допомагає їм визначити, чи здатний працівник виконувати цю роль.

#5. Метод обліку людських ресурсів

Метод обліку людських ресурсів – це метод оцінки ефективності, який зосереджується на витратах організації. Він вимірює та аналізує грошову вигоду, яку отримує працівник від своєї роботи в компанії.

Організація порівнює його з фінансовими вигодами, які пропонуються працівнику, щоб визначити, чи приносить це користь організації. Під час аналізу витрат працівника враховуються середня ціна послуги, якість, накладні витрати, міжособистісні стосунки та багато інших факторів.

Перевага:

 • Він вимірює вартість і цінність у грошовому виразі, яку працівники надають організаціям.
 • Цей метод створює довіру співробітників, оскільки вони визнають свою цінність для організації.
 • Він надає організації найбільш точну, цінну та надійну фінансову інформацію. Вони з’ясовують, де можна покращити, щоб збільшити грошовий потік компанії.
 • Коли організації повністю усвідомлюють цінність своїх співробітників, вони можуть використовувати свої людські ресурси найкращим чином.

#6. Спосіб парного порівняння

Метод попарного порівняння є складним, але традиційним методом оцінки діяльності. Організації порівнюють своїх співробітників між собою в команді.

  10 платформ штучного інтелекту для створення ваших сучасних програм

Організація визначає, який працівник працює найкраще чи гірше в команді. Усі співробітники порівнюють і оцінюють один одного, поки не вийде останній. Однак цей метод може збентежити деяких працівників.

Переваги:

 • Цей метод вимірює здібності, навички, досвід і здатність працівника працювати в команді.
 • Це вигідно тому інституту, де кількість працівників перевищує кількість посад.
 • Метод парного порівняння дозволяє менеджерам призначати завдання відповідно до здібностей працівника, як показано в ранзі.

Переваги оцінки ефективності

Організації проводять оцінку ефективності на користь своїх співробітників і організацій; це допомагає їм краще знати своїх співробітників. Керівники з’ясовують сильні та слабкі сторони свого співробітника за допомогою різних методів оцінки.

Переваги атестації працівників

 • Оцінка ефективності допомагає співробітникам розвиватися, оскільки вони дізнаються про свої сильні та слабкі сторони. Вони можуть працювати над своїми слабкими сторонами, дозволяючи співробітникам підвищити свою ефективність і продуктивність.
 • Метод оцінки дає відповідний зворотний зв’язок працівнику, який мотивує його працювати краще, ніж раніше. Співробітники отримують стимул за свою ефективність на основі оцінки ефективності, оскільки вона показує, який співробітник працює точно та швидко для досягнення своєї мети.
 • Регулярні перевірки продуктивності підвищують залученість співробітників, що призводить до позитивного мислення співробітників.

Переваги оцінки ефективності для організації

 • Атестація ефективності допомагає організаціям визначити, який працівник потребує навчання для виконання поставлених завдань. Наприклад, якщо їхні співробітники не досягають мети, вони встановлять програму навчання для їх ефективності.
 • Оцінка діяльності організації допомагає керівнику встановити межу очікувань від співробітників, оскільки це показує здібності людини. Керівники можуть давати працівникам щоденні робочі обов’язки та завдання відповідно до їхньої попередньої роботи.
 • Оцінка ефективності допомагає встановити цілі організації на майбутнє, щоб менеджери могли вивчити попередні результати, щоб зрозуміти, як працює поточна компанія.
 • Це також допомагає менеджерам призначати завдання найбільш підходящим працівникам на основі їхніх знань, умінь і навичок. Усі ці риси виявляються через оцінку продуктивності.

Програмне забезпечення для перевірки продуктивності

Ось деякі інструменти, які допоможуть вам у процесі оцінювання ефективності:

#1. Стрибкий

Leapsome — це централізована платформа для управління продуктивністю та розвитку. Це допомагає співробітникам розвиватися, а керівникам – ставати кращими лідерами. Компанії можуть створити чудове місце для роботи за допомогою цієї платформи для підтримки людей.

особливості:

 • Він забезпечує продуктивність і 360° огляди для оцінки компетенцій і відстеження розвитку, що веде до успіху.
 • Це дозволяє встановлювати цілі, створюючи узгодженість і підзвітність у всій організації.
 • Він вимірює культуру компанії за допомогою опитувань залученості співробітників, щоб отримати потужну інформацію.
 • Він має настроювані шляхи навчання для адаптації та розвитку, щоб підтримувати конкурентоспроможність вашої компанії.
 • Це сприяє утриманню співробітників завдяки спрощеним процесам винагороди та просування по службі.

