Як увімкнути Copilot AI у Windows 11

Microsoft пропонує Copilot для всіх своїх служб і продуктів, включаючи Windows 11. У своєму нещодавньому оголошенні Microsoft представила Copilot для Windows 11 з великим оновленням 22H3, яке має вийти 23 листопада.

Однак, якщо ви схожі на мене, ви не можете дочекатися, щоб спробувати Copilot AI на своїй Windows 11. Хороша новина полягає в тому, що Microsoft випустила попередній перегляд Copilot AI для всіх зацікавлених.

У нашому посібнику Copilot у Windows 11 ми розглянемо чотири способи ввімкнення Copilot. Ми починаємо з офіційного методу, потім методу ввімкнення Copilot за допомогою командного рядка, а потім за допомогою зручного інструменту ViVeTool. Далі ми дізнаємося, як увімкнути Copilot у Windows 11 за допомогою політики та реєстру.

Крім того, ми також розглянемо, як ви можете стати частиною програми оцінювання Windows і швидше отримувати оновлення.

Отже, навіщо чекати? Давайте розпочнемо.

Отримання Copilot офіційним шляхом

У своїх публікація в блозі, Microsoft оголосила, що випускає Copilot для Windows 11 через безкоштовне оновлення, яке розпочнеться 26 вересня. За словами Microsoft, вони хочуть забезпечити бездоганну роботу між різними рішеннями Windows, включаючи Windows 11, Microsoft 365, Edge і Bing. Ви можете використовувати його як додаток. Крім того, ви можете відкрити його простим клацанням правою кнопкою миші.

Якщо вам пощастить, у вас уже є готове оновлення. Однак, як і будь-яке інше велике оновлення Windows 11, вони розгортаються пакетами. Отже, не всі отримають оновлення одночасно.

Щоб перевірити, чи офіційно доступне оновлення, виконайте наведені нижче дії.

1. Відкрийте пошук Windows і введіть «Перевірити наявність оновлень» у функції пошуку Windows. Або відкрийте налаштування Windows, одночасно натиснувши клавіші Win + I. У налаштуваннях відкрийте Windows Update.

2. Відкриється вікно Windows Update. Там ви можете виконати «Перевірити наявність оновлень».

3. Windows Update перевірить наявність нових оновлень і перерахує доступні оновлення нижче.

Як бачите, я маю доступ до останнього оновлення. Це не збірка Windows 11 23H2, яка містить оновлення Copilot. Однак ви повинні завантажити та встановити KB5030310 Збірка ОС, оскільки вона налаштує вашу Windows для оновлення 23H2.

4. Натисніть «Завантажити та встановити». Вам потрібно буде дочекатися, поки Windows завантажить і встановить оновлення. Після завершення інсталяції Windows попросить перезавантажити ПК.

5. Після перезавантаження ви повернетеся до вікна Windows Update. Увімкніть «Отримувати останні оновлення, щойно вони стануть доступними».

6. Потім знову натисніть «Перевірити наявність оновлень».

7. Windows має відобразити оновлення «Оновлення конфігурації Windows». Завантажте та встановіть його.

8. Перезавантажте ПК, і тепер ви матимете доступ до Copilot на робочому столі.

Натиснувши піктограму, ви відкриєте попередній перегляд Copilot збоку на моніторі.

Іноді піктограма не відображається на панелі завдань (навіть після того, як ви отримаєте всі оновлення). Щоб увімкнути Copilot на панелі інструментів, клацніть правою кнопкою миші на панелі завдань і виберіть «Налаштування панелі завдань».

Опинившись усередині, увімкніть опцію «Copilot (Preview)».

Як і до більшості функцій Windows, доступ до Copilot можна отримати за допомогою швидкого доступу. Для цього вам потрібно використовувати «Windows + C». Це також може бути корисним для тих, хто хоче, щоб піктограма Copilot відображалася на панелі завдань, але хоче отримати до неї доступ через ярлик.

Увімкнення програми Windows Insider для отримання оновлень раніше

Якщо ви хочете швидше отримувати оновлення, ви можете стати учасником програми оцінювання Windows, де ви отримаєте доступ до стабільних функцій раніше за інших.

Щоб приєднатися до програми оцінювання Windows і отримати останні оновлення Copilot безпосередньо на свій комп’ютер, виконайте наведені нижче дії.

1. Перейдіть до Windows Update.

2. Тепер відкрийте опцію Windows Insider Program. Тут вам потрібно буде вибрати опцію «Попередній перегляд випуску». Крім того, ви повинні ввімкнути діагностичні дані, щоб це працювало.

3. Перемкніть «Надіслати додаткові діагностичні дані». на ON.

4. Далі натисніть «Почати» та додайте посилання на обліковий запис.

Тепер у вас буде можливість вибирати між різними каналами випуску. Тут переконайтеся, що ви вибрали опцію «Попередній перегляд випуску».

Ви також можете ввімкнути Copilot у Windows 11 за допомогою ViveTool. Перш ніж розпочинати процес, переконайтеся, що ви завантажили й інсталювали всі останні оновлення Windows 11 2023 (розглянуто вище).

