Як це допомагає в нову еру захисту

| | 0 Comments| 1:06 PM
Categories:

Сьогодні загрози кібербезпеці помножилися. Віддалена робота, пристрої IoT, віртуальні мережі та периферійні обчислення створюють різноманітні проблеми безпеки. І ваша поточна архітектура безпеки може не вирішити ці проблеми. З’являється сітчаста архітектура кібербезпеки, новий підхід до посилення безпеки вашої організації.

Що таке мережева архітектура кібербезпеки, які переваги вона пропонує та як її реалізувати? Давай дізнаємось.

Меш-архітектура кібербезпеки

Сітчаста архітектура кібербезпеки (CSMA) — це структура безпеки, запропонована Gartner, щоб допомогти організаціям застосовувати комбінований, гнучкий і масштабований підхід для захисту своєї ІТ-інфраструктури від зловмисників.

Джерело зображення: OpenText

Сітчаста архітектура кібербезпеки працює за допомогою розподілених компоновуваних елементів керування безпекою шляхом централізації даних і контролю, щоб досягти кращої співпраці між інструментами безпеки, які ви використовуєте.

Відповідно, організації розширюють свої можливості для виявлення інцидентів безпеки, покращують реагування на загрози та мають узгоджену політику, позицію та методику управління.

Крім того, CSMA дозволяє компаніям мати адаптивний і детальний контроль доступу для кращого захисту своїх ІТ-активів.

Фундаментальні шари CSMA

Сітчаста архітектура кібербезпеки (CSMA) пропонує структуру безпеки, яка є масштабованою, сумісною та комбінованою, що дозволяє різноманітним елементам керування та інструментам безперешкодно працювати разом.

Чотири базові рівні сітчастої архітектури кібербезпеки визначають основні цілі та функції безпеки.

#1. Аналітика безпеки та розвідка

Перший рівень сітчастої архітектури кібербезпеки, аналітика безпеки та розвідка, збирає та аналізує дані з різних рішень безпеки в організації.

CSMA має централізоване адміністрування, тож організації можуть збирати, агрегувати та аналізувати величезну кількість даних із центрального місця.

Системи безпеки компаній і управління подіями (SIEM) можуть аналізувати ці дані та ініціювати відповідні реакції для пом’якшення загроз.

#2. Тканина розподіленої ідентифікації

Рівень структури розподіленої ідентифікації працює над децентралізованим керуванням ідентифікацією, службами каталогів, адаптивним доступом, перевіркою ідентифікації та керуванням правами.

Ці інструменти повідомляють, хто може отримати доступ до даних і де дані слід використовувати та змінювати, а також допомагають вашим командам безпеки відрізняти зловмисників від справжніх користувачів.

У двох словах, цей рівень зосереджений на забезпеченні ідентифікації та керування доступом, що має вирішальне значення для безпеки без довіри.

#3. Консолідована політика та управління позицією

Якщо вам потрібно застосувати свою централізовану політику безпеки в різних середовищах, ви повинні перетворити свою політику в конфігурації та правила для кожного середовища чи інструменту безпеки.

Консолідований рівень керування політикою та положенням розбиває вашу політику на правила та параметри конфігурації, необхідні для певного інструменту безпеки чи середовища. Крім того, він може пропонувати послуги динамічної авторизації під час виконання.

#4. Консолідовані інформаційні панелі

Ви повинні перемикатися між різними інформаційними панелями, якщо у вашій організації реалізовано відключені рішення безпеки. Це може перешкодити безпеці.

Цей рівень пропонує однопанельну інформаційну панель для перегляду та керування екосистемою безпеки вашої організації.

Отже, ваша команда безпеки може ефективніше виявляти, розслідувати та вирішувати інциденти безпеки.

Чому організаціям потрібен CSMA

98% великих компаній використовують або планують використовувати принаймні дві хмарні інфраструктури, а 31% вже використовують чотири або більше хмарних інфраструктур.

Тим не менш, сьогодні організації не можуть нормально функціонувати, не маючи ресурсів за межами своїх добре охоронюваних приміщень.

Пристрої, які вони використовують, від інструментів IoT до глобальної мережі, працюють у їхніх фізичних приміщеннях і за їх межами.

Відповідно, організації повинні знайти способи поширити контроль безпеки на пристрої та інструменти за межами їх фізичного розташування. Це необхідно для захисту мереж і пристроїв організацій від різних типів атак програм-вимагачів, розподілених атак типу «відмова в обслуговуванні» (DDoS), фішингових атак і різноманітних інших загроз безпеці.

