Як установити Java на Ubuntu та підготуватися до кодування з упевненістю

Java — це об’єктно-орієнтована мова програмування високого рівня, яка була випущена в 1995 році компанією Sun Microsystem і наразі належить Oracle. З моменту свого випуску Java стала однією з найпопулярніших і найпоширеніших мов програмування.

Відповідно до PYPL Індекс популярності мов програмування, станом на вересень 2023 року Java була другою за популярністю мовою програмування у світі. Оракул також зазначає, що станом на 2019 рік Java була мовою номер один для мікросервісів, DevOps, AI, VR, Big Data, Analytics і чат-ботів.

Станом на грудень 2019 року у всьому світі було 45 мільярдів активних віртуальних машин Java. Ви можете бути впевнені, що Java — це мова програмування, яка забезпечує мільйони важливих бізнес-транзакцій, що відбуваються щодня.

На момент свого випуску Java кардинально змінила правила розробки програмного забезпечення. Java представила можливість написати код один раз і запустити його будь-де, де є сумісна віртуальна машина Java (JVM). Це означало, що розробникам не потрібно було писати специфічний для платформи код для різних апаратних архітектур і операційних систем, що було стомлюючим і трудомістким.

Тоді це було великою справою, тому що розроблялося багато нових пристроїв і операційних систем, і, таким чином, мова, яка дозволяла справжню кросплатформну розробку, була послана небесами.

Окрім крос-платформної сумісності, яка стала ініціатором прийняття та використання мов програмування Java, Java прийняла революційні дизайнерські рішення, які наслідували інші мови програмування.

Наприклад, Java представила керування пам’яттю під час виконання та автоматичне керування пам’яттю через збір сміття, щоб запобігти витокам пам’яті та помилкам. Він також популяризував об’єктно-орієнтовану парадигму та жорстку перевірку типів для виявлення помилок у розробці.

Чому ви можете встановити Java на Ubuntu

Як розробнику Java, знайомство з операційною системою Linux може дати вам значну перевагу порівняно з іншими розробниками. Насправді знання Linux є цінною навичкою серед розробників.

Багато інструментів розробки створено з урахуванням операційної системи Linux. Таким чином, Linux надає вам масу інструментів розробки, щоб підвищити вашу продуктивність і полегшити роботу з розробки. Він також забезпечує потужне середовище оболонки для створення сценаріїв, яке стає в нагоді в автоматизації, системному адмініструванні та пакетній обробці.

Linux також є найбільш домінуючою серверною та хмарною операційною системою. Якщо ви хочете працювати над розробкою на стороні сервера, DevOps і хмарними обчисленнями, Linux є важливою навичкою. Враховуючи, що це також області, де мова програмування Java сяє, має сенс використовувати Java у середовищі Linux для цих завдань.

Операційна система Linux також відкриває для розробників Java світ відкритого коду. Java має багато відкритих інструментів, бібліотек і проектів. Більшість, якщо не всі, інструментів і бібліотек з відкритим кодом розроблено для роботи в операційній системі Linux, яка є операційною системою з відкритим кодом.

Хоча існує багато дистрибутивів Linux, які ви можете використовувати, дуже популярним вибором серед користувачів Linux є Ubuntu. Ubuntu пропонує дуже зручний інтерфейс, яким легко користуватись навіть новачки в Linux.

Він також пропонує довгострокові випуски підтримки та підтримується великою та активною спільнотою користувачів. Крім того, Ubuntu поставляється з широким набором вбудованих засобів розробки, а також широко підтримується постачальниками програмного забезпечення та постачальниками хмарних послуг.

Таким чином, будь-який Java-розробник, який хоче використовувати повну потужність операційної системи Linux для збільшення своїх навичок і досвіду розробки, отримає значну користь від використання Ubuntu.

Як встановити Java на Ubuntu

Щоб інсталювати та використовувати Java на Ubuntu, потрібно інсталювати два основні компоненти. Це:

  • Java Development Kit (JDK) – JDK надає інструменти, які вам, як розробнику, знадобляться для написання програм на Java. Він включає компілятор Javac, який компілює код Java у байт-код, і відладчик, серед інших інструментів розробки.
  • Java Runtime Environment (JRE) – JRE містить віртуальну машину Java (JVM) і бібліотеку класів Java (JCL). JRE використовується для виконання скомпільованих програм Java.

Під час встановлення Java є два основні варіанти на вибір. По-перше, є Oracle JDK, який повністю підтримується компанією Oracle, яка є власником Java. Oracle JDK не є відкритим кодом. Інший варіант – це OpenJDKяка є безкоштовною версією з відкритим кодом.

І Oracle JDK, і OpenJDK розпізнаються та випущені Oracle і функціонально однакові. Однак Oracle JDK має більш обмежувальну ліцензію та не враховує внески спільноти. OpenJDK, будучи відкритим кодом, користується підтримкою спільноти, і це те, що ми збираємося встановити.

