Як «Уніфікована пам’ять» прискорює роботу комп’ютерів Mac M1 ARM від Apple

Categories:

Apple переосмислює, як компоненти повинні існувати і працювати всередині ноутбука. Завдяки мікросхемам M1 в нових комп’ютерах Mac Apple має нову «Уніфіковану архітектуру пам’яті» (UMA), яка значно підвищує продуктивність пам’яті. Ось як працює пам’ять на Apple Silicon.

Як Apple Silicon обробляє RAM

Якщо ви ще не чули новини, Apple оголосила про нову модель комп’ютерів Mac у листопаді 2020 року. Нові моделі MacBook Air, MacBook Pro та Mac Mini використовують процесор на основі ARM, розроблений Apple на замовлення, під назвою M1. Ця зміна була довгоочікуваною і є кульмінацією десятиліття Apple, проведеного в розробці процесорів на основі ARM для iPhone та iPad.

M1 — це система на чіпі (SoC), що означає, що всередині процесора є не лише центральний процесор, а й інші ключові компоненти, включаючи графічний процесор, контролери вводу-виводу, нейронний механізм Apple для завдань AI та, що найголовніше. для наших цілей фізична оперативна пам’ять є частиною того самого пакета. Щоб було зрозуміло, оперативна пам’ять не на тому ж кремнії, що й основні частини SoC. Замість цього він сидить збоку, як показано вище.

Додавання оперативної пам’яті до SoC не є чимось новим. SoC для смартфонів можуть включати оперативну пам’ять, і рішення Apple відкласти модулі оперативної пам’яті є те, що ми спостерігаємо від компанії принаймні з 2018 року. Якщо ви подивитеся на це демонтаж iFixit для iPad Pro 11, Ви можете побачити оперативну пам’ять, яка знаходиться збоку від процесора A12X.

Що зараз відрізняється тим, що цей підхід також приходить на Mac, повноцінний комп’ютер, розроблений для більш важких робочих навантажень.

Основи: що таке ОЗУ та пам’ять?

RAM розшифровується як оперативна пам’ять. Це основний компонент системної пам’яті, який є тимчасовим місцем для зберігання даних, які зараз використовує ваш комп’ютер. Це може бути будь-що: від файлів, необхідних для роботи операційної системи, до електронної таблиці, яку ви зараз редагуєте, до вмісту відкритих вкладок браузера.

Коли ви вирішите відкрити текстовий файл, ваш ЦП отримує ці інструкції, а також програму для використання. Потім центральний процесор бере всі дані, необхідні для цих операцій, і завантажує необхідну інформацію в пам’ять. Потім ЦП керує змінами, внесеними до файлу, звертаючись до пам’яті та керуючи ними.

Як правило, оперативна пам’ять існує у вигляді цих довгих тонких планок, які вписуються в спеціалізовані слоти на материнській платі ноутбука або настільного комп’ютера, як показано вище. ОЗП також може бути простим квадратним або прямокутний модуль, який припаяний до материнської плати. У будь-якому випадку, оперативна пам’ять для ПК і Mac традиційно була дискретним компонентом з власним місцем на материнській платі.

  Як зберегти статті зі стрічки LinkedIn

M1 RAM: Дискретний сусід по кімнаті

Таким чином, фізичні модулі оперативної пам’яті все ще є окремими об’єктами, але вони сидять на тій самій зеленій підкладці, що й процесор. Я чую, як ви говорите: «Великий крик». «У чому проблема?» Ну, по-перше, це означає швидший доступ до пам’яті, що неминуче підвищує продуктивність. Крім того, Apple налаштовує спосіб використання пам’яті в системі.

Apple називає свій підхід «Уніфікованою архітектурою пам’яті» (UMA). Основна ідея полягає в тому, що оперативна пам’ять M1 – це єдиний пул пам’яті, до якого мають доступ всі частини процесора. По-перше, це означає, що якщо графічному процесору потрібно більше системної пам’яті, він може збільшити використання, тоді як інші частини SoC зменшують. Ще краще, немає необхідності виділяти частини пам’яті для кожної частини SoC, а потім передавати дані між двома просторами для різних частин процесора. Натомість графічний процесор, центральний процесор та інші частини процесора можуть отримати доступ до тих самих даних за тією ж адресою пам’яті.

Щоб зрозуміти, чому це важливо, уявіть собі загальні риси того, як працює відеогра. ЦП спочатку отримує всі інструкції для гри, а потім вивантажує дані, необхідні GPU, на відеокарту. Потім відеокарта бере всі ці дані і працює з ними в межах власного процесора (GPU) і вбудованої оперативної пам’яті.

Навіть якщо у вас є процесор з інтегрованою графікою, графічний процесор зазвичай підтримує власну частину пам’яті, як і процесор. Вони обидва працюють з одними і тими ж даними незалежно, а потім переміщують результати назад і вперед між своїми угіддями пам’яті. Якщо ви відмовитеся від вимоги переміщення даних вперед і назад, легко побачити, як збереження всього в одній віртуальній картотеці може підвищити продуктивність.

Наприклад, ось як Apple описує свою уніфіковану архітектуру пам’яті офіційний сайт М1:

«M1 також має нашу уніфіковану архітектуру пам’яті, або UMA. M1 об’єднує свою високошвидкісну пам’ять з малою затримкою в єдиний пул в межах спеціального пакета. В результаті всі технології в SoC можуть отримати доступ до тих самих даних, не копіюючи їх між кількома пулами пам’яті. Це значно покращує продуктивність та енергоефективність. Відеододатки працюють швидше. Ігри багатші та детальніші. Обробка зображень виконується блискавично. І вся ваша система більш чуйна».