  Sleep Better розповість вам, наскільки добре ви спите

Сітка кібербезпеки може допомогти вашій організації протистояти низці атак. Це дозволяє вашій групі безпеки керувати видимими та прихованими хмарними загрозами. Цей метод ідеально підходить для захисту розрізнених цифрових ІТ-активів, які зберігаються в хмарі та в приміщеннях.

Впровадження сітчастої архітектури кібербезпеки гарантує, що політика безпеки та методи безпеки застосовуються для кожного інструменту безпеки та середовища, які використовує ваша компанія.

Усі рішення безпеки у вашій організації співпрацюватимуть одне з одним, щоб надати вашій організації найкращу технологію аналізу загроз і реагування.

За допомогою єдиної інформаційної панелі ваші спеціалісти з кібербезпеки можуть переглядати всю екосистему безпеки вашої організації.

Ключові характеристики кібербезпеки Mesh

Нижче наведено ключові особливості сітки кібербезпеки:

  • Коли ви впроваджуєте CSMA, засоби безпеки поширюють захист за межі вашого фізичного місцезнаходження.
  • CSMA працює для захисту окремих пристроїв і ідентифікаційних даних, а не лише для захисту вашої корпоративної мережі. Такий підхід мінімізує загрози від неавторизованого доступу до робочих пристроїв і скомпрометованих облікових даних.
  • Меш-архітектура кібербезпеки пропонує динамічну та адаптивну безпеку. Оскільки ландшафт безпеки змінюється, CSMA коригуватиме інструменти безпеки на основі контекстної інформації та оцінки ризиків, щоб пом’якшити нові загрози безпеці.
  • CSMA пропонує масштабований, гнучкий підхід до кібербезпеки. Завдяки CSMA ви зможете швидко масштабувати розгортання та інтеграцію інструментів безпеки, щоб забезпечити вашій компанії більш надійну безпеку для вирішення викликів безпеки в мінливому цифровому середовищі.
  • Меш-архітектура кібербезпеки сприяє взаємодії між різними окремими інструментами та службами безпеки. Це забезпечує безперебійну співпрацю та зв’язок між інструментами безпеки для кращої безпеки.

Організації можуть підвищити безпеку за допомогою сітчастої архітектури кібербезпеки, що бореться з викликами розподілених систем, хмарних сервісів, Інтернету речей і кіберзагроз.

Переваги CSMA

Нижче наведено обіцяні переваги впровадження сітчастої архітектури кібербезпеки.

Комплексна безпека

Меш-архітектура кібербезпеки (CSMA) — це універсальний підхід до безпеки, який задовольняє потреби сучасних ІТ-середовищ. Його налаштовано для захисту кожної кінцевої точки, а його децентралізований дизайн охоплює пристрої за межами центральної мережі.

CSMA може швидко адаптуватися до мінливих загроз, плавно інтегруючи різні інструменти та сприяючи взаємодії.

Він масштабований, відповідає зростаючим організаційним потребам і займає проактивну позицію в передбаченні потенційних ризиків.

CSMA забезпечує послідовну, комплексну систему безпеки, яка відповідає поточним викликам і новим загрозам, що робить його цілісним і єдиним підходом до кібербезпеки.

Масштабованість

Сітчаста архітектура кібербезпеки (CSMA) забезпечує повну інтеграцію нових рішень безпеки у вашій компанії.

У міру розширення ІТ-систем, які можуть включати віддалені та хмарні платформи, CSMA забезпечує стабільну безпеку.

Сітка кібербезпеки — перспективне рішення. І він розвивається відповідно до мінливих потреб вашої організації та нових загроз.

Його здатність до адаптації гарантує, що корпоративна безпека залишається надійною та відповідає ІТ-ландшафту, що розвивається.

Розширена співпраця

Меш-архітектура кібербезпеки (CSMA) покращує зв’язок між системами безпеки організації. Це покращує виявлення загроз і швидкість реагування.

Поєднуючи різні інструменти безпеки, CSMA реагує на загрози та активно запобігає їм, забезпечуючи більш сильний і проактивний захист.

Покращена ефективність

Сітчаста архітектура кібербезпеки (CSMA) оптимізує безпеку, об’єднуючи різні інструменти. Це не дозволяє співробітникам служби безпеки постійно перемикатися між платформами, підвищуючи ефективність.