І OpenJDK, і Oracle JDK постачаються в комплекті з Java Runtime Environment, хоча OpenJDK дозволяє інсталювати JRE окремо. Наразі найновішою та широко використовуваною довгостроковою підтримкою OpenJDK є версія 17, яку ми встановимо.

Щоб інсталювати Java в Ubuntu:

1. Перевірте, чи встановлено у вас Java, відкривши термінал і запустивши:

java -version

Якщо у вас не встановлено Java, ви отримаєте такий результат:

Якщо у вас встановлено старішу версію Java, продовжте читати підручник, щоб установити останню версію.

2. Оновіть свій пакет apt до останньої версії, виконавши:

sudo apt update && sudo apt upgrade -y

3. Щоб завантажити та встановити OpenJDK версії 17, запустіть:

sudo apt install -y openjdk-17-jdk

Ця команда інсталює Java Development Kit (JDK) і Java Runtime Environment (JRE). Дочекайтеся завершення завантаження та встановлення. Це може зайняти деякий час, залежно від швидкості вашого Інтернету.

4. Щоб перевірити, чи була успішно встановлена ​​правильна версія Java, виконайте:

java -version

Якщо інсталяція пройшла успішно, ви повинні отримати такий результат, який вказує на те, що встановлено OpenJDK версії 17 і OpenJDK Runtime Environment.

5. Щоб додатково підтвердити, що інсталяція Java Development Kit була успішною, ви можете перевірити доступну версію компілятора Javac, виконавши:

javac -version

Вихід:

javac є основним компілятором, який використовується для компіляції вихідного коду Java у байт-код для виконання середовищем виконання Java.

Важливість регулярного оновлення та підтримки оновлень і патчів безпеки Java

Коли у вашій системі встановлено Java, важливо регулярно оновлювати Java, оскільки з’являються нові оновлення та виправлення безпеки. По-перше, Java регулярно оновлюється, щоб покращити її продуктивність і стабільність, а також надати нові функції. Таким чином, оновлення Java дозволяє використовувати найновіші функції у вашій розробці та отримувати кращі програми.

Ще одна важлива причина встановлення оновлень – безпека. Запуск застарілих версій Java може становити загрозу безпеці, оскільки зловмисники можуть використовувати відомі вразливості для атаки на вашу систему. Оновлення та встановлення патчів також допомагає усунути будь-які виявлені загрози безпеці, перш ніж ними можна буде скористатися на вашу шкоду.

Щоб переконатися, що ваші програми Java працюють ефективно та безпечно та мають мінімальний час простою, регулярно оновлюйте Java, встановлену у вашій системі, і виправлення безпеки, щойно вони вийдуть.

Як видалити Java з Ubuntu

Якщо ви хочете видалити Java з Ubuntu, виконайте такі дії:

1. Перевірте версію Java, яку ви встановили, виконавши таку команду в терміналі:

java -version

Вихід:

openjdk version "17.0.8.1" 2023-08-24
OpenJDK Runtime Environment (build 17.0.8.1+1-Ubuntu-0ubuntu122.04)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 17.0.8.1+1-Ubuntu-0ubuntu122.04, mixed mode, sharing)

Результат показує, що у нас встановлено Java 17.0.8.1, яку ми встановили раніше.

2. Щоб видалити Java

sudo apt purge openjdk-17-*

У наведеній вище команді ми використовуємо purge разом із apt, щоб видалити пакет разом із його конфігураційним файлом. У цьому випадку ми хочемо видалити пакет openjdk-17-*.

Зірочка

використовується як символ підстановки для відповідності всім пакункам, імена яких починаються з openjdk-17-. Якщо у вас встановлено іншу версію Java, скажімо, версію 11, у наведеній вище команді ви використаєте openjdk-11-*. Результат виконання команди для видалення Java показано нижче:

3. У підказці на екрані введіть Y і натисніть Enter, щоб підтвердити, що ви хочете видалити Java. Дочекайтеся завершення процесу встановлення.

java -version

4. Після завершення ви можете підтвердити успішне видалення Java, виконавши:

Вихід:

Результат показує, що Java повністю видалено з Ubuntu.

Висновок

Java — це дуже популярна мова програмування, яка відома як портативна, масштабована, стабільна та надійна. Встановлення Java в Ubuntu дозволяє розробникам отримати найкраще з обох світів, спрощуючи використання Java та її ресурсів з відкритим кодом, а також розвиваючи навички роботи з Linux, які є надзвичайно важливими для розробників. Як розробник Java, подумайте про встановлення Java в Ubuntu.

Далі ви також можете дослідити, як оновити JDK 1.6 до 1.7 на Linux або CentOS.