1. Спочатку завантажте ViveTool з його офіційна сторінка випуску. Обов’язково завантажте версію ViVeTool-vXXzip, як показано на зображенні.

2. Розпакуйте завантажений файл у папку.

3. Тепер клацніть правою кнопкою миші папку, яку ви щойно витягли, і виберіть «Копіювати як шлях».

4. Відкрийте командний рядок і термінал на комп’ютері з Windows. Ви можете натиснути клавішу Windows, а потім знайти «cmd». Виберіть «Командний рядок» і запустіть його від імені «адміністратора».

5. У командному рядку необхідно змінити розпакований каталог. Для цього введіть cd і вставте шлях, який ви скопіювали раніше.

cd "C:\Users\nitis\OneDrive\Desktop\Downloads\ViVeTool-v0.3.3"

6. Тепер, щоб увімкнути Copilot у Windows 11, виконайте таку команду.

vivetool /enable /id:44774629,44776738,44850061,42105254,41655236

7. Щоб зміни вступили в силу, перезавантажте ПК. Коли ваша система перезавантажиться, і ви ввійдете до свого облікового запису Windows, ви побачите чудовий значок Copilot на панелі завдань.

Примітка. Якщо піктограма не з’являється, увімкніть її, перейшовши до налаштувань панелі завдань і перемкнувши опцію «Copilot (попередній перегляд)».

Увімкнення Copilot у Windows 11 за допомогою політики

На деяких комп’ютерах Windows ви побачите, що навіть після виконання всіх згаданих вище кроків ви не можете отримати доступ до Copilot. Це може бути тому, що параметри групової політики перешкоджають процесу ввімкнення Copilot у Windows.

Ви повинні змінити групову політику за допомогою редактора групової політики, щоб подолати це.

Примітка. Функція групової політики доступна лише в Windows 11 Pro, Education і Enterprise.

Щоб увімкнути Copilot за допомогою змін політики, виконайте наведені нижче дії.

1. Натисніть кнопку Windows і знайдіть gpedit. У ньому буде перелік «Редагувати групову політику».

2. Натисніть на нього, щоб відкрити редактор групової політики.

3. Усі політики йдуть шляхом. Щоб відкрити політику Windows Copilot, перейдіть за цим шляхом → Конфігурація користувача >> Адміністративні шаблони >> Компоненти Windows >> Windows Copilot.

4. Він продемонструє вам політику Windows Copilot.

5. Тепер відредагуйте політику «Вимкнути Windows Copilot», двічі клацнувши її.

6. Переконайтеся, що вибрано параметр «Не налаштовано».

7. Натисніть «Застосувати», а потім «ОК».

Перезавантажте комп’ютер, щоб зміни набули чинності.

Використовуйте метод реєстру, щоб увімкнути Copilot у Windows 11

Ви також можете використовувати метод реєстру, щоб змусити Copilot працювати у вашій Windows 11.

Примітка. Реєстр доступний лише в Windows 11 Home, Pro, Education і Enterprise:

Попередження: внесення неправильних кредитів реєстру може призвести до збою вашої Windows. Тому найкраще створити резервну копію Windows або звернутися за допомогою до професіонала Windows, який допоможе вам.

За допомогою реєстру ви можете ввімкнути Copilot у Windows 11, виконавши наведені нижче дії.

  • Натисніть клавішу Windows і знайдіть regedit.
  • Відкрийте редактор реєстру.
  • У редакторі реєстру пройдіть шляхом → HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsCopilot
  • Відкрийте параметр TurnOffWindowsCopilot DWORD і змініть його значення з 1 на 0
  • Якщо значення не існує, створіть нове, клацнувши правою кнопкою миші пробіл, а потім введіть новий DWORD. Після створення встановіть для нього значення 0.

AI для Windows – чи це правильний шлях?

Copilot AI for Microsoft – це крок вперед для Windows. Це дозволяє Windows підключатися до однієї з передових моделей штучного інтелекту, які можуть допомогти вам у щоденних завданнях — будь то мозковий штурм, створення вмісту для зустрічей або надання ідей щодо того, що взяти з собою для поїздки на вихідні на Аляску.

Можливості безмежні, і завдяки повній інтеграції в екосистему Windows Microsoft змінює ландшафт, додаючи свій новаторський штучний інтелект до всіх ліній продуктів і служб, зокрема GitHub, Microsoft 365, Edge і Bing. Це означає, що якщо ви користуєтеся Windows, ви отримаєте від цього користь, не турбуючись про проблеми сумісності.

Усі наведені тут методи допоможуть вам розпочати роботу з Copilot у Windows 11. Наразі Microsoft випустила лише попередній перегляд, який дає вам уявлення про те, що ви отримаєте після випуску. Отже, ви можете виявити деякі помилки під час використання. Однак у майбутньому Microsoft планує випустити повноцінне оновлення 22H3, яке забезпечить кращу версію Copilot і підтримку для корпоративних клієнтів.

Вам також може бути цікаво дізнатися про Copilot X для програмістів.