Завдяки цій централізованій системі команди можуть краще розгортати рішення та розподіляти ресурси для вирішення життєво важливих завдань безпеки, зміцнюючи захист організації.

  Smallx264 використовує графічний інтерфейс ручного гальма для пакетного перекодування відео

Краще керування ідентифікацією та доступом

Сітчаста архітектура кібербезпеки посилює керування ідентифікацією та доступом (IAM), узгоджуючи з моделлю нульової довіри, забезпечуючи масштабовані та адаптовані політики контролю доступу.

Це сприяє мікросегментації для детального контролю доступу, децентралізації рішень щодо доступу та розширення можливостей адаптивного доступу з моніторингом у реальному часі.

Крім того, його стійкість і можливості інтеграції покращують здатність IAM захищати ресурси та ефективно керувати ідентифікацією користувачів, створюючи надійну структуру безпеки для сучасних організацій.

Легке впровадження

CSMA забезпечує основу для швидкого розгортання рішень безпеки. Його гнучкий дизайн адаптується до мінливих вимог бізнесу та безпеки. Це гарантує, що ваша компанія завжди матиме ефективні відповіді на відомі та невідомі загрози.

Економічне рішення

Сітка Cybersecurity Mesh є економічно ефективною завдяки її масштабованості та сумісності з існуючими системами.

Ви інвестуєте на основі ваших поточних потреб у безпеці, і в міру зростання вашої організації ви можете розширити сітку кібербезпеки без значних витрат.

Це робить його економічним вибором як для короткострокових, так і для довгострокових вимог безпеки.

Як запровадити CSMA

Нижче описано, як ви можете реалізувати сітчасту архітектуру кібербезпеки у своїй компанії.

#1. Оцініть свою поверхню атаки

По-перше, ви повинні перевірити існуючу систему, щоб визначити слабкі місця безпеки.

Складіть список усіх активів вашої організації, від обчислювальних можливостей до збережених даних. Потім ранжуйте кожен актив на основі його важливості та серйозності ризиків.

Ця ретельна оцінка вашої поверхні атаки гарантує зосередженість зусиль там, де це найбільше потрібно.

#2. Придбайте інструменти безпеки

Коли ви визначите поверхню для атаки, наступним кроком стане інвестування в надійні стеки та інструменти безпеки.

Ймовірно, ви виберете один із наведених нижче інструментів для підвищення безпеки своїх активів.

Засоби захисту інформації

Ці інструменти гарантують, що конфіденційні дані у вашій компанії будуть приховані від сторонніх очей.

Можливо, вам знадобиться мати систему управління інформаційною безпекою. І інвестуйте в рішення безпеки даних і електронної пошти, щоб захистити дані у вашій компанії.

Інструменти автентифікації

Ви повинні запровадити різні інструменти автентифікації у своїй компанії, щоб забезпечити доступ до вашої ІТ-інфраструктури лише автентифікованим і авторизованим користувачам.

Як правило, компаніям потрібні менеджери паролів і багатофакторна автентифікація для забезпечення безпеки на рівні програми.

Ви можете дослідити ці популярні платформи автентифікації, щоб вибрати правильне рішення для вашої компанії.

Докладніше: JWT проти OAuth: що добре для максимальної веб-безпеки

Рішення безпеки мережі

Безпека мережі вимагає постійного спостереження за мережею. Завдяки постійному моніторингу експерти з безпеки можуть виявляти слабкі місця та потенційні загрози, прокладаючи шлях до превентивних дій.

Фахівці з безпеки можуть розгортати такі інструменти, як SIEM (керування інформацією про безпеку та подіями) і NDR (виявлення та реагування мережі).

Спостереження за вхідними та вихідними пакетами даних має вирішальне значення для виявлення шкідливого трафіку та ініціювання необхідного захисту.

Рішення SIEM сповіщають про порушення, як-от несанкціоновані вторгнення або повторні невдалі спроби входу.

Інструменти захисту кінцевих точок

Безпека кінцевих точок сьогодні має першорядне значення, оскільки компанії мають широко розподілені активи.

Відповідно до Дослідження Ponemon Institute68% компаній стикалися з однією або кількома атаками на кінцеві точки, які скомпрометували ІТ-інфраструктуру та/або активи даних.

Меш-підхід до кібербезпеки вимагатиме впровадження інструментів виявлення та реагування на кінцеві точки (EDR) для зміцнення безпеки кінцевих точок.

