Як уповільнити роботу комп’ютера через трешинг

Categories:

Повільний комп’ютер може перетворити ваш чудовий день на розчарування, ускладнюючи навіть прості завдання.

Особисто я не чекаю зранку кількох речей, і одна з них – використання повільного комп’ютера.

Хоча існують різні причини, чому комп’ютер сповільнюється, зазвичай це відбувається, коли в ОС відбувається збій.

Якщо говорити найпростішими словами, трешинг – це коли сторінка виходить з ладу, а заміна часто відбувається з вищою швидкістю, що змушує ОС витрачати більше часу на заміну цих сторінок.

(Обмін не використовується)

І в результаті переривання продуктивність безпосередньо впливає, що робить комп’ютер повільним у роботі.

На щастя, є кілька способів вирішити цю проблему. У цій публікації ми дізнаємося більше про трешінг і про те, як уповільнити роботу комп’ютера через нього.

Давайте відразу стрибнемо.

Причини обмолоту

Поразка може статися з кількох причин, і деякі з них дуже поширені:

#1. Недостатньо пам’яті

Однією з найпоширеніших причин виходу з ладу є брак доступної пам’яті на комп’ютері. Якщо ваша система має низький обсяг оперативної пам’яті та змушена покладатися на віртуальну пам’ять, ви більше схильні зіткнутися з проблемами, оскільки ваша система намагатиметься поміняти ресурси між оперативною пам’яттю та пам’яттю, а також іншими джерелами.

Читайте також: Найкраще програмне забезпечення для тестування ПК

#2. Вища ступінь у галузі програмування

Оскільки однією з багатьох завдань ОС є відстеження використання ЦП, якщо вона виявляє, що використання ЦП є занадто низьким, вона збільшує ступінь програмування (додає більше процесів до системи).

  Як порахувати дні між двома датами в Google Таблицях

Якщо припустити, що буде використано глобальний алгоритм заміни сторінок, він просто замінить будь-яку сторінку, якщо в системі станеться помилка сторінки.

Через те, що процеси починають замінювати сторінки з однієї на іншу, черга підкачки збільшується, а готова черга залишається порожньою.

Зрештою, це призводить до зниження завантаження ЦП. Тепер з’являється ОС, оскільки вона підвищує рівень мультипрограмування та вводить новий процес для підвищення рівня.

Незважаючи на те, що це збільшує використання ЦП, якщо рівень мультипрограмування збільшується ще більше, все починає ускладнюватися, оскільки це занадто багато для системи.

Нарешті, в результаті, відбувається обмолот.

#3. Перевантаження системи

Якщо у вас є комп’ютер, який призначений для легкої роботи, але ви намагаєтеся використовувати його як важку машину, ви фактично перевантажуєте його. Тримання занадто великої кількості відкритих вкладок, запуск важкого програмного забезпечення для редагування та гра у висококласні ігри – усе це приклади перевантаження системи.

Це призведе до частої заміни та обмолоту.

Наслідки трешингу

Цілком очевидно, що трешинг — це недобре, і це не повинно відбуватися на вашому комп’ютері занадто часто. Якщо ваша система часто перестає працювати, з часом це може мати негативні наслідки, а саме:

#1. Знос жорсткого диска

Коли ваша система змушена часто виконувати операції читання та запису під час переривання, це може створити велике навантаження на жорсткий диск і, зрештою, призвести до збою обладнання.

#2. Млявість

Прямий вплив трішу на ваш комп’ютер робить його надзвичайно повільним і не реагує. Це відбувається тому, що система не може впоратися з попитом на ресурси пам’яті після використання всіх доступних ресурсів.

#3. Часті лаги та збої

Якщо ви дозволяєте вашій системі час від часу виходити з ладу, ви фактично ризикуєте здатністю свого комп’ютера впоратися з навантаженням. Згодом він може почати зависати або взагалі виходити з ладу, що може призвести до втрати даних та інших проблем.

  Чи безпечні та приватні послуги онлайн-транскрипції?

Оскільки трішинг справді негативно впливає на жорсткий диск і загальну продуктивність системи, важливо спробувати його усунути. Ось деякі із способів.

