techukraine.net Linux Як увімкнути шифрування PGP для Thunderbird в Linux за допомогою Enigmail

Як увімкнути шифрування PGP для Thunderbird в Linux за допомогою Enigmail

Categories:

Thunderbird — чудовий поштовий клієнт, особливо на платформі Linux. Це відкритий вихідний код, швидкий, підтримує багато типів облікових записів електронної пошти та дуже настроюється. Однак, як і поштова програма, вона не має швидкого та простого способу надсилання повідомлень електронної пошти, зашифрованих PGP. Ось тут на допомогу приходить Enigmail. Це модне, просте у використанні доповнення, яке після встановлення може швидко ввімкнути шифрування PGP у Thunderbird.

У цьому посібнику ми розповімо, як налаштувати розширення шифрування Enigmail у Thunderbird, як створити новий ключ та багато іншого!

Встановіть Thunderbird

Поштовий клієнт Thunderbird залишається одним з найпопулярніших поштових клієнтів у спільноті Linux. Незважаючи на це, є багато дистрибутивів, які вирішують не поширювати його. У результаті вам необхідно встановити програму на свою ОС Linux, перш ніж продовжити навчання.

Щоб встановити Thunderbird, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій із встановлення, які відповідають дистрибутиву, який ви використовуєте.

Ubuntu

Ubuntu Linux має відносно нову версію Thunderbird у своїх джерелах програмного забезпечення. Користувачі можуть встановити його за допомогою менеджера пакетів Apt.

sudo apt install thunderbird

Debian

Пакунки Debian Linux зазвичай досить застарілі. Незважаючи на це, у джерелах програмного забезпечення йому вдається мати останню версію Thunderbird. Щоб його встановити, виконайте таку команду Apt-get.

  8 речей, які потрібно зробити після встановлення Linux Mint 19

Примітка: вам потрібна новіша версія Thunderbird? Дотримуйтесь нашого посібника щодо отримання новіших версій програмного забезпечення Debian!

sudo apt-get install thunderbird

Arch Linux

Arch Linux — це передовий дистрибутив Linux. Він регулярно постачає найновіші пакунки, тому не дивно, що версія 60.3.1 Thunderbird легко доступна для встановлення.

Якщо ви використовуєте Arch Linux, завантажте Thunderbird за допомогою команди Pacman нижче.

sudo pacman -S thunderbird

Fedora

У джерелах програмного забезпечення Fedora Linux є остання версія Thunderbird. Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу та виконайте таку команду DNF.

sudo dnf install thunderbird

OpenSUSE

OpenSUSE, як і багато дистрибутивів, має досить останню версію клієнта електронної пошти Thunderbird, доступну для встановлення. Щоб встановити його, відкрийте вікно терміналу та виконайте таку команду Zypper.

sudo zypper install thunderbird

Загальний Linux

Використовуєте менш відомий дистрибутив Linux і не можете знайти Thunderbird в офіційно підтримуваних джерелах програмного забезпечення? Вам потрібно буде завантажити програму з веб-сайту та встановити її вручну.

  Як запустити Linux на Android за допомогою розгортання Linux

Примітка: на момент написання цього, версія 60.3.1 є останньою стабільною версією Thunderbird. Якщо ви читаєте це і вийшла пізніша версія, перейдіть на сторінку випуску і візьміть потрібну версію.

cd ~/Downloads
wget https://download-installer.cdn.mozilla.net/pub/thunderbird/releases/60.3.1/linux-x86_64/en-US/thunderbird-60.3.1.tar.bz2

tar xvjf thunderbird-60.3.1.tar.bz2

cd thunderbird

Запустіть програму з:

./thunderbird

Завантажте Enigmail для Thunderbird

Thunderbird не може виконувати шифрування самостійно, тому покладається на сторонні доповнення, такі як Enigmail. На жаль, розробники не вирішили відправити Enigmail із коробки, тому, якщо ви хочете шифрувати PGP для Thunderbird, вам потрібно встановити цю функцію самостійно.

Щоб встановити розширення Enigmail, відкрийте Thunderbird. Відкривши програму, натисніть кнопку меню праворуч від вікна пошуку.

У меню знайдіть опцію «Додатки» та натисніть на неї, щоб відкрити підменю.

У підменю «Додатки» ви побачите інший параметр із написом «Додатки». Натисніть його, щоб запустити менеджер доповнень для пошти Thunderbird.

Перегляньте на сторінці менеджера додатків вікно пошуку з написом «Шукати на addons.thunderbird.net» і натисніть на нього. Потім напишіть «Enigmail» в області пошуку та натисніть Enter на клавіатурі, щоб почати пошук.

У результатах пошуку Enigmail має бути вгорі. Натисніть опцію «Додати до Thunderbird» та встановіть додаток.

  Як встановити тему значків Oranchelo на Linux

Якщо натиснути опцію «Додати до Thunderbird», Enigmail не буде миттєво встановлено через функції безпеки. Замість цього ви повинні натиснути кнопку «Дозволити», коли з’явиться повідомлення «Thunderbird заборонив цьому сайту попросити вас встановити програмне забезпечення на вашому комп’ютері».

Після натискання «Дозволити» Enigmail встановиться в Thunderbird.

Після завершення інсталяції закрийте вкладку Thunderbird Add-on.

Налаштуйте Enigmail

Тепер, коли доповнення Enigmail налаштовано в Thunderbird, ви повинні налаштувати його. Натисніть кнопку меню, потім виберіть «Enigmail», а потім «Майстер налаштування».

Щоб налаштувати Enigmail у Thunderbird, перейдіть за допомогою майстра налаштування та дотримуйтесь підказок на екрані. Обов’язково дотримуйтесь усіх порад, які він вам дає!

Коли процес налаштування буде завершено, поверніться до меню Enigmail і виберіть «Керування ключами, щоб переглянути новий згенерований ключ.

Використовуйте Enigmail

Немає необхідності налаштовувати Enigmail перед надсиланням електронного листа, оскільки інсталяція надбудови подбає про це за вас.

Щоб надіслати зашифроване повідомлення, натисніть «Написати», заповніть електронний лист (як зазвичай) і натисніть кнопку «Надіслати», щоб надіслати захищений електронний лист.