І справа не тільки в тому, що кожен компонент може отримати доступ до однієї пам’яті в тому ж місці. Як зазначає Кріс Меллор на Реєстр, Apple використовує тут високошвидкісну пам’ять. Пам’ять розташована ближче до ЦП (та інших компонентів), і доступ до неї просто швидший, ніж до традиційного чіпа оперативної пам’яті, підключеного до материнської плати через інтерфейс сокета.

  Найкращі ярлики Siri для початку

Apple – не перша компанія, яка спробувала уніфіковану пам’ять

Діаграма NVIDIA з перших днів існування функції уніфікованої пам’яті компанії.

Apple не перша компанія, яка підійшла до цієї проблеми. Наприклад, NVIDIA почала пропонувати розробникам апаратне та програмне рішення під назвою Уніфікована пам’ять близько шести років тому.

Для NVIDIA Unified Memory забезпечує єдине місце розташування пам’яті, яке «доступне з будь-якого процесора в системі». У світі NVIDIA, що стосується процесора та графічного процесора, вони переходять до одного місця для тих самих даних. Однак за лаштунками система переміщає необхідні дані між окремими ЦП і ГП пам’яттю.

Наскільки нам відомо, Apple не використовує підхід із застосуванням закулісних прийомів. Натомість кожна частина SoC може отримати доступ до того самого місця для даних у пам’яті.

Підсумком Apple UMA є краща продуктивність завдяки швидкому доступу до оперативної пам’яті та спільному пулу пам’яті, який усуває зниження продуктивності при переміщенні даних за різними адресами.

Скільки оперативної пам’яті вам потрібно?

Рішення від Apple – це не тільки сонце та щастя. Оскільки в M1 модулі оперативної пам’яті настільки глибоко інтегровані, ви не зможете оновити його після покупки. Якщо ви виберете MacBook Air ємністю 8 ГБ, згодом не буде збільшуватися оперативна пам’ять цього пристрою. Справедливості заради варто відзначити, що оновлення оперативної пам’яті вже деякий час не було тим, чим ви могли б займатися на MacBook. Це було те, що могли зробити попередні Mac Mini, але не нові версії M1.

Перші комп’ютери Mac M1 мають максимальний обсяг 16 ГБ — ви можете отримати M1 Mac з 8 ГБ або 16 ГБ пам’яті, але ви не можете отримати більше цього. Це більше не просто питання вставляти модуль RAM в слот.

Так скільки оперативної пам’яті вам потрібно? Коли ми говоримо про комп’ютери з Windows, загальна порада полягає в тому, що 8 ГБ більш ніж достатньо для основних обчислювальних завдань. Геймерам радимо збільшити цей обсяг до 16 ГБ, і, ймовірно, для виконання завдань, наприклад редагування великих відеофайлів високої роздільної здатності, активність «користувачів», ймовірно, доведеться подвоїти.

Аналогічно, з M1 Mac базової моделі з 8 ГБ має вистачити для більшості людей. Насправді, він може охопити навіть найскладніші види щоденного використання. Важко сказати, однак, оскільки більшість тестів, які ми бачили, вимагають M1 у синтетичних тестах, які підштовхують процесор або графічний процесор.

Справді важливо, наскільки добре M1 Mac справляється з тим, щоб одночасно відкритими кілька програм і безліч вкладок браузера. Зауважте, що це не лише перевірка апаратного забезпечення, оскільки оптимізація програмного забезпечення може значно підвищити продуктивність такого типу, ось чому була така зосередженість на контрольних показниках, які дійсно можуть підштовхнути обладнання. Однак, зрештою, ми припускаємо, що більшість людей просто хочуть побачити, як нові комп’ютери Mac справляються з використанням «реального світу».

  WinTrezur дозволяє зашифрувати фотографії та встановити зображення як пароль

Стівен Холл на 9to5 Mac отримав вражаючі результати з M1 MacBook Air з 8 ГБ оперативної пам’яті. Щоб ноутбук почав гальмувати, йому довелося відкрити одне вікно Safari з 24 вкладками веб-сайтів, інші шість вікон Safari, які відтворювали відео 2160p, і Spotify працював у фоновому режимі. Він також зробив скріншот. «Тільки тоді комп’ютер нарешті зупинився», — сказав Холл.

У TechCrunch Метью Паназаріно пішов ще далі з MacBook Pro M1 з 16 ГБ оперативної пам’яті. Він відкрив 400 вкладок у Safari (плюс у нього було відкрито кілька інших програм), і він працював нормально, без жодних проблем. Цікаво, що він спробував той самий експеримент із Chrome, але Chrome загорівся. Але, за його словами, решта системи продовжувала працювати добре, незважаючи на проблеми з браузером Google. Насправді, під час своїх тестів він навіть помітив, що ноутбук використовує простір підкачки в один момент, без помітного зниження продуктивності.

Коли на вашому комп’ютері закінчується оперативна пам’ять, він виділяє доступний SSD або жорсткий диск як тимчасовий пул пам’яті. Це може видавати помітне уповільнення продуктивності, хоча, здається, не з M1 Mac.

Це лише випадковий щоденний досвід, а не формальні тести. Тим не менш, вони, ймовірно, представляють те, чого очікувати від інтенсивного повсякденного використання, і з огляду на змінений підхід до пам’яті, 8 ГБ оперативної пам’яті мають бути цілком нормальними для більшості людей, які не відкривають вкладки браузера сотнями.

Однак якщо ви редагуєте великі, багатогігабайтні зображення або відеофайли, одночасно переглядаючи кілька десятків вкладок і потокове відео у фоновому режимі на зовнішньому моніторі, то, можливо, вибір моделі 16 ГБ є кращим вибором.

Це не перший раз, коли Apple переосмислила свої системи Mac і перейшла на нову архітектуру.