Додайте SSD до вашої системи

Якщо ваш комп’ютер ще не використовує SSD для зберігання, настав час додати його. Твердотільний накопичувач є швидшим запам’ятовуючим пристроєм і допоможе скоротити час, необхідний для обміну даними між пам’яттю та диском.

Зрештою, це призводить до зменшення засобів до існування від обмолоту. Крім того, ви також можете збільшити оперативну пам’ять свого комп’ютера, щоб він міг легко справлятися із завданнями.

Більше оперативної пам’яті у вашій системі означає, що ваш комп’ютер не повинен працювати надмірно. Це чудове довгострокове вирішення цієї проблеми.

Замініть програми, які споживають більше ресурсів

Існує висока ймовірність того, що на вашому комп’ютері можуть бути програми, які займають велику частину пам’яті, що приносить вам більше шкоди, ніж користі.

Якщо ви думаєте, що можете інсталювати легку програму, яка схожа й справляється зі своєю роботою так само добре, тоді я рекомендую замінити її.

Це не тільки звільнить простір для вас, але й сприятиме можливості усунення обмолоту.

Обмежте кількість запущених програм

Давайте подивимося правді в очі: якщо ваш комп’ютер не призначений для важкої роботи, це жахлива ідея використовувати його як електростанцію. До комп’ютера, призначеного для легкої роботи, слід ставитися таким чином, тому вам потрібно обмежити кількість запущених програм.

Запущена забагато програм означає, що ваша система має забезпечити необхідні ресурси. І якщо специфікація вашої системи цього не дозволяє, неминуче відбудеться перелом.

Простим вирішенням цієї проблеми було б лише відкрити програми, які ви використовуєте на даний момент, щоб додаткові програми не споживали жодних ресурсів. Крім того, обмежена кількість програм може тримати вас зосередженими на тому, чого ви хочете досягти.

  Як збирати відгуки клієнтів (VOC), щоб покращити свій бізнес

Налаштуйте розмір файлу обміну

Цілком імовірно, що розмір вашого системного файлу підкачки може бути неправильно налаштований, і це може призвести до скидання диска. Файл підкачки, також відомий як файл сторінки, за замовчуванням прихований у системі.

При належному налаштуванні це може допомогти впоратися з додатковим навантаженням споживання пам’яті. Він виконує роботу, просто вивантажуючи неактивні файли, щоб забезпечити необхідну додаткову віртуальну пам’ять.

Крім того, файли підкачки необхідні для того, щоб забезпечити простір для вашої системи у випадках великого навантаження. Ось чому вам потрібно правильно налаштувати розмір файлу підкачки.

Поради, як запобігти викиду

Тепер, коли ми знаємо, як усунути трешинг, також має сенс зрозуміти, як цьому запобігти. Нижче наведено кілька порад, які будуть дуже корисними.

#1. Відстежуйте продуктивність системи

Спостереження за показниками продуктивності вашої системи, такими як використання ЦП, пам’яті та диска, може допомогти масово виявляти потенційні несправності. Це дозволить вам запобігти збій, оскільки ви можете вирішити проблему продуктивності на ранній стадії.

Як то кажуть, «куй, поки залізо гаряче». 🔨

#2. Розставте завдання за пріоритетністю

Це порада «два в одному», оскільки вона допоможе вам запобігти невдач і залишатися продуктивними. Коли ви розставляєте пріоритети для завдань, які критично важливо виконати першими, ви робите послугу своїй системі, не перевантажуючи її непотрібними програмами.

Це тримає в страху, оскільки система зосереджена лише на певній кількості запущених додатків замість того, щоб її бомбардувати.

#3. Оптимізація використання пам’яті

Ви можете звільнити пам’ять від непотрібних копій даних, зменшивши обсяг пам’яті програм і процесів. Цього можна досягти за допомогою ефективних структур даних.

Коли ви це зробите, система звільнить пам’ять, коли певні копії даних більше не потрібні.

Заключні думки

Збій може суттєво знизити продуктивність вашої системи та ускладнити виконання повсякденних завдань.

На щастя, для всього є виправлення, і, дотримуючись наведених вище порад і методів, ви зможете зменшити частоту помилок і значно покращити загальну продуктивність системи.

Далі ознайомтеся з найкращими оптимізаторами ПК, щоб пришвидшити роботу вашого повільного комп’ютера.