Рішення для резервного копіювання та аварійного відновлення

Після несподіваних порушень безпеки система резервного копіювання та аварійного відновлення має вирішальне значення для отримання життєво важливих бізнес-даних.

  10 потокових пристроїв, які виведуть ваші враження від перегляду на новий рівень

Спільно ваші групи безпеки та розвитку бізнесу розроблять план резервного копіювання та аварійного відновлення, використовуючи найкращі рішення для резервного копіювання даних і інструменти аварійного відновлення.

#3. Зосередьтеся на сумісності

Під час впровадження сітчастої архітектури кібербезпеки визначення пріоритету сумісності передбачає забезпечення того, щоб різні інструменти та системи безпеки могли бездоганно спілкуватися та співпрацювати.

Організації можуть інтегрувати різноманітні рішення безпеки, як локальні, так і хмарні, шляхом стандартизації протоколів, форматів даних та інтерфейсів.

Це взаємопов’язане налаштування оптимізує операції безпеки та пропонує більш комплексний захист, оскільки інформація з різних джерел спільно працює для виявлення, пом’якшення та реагування на загрози.

#4. Децентралізація управління ідентифікацією

Щоб забезпечити доступ до вашої корпоративної мережі лише авторизованим користувачам, дуже важливо мати децентралізовану систему керування ідентифікацією.

Впровадження протоколів автентифікації, безпеки мережі з нульовою довірою, перевірки ідентифікації та інших заходів може допомогти створити надійну систему безпеки за межами безпеки периметра в сітці кібербезпеки.

#5. Централізація управління політикою безпеки

Під час реалізації сітки кібербезпеки централізація управління політикою безпеки означає консолідацію правил і протоколів з різних інструментів і кінцевих точок в єдину систему або платформу.

Цей уніфікований підхід забезпечує послідовне застосування політики в усій організації, незалежно від децентралізованого характеру мережі.

Впорядкувавши оновлення, перевірки та модифікації в одному місці, ви можете забезпечити однаковість заходів безпеки.

У результаті ваша команда безпеки може швидко реагувати на загрози, що розвиваються, і зменшувати потенційну вразливість, що виникає внаслідок реалізації різних політик.

#6. Посилити охорону периметра

У сітці кібербезпеки зміцнення безпеки периметра передбачає посилення захисту навколо окремих кінцевих точок, а не лише мережі компанії.

Це означає оснащення кожного пристрою, програми або джерела даних своїми протоколами безпеки, які часто підтримуються брандмауерам, системами виявлення та запобігання вторгненням, вдосконаленим шифруванням тощо.

Застосовуючи принцип «нульової довіри», коли кожен запит на доступ перевіряється незалежно від його джерела, інтегруючи безперервний моніторинг і своєчасні оновлення, сітка забезпечує посилену безпеку периметра, адаптовану до децентралізованої природи сучасних ІТ-середовищ.

Проблеми впровадження CSMA

Впровадження сітки кібербезпеки, незважаючи на те, що це вигідно в багатьох відношеннях, пов’язане з набором проблем:

  • Створення та керування децентралізованою системою безпеки може бути складним, особливо в експансивному середовищі.
  • Об’єднання старих систем із новими технологіями в сітчастій структурі може призвести до проблем із сумісністю.
  • Меш-підхід може вимагати спеціальних навичок, створюючи потенційну нестачу професіоналів, знайомих із цією установкою.
  • Забезпечення єдиного застосування політики в розподіленій структурі може бути складним завданням.
  • Різні рішення безпеки можуть не працювати разом, що може призвести до потенційних прогалин у безпеці.

Незважаючи на ці проблеми, організації можуть успішно впроваджувати сітку кібербезпеки та використовувати її переваги за допомогою ретельного планування, належного навчання та постійного моніторингу.

Висновок

Сітчаста архітектура кібербезпеки — це найбільш адаптована практична структура для розширення безпеки ваших розподілених ІТ-ресурсів за допомогою уніфікованого набору технологій.

Завдяки CSMA дискретні рішення безпеки працюють разом, забезпечуючи чудову безпеку ІТ-ресурсів, розміщених локально та в хмарі. Отже, немає причин, чому ваша організація не повинна прийняти CSMA.

Крім того, ви повинні переконатися, що всі у вашій компанії дотримуються найкращих практик кібербезпеки, щоб запобігти загрозам безпеці.