Ціни Leapsome починаються від 8 доларів США на місяць за користувача, де ви отримаєте багатомовну платформу (13+ мов), сертифікацію ISO 27001 і відповідність GDPR, SSO та шифрування, спеціальну підтримку клієнтів і легку інтеграцію.

#2. Зохо Люди

Зохо Люди призначений для покращення ефективності роботи співробітників, забезпечення раціоналізованих процесів управління персоналом і покращення утримання. Zoho дозволяє своїм користувачам відстежувати та організовувати відвідуваність, оцінку продуктивності та дані про співробітників, де менеджери можуть керувати своїм персоналом з будь-якого місця. Платформа побудована на своїй хмарній інфраструктурі з цілодобовим моніторингом і 99,9% безвідмовної роботи.

  Вступ до розширеної реальності та чому це важливо

особливості

 • Платформа має систему управління базою даних співробітників, яка дозволяє менеджерам вести облік усіх співробітників в одному місці.
 • У Zoho є всі ефективні інструменти управління персоналом, які дозволяють співробітникам бути в курсі подій і працювати продуктивно, наприклад, Онбординг, Відстеження відвідуваності, Відстеження відпусток, Відстеження часу та обробка графіків змін.
 • Він надає корпоративну систему управління навчанням (CLMS), яка допомагає менеджерам легко створювати та керувати навчальними програмами своєї організації, створювати курси, відстежувати прогрес співробітників і підтримувати свою команду в опануванні нових навичок.
 • Платформа пропонує систему керування справами, за допомогою якої співробітники можуть безперешкодно зв’язуватися з відділом кадрів. Вони можуть ініціювати запити, а відділ кадрів завжди може сортувати, відстежувати та оперативно вирішувати проблеми.
 • Це допомагає компаніям усунути посередників завдяки своїй функції, де працівники можуть вести свої записи, заповнювати свої дані, подавати заявки на відпустку та подавати дозволи.

Платформа пропонує п’ять планів із 30-денною безкоштовною пробною версією: базовий HR-план (0,72 дол. США на місяць), професійний план (1,44 дол. США на місяць), преміальний план (2,16 дол. США на місяць), корпоративний план (2,88 дол. США на місяць), людей плюс ($5,41 на місяць).

#3. Paycor

Paycor — це платформа управління персоналом, яка модернізує управління персоналом, починаючи від найму, адаптації та нарахування заробітної плати до кар’єрного розвитку та утримання. Ця платформа розгортає плани, які допомагають розвивати людей, допомагаючи їм реалізувати свій потенціал і зробити наступні кроки у своїй кар’єрі.

особливості

 • HR-спеціалісти можуть отримувати доступ, редагувати або оновлювати всю інформацію про співробітника в одному місці, включаючи табелі, ставки оплати праці, контактну інформацію тощо.
 • Вони можуть автоматично зберігати відгуки після співбесіди за допомогою простої у використанні функції оцінювання.
 • HR-спеціалісти можуть отримати доступ до даних і аналізу, необхідних для створення та підтримки культури високої довіри, яка безпосередньо впливає на продуктивність.
 • Вони можуть планувати винагороду, оскільки надійні інструменти Analytics допомагають їм відстежувати справедливість оплати праці, аналізуючи тенденції винагороди.
 • Фінансові директори можуть створити конкурентоспроможну практику оплати праці, яка підвищить шанси знайти чудових кандидатів і мотивувати найкращих виконавців.

Paycor дозволяє фінансовим керівникам аналізувати чисельність персоналу, відстежувати плинність кадрів і виявляти, які фактори спричиняють зміни серед їхніх працівників.

Висновок

Процес оцінювання організації веде до кращого управління працівниками. Вони дізнаються про сильні та слабкі сторони свого співробітника, а також можуть організувати програму навчання для більшої ефективності.

Основний інструмент організації оцінює продуктивність команди та її відданість досягненню мети. Ця короткострокова оцінка веде до успіху в майбутніх цілях і дає менеджерам здорову основу для роздумів про свої можливості, що визначає цілі для організації.

Ви також можете ознайомитися з найкращим програмним забезпеченням для моніторингу співробітників для підвищення продуктивності роботи.